eco 1
30.07.18,12:21
Je potrebne pri skonceni pracovneho pomeru a preplateni nevycerpanej dovolenky vypisovat dovolenkovy listok ? Moj zamestnavatel to pozadoval, tak som ho vypisala, ale nezda sa mi to.
dakujem za odpovede.
Tweety
30.07.18,10:36
Nie nie je.
veronikasad
30.07.18,10:50
A aky datum cerpania si tam uviedla?
eco 1
30.07.18,11:07
ziadny, iba meno, pocet dni a podpi, prve preto netusim preco to pozadovali
Tweety
30.07.18,11:10
Žiadanka sa vypisuje pri čerpaní D a ty si nečerpala, tak nebola potrebná. Zamestnávateľovi vyplýva preplatenie priamo zo ZP.
veronikasad
30.07.18,11:31
Preplatenie nevycerpanej dovolenky pri skončení pracovneho pomeru vyplyva zo Zakonnika prace, nie je potrebne zamestnávateľa o to ziadat.
misoft
30.07.18,11:56
@ eco 1 - v tomto "požiadavku" zamestnávateľa čuchám, čuchám z jeho strany veľkú lotrovinu!
Prečo? Dovolenkové lístky (a iné kočky to už napísali) sa vypisuje, ak nastupuješ a žiadaš o dovolenku. Ty si však žiadnu nemala a zamestnávateľ i napriek tomu chce ten dovolenkový lístok - a NAVYŠE len počet dní, podpis a meno... a on si tam DOPÍŠE dátumy, ake uzná za vhodné a keď príde k lámaniu chleba (teda preplateniu) - tak nedostaneš ani mäkké F a ukáže ti, že si si už dovolenku VYČERPALA.
Na tvojom mieste by som vyžadoval VYSVETLENIE od zamestnávateľa, PREČO to potrebuje a ak nebude mať jasné vysvetlenie, žiadať ten lístok späť a prípadne oznámiť jeho postup i IP.
eco 1
30.07.18,12:09
ok vdaka misoft, uvidim na vyplatnej paske, ale nech si ma potom nezela