bendži
15.08.06,11:40
Mám trochu zamotaný problém a preto to aj píšem do novej témy..

V danom obchode je navrhovaných niekoľko variant, v rámci ktorých budú vystupovať tri alebo štyri firmy a to nasledovne:

firma A: výrobca tovaru, česká firma registrovaná v ČR pre DPH
firma B: slovenská firma registrovaná pre DPH v SR - tovar by nakúpila a následne predala
firma C: slovenská firma registrovaná pre DPH v SR - tovar by nakúpila a následne predala
firma D: česká firma registrovaná v ČR pre DPH - konečný príjemca tovaru

tovar predstavuje zariadenia do výrobnej prevádzky

a tu sú jednotlivé varianty:
upozornenie - fyzicky tovar neprekročí hranice SR, dodávka tovaru reálne prebehne priamo z firmy A do firmy D.. rozdiely sú len v "papierovom pohybe tovaru", teda vo fakturácii, kto čo komu bude fakturovať a kde a ako sa bude uplatňovať DPH

1.
firma A vyfakturuje tovar firme B, ta nasledne fakturuje tovar firme C v SR a ta nasledne firme D

2.
firma B by bola vynechana z celeho procesu, t.j. firma A vyfakturuje tovar firme C na Slovensko a firma C nasledne fakturuje firme D

3.
firma C by sa zaregistrovala ako platca DPH v ČR (je k tomu potrebne zakladať tam organizačnú zložku???, resp. čo je potrebné pre registráciu v ČR?)
následne by firma A fakturovala tovar firme C ale na jej IČ DPH v ČR a tá by fakturovala ďalej firme D

Ide mi o to, že musím šéfovi vysvetliť akým spôsobom sa bude "správať" dph-čka v jednotlivých variantoch, kto ju komu bude kedy fakturovať, kedy bude dochádzať k samozdaneniu a tak podobne + teda tie podmienky registrácie pre DPH v ČR

Ďakujem za rýchle rady...
bendži
15.08.06,10:40
žiadne názory? prosíííím....
Milan Benka
15.08.06,10:45
V prípade, že tovar neopúšťa územie ČR, jeho predaj z A do B je predmetom dane a mal by byť fakt. s českou DPH.
Akékoľvek kľučkovanie medzi firmami A,B,C,D nám nezmení tento fakt, pokiaľ naozaj nedôjde k vývozu tovaru mimo územia ČR.
bendži
15.08.06,10:52
z toho mi vychádza že keby sa daná firma registrovala pre DPH v ČR, a na ňu bude predávaný tovar, tak si tam následne uplatní odpočet DPH a tiež fakturuje ďalej tovar s českou DPH.. správne?
Milan Benka
15.08.06,12:02
z toho mi vychádza že keby sa daná firma registrovala pre DPH v ČR, a na ňu bude predávaný tovar, tak si tam následne uplatní odpočet DPH a tiež fakturuje ďalej tovar s českou DPH.. správne?

Asi tak to vychádza aj mne.