KACKAC
15.08.06,12:57
Moze mi prosim niekto poradit?
Odisla som pracovat do Anglicka cez jednu slovensku agenturu. Kontrakt zacal 12.6.2006 a skonci 12.12.2006 Podmienkou prace bolo, ze budem fungovat ako zivnostnik. Agentura mi zohnala v Anglicku firmu, ktora sa mi stara o uctovnictvo, pravidelne odvadzam dane.Pred odchodom do Anglicka som na Slovensku tiez pracovala ako SZCO ale kvoli praci v zahranici som zivnost na nejaky cas prerusila. Chcela by som sa spytat, ci mam pri podavani danoveho priznania za rok 2006 v SR brat do uvahy aj moj pobyt v Anglicku a prijmy tam dosiahnute? Viem, ze je vela debat o dvojitom zdanovani, no nikde som sa nedocitala ako to je so zivnostnikmi v zahranici. Dakujem za kazdu radu a napad.
dogicka
15.08.06,12:16
Pokiaľ si rezidentom SR (čo predpokladám si) tak musíš na Slovensku zdaňovať celosvetové príjmy, teda aj tvoj príjem v Anglicku. Treba postupovať podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, ktorú máme s Veľkou Britániou. Podľa tejto zmluvy, sa použije metóda vyňatia dane, takže príjmy zo zahraničia v DP uvedieš a hneď aj odpočítaš.
Skús ešte pohľadať, tu na Porade bolo toho veľa popísané príjmoch zo zahraničia.