balala
15.08.06,09:15
ahojte poraďáci,

vedel by mi niekto poradiť? potrebujem zaradiť do používania nový počítač, kupoval sa k nemu ms office a teraz nie som si istá, či patrí do obstarávacej ceny alebo nie. viem, že keď sa kupuje so softvérom, ten patrí do OC, ale v podstate operačný systém už je v tej cene a navyše je ten ms office na bločku. bez neho v podstate počítač funguje, takže teraz som mierne zmagorená...
Lucka F.
15.08.06,08:02
Ahoj, aj my sme teraz kupovali notebooky, ale MS Office som uctovala ako software...
sway
15.08.06,08:06
ahojte poraďáci,

vedel by mi niekto poradiť? potrebujem zaradiť do používania nový počítač, kupoval sa k nemu ms office a teraz nie som si istá, či patrí do obstarávacej ceny alebo nie. viem, že keď sa kupuje so softvérom, ten patrí do OC, ale v podstate operačný systém už je v tej cene a navyše je ten ms office na bločku. bez neho v podstate počítač funguje, takže teraz som mierne zmagorená...

Myslím sa to tu preberalo, a zhodli sme sa na tom, že ak si SW kúpila v deň kedy PC tak ide do jeho OC , ak si ho kúpila neskôr, tak ide ako SW.;)
Evanka
15.08.06,08:57
Myslím sa to tu preberalo, a zhodli sme sa na tom, že ak si SW kúpila v deň kedy PC tak ide do jeho OC , ak si ho kúpila neskôr, tak ide ako SW.;)
Ak je SW OEM – licencia je neprenosná, je viazaná na počítač, na ktorom bola prvýkrát nainštalovaná, je to súčasť PC a vtedy je ho nutné priradiť k PC a takto ho aj účtovať. Takáto verzia je lacnejšia.
Krabicový OS, ktorý nie je viazaný na PC je možné účtovať zvlášť ako software. Verím, že je to logické a teda obhájiteľné.
balala
16.08.06,05:18
ďakujem za odpovede, pomohli mi ;)
jedná sa o "krabicový softvér", ms office, takže ho dám cez 518.

pekný deň
jenny7
19.02.07,10:02
Prosím Vás, ako mám zaúčtovať tento prípad- kupili sme antivírusový program v hodnote 920,-Sk. Neviem presne,aký účet by bol vhodný? Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.
mudroš
19.02.07,16:51
Predpokladám, že ho nechcete považovať za dlhodobý nehmotný majetok.
Potom sa do nákladov účtuje na 518 ako prijaté služby.
jenny7
20.02.07,07:50
ďakujem za pomoc. za dlhodobý NM určite nie, len som rozmýšlala či to nedať prípadne ako 501?? mám tu vytvorenú analytiku na DHIM a DNIM do 2Tisíc Skk. Neviem tu nejak rozoznať čo by bolo lepšie 518 alebo 501?