SERVIS
15.08.06,10:22
Aká je prax v písaní upomienok? Poslala som jednu s tým že majú do 7 dní uhradiť svoj záväzok. Teraz pošlem druhú, ale tam chcem už napísať niečo také, že ak do 7 dní neuhradia, idú právnikovi. A môžem pripojiť aj faktúru na penále z omeškania? Dúfam že nemusia byť 3 upomienky. Objednávku od nich nemám, ale tovar bol zaslaný UPS, a druhý krát faktúru a tovar prevzal šofér, pričom podpísal prevzatie bez pečiatky. Ďakujem.
linitka
15.08.06,08:32
Upomienky zasielame 2.Tretia ide od nášho právneho zástupcu,ako pokus o zmier.V tejto upomienke právnik upozorní na výšku nákladov spojených s vymáhaním. Na základe skúseností je faktúra na penále často pohľadávkou,ktorá "trčí" v salde niekoľko rokov.
Danila
15.08.06,08:41
Osobne sa mi vždy osvedčil spôsob opakovanej telefonickej komunikácie s dlžníkom, popritom som realizovala upomienkami snahu o mimosúdne vymáhanie pohľadávky do 60 dní. Súdnu cestu, vzhľadom na časový interval vymožiteľnosti práva len ojedinele, ale keď, tak od návrhu na vydanie platobného rozkazu až po exekučné konania. Ale vždy som dlžníka unavila, a on zaplatil. Alebo som stopla výdaj tovaru. A tiež zaplatil.
SERVIS
15.08.06,10:06
Telefonicky nemajú problém cigániť, že uhradili, alebo nedvíhajú telefón. Už sme volali aj 20x.
JTOMA
15.08.06,12:39
Vec treba rozdeliť na 2 časti.
1.Upomienky - môžete písať a telefonovať a výsledok je nulový. Keď Vás to omrzí môžete to dať aj na súdne vymáhanie a dokonca môžete byť aj úspešný.Kým sa to ale udeje dlžník je v nadohľadne a za súdne poplatky a trovy máte v rukách papier, že dlžník je povinný Vám zaplatiť.
2."Penále z omeškania" môžete účtovať len ak máte zmluvu, čo asi nemáte. Po uhradení Vašej pohľadávky môžete bez zmluvy vyfaktúrovať poplatok z omeškania, za počet omeškaných dní podľa nášho Obchodného práva.
Najlepšie sa osvedčila prax, že takýto partner môže kupovať l e n z a h o t o v é.
SERVIS
16.08.06,04:30
Vec treba rozdeliť na 2 časti.
1.Upomienky - môžete písať a telefonovať a výsledok je nulový. Keď Vás to omrzí môžete to dať aj na súdne vymáhanie a dokonca môžete byť aj úspešný.Kým sa to ale udeje dlžník je v nadohľadne a za súdne poplatky a trovy máte v rukách papier, že dlžník je povinný Vám zaplatiť.
2."Penále z omeškania" môžete účtovať len ak máte zmluvu, čo asi nemáte. Po uhradení Vašej pohľadávky môžete bez zmluvy vyfaktúrovať poplatok z omeškania, za počet omeškaných dní podľa nášho Obchodného práva.
Najlepšie sa osvedčila prax, že takýto partner môže kupovať l e n z a h o t o v é.

Samozrejme, ale oni k nám už viac nakupovať aj tak nemienia prísť, veď vedia že im nedáme. A sme malá firma, a na tých 50 tis. budeme ťažko spomínať. To je do jedu, že oni si medlia ruky a my si nepomôžeme.