damian2580
23.07.18,11:00
Stručne vysvetlenie
misoft
23.07.18,09:05
Hele - zober si zákon 8//2009 a študuj. Pokiaľ to si sa ešte nenaučil, alebo to nevieš a už máš vodičák, tak ho okamžite vráť, alebo si zopakuj autoškolu.
ivka70
23.07.18,09:09
1. prejdu sucasne modre a cervene auto (lebo hlavnacesta a idu priamo)
2. prejdu sucasne oranzove a fialove auto, lebo obe maju STOP (davaju prednost autam na hlavnej) a potom obe odbocuju dolava ( teda v krizovatke sa minaju).
vicktor
23.07.18,09:10
Ktore? No predsa vsetky.
Zda sa ze nemas jasno aky je rozdiel medzi hlavnou a vedlajsou cestou...
Pozor, su aj zlozitejsie zadania. Mas co robit.
misoft
23.07.18,09:14
Ale na to mal prísť predsa damian....
misoft
23.07.18,09:15
On asi nemá vôbec celkom jasno vo všetkom....
jslancik
23.07.18,09:15
dve a dve. jedno z najjednoduchších zadaní. bez chytákov.
ivka70
23.07.18,09:21
damian sa pytal, tak dostal odpoved, budeme snad sortovat, ktore otazky odpovieme a na ktore ma prist zadavatel sam?
damian2580
23.07.18,09:25
Ja nerozumiem potom prečo existuje táto webová stránka? na tejto webovej stránke by si mali ľudia pomáhať a nie aby admin tu nejaké negatívne odpovede dával potom táto webová stránka nemá tu ani zmysel aby existovala
Kvaka
23.07.18,10:05
Mimo témy? Presne takáto križovatka, minulý víkend, my sme boli oranžoví. Zastali sme, ale ten fialový nešiel, muž hovorí, čo stojí?? Ja že má stopku, môj muž, že ale už by mohol ísť. Tak som sa dívala, či naozaj tam mal ten fialový stopku, mal. Mala som sa ale dívať vľavo, v rámci kontroly. :) Naše auto hneď odbočilo doľava a ja som hrôzou stihla iba skríknuť. Modrý sa rýchlo blížil po hlavnej, rovno na nás. Môj muž prudko pridal a vyhol sa mu, modrý zrejme brzdil, akurát sme sa ofúkli vzduchom. Povedal, že nevidel som ho, ale že určite išiel moc rýchlo. Ja som sa klepala ešte pol hodinu.
willma
23.07.18,10:09
Milý damian táto stránka je predovšetkým účtovnícka. a ostatné už povedal za mňa Misoft. A predsa doplním, boh zavaruj stretnúť ťa na ceste za volantom, ak už máš vodičák, keď nerozoznáš dve najdôležitejšie značky a spôsob prechodu cez takto označenú križovatku
vicktor
23.07.18,10:11
Ale aj ked ivka napisala "2. prejdu sucasne oranzove a fialove auto", tak nemusel cakat na fialoveho aby manever bol skoordinovany.
Ci tam bola pekna soferka/spolujazdkyna?
buchač
23.07.18,11:40
willma (Dnes 12:09) Milý damian táto stránka je predovšetkým účtovnícka. a ostatné už povedal za mňa Misoft. A predsa doplním, boh zavaruj stretnúť ťa na ceste za volantom, ak už máš vodičák, keď nerozoznáš dve najdôležitejšie značky a spôsob prechodu cez takto označenú križovatku
=================
1. BINGO
2. Dokonca sa ešte štorcuje, ak dostane držkovú.
dmc
23.07.18,13:08
..ak ti uz riesenie takejto krizovatky neni jasne......ser na to. Zbytocne vyhodis peniaze alebo niekoho zabijes.
Martuk
23.07.18,15:01
Stopka je jedna zo zakladnych znaciek a jej tvar musi poznat kazdy vodic! A za touto vetou si stojim. Ja osobne poznam stopku a prednost v jazde spoznam aj zozadu a hned viem, co je to za znacku.
Martuk
23.07.18,15:03
Skoda, ze si toto nedal ako komentar, hned by som ti dal uzitocne. Ak toto vodic, alebo skorovodic nevie, tak za volantom nema co robit.
vicktor
23.07.18,15:12
STOPka sa da rozoznat aj odzadu.
Ale obe auta bocia dolava - nech je tam stop, daj prednost, hlavna alebo ziadna znacka, nic to nemeni na tom, ze mozu ist sucasne.

Uz si odvazil? Napis kolko ma kil.
Martuk
23.07.18,15:13
Chlape, prednost v jazde a stopka sa nedaju zamenit so ziadnou inou znackou. Ak nepoznas tieto znacky odpredu aj odzadu, tak...


Vicktor, gulu som odvazil, ale nepoviem, kolko vazi.

Krom toho, Tibicen, sam si povedal, ako mozu fialovy a oranzovy o sebe vediet, ake maju znacky. Si robis srandu? Ak vedia citat, tak to slovo STOP dokazu precitat.
Martuk
23.07.18,15:38
Neviem, co ti je divne. Na obrazku v zadani je jasne popisana situacia aj s popisom znaciek. Takze nie je co riesit. Ak si vodic, tak ta radsej nestretnut na ceste. Ako pisal vicktor, su aj podstatne zlozitejsie krizovatky, tato je jedna z najlahsich.
dmc
23.07.18,16:48
co nieje az take jednoduche ??? boze... to snad nieje pravda. Fialovy a oranzovy maju v aute vestecku gulu - miesto oci....a ta im vyvesti co a ako. Jezisi maria...... Do prdele..prave preto ma tvar uznacky hlavna cesta KOSOSTVOREC:..presne ako ....to...presne..... a stopka ma osmehrad a daj prednost ma trojuholnik aby si aj z druhej strany vedel aka je to znacka. Odovzdajte vodicaky........ zabijete niekoho....alebo si kupte uz spominane vestecke gule...pedavam jednu za 500 €
misomiso
23.07.18,19:07
Este ze je vsade ten mobilny internet. Damian pride ku krizovatke, a ked si nevie rady, opyta sa na Porade. To sa kedysi nedalo.
Martuk
23.07.18,19:34
kde zmizli moje prispevky k tejto teme? Ktory blbec to zmazal a preco?
Martuk
23.07.18,19:49
chlapče zlatý, pokiaľ ty neovládaš základy cestného zákona, značky, ktorá čo znamená a ako ju rozoznať a ver mi, že značku Daj prednosť v jazde a Stop, daj prednosť v jazde ako vodič rozoznám aj o polnoci a je jedno, či bude ku mne daná značka otočená farebnou stranou alebo chrbtom. Ak ty neovládaš takéto základy, plus takúto základnú a najľahšiu križovatku, tak bu ď vráť vodičák alebo si vodičák ani nerob. Lebo takýto vodič ako ty nemá na ceste čo robiť. A pokiaľ si myslíš, že si tu nedostal fundovanú odpoveď, tak sa zamysli nad sebou, prečo si "akože" nedostal fundovanú odpoveď a prečo vôbec hľadáš info na nete. Ak si robíš vodičák, čo tak skočiť za inštruktorom a spýtať sa jeho? A pokiaľ už papiere máš a neovládaš základné značky, tak s pánom bohom.
vicktor
24.07.18,06:17
Tibicen zmazal svoj vlastny prispevok (doslo mu ze zatal vedla) a tym odstranil aj tvoje kriticke komentare.
vicktor
24.07.18,06:37
Tibicen zmazal dalsi svoj "duchaplny" koment ("Asi nezniesol citat tvoje hluposti a isiel ich vygrcat") - rodeny cenzor.
Martuk
24.07.18,11:04
Nebudem sa hadat, nema to vyznam. Ty asi nebudes bohvieaky vodic, ked nepoznas zakladne znacky.
vicktor
24.07.18,11:46
Tibicen, sam nesuhlasis s vlastnym nazorom, mal by si navstivit odbornika.