edúlik
22.07.18,14:43
Dobrý deň, prosím Vás aké povinnosti vyplývajú z prihlásenia konateľa za zamestnanca na pracovnú zmluvu vo firme? Predpokladám, že konateľ sa prihlasuje ako zamestnanec cez RLFO do SP a prihláškou s kódm Z do zdravotnej poisťovni. Zároveň je potrebné oznámiť DÚ o preddavkoch na dani za zamestnanca /v tomto prípade existuje tlačivo na finančnej správe?/. Čo mi nie je až tak jasné či na tlačivu RLFO do SP v časti 4 - je potrebné potvrdiť 50% účasť na mejatku zamestnávateľa? Za pomoc ďakujeme.
veronikasad
22.07.18,14:24
aku prácu bude ako zamestnanec vykonávať?
edúlik
22.07.18,18:24
Odbornú prácu v rámci optiky - predaj rámikov, meranie zraku a dioptrií. V podstate bude toho času na predajni sám.
avalik
22.07.18,18:44
Firma uz je zamestnavatel? Ak ano, tak do SP RLFO - to ci ma 50% ucast na majetku zamestnavatela sa z tvojho zadania neda posudit ... je konatel - zamestnanec aj spolocnik? s akym podielom?
Do ZP kod 2 Z.

Ak firma doteraz nebola zamestnavatel, tak najprv registrovat zamestnavatela v SP, prislusnej ZP, a na DU registracia na zavislu cinnost - tlacivo je v katalogu formularov na FS
edúlik
22.07.18,19:14
áno, konateľ + spoločník aj zamestnanec. má 50% účasť. ako zamestnávateľ sa na SP bol zaregisterovať.
avalik
22.07.18,19:19
tak mas odpoved na 50%, a este registrovat zamestnavatela v ZP, a na DU
edúlik
22.07.18,19:24
Ďakujem pekne za pomoc, nebola som si úplne istá. Tak som sa radšej opýtala odborníkov. Pekný večer.