Miška170988
26.07.18,09:52
Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Občianske združenie "A" sa ešte nemohlo registrovať na 2% dane a preto sa dohodlo s iným občianskym združením "B", že vyberie 2% na občianske združenie "B". Od darcov 2% má OZ "A" kópie, tak vie aká suma im bola poukázaná. Teraz však nastáva otázka ako OZ "A" dostane sumu za 2% od OZ "B" Ja som sa s takýmto prípadom ešte nestretla, tak ak by mi poradil niekto skúsený, bola by som veľmi vďačná. Vopred ďakujem za všetky rady a postrehy.
a_je_to
26.07.18,20:54
Tu je každá rada ťažká. Lebo takýto prípad zákon o dani nerieši. Najlepšie by bolo, ak by faktúry a bločky za čerpanie výdavkov z 2% odovzdalo A združenie združeniu B. To by ich účtovalo ako vlastný výdavok, ale uhradilo by ich združeniu A, ako dodávateľovi. Združenie B by malo príjmy z 2% a výdavky od združenia A. Združenie A by malo príjmy od združenia B a vlastné výdavky podľa fotokópií svojím dodávateľom a nákupom. V nádeji, že aj prípadná kontrola na DPPO a čerpanie 2% to pochopí a akceptuje. Skrátka združenie A by prefakturovalo svoje výdavky združeniu B.
a_je_to
27.07.18,10:24
Odopvedal som, ale nezobrazilo ... toto ... Tu je každá rada ťažká. Lebo takýto prípad zákon o dani nerieši. Najlepšie by bolo, ak by faktúry a bločky za čerpanie výdavkov z 2% odovzdalo A združenie združeniu B. To by ich účtovalo ako vlastný výdavok, ale uhradilo by ich združeniu A, ako dodávateľovi. Združenie B by malo príjmy z 2% a výdavky od združenia A. Združenie A by malo príjmy od združenia B a vlastné výdavky podľa fotokópií svojím dodávateľom a nákupom. V nádeji, že aj prípadná kontrola na DPPO a čerpanie 2% to pochopí a akceptuje. Skrátka združenie A by prefakturovalo svoje výdavky združeniu B.