Verwest
27.07.18,08:01
Čaute, predal som tovar do ČR stým, že odberatelovi som vystavil faktúru...no a on ju nezaplatil, nedvíha telefón, neodpovedá na správy.

Nie som v takýchto veciach zbehnutý, tak preto veľmi pekne žiadam o pomoc :) ako nie je to úplne vysoká suma, jedná sa o faktúru v hodnote 4900kč, ale nechcem niekomu nechať tovar len tak zadarmo, nie som charita :D

Mňa napadlo, že mu pošlem faktúru na adresu + nejaký sprievodný dopis kde by stálo, niečo v zmysle, že ak faktúru neuhradí povedzme do dvoch týždňou tak problém posuniem nejakému vymáhačovi alebo exekútorivi....neviem.

Ja mám len faktúru ktorú som mu vystavil, podací lístok a podľa podacieho čísla by malo byť dohľadateľné, že balík bol prevzatý.

Tak, ak máte podobné skúsenoti alebo ste niečo podobné riešili tak mi posuňte nejaké info ako začať :)

Mám síce adresu odberateľa, ale čo si zmôžem keď ma bude ignorovať a len preveziem kopec kilometrov.

Dík
lubko6394
27.07.18,06:13
Možností je veľa. Môžeš to dať právnikovi, vymáhačskej firme... Nikto to však nebude robiť zadarmo. Ber to ako školné. 200 Eur zas nie je tak vysoká čiastka za skúsenosť že neznámym bez zaplatenia nepošleš nič. Stačí dobierka, a aj tak sa Ti môže stať že objednávateľ ju neprevezme a prepravné náklady ostanú na Tebe.
Mila123
27.07.18,06:18
1/ nedať tovar len tak, na faktúru......
Verwest
27.07.18,06:25
samozrejme, použil som sa :) čiastka to nie je tak vysoká, ale možno to bude stáť za tú srandu to poriešiť. Najskôr dotyčnému zašlem písomne slušný dopis, že ak to neuhradí tak to posuniem odborníkom...a keď ani to nepomôže tak nech si vymáhač nechá aj 80% zo sumy...
lubko6394
27.07.18,06:35
80% si môže nechať keď vymôže. Kto bude platiť keď nevymôže ?
jslancik
27.07.18,06:38
to jej je platné ako mŕtvemu zimník. snáď už nikdy tú chybu nespraví.
jslancik
27.07.18,06:39
asi všetky vymáhačské firmy nepožadujú peniaze vopred. vždy si stiahnu až percentá, keď vymôžu. firmy s inými praktikami nemá zmysel oslovovať.
Verwest
27.07.18,06:46
ok, tak večer zbúcham nejaký liebesbrief a keď ani ten nepomôže, tak to dám niekomu poriešiť...asi ideálne nejakej firme v CZ...nech sa to nerieši cez "hranice". dík