Majka147
28.07.18,10:54
Dobrý deň prajem, mame taky problém ktorý by už trebalo riešiť. Ide o to ze keď ešte sa staval nás dom otec chcel veľkú dreváreň ved predsa bol lesníkom. No a postavil si dreváreň pričom ku susedom postavil stenu na ktorej bola položená cez pomurnicu konštrukcia strechy dreváreň. No susedom sa to nepáčilo muselo sa to zbúrať a pod. Už prešli nejaké desaťrocia a strecha dreváreň je zavesená len na plote no keďže na istom mieste plot chyba tak je to úplne spadnutie. Ta krytina sa za tie dlhé roky poohybala a chceme tam dat radšej plech než takéto. V streche sú diery a teda do vnútra preteká poriadne voda. No prv treba vyriešiť tu konštrukciu a to nám robí problém. Takže prosím poraďte nám akoby ste s tou konštrukciou postupovali. Bohužiaľ strechami majú teraz robotu na 4 mesiace a do zimy čakať nechceme. Ďakujem vopred za každú radu.
Velkost strechy 8,3 a 4,5 metrov
Fotkyhttps://1drv.ms/f/s!AiSKZlgv6FlFnssPhVkrqFGfucIsPQ
buchač
28.07.18,12:56
Zbúrať a postaviť novú.
Zbytočne veľká...zbytočne vysoká...nalepená na suseda...nemá žiadne steny...

Fakt je potrebné pouvažovať.
Dobré hranoly použiť ako nosné. Ostatné potrebné dokúpiť. Zlé a nevhodné bude dobre horieť.
Steny sa dajú robiť z dosák, z tehál, z kameňa...výsledok je taký konzervatívno-vidiecky.
Na strechu by som dal dosky (prípadne OSB)...a na to urval asfaltový šindel.

Čo sa týka nejakých rád alebo postupov, tak to nie je len nejaké urvatie pár klincov do dreva...nejaké relevantné rady by cez net nedal žiaden majster, nemal by dať.

P.S.:
Takýto postup rekonštrukcie som vybral ja...už len strecha ma čaká. ;) :)