michak
01.08.18,21:16
Dobry den,
som otec ktory chce od Septembra 2018 nastupit na matersku dovolenku a zacat poberat matersku davku.
Sucasne budem zamestnany na dohode o vykonany prace.
Manzelke sa tym padom skonci rodicovska dovolenka a strati narok na rodicovsky prispevok.
Dieta nam ale od septembra 2018 zobrali do statnej skolky na cely den, ale nebude ju este navstevovat.
Dieta dosiahne tri roky presne o 28 tyzdnov teda Marec 2019 a nastupi do skolky.
Je to jedina moznost ako dosiahnut to aby dieta mohlo navstevovat skolku hned po dovrseni troch rokov a manzelka nastupit do zamestnania.

Moja hlavna otazka je ci mozem poberat matersku na dieta ktore je sucasne evidovane ako skolkar.

Dalej mam otazku ohladne manzelkineho poistenia:

- moze stat nadalej platit zdravotne poistenie ak sa manzelka nahlasi v zdravotnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do veku 6 rokov?

- podobne ci existuje moznost aby stat platil dochodkove poistenie ak sa manzelka nahlasi v socialnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do veku 6 rokov?

ak sa niekto pyta preco to takto robim, tak odpoved je, ze je to jediny sposob ako si prilepsit pokial mate dieta a manzelku na RD.

Hladal som takuto temu, ale moja otazka je komplexnejsia.

Dakujem za odpovede.