lopta17
30.07.18,11:52
sledujeme stacionárny obraz
postoperačných zmien v segmente L5-S1 s počínajúcou osteochondrózou a reziduálnou
difúznou dorzálnou protrúziou zasahujúcou paramediálne obojstranne, bez zúženia
spinálneho kanála, či laterálneho recesu. Nezmenený obraz diskrétnych fibrotických zmien v
prednom epidurálnom priestore, bez evidentnej retrakcie, či kompresie preforaminálneho
úseku koreňa S1 vpravo. V ostatných segmentoch bez nálezu hernie do primerane širokého
spinálneho kanála.
Záver:
Stav po operácii hernie disku L5-S1 vpravo, so stacionárnym obrazom postoperačných zmien,
s reziduálnou difúznou dorzálnou protrúziou, bez kompresie koreňových štruktúr. Nevýrazné
postoperačné fibrotické zmeny v laterálnom recese vpravo, bez retrakcie koreňa S1.
ivka70
30.07.18,10:17
Na MRI ti nasli vás/nás??
mareko
30.07.18,17:51
Nie som lekár (som podobný pacient)a myslím, že na operáciu nie je dôvod. Miecha je voľná, tak prečo by ťa operovali. Samozrejme ti na to odpovie jedine tvoj lekár - neurochirurg
kopretinka
30.07.18,20:13
ak by si tam mal napísané hocičo,nikto z porady nie je kompetentný rozhodovať o nićom.
Taynee
31.07.18,08:35
Nikto tu nie je tvoj ošetrujúci lekár - neurológ, ten ti vie poradiť vzhľadom na tvoju diagnózu a anamnézu.

Keď však čítam napísané, tak tam nič dramatické nie je. VAS je klasický verterbrogénny algický syndróm, kde teda ide o ochorenia chrbtice predovšetkým vzniknuté opotrebením apd. hlavným prejavom je bolesť. Čiže pod VAS sú skryté všetky tie naše bežné ochorenia chrbtice.

Samotná dorzálna protrúzia disku L5-S1 znamená, že ide o tzv. hovorovo povedané vyskočenú platničku, ktorá tlačí na okolie. álezy vôbec nenasviečajú tomu, že by Ste mala byť operovaná. Na segmente piatého driekového a prvého krížového stavca je disk vydutý smerom do miechového kanála, ale nepíše sa veľkosť, takže ide len o niečo menšie, bez zásahu do koreňového kanála, ktorý nie je ani zúžený.

Čiže už len záleží na liečbe - akú zvolí ošetrujúci lekár., dosť možné že bude konzervatívna bez nutnosti chirurgického zásahu.
lopta17
31.07.18,18:17
tak to som rada lebo mne sa stav zhoršil a povedali mi aj neurogirurg že bude tak či tak operácia lebo mám iba polku platničku.....a idem na kontrolu a len preto lebo pár veci neviem čo znamenajú... ale ďakujem :)
lopta17
31.07.18,18:24
ďakujem veľmi pekne len mne sa zhoršil stav a konzervatívna liečba nezabrala ani nrc na Kováčovej povedali že to nemá význam lebo stav sa zhoršil....a chcela som vedieť niektoré pojmi ktoré ďaka Vám viem ďakujem :)....
lopta17
31.07.18,18:25
To áno len som chcela vedieť niektoré pojmi a aj tak už podľa skúsenosti nenapíšu všetko ale neurochirurg viem že vie hlbšie pozrieť.....