zvedavy36
31.07.18,20:24
Je pripustne, aby som na posudenie svojho zdrav.stavu ohladne invalidity do SP prisiel s advokatom? ... mam dusev. poruchu a pride mi to ako spravne a vhodne...
buchač
31.07.18,18:34
Advokát nie je lekár a ani Boh (alebo naopak).
zvedavy36
31.07.18,18:45
...to je pravda, ale v SP ma uz raz pri posudzovani pekne odb.ali...
veronikasad
31.07.18,19:11
Posudkovemu lekarovi predloz vsetky aktualne vysledky odbornych vysetreni. Ak nebudes spokojny s rozhodntim posudkoveho lekara, máš možnosť podat pisomne odvolanie, pri ktorom môžeš vyuzit služby advokata.
zvedavy36
31.07.18,19:33
dakujem... pri odvolani tiez planujem vyuzit sluzby advokata... planujem ho ale vyuzit uz pri posudzovani mojho stavu pred posudkovym a tym som si nie isty ci je to dovolene...
korela
31.07.18,19:38
Pozisťuj dopredu, hoci i na advokát. komore, osobne odporúčam postup vziať ho so sebou, nestratíš čas.
buchač
31.07.18,19:48
Len aby to nebolo naopak...že ty simuluješ a chceš vydrbať so štátom.

...a ten advokát je v podstate taký nástroj nátlaku na posudkového, aby vydal kladné rozhodnutie.

P.S.:
To aj k zubárovi pôjdeš s advokátom ?????
zvedavy36
31.07.18,20:07
dakujem...zda sa mi to rozumne... mas s tym osobnu skusenost, ked si to myslis?
korela
31.07.18,21:12
Nie, išlo o podobný prípad u posudkového, nie invaliditu, iný príbeh, ktorý mal dobrý koniec napriek arogantnému posudkovému lekárovi, ktorý nerešpektoval zdravotnú dokumentáciu, preto ti odporúčam si vziať hneď k nemu právnika, ak je to možné. To si zisti u niekoho kompetentného, ak sa tu nikto nenájde.
sosak
01.08.18,04:27
Výnimkou je konanie o invalidnom dôchodku v Sociálnej poisťovni, kde musí byť žiadateľ vždy prítomný. Tu však zasa málokto vie, že so sebou môže zobrať napríklad advokáta.

3. Moja prítomnosť pri posudzovaní

Lekárske posúdenie sa vykonáva za vašej účasti. Poučia vás o podmienkach uznania invalidity. Po posúdení zdravotného stavu sa dozviete výsledok, podpisom potvrdzujete priebeh. So sebou si môžete zobrať ďalšie osoby, aj advokáta. Ak sa objednáte, spísanie žiadosti aj posúdenie sa dá vykonať za jeden deň.
https://ekonomika.sme.sk/c/6503349/posudok-lekara-nemusi-byt-o-vas-bez-vas.html
Mila123
01.08.18,05:05
žiadateľ nemusí byť vždy prítomný......iba ak mu to zdravotný stav dovolí
ebeš
01.08.18,05:17
Aj mne pripadá správne a vhodné, ak by si sa na posudkovú komisiu dostavil vzhľadom na svoju chorobu, ešte s niekým iným.
Ale moja skúsenosť je taká, že ma na posudkové konanie s rodinným príslušníkom posudkový lekár nepustil.Argumentoval tým, že pokiaľ pacient nie je zbavený svojprávnosti, ja tam nemám čo robiť.A to bol ten rodinný príslušník vo veľmi zlom zdravotnom stave, čo aj sám posudkový lekár do posudku napísal.
profesional
01.08.18,05:54
Bez ohľadu na to, čo ti tu niektorí píšu, je tvojim právo byť v rámci uvedeného procesu zastúpený advokátom. Samozrejme, advok´t sa namiesto teba nemôže dať vyšetriť. Avšak pri všetkých ostatných úkonoch môže byť pri tebe a dokonca konať za teba alebo spolu s tebou.

Ide o tvoje právo A to či to niekto považuje za normálne alebo správne, je jeho vec. Nakoľko toto právo máš, ak pociťuješ potrebu ho využiť, tak to urob. Posudkový lekár nesmie konať spôsobom, ktorým by obmedzil prítomnosť advokáta pri úkonoch, s výnimkou priamych vyšetrovacích úkonov, pri ktorých by jeho prítomnosť nebola reálne možná, alebo by mohla skresliť výsledky vyšetrenia alebo toto podstatne sťažiť. Tj. nemôže byť s tebou v RTG miestnosti a pod.. Ale pri čítaní papierov, podpisovaní papierov, realizácii úkonov do zápisnice a pod prítomný byť môže.
zvedavy36
01.08.18,14:02
dakujem za nazor... je mozne, ze sa pri prehliadke advokat k slovu ani nedostane a pojde len o zdr.prehliadku a prejdenie silek.zaznamov...
buchač
01.08.18,14:08
Múdro vravíš...až mi je to divnô.

By som bol rád vedieť, že kto z prispievajúcich bol na posudkovej komisii.
Ja som bol síce len u posudkového ohľadom ZTP, ale advokát by mi tam bol osožný jak mŕtvemu kabát.
zvedavy36
01.08.18,14:26
dakujem za nazor... na SP mi posudkovy potvrdil, ze s pritomnostou advokata nema problem... smiem sa opytat, na zaklade coho by si mi odporucala tento postup?
korela
01.08.18,14:44
Pri dôležitých veciach je vždy mať vhodné pri sebe právnika.
veronikasad
01.08.18,15:04
Bola som na posudkovej komisii 2-krat, "komisia" je posudkovy lekár, ktorý chodí k obvodacke + zapisovatelka. Nie je cas na čítanie vsetkych zdravotných zaznamov...
Pravnik môže pomoct aby mu posudkar nepodstrcil podpisat lekarsky posudok so zaverecnym stanoviskom ze sa vzdava odvolania, ako sa to stalo jednej nasej poradacke... Ostatne sa da riešiť cez odvolanie...
Dáša_
01.08.18,16:07
Ja som bola na posudkovej 2x. Pokaždé iný lekár. k obvodnej nechodím, nemaródovala som, takže som ich nepoznala. Obaja mali papiere aspoň zbežne preštudované a obaja mali svoj názor utvorený už pred tým, ako sme sa stretli. Teda, jedine ustaľovali presnú výšku poklesu. Hranice boli určené lekárskymi nálezmi.

Môžu nastať dva prípady buď sa lekár zľakne, aby si nenarobil problémy. ALebo presne naopak, prísť s advokátom môže byť aj problém.

Podľa mňa je najdôležitejšie to, čo je napísané v správach od odborného lekára za posledný rok. Proti tomu nemôže ísť žiadny posudkový lekár. Tam treba tlačiť
buchač
01.08.18,16:16
Veronka, Dáška

Šak jasné...kto vie z vlastnej praxe, tak vie.
Ten, kto len z počutia od susedovieho bratrancového psa, tak ten len mudruje.
korela
01.08.18,19:40
Dáša_, lenže ten pán nemá fyzickú dg, treba myslieť na zadanie otázky, preto mu to osobne schvaľujem, ktovie o čo ide, tam to môže byť kolísavé. A keď to tak cíti sám, nech si urobí po svojom, keď tá možnosť je. A ona je.
Jedno je fakt, že posudkári by mali byť nezávislí od poisťovne, rovnako ako napr. znalci. Potom by som verila aj v nejakú objektivitu.
ebeš
02.08.18,04:51
Dopoviem, na posudkovú komisiu ma síce s psychiatrickým pacientom nepustili, ale boli sme dopredu dohovorení, že nič nebude podpisovať bez môjho súhlasu.A tak keď prišlo na podpisovanie, vyšiel za dvere za mnou sa poradiť.Keď pán doktor videl, že v stave akom je mi to nie je schopný vysvetliť, zavolal si nás oboch dovnútra .Bingo - okrem zápisu z komisie sa snažil dať podpísať aj vzdanie sa odvolania / je to zbytočné, skôr dostane peniaze na účet, bla, bla, bla/ Mimochodom - odvolali sme a dokonca podali aj žalobu na KS, ktorú sme vyhrali.
profesional
02.08.18,05:25
Advokát síce nie je Boh, ale vie, kedy sa snaží posudkový lekár urobiť podraz cez právom nastavené procesy...
veronikasad
02.08.18,05:25
@ebes, poznam uplne totozny pripad, kde pacient to vzdanie odvolania podpísal... Nastastie, odvolanie SP akceptovala ...
Pepa
02.08.18,07:22
Prosím Vás, o akom odvolaní hovoríte? Na komisii sa podpisuje zápisnica, kde účastník potvrdzuje že na komisii bol prítomný a bol oboznámený o tom ako bol posúdený..... Odvoláva sa predsa voči rozhodnutiu. Na komisii sa žiadne rozhodnutie nevyhotovuje ani nevydáva. Toto sú také hlúposti čo tu píšete že až no.
buchač
02.08.18,08:20
Pepa (Dnes 10:22) Toto sú také hlúposti čo tu píšete že až no.
===============
Čistá psychiatria od neznalých...;)
...a korela je za primárku. :D :D :D
Dáša_
02.08.18,10:08
pokiaľ podľa papierov ošetrujúceho lekára stav nie je priznanie CID, pokiaľ sa pacient zaujíma hlavne o to, či môžu lekári zistiť, že neužíva lieky, ani 100 advokátov tomu nepomôže.
buchač
02.08.18,13:24
Hm....

Ono je to v podstate jedno. Obaja sú v poniektorých prípadoch rovnakí.

Obaja vyštudovali za štátne.
Obaja sa snažia podraziť protistranu.
Obaja sa nie raz správajú ako bohovia.
---------------------------

...a som a aj budem zástancom názoru, aby sa zdravotný stav žiadateľov ešte prísnejšie posudzoval.

Lebo tento momentálny stav nie je normálny.
Republika invalidov...kuwa.
korela
02.08.18,13:55
Ale o tom zadanie otázky nebolo, ide iba o tvoju domnienku. Aj tú si vytiahla až po upozornení, z akého odboru je dg. Zadávateľ rieši principiálnu otázku možnej prítomnosti advokáta.
sosak
02.08.18,16:57
Súhlasím s pripomienkou. Ohľadne otázky zadávateľa či ísť na posúdenie s advokátom som riešil cca pred dvomi rokmi, keď rodinný príslušník išiel na kontrolu posudkárovi S.P. a boli náznaky, že bude vyradený. Vtedy som gúglil, aby som si zistil, či môže byť prítomný okrem posudzovanej osoby pri posudzovaní aj rodinný príslušník, pretože som tam chcel byť. Natrafil som na článok, ktorý som dal ako radu. Takže mám vlastnú skúsenosť. Samozrejme, posudkár nechcel ani počuť, že má byť prítomný aj príbuzný. Na opakované naliehanie aj zvýšeným hlasom som sa posudzovania zúčastnil.
profesional
05.08.18,01:28
Prepáč, ale prečo by mal právnikchcieť podraziť protistranu? A čo tak iba obhajoba oprávnených zákonných záujmov bez podrazov?
buchač
05.08.18,06:42
Prepáč...ale sám si dal názor, že posudkový lekár sa snaží urobiť podraz cez PRÁVOM nastavené procesy.

Teda mne vyplýva z toho to, že posudkový by mal na základe právneho názoru porušiť zákon ?
--------------------
Hm...koľkí právnici už podrazili (všeobecne) svojich klientov ?
--------------------
...a znova dám názor (zapindám si), ktorý nezmením.
Na Slovensku je tých "invalidov" až do het...či ZTP, či SP...a nie raz oboje.

Keby som nepoznal konkrétnych jedincov, ani nevravím.
Lenže poznám...a na zaujatie stanoviska mi nie je potrebné nahliadnutie do zdravotnej karty.
buchač
05.08.18,06:48
Dve dámy by som požiadal nech nehodnotia to, čomu nerozumejú...
alaya1
05.08.18,07:32
Hodnotit moze kto chce a co chce....ved to poznas sam, ze?


A napis verejne, ako vies, kto ti co hodnoti? Ci fantazia? :)
Dáša_
05.08.18,07:42
existuje spôsob, ako si človek môže pozrieť, kto mu aktuálne udelil body, aj tie minusové. nie je to fantázia
alaya1
05.08.18,08:08
tak by to mali vediet vsetci, nie len niektori....preco to nenapisete?
buchač
05.08.18,08:13
alaya

Neberiem nikomu právo hodnotiť.

...a NIE - NEDÁM spôsob, ktorým sa viem dopátrať k negatívnemu hodnoteniu.
Som názoru, že určité informácie sa využívajú, no nezneužívajú.

...a NIE - nadávam na revanš podobné hodnotenia.
Ak aj urvem, tak (zvyčajne) aj zdôvodním nejakou argumentáciou.
kopretinka
05.08.18,09:06
trafená hus zagágala