emanuelle86
07.08.18,15:45
Zdravim, robim externe uctovnictvo jednej firme, ktora ma stredisko v inom state.
Vzdy za koncom kazdeho stvrtroku posielaju vypis z hlavnej knihy kde su uvedene stavy uctov , ktore uctuju na tom jednom stredisku. Mojou ulohou je aby som tieto stavy zauctovala do toho hlavneho uctovnictva akurat ich rozdelim na inu analitiku. Cize komplet aktiva a pasiva. Lenze neviem teda ako zauctovat pohyb na ucte ked nemam doklad a ja uctujem v podvojnom uctovnictve. Ked chcem zauctovat pokladnu tak musim okrem uctu 211 zauctovat podvojno aj na proti ucet. Stretol sa niekto s tymto alebo niecim podobnym ma skusenosti?
a_je_to
08.08.18,22:27
Treba si ujasniť, či zahraničná prevádzkáreň je iba strediskom, ktoré podáva iba priznanie DPH, alebo stálou prevádzkárňou, ktorá podáva aj priznanie k dani z príjmov. Podľa popisu to vyzerá na to prvé. Ak sa v zahraničí založila aj pokladňa, tak by mala mať svoju analytiku. No a ak tam šiel aj nejaký vklad hotovosti, tak tam je protiúčet 261, lebo sa premiestňovala hotovosť zo SK 261/211A a do zahraničia 211B/261. Nič lepšie nevymyslíš ... Ostatné obraty tak, ako v SK ...