Tehla4
12.07.18,19:25
Môj notebook HP Pavilion s WIN 10 mi pred pár dňami začal prehrávať niektoré videá na YouTube, Facebooku ale aj offline (Filmy a TV programy, Windows Media Player, no VLC hrá normálne) takmer čiernobielo, s veľmi chladnými farbami. Pre predstavu pripájam aj obrázok monoskopu z YouTube. Preinštaloval som Flash player, skontroloval vírusy a všetko v možnostiach zobrazenia. Niektoré videá idú normálne a doteraz som s tým problém nikdy nemal. Kde môže byť problém?
misoft
12.07.18,19:12
Flash Player je v tom nevinne.
Nebola náhodou "aktualizácia" OS?
Ak áno, asi ten WU natlačil do OS generické M$ ovládače grafiky, miesto tých, ktoré tam mali byť.
Pozisťuj si, čo tam máš za grafiku (napr. pomocou Aida64), alebo podľa VID, podľa toho vyhľadaj ovládače pre presný OS, grafiku a NB ovládače a preinštaluj (cez Správcu zariadení aktualizuj) ich.
VLC používa svoje vlastné kodeky, WMP (už zastaralý pre Win10, samotné Filmy a TV programy, prehliadč využíva zase kodeky, ktoré si OS často stiahne sám (ak potrebuje).
Tehla4
12.07.18,21:32
Ďakujem, skutočne to bolo nejakou tou aktualizáciou, preinštaloval som ovládače grafiky a farby mám späť...:)