rondos
23.07.18,09:11
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu : Zamestnanec nastúpil na materskú a potrebujeme aby pracoval na dohodu ale na inej pozícii. Aký postup musí zvoliť zamestnávateľ, ak chce zamestnať takéhoto zamestnanca na dohodu, čo sa týka nahlasovania.
Ak je zamestnanec na materskej môže sa mu vyplatiť príspevok zo sociálneho fondu alebo zadržané prémie ?
ďakujem
karka
23.07.18,08:42
Do SP sa prihlasuje ako nepravidelny príjem.
rondos
23.07.18,09:03
Môžem sa spýtať prečo nepravidelný príjem, keď mu chceme dať dohodu o pracovnej činnosti ( 10 hod týždenne) ?
karka
23.07.18,09:17
Pretože nemá nárok na nemocenské dávky a teda ani neodvádzať. Mala som taký prípad a toto mi poradili na SP.
Emik27
23.07.18,12:20
Takýto dohodár sa prihlasuje normálne ako pravidelný príjem, ak je dohoda uzatvorená na viac ako jeden mesiac.. Ale z takejto dohody sa (z dôvodu vylúčenej povinnosti platiť poistné) platí iba zdravotné poistenie (ZC aj ZĽ) a úrazové poistenie (ZĽ).
karka
24.07.18,04:08
Tak mi na socialnej zle radili....???A teda riešili to tam viaceri.
Emik27
24.07.18,12:13
Ja osobne nevidím dôvod na nepravidelný príjem.. Ak sa práca na dohodu vykonáva každý mesiac a aj sa každý mesiac vypláca odmena, je to (podľa mňa) pravidelný príjem... Akurát, že keď má vylúčenú povinnosť platiť poistné (poberá dávku materské), tak sa platí iba zdravotné a úrazové poistenie.. Aj počet kalendárnych dní vo výkaze do SP je 0..
Mila123
24.07.18,13:40
Karka, a aký potom príjem by bol na novú pracovnú zmluvu cez obdobie poberania materského? nepravidelný predsa existuje iba na dohodu.......