tina76
15.08.06,11:51
ahojte,
mam opat problem tykajuci sa platby zahranicnemu dodavatelovi - strucne:

- cesky dodavatel nam dodal tovar,
- fakturu vystavil v ceskej mene,
- zaplatene bolo pri prebrati tovaru v hotovosti v slovenskych korunach (chlapci si pri platbe zrejme vzali aktualny kurz? - netusim)
- prijmovy pokladnicny doklad vystavil dodavatel hned, ale v ceskych korunach,

a teraz neviem, ci mam ziadat o vystavenie faktury v slovenskej mene alebo ci to moze ostat takto, kedze nemam ziaden doklad o vymene skk na czk... (uctovnicka to nechavala tak a iba dolozila vypis kurzov nbs, ale mne sa to nezda..)
dakujem vopred za radu
valentina
sta
15.08.06,11:23
fíha, tak to nechápem, ako ti mohli vystaviť PPD v CZK keď prijali SKK?????? Inak typické pre čechov, spravia to tak aby u nich to bolo v pohode, ale že tebe to narobí problém v účtovníctve ich nezaujíma....
Paula
15.08.06,11:31
fíha, tak to nechápem, ako ti mohli vystaviť PPD v CZK keď prijali SKK?????? Inak typické pre čechov, spravia to tak aby u nich to bolo v pohode, ale že tebe to narobí problém v účtovníctve ich nezaujíma....

mimotemy Chybu urobil i ten, kto takýto PPD prevzal.....toto zasa môže byť typické pre neporiadneho "platiča".
Vyžiadala by som od českej strany PPD v Sk.
tina76
15.08.06,13:20
z toho mi vyplynulo, že buď potrebujem PPD v Skk, alebo nejaký doklad o zmene Skk na Czk. Nemôže to ostať takto a teda aj predošlé prípady, ktoré účtovala účtovníčka sú nesprávne. Je to tak?
Zoltán Kovács
15.08.06,15:20
Dal som súhlas a ešte dodám, že tieto prípady porušujú všetky zásady účtovania.
tina76
15.08.06,15:31
dakujem,
pekny zvysok dna

valentina
orazel
16.02.07,13:53
Ked nemá zahraničný dodávateľ pokladnicu v SKK a slovenský odberateľ pokladnicu v príslušnej cudzaj mene, tak ako riešiť platby, ked je faktúra a PPD vystavený v CM a platba je v skutočnosti v SKK. Nie je postačujúce uviesť na VPD slovenského odberateľa aktuálny kurz NBS a uviesť prepočítanú sumu v SKK.
Dakujem
tina76
17.02.07,08:34
presne toto som riesila, teraz si pri platbe v hotovosti vzdy dodatocne pytam ppd v skk - otravne, aj na 4-5krat, kym to poslu.
najlepsie je zaplatit prevodom, ale tam su zas straaaasne poplatky.