Alenkaslovenka
23.07.18,11:48
Dobrý deň, minule riešil môj bratranec jednu dilemu, má inválidný dôchodok 50%, nikde ho nechcú zobrať do zamestnania, teda aj robil ale údajne nestihal tempo v práci tak mu dali výpoveď.
Zdravotný problém teda nebudem rozoberať. Rozmýšľal že si založí nejakú stránku ako to je teraz po novom, keby si chcel zarobit týmto spôsobom? Čo musí splniť?

Príklad s tým etargetom alebo Google adsense skratka pri PPC reklame. Na Facebooku si všimol že existuje aj nejaká spoločnosť Dognet čo by sa mu oplatilo? Je to fyzická osoba. Poprosil ma, či mu neviem nájsť bližšie informácie ale nikto mi nedal úplnú informáciu. Bol by oslobodený od príjmu z reklamy ak je invalid do nejakej výšky príklad ak by aj nepracoval? Koľko môže zarobiť(mesačne alebo ročne .Musel by platiť mesačne odvody? Čo ak by toľko nezarábal ako je výška odvodov? To by bol ešte v mínuse a dôchodok ktorý ma, by mu nestačil pokryť ani stravu na mesiac nie ešte bývanie atď.

Ako to funguje, príde mi to dosť zvláštné...nerozumiem tomu.

A ak by sa mu podarilo zamestnať sa ako fyzická osoba na TPP + by mal svoj web s reklamou ako sa to potom rieši? Dá sa aj podnikať aj byť zamestnaný? A odvody ako by sa potom riešili keď by za neho platil zamestnanec?


Ďakujem
ZahradnikAmater
23.07.18,19:38
Potrebuje živnosť alebo jednoosobovú sro. V prípade Google Adsense musí byť plátca DPH alebo identifikovaná osoba. A potom "už" len stačí, aby si založil blogy, písal pútavé a zaujímavé články, získal návštevnosť a zarobil pár (desiatok) eur za mesiac na PPC. V podstate musí byť reportér, novinár, marketér, alebo si na to najímať ľudí. Predávať (odporúčať!) tovar cez Dognet môže, ak bude mať aspoň stovku ľudí denne, radšej tisícku na svojom webe.
Nekalkuluj s nejakým oslobodením, ber to ako plnohodnotnú prácu, hoci z domu a vo svojom tempe a časovej osi.
Pokiaľ si nezarobí na odvody, škoda sa do toho púšťať.
Dáša_
24.07.18,03:35
Najlepšie založiť živosť. Ako invalid bude platiť polovičné odvody do zdravotnej poisťovne.. Prvý rok neplatí ani sociálku. A ak jeho príjem nepresiahne aktuálne 5724€ za rok, nebude z toho platit odvody.
Len teda, ak si tieto informácie nevie získať sám, bude vedieť spravovať stránku? Tak, aby bola zaujímavá aj pre reklamu?
Alenkaslovenka
24.07.18,07:29
Dakujem za pomoc a ako zistí či si zarobí na odvody. Potom musí mať nahodenú reklamu od začiatku. Niektoré spoločnosti čo som čítala na nete zvyšujú cenu za klik a zobrazenia podľa návštevnosti webu. Tým pádom nebude vedieť či to má zmyslel alebo nie...Lebo nejaky cas by trvalo kym by boli zarobky dost velke( rok, dva, tri)??? aby mu pokryli teda platenie socialky a zdravotky.

Musí potom zrušiť živnosť, ak to nebude dávať zmysel? Ako sa to potom rieši? Takisto etarget nevyžaduje faktúru od fyzickej osoby, tomu mám ako chápať? Cez ten Dognet vyžadujú faktúru to musí zadávať do ročného zúčtovania?

Dalej ak by mu prisli nejake peniaze na ucet paypal to co s tym? Musel by ich poslat na ucet a dat do danoveho priznania?

Vy by ste zalozili zivnost alebo s.r.o? Keby ste invalid?´

Daň zaplatí z toho čo bude nad 3800 a odvody nad 5000. Toto je pravda?

https://www.opytajsauctovnika.sk/hranic ... roku-2019/
Alenkaslovenka
24.07.18,07:37
Dakujem, nie je lepsie s.r.o? Aka by to bola zivnost volna? Zivnost moze zrusit kedykolvek?Aky je potom postup? On tusim mal iba nejake 3 mesiace zivnost (szco) pred 3 rokmi to vadi?

Na margo tohto - Prvý rok neplatí ani sociálku.

Ak by sa zmaestnal ako fyzicka osoba ako potom by platil? Zamestnavatel by za neho odvadzal odvody, zdravotku...

Citujem: Len teda, ak si tieto informácie nevie získať sám, bude vedieť spravovať stránku? Tak, aby bola zaujímavá aj pre reklamu?

On teraz rehabilituje a poprosil ma zistit niekde info tak skusam tu.

Po tom roku by musel platit socialku kazdy mesiac ak by bol zarobok z toho mensi ako 5724€ za rok?

Priklad by zarobil mesacne 150 eur to by bol este na tom horsie ako teraz ked ma len invalidny dochodok. Ak by teda musel platit socialku... Je to potom dost nespravodlive clovek co si chce privirobit ma handicap za ktory moze stat. Chyba statu, ma menej prilezitosti v praci.
Taynee
24.07.18,11:04
On ma handicap, za ktory moze stat? Tomu nerozumiem. Stat moze za to, ze nezvlada pracovne tempo a ma menej prilezitosti? Ako moze stat prinustit sukromne spolocnosti, aby ho zamestnali? Existuju chranene dielne, rozna praca na call centrach napr.
Alenkaslovenka
24.07.18,11:37
Lekarka to je statny zamestnanca, pochybili. Tak som to myslela. Vtedy neexistoval urad nad zdravotnou starostlivosťou. Mali by dat ulavy aj co sa tyka podnikania si myslim.