Artika345
27.07.18,07:53
Dobrý deň, prosím chcem sa spýtať, nové GDPR nepozná povinnosť poučenia oprávnených osôb - dočítala som sa na dataprotection.gov.sk, ale zamestnávateľ má povinnosť poučiť zamestnancov, ktorí prídu do styku s osobnými údajmi. Vraj ak máme staré "poučenie oprávnenej osoby", môžeme ho používať aj naďalej ale s kozmetickými úpravami. Miesto zákona 122/2013 zmeniť na 8/2018, ak je niekde citované...ďalej prejsť celé tlačivo či je aktuálne - teda či nevznikli nové informačné systémy a slovné spojenie "oprávnená osoba" zmeniť na osobu, ktorá je oprávnená spracovávať osobné údaje - ešte niečo? (akože Kocúrkovo). Teraz mám lúštiť celé tlačivo, či vyhovuje novým nariadeniam...Ďakujem pekne za pomoc.
willma
27.07.18,06:18
samozrejme, nemôžete mať v tlačive odkazy na neplatnú legislatívu. a mimochodom neviem koľko stranové ho máte, že by to bol až taký problém prebehnúť si ho a upraviť.
Ing. Ľubomír Janoška
27.07.18,06:51
GDPR nepozná povinnosť zamestnávateľa poučiť zamestnanca.
Príbuzná, podobná úprava je na 2 miestach:
- zmluva so sprostredkovateľom určuje povinnosť sprostredkovateľa zabezpečiť, že osoby, ktoré spracúvajú osobné údaje, sú povinné chrániť ich dôvernosť (čl. 28 ods. 3 písm. b)
- prevádzkovateľ a sprostredkovateľ podniknú kroky na zabezpečenie toho, aby každá fyzická osoba konajúca na základe poverenia prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa, ktorá má prístup k osobným údajom, spracúvala tieto údaje len na základe pokynov prevádzkovateľa (čl. 32 ods. 4) ... - riešením je napríklad vydanie interného predpisu, s ktorým sa každá takáto fyzická osoba preukázateľne oboznámi.
Artika345
27.07.18,10:45
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, asi takéto niečo som potrebovala.
Artika345
27.07.18,10:52
Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, ale písala som úpravy mimo neplatnej legislatívy, tú si samozrejme viem upraviť...