gguuggoo
04.08.18,18:46
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ako dostat dáta z Harku1 do Table1 ? Skúsil som vlookup len neviem tam dať podmienku aby sa to roztriedilo do príslušných tabuliek a aby sa hodnoty neopakovali.

Ďakujem.
mepex
04.08.18,19:33
Možností je viacej. Ja som zvolil kontingenčnú tabuľku.
elninoslov
04.08.18,19:40
To rozšíreným filtrom nedostanete do viacerých vedľa seba umiestnených tabuliek, navyše sú vymenené stĺpce Popis a Uart, a ešte k tomu sú medzi nimi nerovnaké medzery (1-2 stĺpce). Ak musí byť usporiadanie naozaj takéto, tak ma napadá skúsiť urobiť náročný maticový vzorec, ale tam bude záležať koľko to bude reálne spracovávať riadkov (aj zdroj aj výsledok), a čo sa nemá opakovať, ktorá hodnota ? Artikel ? A keď je rovnaký ale Uart a Kolli je iné ? Ten stĺpec A je tam načo ? Prečo ste nevyplnil manuálne ako má vyzerať výsledok ? Môže to byť makrom ? Rozšírený filter s parametrom na Lager nieje problém (teda ak dovysvetlíte to neopakovanie) ale nie s rozhádzaním zdrojovej oblasti na iné rozmiestnenie a stĺpcov ako bude mať cieľová oblasť.

EDIT: Dobré riešenie od Mepex.

EDIT2: Zopakujem niektoré otázky. Ktorá hodnota sa nemá opakovať ? Koľko bude Lagerov ? Vždy 2? Vždy Lager SER a PRE? Počet 37 riadkov pre každý je teda dostatočný? Ak bude Lagerov viac, koľko najviac a kde majú byť umiestnené ďalšie tabuľky ? Pod týmito? Vedľa týchto? Stĺpce A:A a F:F v Table 1 tam musia byť ? Veď názov Lageru je v hlavičke nad tým v B6 a G6. Vyplnte manuálne tú Table 1, nech je jasný požadovaný výsledok.
gguuggoo
04.08.18,19:50
Zdroj je v Harku1 ktorý je roztiahnutý až po bunky AL, medzi tým sú prepotrebné údaje. Predstavujem si to tak, že hodím zdroj na Harok1 a v Table1 budem mať všetko roztriedené podľa Lager. Väčšinou bude do 20 riadkov pre každý Lager.
gguuggoo
04.08.18,19:58
Ono to asi nebude fungovať automaticky keď mu dám nový zdroj:-/
mepex
05.08.18,05:53
Bude to fungovať. Stačí zdroj na pojiť na tabuľku, ktorá bude meniť počet riadkov a potom je potrebné iba aktualizovať údaje ([údaje-aktualizovať všetky] Ctrl+Alt+F5) v kt. Skutočne potom stačí, ako píšete, hodiť údaje a po aktualizácii máte výsledok. Ešte som priložil prerobený zdroj na tabuľku.
elninoslov
05.08.18,07:59
Do príspevku som Vám niečo pridal. Hlavne odpovedajte, lebo poskytovanie info je strane biedne :)
gguuggoo
05.08.18,08:10
Som si nevšimol rozsah zdrojovej tabuľky lese som doplnil ďalšie dáta pod ňu. Vekom pekne ďakujem. Funguje to podľa mojich predstáv