Letko
24.07.18,10:32
Ahojte,

v 3/2018 sme kúpili nábytok, dostali sme bločok z ERP. Zaúčtovaný bol ako 501, 343/211. Urobil som chybu, že v účtovnom programe som nezadal pri DPH príznak T, aby sa mi tento pohyb dostal do KV a do daň. priznania.

Ako mám teraz urobiť, aby vošiel do KV a DPH? Musím podať dodatočný KV a DPH alebo to môžem nejak dať do KV a DPH za 7/2018 (navýšiť sumu v B3)? Ide o sumu DPH 40,32 €.

Ďakujem za radu.
kn-alka
24.07.18,08:34
nemusíš podávať dodatočne, uplatniť DPH a uviesť v KV môžeš kedykoľvek do konca roka
Tweety
24.07.18,10:01
Netreba DDP, platí §51 Zákona o DPH
Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.