romy16
31.07.18,09:21
Chceme u nás na SK uzavrieť dohodu so zamestnancom, ktorý však má uzavretú zmluvu v zahraničí. Teraz je na SK mesiac vkuse. Chce u nás pracovať, ale vraj ho nemám prihlasovať na dohodu, lebo nemôže mať aj zmluvu v zahraničí aj dohodu u nás. Ako je to potom s prihláškami do SP a ZP?
ivka70
31.07.18,07:37
Musi mu Socialna poistovna urcit, kam bude mat platene odvody. Treba o to poziadat - žiadosť o určenie uplatniteľnej legislatívy.
A ak ma v zahranici TP, je pravdepodobne, ze SP urci, ze odvody z dohody na SK budete musiet zaplatit do zahranicnych poistovni.
https://podnikam.sk/subezna-praca-v-zahranici-aj-v-sr-a-socialne-poistenie/

Neviem, co znamena, ze ho nemas prihlasovat na dohodu, to chce pracovat na cierno?
romy16
01.08.18,04:14
Áno, asi to má znamenať to...lebo je to príliš byrokraticky náročný proces. A určenie legislatívy trvá tak dlho, že kým by mu niečo vydali, tak on už zase bude pracovať v zahraničí...
ivka70
01.08.18,04:17
sorry, ale do toho by som ako zamestnavatel urcite nesla, to jej edno, ze mu to vydaju neskor, tak nesor doriesite
mna by viac odradzalo, ze ho budete asi musiet prihlasovat aodhlasovat v zahranicnych poistovniach, to tiez nie je take jednoduche
romy16
01.08.18,04:34
áno, to je mi jasné...lenže aký význam to celé prihlasovanie má...veď kým nemá určenú legislatívu, tak ja neviem, kam ho vlastne prihlásiť. A spätne(dodatočne) prihlasovať a platiť do zahraničia...dovtedy bude tak či tak u nás načierno?
ivka70
01.08.18,04:37
nebude, ak mate podklad, ze cakate na urcenie legislativy .... ved sa informujte v SP, co mate robit, aby neslo o ciernu pracu, kym rozhodne
romy16
01.08.18,04:55
Ok, neviete mi ešte poradiť, či aj daň by sa musela platiť do zahraničia? To zase len my účtovníčky si zlízneme takého "lahôdky" byrokratické...neviem, či ma ešte táto robota baví. To aby som sa začala učiť po francúzsky (príp.aj ďalšie cudzie jazyky - veď nikdy neviete, kam budete musieť prihlasovať zamestnanca ?