Patrikpatrik
07.08.18,18:12
Dobrý deň vedel by mi niekto poradiť.chcem vysporiadať pozemok po starých rodičoch už som vlastníkom väčšiny parciel len ešte tam ma obec jednu parcelu iba 9štvorcovýchmetrov a starostka mi chce robit problémy s volakou verejnou súťažou a neviem čo ešte ..poslanci to už aj schválili a ona mi ešte neposlala rozhodnutie z uznesenia..neviete aky je tu postup ked to poslanci schválili čo ďalej ??
misoft
07.08.18,16:16
Tých 9m2 je vo vlastníctve obce? NIE? Tak starostku je do toho veľké H0VN0! A pokiaľ kedysi tých 9m2 patrilo tvojim prarodičom, tak to ju dupľovane nemá čo zaujímať!
bodliak
07.08.18,16:30
No nech si tých 9 m2 starostka nechá... Načo ti to je ? A keby aj, kto sa prihlási do súťaže o tých 9 m2 ? (teda pokiaľ práve cez ne nie je jediný možný prístup na ten zvyšok...)
Patrikpatrik
07.08.18,17:47
No tých 9m2 je vo vlastníctve obce a mám to tak skoro v strede pozemku práveže inak by som sa na to kaslal..tak preto neviem ako na ňu..asi sa budem musieť volakeho právnika opýtať..
lubko6394
08.08.18,06:20
Bože môj. Čo trtošíš ? Môžeš byť rád že Ti to predajú. Keďže sa jedná o predaj obecného pozemku tak sa to nedá rýchlo a jednoducho. Ja som takto od obce kupoval 2 x a na ten druhý predaj som čakal 2 roky lebo predať najskôr nechceli. Pohlo sa to až vtedy keď museli predať iným z dôležitejších dôvodov ako som mal ja. Museli to uverejniť a schváliť na zastupiteľstve a tŕpol som aby sa niektorý poslanec nezdržal alebo nebol proti lebo ich tam bolo málo. To schválenie je pravdepodobne len predbežné - teda či to má šancu uspieť. Na základe tohto rozhodnutia vycapia lajstro na obvyklom mieste a počkajú tuším mesiac či sa niekto neozve s námietkami... Po mesiaci môže byť predaj predložený na zastupiteľstvo a mali by to schváliť. A až keď bude právoplatná zápisnica zo zasadania môže prísť k predaju. Na katastri potom budeš potrebovať aj overenú kópiu z toho zasadnutia - inak Ti to nezapíšu.
misoft
08.08.18,06:32
Vo vlastníctve obce... akým spôsobom sa to dostalo do vlastníctva obce? Píšeš (aspoň tak som pochopil), že predtým to bol majetok tvojich prarodičov. Budeš musieť pozisťovať vo všetkých dostupných záznamoch a keď sa dopraciuješ k tomu, že pred XXXX rokmi to patrilo tvojim prarodičom a obec to "neznámym" spôsobom, alebo aj "podfukom" k pozemku dostala - môžeš im to o hlavu otrepať.A uvidíš, ako sa karta obráti, keď sa zistí (náhodou), že obec k tomu ´fliačiku prišla akosi nezákonne. Potom im nepomôže ani zastupiteľstvo, verejná súťaž a iné oné, ak súd rozhodne, že obec na ten pozemok nemá nejaký právny nárok, nie je jej pozemkom pre toho a hento.
branislavp
09.08.18,13:59
Nájdi si po prarodičoch tú konkrétnu parcelu podľa čísla parcely, či už v dedič. konaniach po Tvojich predkoch. V rokoch 70-tych sa intravilány prečíslovali, takže v prvotnom zápise - hárku, alebo PKV-pozemnoknižnej vložke-tu môže byť iné číslo tej istej parcely. Extravilány majú pôvodné čísla nemenené, pokiaľ sa s pozuemkom doteraz nič nerobilo.
Musíš prísť na podstatu parcely - odkiaľ sa "vzala:" Ani poslanci, ani starosta nemusí vedieť čo vlastne schvaľujú, a či sa takýto pozemok má nachádzať aj vo vlastníctve obce, či mesta. Lebo zápisy podľa katastrl. zákona sú zäväzné, pokiaľ sa nepreukáže opak. Ale ak je táto vec už schválená, tak čakaj. Aj keď je to iba 9m2 je to dlhodobejšie až príde ku Kúpnej zmluve.