katkasabka
10.07.18,10:18
Dobrý deň,
poprosím Vás o pomoc, ako vypočítam priemernú hodinovú mzdu u SZČO, ktorá mala v roku 2017 aj súbeh so zamestnaním.
Ďakujem krásne.
Mila123
10.07.18,09:35
kombinácia mzda a szčo neexistuje.....
čo chceš vypočítať, pre aké účely? pre súd?
katkasabka
10.07.18,09:43
je to doktorka a volajú ju na asistenciu k výsluchom na políciu. Môže si tam fakturovať náhradu mzdy, resp. hodinovú mzdu a cestovné náhrady. K tomu chcú tiež dokladovať daňové priznanie.
katkasabka
10.07.18,09:45
Resp. jej priemernú hodinovú mzdu a cestovné náhrady, keďže je to cez víkend a teda nejde o ušlý zisk, ani mzdu ako takú....
Mila123
10.07.18,10:08
Katka, uvedom si, že mzdu szčo nemá !!!!!, ako manažérka by si to mala vedieť, resp. už som ti to písala....
má dr. sadzobník prác - cenník výkonov?, ( ZP nepreplácajú, podľa toho by som postupovala....
pretože z DP sa to nedá vypočítať (ja to neviem) pritom viac ako 20 rokov robím aj FO a aj PO lekárom DP
katkasabka
10.07.18,10:18
ja Ti rozumiem ohľadom tých definícií. Volala som aj na políciu a tam ma dokonca odkázala na daňový úrad, že ten vystaví také niečo...čo je samozrejme blud.
Proste oni chcú / ak sa nebavíme o mzde ale dajme priemerný hodinový príjem a k tomu doložiť daňové priznanie.
Ona cenník výkonov má...
Mila123
10.07.18,11:20
postupovala aby som podľa cenníka výkonov,určite tam má výkony pre štátnu, či verejnú správu..... pretože príjem podľa DP máš, máš aj presne odpracovanú dobu? v príjme sú aj výkony sestričky, príjem je zameraný iba na zaplatené faktúry, t.j. ak by si dala príjem za rok 2017 (je tam aj príjem za rok 2016 a určite má aj pohľadávky najmenej za 12/2017)......nemysliteľné to je.....
katkasabka
10.07.18,11:41
ok vďaka...ona sestričku nemá....
asi pôjdem tvrdo po príjme uvedenom v daňovom uvedenom za SZČO a vydelím to počtom hodín adekvátnym k danému pracovnému fondu a hotovo. Doložím daňové a bude...

VĎaka:)