sybila3
15.08.06,07:43
Ahojte, práve mi prišlo z daňového úradu, aby sme doplnili prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse za uplanulý kalendárny štvrťrok za zdaňovacie obdobie 2.štvrťrok 2006 podpoisom oprávnenej osoby a odtlačkom pečiatky.
Môžete mi prosím Vás niekto vysvetlič o čo ide? ďakujem
alušik
15.08.06,05:44
Zrejme Vám na prehľade chýbala pečiatka, alebo podpis.;) Alebo oboje.:)
Tweety
15.08.06,05:46
Ahojte, práve mi prišlo z daňového úradu, aby sme doplnili prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse za uplanulý kalendárny štvrťrok za zdaňovacie obdobie 2.štvrťrok 2006 podpoisom oprávnenej osoby a odtlačkom pečiatky.
Môžete mi prosím Vás niekto vysvetlič o čo ide? ďakujem


Veď Ti píšu čím to máš doplniť, podpisom a pečiatkou.
sybila3
15.08.06,05:52
To chápem, že ide o pečiatku a odtlačok, ale neviem o aký prehľad ide, keď som nijaký nedávala. Za tento rok som podávala priznanie k DPH za I. a II. štvrťrok. Preto sa pýtam, lebo neviem či treba urobiť nejaký prehľad alebo čo to je? dík
Tweety
15.08.06,05:54
To chápem, že ide o pečiatku a odtlačok, ale neviem o aký prehľad ide, keď som nijaký nedávala. Za tento rok som podávala priznanie k DPH za I. a II. štvrťrok. Preto sa pýtam, lebo neviem či treba urobiť nejaký prehľad alebo čo to je? dík Ten, čo chcú sa netýka dph, ale príjmov zo závislej činnosti. AK si prihlásená na daň zo závislej činnosti, tak prehľady je potrebné odovzdávať do 30 dní, po skončení kvartálu.
zuzanar
15.08.06,05:54
Ak ste prihlásený na DU na daň zo závislej činnosti treba podávať štvrťročne prehľad presne taký ako vám napísali.
Na daň zo závislej činnosti musíte byť prihlásený ak zamestnávate ľudí.
sybila3
15.08.06,06:00
Máme z času na čas len brigádnikov. Ale stálych zamestnancov nemáme.
Neviem od kedy to platí, ale účtovníčka predo mnou to minulý rok vôbec nerobila a mali sme tak isto len brigádnikov.
Zoltán Kovács
15.08.06,06:02
Máme z času na čas len brigádnikov. Ale stálych zamestnancov nemáme.
Neviem od kedy to platí, ale účtovníčka predo mnou to minulý rok vôbec nerobila a mali sme tak isto len brigádnikov.
Tak ale zrejme niekto to podal keď chcú doplniť pečiatku a podpis. A keď nemáš zamestnancov povinnosť ti nezaniká, ak si prihlásená na daň zo závislej činnosti.
alušik
15.08.06,06:06
Ešte sa kľudne mohlo stať, že na daňovom úrade prepisovali to, čo už v počítači mali a možno si to pracovníčka neuvedomila, že mala tlačivo Prehľadu prepísať na tlačivo DPH...;)
sybila3
15.08.06,06:12
Vôbec neviem, čo to má byť, skúsim zavolať na daňový úrad, lebo neviem, kto by okrem mňa mal podať ten prehľad. Potom sa ozvem, keď si to ujasním, zatiaľ dík.
Lucia7
15.08.06,06:33
A potom si pripadne zisti, ci ste ako firma prihlaseny na DU za platcu dane zo zavislej cinnosti. Ak ano, aj v pripade, ze nemate zamestnancov, musis podavat kvartalne nulovy Prehlad o zrazenych preddavkoch ....
alušik
15.08.06,06:48
mimotemy § 39 ods. 11 - Prehľad a hlásenie podľa ods.9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.;)
Bambi23
16.08.06,05:41
My mame tiez jednu firmu, v ktorej nie je ziadny zamestnanec ale sme nahlaseny na DU ako platca dane zo zavislej cinnosti, takze musime kazdy stvrtrok podavat tie prehlady aj ked su prazdne.
Zo zaciatku sme na nicha kosi zabudli a prisla nam pokuta, takze doporucujem ich podavat alebo poslat na DU ziadost o zrusenie platcu dane zo ZC a ak by ste nahodou niekedy prijali zamestnancov, tak sa to znova prihlasi. Tym padom ziadne prehlady nebudete musiet davat.
Este by to chcelo asi pripomenut, ze na konci roka sa dava stvrtrocny prehlad ale aj rocne hlasenie, na ktroe tiez netreba zabudnut. ... Nuz, byrokracia v nasom state len tak prekvita a to nam vraj mali papierovacky stale ulahcovat :) ... asi nie som sama, komu sa zda, ze tych zbytocnych papierov len pribuda :)
alušik
16.08.06,08:34
To, čo som písala v predchádzajúcom príspevku, platí až od 15.12.2005, takže predtým ste mohli dostať pokutu. ;)