Olikra
26.07.18,14:07
Dobry den,
potrebovala by som velku radu. Mame dodavatela z at, ktory proste nevystavuje doklady o uhrade. Posle len fa, kde nie je nic uvedene. Soferovi zamestnanci pri prevzati tovaru zaplatia v hotovosti. Nevystavuje ani dodacie listy. No cele zle, ale neda sa mu to vysvetlit. Ze oni tak nefunguju:-( Teraz nam poslal fa z pred niekolkych mesiacov, ze ju nema uhradenu. My ju v uctovnictve ani nemame a ja to vobec nemam ako skontrolovat, kedze sa objednavky riesia telefonicky s tou ktorou prevadzkou. Chcela by som mu poslat odsuhlasenie pohladavok a zavazkov ku koncu roka 2017. Myslite, ze ak mi to podpise bude to stacit? Ono ma totiz napadlo ze keby teraz prisiel ze nema uhradene ani to ci ono nemame to vobec ako dokazat. Aj nasa uctovnicka je uz zufala. Neviem ako to ti rakusaci robia. Halvne taketo spolocnosti kde robi vselikto len nie rakusan:-/ Dakujem za kazdu radu.
Onko
26.07.18,15:22
Pokladničné doklady nemusí vystavovať len dodávateľ. Môžete si vystaviť vy výdavkový pokladničný doklad a nechať si ho len dodávateľom/jeho zamestnancom podpísať. To isté sa týka dodacích listov, vaši zamestnanci môžu pri prevzatí vypísať skladovú príjemku.
V súčasnej situácii vy síce nemáte doklad o zaplatení, ale ani oni doklad o dodaní, takže nezaplatením jednej takej faktúry bez dokladu o dodaní ich môžete dotlačiť, že doklady začnú poriadne vystavovať a dávať vzájomne podpisovať.
Olikra
26.07.18,15:55
Už sme ho dotlacili, že po novom platíme len prevodom
Olikra
26.07.18,17:08
Ale to odsúhlasenie za uplnynule obdobie ak potvrdí bude stacit. Že? Dakujem za odpoved
Onko
26.07.18,17:13
Logicky áno, i keď samozrejme závisí od príslušného kontrolóra, ako veľmi bude chcieť dať pokutu :) Avšak pokiaľ ide o podvojné účtovníctvo, pokladničné doklady dane neovplyvňujú, daň z príjmov i DPH vyplýva zo zaúčtovania faktúr, takže tam nemá prečo dôjsť k spochybneniu daňových priznaní.
Olikra
26.07.18,17:39
Áno tomu rozumiem. Skôr som to chcela pre istotu aby po nás náhodou niekedy niečo nechcel. Ono tie faktúry su na značnú sumu. A on síce nevie dokázať že sú neuhradené, ale ani my opak. Dakujem za odpoved. Pomohli ste mi.