yvica
24.07.18,09:05
mám faktúru, na ktorej chýba DIČ dodávateľa a aj termín splatnosti. dala som ju doplniť, nato my odpísali, že dič netreba uvádzať a dátum splatnosti tiež nie nakoľko je k tomu príjmový doklad, kde je dátum zaplatenia. Prosím o názor. ďakujem
avalik
24.07.18,07:19
ak ide o platitela DPH obsah faktury je dany v § 74 zakona o DPH
povinnost uvadzat DIC je len pri styku so spravcom dane ... ak bola uhrada v hotovosti, splatnost na fakture ja zbytocna ... nahraj si do systemu den uhrady
Tweety
24.07.18,11:15
My alebo mi?
yvica
24.07.18,19:30
nie je platca dph, ale dič by malo byť na faktúre nie? faktúre je z excelu, ani pečiatka ani podpis,k tomu je príjmový doklad tiež z excelu ale podľa mňa by mala byť úhrada buď cez účet alebo doklad z ERP, nie?
veronikasad
24.07.18,20:06
čo je predmetom fakturácie ?
yvica
24.07.18,20:18
zákusky do kaviarne
Ivane01
25.07.18,03:23
doklad z ERP!
avalik
25.07.18,04:22
yvica, ak by si si dala namahu a preluskala poradu, ci google, nasla by si, ze ziadny zakon neprikazuje uvadzat DIC na fakturach, len v styku so spravcom dane - kuk danovy poriadok
to iste peciatka a podpis, a je jedno ci je fa z excelu, programu a ci len rukou napisana - odporucam citat aj Ustavu - cl. 2

ano, pri predaji tovaru doklad z ERP alebo cez ucet aj pri uhrade fa - ak predavajuci nue je obcan TZP ... to si ale v zadani neuviedla, ze ide o predaj tovaru
yvica
25.07.18,16:34
áno, dočítala som sa o tom dič, ale ešte som sa nestretla s takouto faktúrou. takže na faktúre nemusí byť dič, nemusí byť pečiatka, nemusí byť dátum splatnosti???? super ale my čo máme klientov, keď nemáme tieto náležitosti, tak nám faktúru vrátia a nezaplatia.....
čiže aspoň ten príjmový doklad nemôže mať vystavený z excelu?
veronikasad
25.07.18,16:47
príjmový doklad môže byť vystavený v exceli len v prípade, ak dodávatel je FO - občan so zdravotným postihnutím. Inak ide o predaj tovaru, na ktorý sa vzťahuje pri platbe v hotovosti povinná evidencia tržby cez ERP
yvica
26.07.18,11:23
ok, a je povinné na faktúre uvádzať zapísaná v na OS....vložka...? ď