Magda89
12.07.18,18:01
DOHODA O SKONCENI PRACOVNEHO VZTAHU
podla §60 zakonnika prace

ako zamestnanec sa tymto dohodli na ukonceni pracovneho vztahu ku dnu 31.7.2018 z osobnych dovodov.

Zamestnanec odovzda vsetky zverene pracovne prostriedky a pracovne ulohy najneskor do 23.7 a od 16.07.2018 do 31.7 bude cerpat dovolenku.

zamestnavatel a zamestnanec sa dohodli na jednomesacnom odstupnom vo vyske priemerneho mesacneho platu.

Mzda, vyrovnanie za nevycerpanu dovolenku a odstupne budu vyplatene v zmysle zakona v najblizsom vyplatnom termine.
veronikasad
12.07.18,16:16
Ten dovod nie je v poriadku a zakonny narok na odstupne nevznika. Ak ti ho zamestnavatel nevyplati, nedomozes sa naroku. Ziadaj vyplatenie mzfy, vratane nevycerpanej dovolenky a "odstupneho" v den podpisania dohody. Ako zaloha na mzdu je to mozne ...
Magda89
12.07.18,16:20
aky dovod by bol v poriadku, aby som mala narok na odstupne
prosim?
Tweety
12.07.18,16:22
Dohoda z organiz. dôvodov, to som ale už písala v odpovedi včera. http://www.porada.sk/t309865-vypoved-zo-strany-zamestnavatela.html#post3045030
veronikasad
12.07.18,16:24
Par.63 odst.1 pism.b) organizačne dôvodu, ak ti mzdu vyplatia pri podpise dohody, je jedno aky tam bude dovod.
Magda89
12.07.18,16:30
ok takze mu napisem aby upravil dovod na z organizacnych dovodov. K dovolenke (ja mam plnych 20 dni - nemam problem si ich vyceprat teraz do konca mesiaca, to je 14 dni a zvysnych 6 som chcela preplatit) mi napisal ze: dovolenku som ti napisal od 16.7, pretoze uctovnicka hovorila ze kedze koncime v 7.mesiaci tak sa dovolenka pocita len pomerna cast roka ... tj 7/12 z 20 dni, to je asi 12 dni ...
Tweety
12.07.18,16:31
Áno, máš nárok na 7/12 z ročného nároku.
veronikasad
12.07.18,16:35
Trvala by som na výplate mzdy pri podpise dohody
Magda89
12.07.18,17:31
podpisat dohodu chceme online, nakolko ja som mimo miesta prace...na ziadost o zmenu dovodu na organizacne mi napisal, ze to, ale nie je pravda..a navrhol ze dovod zmaze uplne..
veronikasad
12.07.18,18:43
Bez uvedenia dovodu rovnako nemas narok na odstupne. Ak to nie je pravda, aky dôvod by uviedol pri výpovedi, keby si nesuhlasila s dohodou?
majkii
12.07.18,20:46
zadávateľka nekončí pracovný pomer vypoveďou, ale dohodou o skončení pracovného pomeru podľa ust. §60 ZP, tak je to v zadaní .

Ak sa zamestnanec so zamestnávateľom dohodnú na podmienkach ukončia PPV, môžu si tam dohodnúť aj odstupné. A samozrejme, záväzok z takejto dohody je právne nárokovateľný.

Z môjho pohľadu je tento návrh vporiadku, ale treba tam doplniť kedy bol PP založený a ako zmluvou, a tiež treba uviesť strany.
prajem pekný večer
ivka70
13.07.18,08:43
nemozu si dohodnut odstupne - to je definovane len zakonom, mozu si dohodnut odmenu, ale nemozu to nazyvat odstupnym - napisat do dohody odstupne, hoci nan pravny narok nie je, nie je v poriadku
Taynee
13.07.18,10:23
Presne tak, znenie je v poriadku, len nech sa doplnia udaje o vzniku zmluvy a prekvalifikuje sa odstupne na odmenu, mimoriadnu odmenu alebo nieco podobne.
Magda89
13.07.18,12:05
to mi nepovedal
Magda89
13.07.18,12:30
takze takato odpoved mi prisla :

vobec ti nerozumiem ... odstupne je oficialny nazov ktory sa pouziva v zakonniku prace a musi tam byt .. ak to zmenim na odmenu tak potom odo mna budes chciet este odstupne na ktore mas pri dohode narok ... a na tolko ti neverim, ze to nebudes chciet.

takze nemenim nic, takto ako to tam mas je to spravne ... rekapitulujem, doplatime ti kompletnu vyplatu za jul, plus akekolvek peniaze co tam uctovnicka vypocita za nevycerpane dovolenky, plus jednomesacne odstupne v hodnote jednej mesacnej mzdy.

ak to nepodpises cakam ta v piatok v robote a pokracujes s 2 mesacnou vypovedou ...
Magda89
13.07.18,12:33
.
ivka70
13.07.18,12:34
tak nech si nastuduje Zakonnik prace ... lebo keby tam malo byt zakonne odstupne, musel by tam byt dovod par. 63 1b) a nie osobne dovody a narok by bol na 2 mesacne odstupne ....
tak chod do prace a dostanes odtupne 1 mesacne po 2 mesacnej vypovednej dobe .... ked si mysli, ze ho to vyjde lacnejsie .... lebo na vypovedi musi byt paragraf 63, bez udania dovodu ti zamestnavatel vypoved dat nemoze
napis mu ,ze si to konzultovala s pravnikom a ze to, co tvrdi, nie je v sulade so Zakonnikom prace a nezakonnu dohodu ty podpisat nemienis
Magda89
13.07.18,12:37
ja uz ale do prace nechcem ist, chcem to s nim ukoncit cim skor, ale tak aby mi tieto dve veci vyplatil
veronikasad
13.07.18,13:22
Navrhni mu, ze dohodu podpises 31.7., dovtedy budes cerpat dovolenku, a ziadas výplatu mzdy za jul v den podpisu zmluvy, vratane "odstupneho". Dovtedy bude mat mzdárka dost casu na spracovanie vyplaty.
majkii
13.07.18,15:47
Ivka70, v dohode o skončení PP si môžu dohodnúť odstupné je to úplne bežná vec, na toto slúží ustanovenie § 76 odz (7) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné aj v iných prípadoch ako podľa odsekov 1 a 2.
Takže je to v poriadku v dohodáach o skončeníí PP ak sa zamestnávateľ rozhodne vyplatiť zamestnancovi odstupné aj v iných prípadoch, je to jeho slobodné rozhodnutie.
pozri napr link
https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/2683/category/zakonne-povinnosti-podnikatela/article/skoncenie-pracovneho-pomeru-odstupne-2016.xhtml
majkii
13.07.18,16:05
Magda89, je to vporiadku tá dohoda je pre teba, keďže nechceš už ďalej vykonávať činnosť u zamestnávateľa jediné rozumné riešenie. Viaceré príspevky vychádzajú z domnienky, že odstupné je vymedzené výlučne zo zákona pri výpovedi danej zamestnávateľom (§63 ods. 1 (a) alebo (b). čo samozrejme je nesprávne, odstupné sa môže dohodnúť aj v dohode o skončení PP (podľa §60), viď môj príspevok vyššie. Čo sa týka dôvodov skončenia PP dohodou, tie sa v dohode musia uviesť (skutočné dôvody) ak o to požiada zamestnanec teda ty alebo v prípade ak ide o dôvody skončenia PP podľa § 63 ods 1) písmeno (a) až (c).
Magda89
13.07.18,19:10
takto to teda mozem podpisat