smreko2
30.07.18,20:20
Dobry den, potreboval by som radu na situaciu MAMA HOTEL. Byvame v spolocnej domacnosti v podnajme u svokri, ktora je majitelka bytu a nasa rodina plati najom svokre, ja, manzelka nevlastny syn (manzelkin syn z prveho manzelstva) a dcera. Zo synom mame velmi tazku situaciu uz asi 7 rokov. Je absolutne lenivy, neprisposobivy, nedodrziava hygienu, nedrzi slovo, neda sa nan v nicom spolahnut a zneuziva ludi okolo seba a pohybuje sa v pochybnej spolocnosti. Synove spravanie riesime velmi dlhu dobu a vyskusali sme uz asi vsetky sposoby ako vyvolat u syna pozitivnu zmenu v spravani. Zial nic nezabralo a jedine co urobil bolo, ze vzdy zneuzil situaciu. Castejsie sa dostane do problemov a vzdy ked mmu pomozeme, naslubuje ako mu je vsetko luto a ako sa zmeni, no nadsenie mu vydrzi tak 2 tyzdne a potom je dalej aroganty. nedodrzuje hygienu a z jeho izby sa casto vali meuveritelny zapach. Skolu, gymnazium nedokoncil, lebo si myslel ze ked sa pred ucitrelkami rozplace tak ho nechaju prejst aj bez ucenia. Ma 20 rokov a teraz pracuje a tel preto ze sme ho donutili. Odstahovat sa odmieta.
Moja 1va otazka znie, ake mame sance ho vystahovat zo spolocnej domacnosti, nakolko je spolunazivanie s nim naozaj neunosne. Ake kroky mozeme podniknut aby zabranili tejto situacii casto nazyvanej mama hotel. Na sucastnej adrese mame vsetci trvaly pobyt. Navrhli sme mu aby sa odstahoval k svojmu bio otcovi, no nim pohrda este viac.
Moja 2ha otazka je, aky silny vpliv by malo rozhodnutie svokry, ktora je majitelka bytu a nadalej by ho chcela nechat byvat v spolocnej domacnosti aj napriek jeho neprisposobivemu spravaniu?
Je z tejto situacie vobec nejake realne vychodisko prosim?
Nepiste mi prosim vychovne rady, vysvetlil by som situaciu hlbsie, ale bolo by to na 5 A4. Skusali sme naozaj vsetko a sme uz zufaly. Teraz verime ze jeho posledna nadej na zmenu je, ze sa bude musiet postavit na vlastne nohy. 2om znamim to naozaj pomohlo. Stale nam na nom velmi zalezi no musi sa nejako zmenit.
Vopred dakujem za vsetky odpovede.
Dáša_
30.07.18,18:39
a vy sa nemôžete odsťahovať do iného podnájmu? Alebo to manželka ani nechce riešiť a vadí to iba tebe?
buchač
30.07.18,18:59
Fasa pomiešané...
Keď dobre rátam, tak 4 generácie.

Osobne by som u svokry nebýval ani náhodou.
...a mladý ? Ten by našiel jedného dňa pred dverami kufre.
Ale keď je svokra proti tomu a mladého nevydrbe ?
Nech ho živý ona.
smreko2
30.07.18,19:14
hej 3, nie 4. dlha story. Ak sa postavi na stranu syna, bude sa musiet on postarat ona. no to nevyriesi nasproblem a ani jemu to moc nepomoze...
smreko2
30.07.18,19:17
vadi to rovako silno mne a manzelke, konfrontacie voci spravaniu a nesplnenym povinnostim su len medzi nami 3omi. Zial sa esteaspon rok nemozeme odstahovat a radi by sme videli aby sa aj syn posunul dalej a nebol taky lenivy
branislavp
03.08.18,17:20
smreko, ťažko radiť. Ale keby sa syn odsťahoval od Vás ja si myslím, že by sa nedal sám na "správnu cestu". A také spoločné bývanie ako užívate je veeeeeľmi náročné, skutočne je pre takých, ktorí si vzájomne rozumejú, tolerujú sa, chápu sa navzájom. A život prináša všeličo možné, aj nepredvídané veci, za čo človek niekedy nemôže. Osobne ja by som ho donútila, aby si v prvom rade dokončil vzdelanie, aby mal chlieb v rukách. Ak to správne chápem, asi svokra je naklonená bližšie ku vnukovi- synovi Tvojej manželky, viac s ním súciti. Podľa mňa snažte sa v prvom rade si nájsť cestu k nemu - synovi, je dosť potrestaný, že jeho matke nevyšlo manželstvo, zato Ty sa k nemu snaž správať opatrne, lebo aj keby si takému človeku chcel neviem ako dobre, človek - syn v jeho veku a jeho vzťahu k Tebe môže prežívať všeličo, a tak možno aj to jeho správanie je také, aké je, okolie ho chápe ako stále zlého, takže zažíva samé negatíva. Sám zo sebou môže mať problémy už len s tým, ako sa zaradiť v jeho veku v živote. Vži sa do situácie, že by si bol v takej pozícii Ty..
O odsťahovaní syna ja by som v tomto prípade ako matka nikdy neuvažovala a to práve v takom veku aký syn má. Stmeľuj rodinu aj s manželkou, pokiaľ sa to dá, to je to najdrahšie na svete.
Ber môj koment iba ako môj pohľad na vec. Držím palce a veľa trpezlivosti.