Mirandolina
18.07.18,18:32
Účtujem v PÚ.

Došlé faktúry sú od rôznych dodávateľov, úhrady nie sú v ten istý deň, ale sú v jednom mesiaci.

Boli uhradené v hotovosti. Nakoľko je pokladnica v mínuse, musím ich dať ako úhradu konateľom.

Robím zmluvu o pôžičke, kde som tie sumy sčítala a interným dokladom to zaúčtujem 321 / 365. V internom doklade rozpisujem všetky uhradené faktúry do jednotlivých zápisov. Do mesiaca vrátim z pokladne sumu konateľovi.

Otázka znie, či to môžem urobiť s jedným interným dokladom, alebo na každú úhradu faktúry jeden ID.

Ďakujem.
M
Mirandolina
18.07.18,17:54
omyl, 321, opravila som v texte
Tweety
18.07.18,18:02
Nemôžeś zaúčtovať úhrady ID.
Mirandolina
18.07.18,18:11
Prečo nie? Nemám to inak ako urobiť. Vo firme hotovosť nemal, uhradil to zo súkromných peňazí.
Tweety
18.07.18,18:12
Mal vložiť do banky a potom zadotovať pokladňu. Alebo zaplatiť hotovosťou v banke na účet dodávateľa.
Mirandolina
18.07.18,18:18
Teraz je už neskoro, keď to už uhradil v hotovosti. Robím mu účtovníctvo externe, čiže mi donesie všetky doklady nasledujúci mesiac, nemám ich priebežne.
A ďakujem za reagovanie :-)
Ak skutočne nemôžem uhrady faktúr dať cez ID, tak dám cez ID nákupy v hotovosti, len toho budem mať viac :-(
ALE! Konateľ jedná v mene spoločnosti. Na úhradu faktúry si nebral z pokladni zálohu, uhradil ju svojimi peniazmi a neskôr mu budú vrátené. Alebo nie?
Na stránke www.ako-uctovat.sk
úhrada faktúry z osobného účtu konateľa - ID
MD 321 | D 365
Tweety
18.07.18,18:28
To mi je jasné. Ale úhrady idú buď bezhotovostne, teda cez účet alebo hotovostne, cez pokladňu. ID jedine zápočty.