Maňaska
14.08.06,20:58
Dobrý deň,
chcela by som sa poraďákov opýtať, akým spôsobom sa môže zamestnanec brániť, keď prevezme od zamestnávateľa list - písomné upozornenie o neplnení pracovných úloh.

1 - Existujú nejaké zákonné lehoty, v rámci ktorých môže zamestnanec písomne reagovať ?
2 - Ako sa môže zamestnanec brániť, ak sa obsah listu nezakladá na pravde, a jednoznačne slúži na to, aby zamestnávateľ mohol v blízkej dobe dať zamestnancovi výpoveď podľa § 63 odst. 1, písm. d), 4 ZP.

Ďakujem
DušanČ
14.08.06,19:42
Keď je to už v tejto polohe, podľa môjho názoru len súdnou cestou. Ja som kedysi takto úspešne dosiahol zrušenie kárneho opatrenia, keď sa ešte dávali.
Maňaska
14.08.06,20:46
Ďakujem veľmi pekne
Maňaska
17.08.06,09:34
Dobrý deň,
chcela by som sa poraďákov opýtať, akým spôsobom sa môže zamestnanec brániť, keď prevezme od zamestnávateľa list - písomné upozornenie o neplnení pracovných úloh.

1 - Existujú nejaké zákonné lehoty, v rámci ktorých môže zamestnanec písomne reagovať ?
2 - Ako sa môže zamestnanec brániť, ak sa obsah listu nezakladá na pravde, a jednoznačne slúži na to, aby zamestnávateľ mohol v blízkej dobe dať zamestnancovi výpoveď podľa § 63 odst. 1, písm. d), 4 ZP.

Ďakujem
Aj keď problematika témy sa nedotýka priamo miezd, ale riadenia ľudských zdrojov, opätovne chcem poprosiť poraďákov o radu. Možno niekto z prítomných bude vedieť presnejšie info o správnom postupe zamestnanca.