sloniatko
24.07.18,07:21
Dobry den mam invalidny dochodok DMO spasticka kvadrupareza..uznana som na 50%.vyhladom na moje tazkosti a zaradenie do zivota mi to pride malo % kedze mam problemy s chodzou udrzanim rovnovahy neprejdem bez opory po schodoch nepostavim sa na stolicku potknem sa padam neodnesem pohar s vodou..teraz po 11r,som si podala na prehodnotenie.Uznali mi 5% co mi pride dost malo kedze nedokazem podla mna uplne bezne veci a preto musim zatazovat vela dalsich ludi..povedali ze viac p% mi dat nemozu kedze nemam vozik a mam obe koncatiny..len realne si sama nedokazem ani odniest salku s vodou..Mam podat odvolanie..?
veronikasad
24.07.18,05:32
Odvolanie podat môžeš, ci budeš úspešná ti ziadny poradak nezaruci.
sloniatko
24.07.18,05:49
dakujem..viem nikto mi to nezaruci..len som chcela pocut nazor ake su s tym skusenosti..lebo nie je to velmi prijemne,,
veronikasad
24.07.18,06:02
V prilohe zákona o sociálnom poisteni nájdeš zoznam chorob s rozpätím invalidity. Ak ti bola invalidita priznana na spodnej hranici, pri riadnom zdovodneni a zdokladovani výsledkov vysetrenia mas sancu uspiet. Z toho co si napisala na Porade sa to posúdiť neda. Za vedlajsie diagnózy ti môžu pridať 10%.
veronikasad
24.07.18,06:04
Dokedy a kde sa môžeš voci tozhodnutiu posudkovej komisie odvolat, najdes v zaverecnej casti rozhodnutia
tntckoo
25.10.18,21:53
Odvolanie urcite podajte, lehota je do 30 dni. Co sa tyka zdravia, zial plati len to co je napisane v spravach od odbornych lekarov, hlavne diagnozy. Dost casto sa podla mna neprihliada na stav v akom clovek realne je. Treba bojovat!
sloniatko
03.05.19,19:19
dakujem za povzbudenie..
pepsikova
04.05.19,07:40
..len taká otázka-prečo po 11-rokoch?..kde si sa liečila posledné roky a ako?..pre posudkára je dôležité,ako a kde ti bola poskytovaná zdravotná starostlivosť adekvátna tvojmu zdravotnému stavu..pobyt v nemocnici, liečenia, výsledné správy..všetko to, čo si popísala tu, nie je dostatočné len tak povedať,to ti lekár neuverí, pokial to nemá podložené vyšetreniami a výsledkami..takže, podaj odvolanie, ale pokial ti poskytnú nový čas na kontrolu a posúdenie, doplň si vyšetrenia..neurolog, EMG,EEG,
CT, MR..tam sa ukáže, ako to v skutočnosti je s tebou a posúdi sa skutočný stav..
veronikasad
04.05.19,07:53
podala si odvolanie ? Ak ano, ako dopadlo ?
pepsikova
04.05.19,08:02
..téma bola založená v auguste minulého roka..prečo teraz ten záujem?..po takmer roku môžeš tak akurát podať novú žiadosť o prehodnotenie zdr.stavu..na odvolanie je neskoro..prečo si nenapísala, ako to je teraz?..hm..
sloniatko
08.05.19,08:25
preto po 11rokoch lebo ked pridem k doktorom kazdy mi popise moj stav s jednou vetou nikto nema zaujem to dalej riesit ked sa aj stazujem a hovorim ze sa mi to zhorsuje nikto k tomu nepriklada vyznam kazdy doktor povie ze to vyplyva z diagnozy a doslova ze co by som chcela..na take vysetrenia ako CT MR to asi neuznaju za vhodne poslat ma..mna nebavi sa stale hadat presviedcat..pokial sa to daneho cloveka netyka pokial clovek teda dotor nie je v rovnakej sitacii NEPOCHOPI a vlastne ani nechce..naco aj..taka je doba..
sloniatko
08.05.19,08:43
podala..ale nic z toho..ako som uz pisala doktori ked sa aj stazujem a poviem ze sa mi to zhorsuje naozaj padam na kazdom kroku uz pomaly napisu moj stav jednou vetou pomaly..nerozpisu to neposlu ma na vysetrenie lebo ved co by som chcela vyplyva to z diagnozy a ze som neni najmladsia atd..ked som povedala konkretne situacie zo zivota ktore nezvladam myslim ze ju to ani velmi nezaujimalo ved ako povedala oni maju na to tabulky..a podotkla ze nie som na voziku..ze vraj ak by som mala este nieco inu diagnozu dalo by sa nieco mozno ale toto je