Majka147
28.07.18,10:00
Dobrý. Už dlhší čas (pol roka) chodí k nám stará čierna mačka . No až začiatkom leta priniesla na naš dvor jej 4 mladé mačatá. Boli síce plaché no bavilo nás ich sledovať ak sa hrajú. Včera idem z mesta domov a čo nevidím jedna z tých mladých sa pred domom ťažkopádne prevaľuje a ťažko sa jej dýcha muchy na ňu sadajú.Predpokladom že narazila o auta a dostala nejaké vnutorne krvcanie. Do noci už bola mrtva. Čo s tým mačatom teraz robiť ? Zakopať na záhrade ?
jslancik
28.07.18,09:00
ak s ňou nemáš nejaké iné nápady, tak asi tak... Vypreparovať ju asi nechceš, na guláš je to malé... Kotol na pevné palivo asi nemáte... Kafilérka ďaleko. Kuka-nádoba čerstvo vyprázdnená.

Kým si napísala túto otázku, už mohla byť jama vykopaná.
ZahradnikAmater
28.07.18,20:29
Keby to bol pes, mohol skončiť pod orechom, vraj po nich lepšie rastú ;)
allgreen
28.07.18,20:54
chúďa mača, kludne ju zakopte.Do smeti by som ju nehadzal, nakrmite akurat patkane na skladke. Tiež u nas ostalo maciatko od susedov, a tiez na nu radi pozerame a necha sa aj detom natahovat.
allgreen
28.07.18,20:58
ani nevrav na jesen som zakopal vlciaka a na jar pri zaplavach vhupol do tej mäkkej zeme.
jslancik
29.07.18,04:01
Dúfam, že to mača u vás je ešte živé :-D
Laduš
11.09.18,20:48
Vy ste sa len pozerali na tie mačiatká a krmili ste ich,postarali ste sa aspoň trošku? Mohli ste ju aspoň zobrať do krabičky a ísť s ňou ku veterinárovi....
pavol54
12.09.18,05:02
Mačky sú na to aby chytali myši, musia sa strániť od ľudí lebo sa sprítulnia, mne takto na jar cudzia kotná mačka chodila do dvora a nechala sa kŕmiť ale minimálne vtedy keď som bol od nej päť metrov neskôr podonášala aj asi mesačné mačence dodnes krmím sú divé a stará denne na prilepšenia donáša z polí myši. Takže mačka najlepší sanitár, nežerie staré zbytky, keď zdochne tak to riešim na záhradke zakopaním na dve hĺbky rýľa.
vicktor
12.09.18,06:08
To je napad! :eek:
Tulave macky nosit k veterinarovi. Kde zijes? U nas je takych maciek neurekom, to by som sa nedoplatil. Aj cas mi je drahy.
vicktor
12.09.18,06:09
Ze nezerie stare zbytky? Vytahuju odpadky z kontajnerov.
karka
12.09.18,07:26
Nepreháňajte to....
Oliwa
12.09.18,08:42
To isté, čo robili ľudia, keď neexistoval internet.
vicktor
12.09.18,08:50
V nemenovanom meste (asi je to vsade) ani nie stare babky krmia tulave macky. Tie sa mnozia a nasli si "bydlisko" v zahrade materskej skoly. Riaditelka kupila tri pasce a hned po prvej noci v nich boli tri ulovky.
Udrzbar sa pyta "co mam s nimi urobit?"
Riaditelka: vy ste odkial?
U: z Lehoty
R: a co robia ludia v Lehote s nezelanymi mackami?
U: aha, jasne
:D
Laduš
12.09.18,09:49
Mačička si vás vybrala, aby ste jej pomohli aj keď sama možno nemáte mačky(zvieratá)rada. Nestalo by sa to,keby ľudia svoje zvieratá kastovali.
Majka147
12.09.18,21:35
No je to sice uz 2 mesiace ale zaujimali ma reakcie a myslienky osratnych. Medzitym som si nastudovala ze je to podla bejakej novej vyhlasky nelegalne (doteraz bolo ok zviera do 30 kg) a nahodou sla medzitým cast sudnej sieni kde sa riešilo nieco podobne. Zakopane zviera na pozemku znižuje he jeho cenu. A zaujimave je ze takuto vec je potrebne oznamit buducemu majitelovi v pripade predaja. A tym sa ta cena znizi. Tiez to nemoze byt blizko plotu a celkovo tato problematika je väčšia nez sa na prvy pohlad noze zdať
pavol54
13.09.18,04:46
máš preklep: bud ostatných alebo osraných. čo myslíš aká je tlecia doba mačky? Dobre je sa odvolávať na "spravodlivosť podľa súdnej siene" :)
vicktor
13.09.18,05:57
V tej sieni povedali po kolkych rokoch, desatrociach, storociach sa znizena cena pozemku vrati naspat?