lokok
15.08.06,13:14
Asi všetci milovnici kávy mi dáte za pravdu, že káva espresso je super. Je taka iná, lepšia.
My sme si kúpili espresso-kávovar, nie až taký úplne drahý, ale len za 3,5 tis., čo pre malú domácnosť je dosť. No ale žeby sme si tej kávy vychutnali, to sa nedá povedať. Skúšali sme rôzne druhy kávy, avšak striekalo to s pod sparovacej hlavy. Už 3-krát sme ho reklamovali. Odpoveď? Funguje správne, nie je na ňom žiadna vada. Už ani neviem akú kávu mám do toho dať, už sme vyskúšali aj značkové aj "obyčajné". Skúšali sme aj také, aké nám odporúčili. A stále to nefunguje dobre. Reklamovať ako vrátiť koruny alebo iný kávovar, to neide. Lebo servis nenašiel chybu.
Má niekto s tým skúsenosti alebo podobný prípad? Alebo akú kávu zvyknete do toho stroja dať? Budem rada každej dobrej rade.
bepo
15.08.06,11:31
Ja keď som kupoval kávovar tak mi ho v predajni predviedli,ak by tam niečo striekalo tak by som ho ani nezobral.Nech ti to predvedú v servise ak je v poriadku.
Jara
15.08.06,11:35
Mám kávovar na Presso kávu už hádam 10 rokov a je super. Sama ti len toľko môžem povedať, že je potrebné aby ten výkon /keď sa správne vyjadrujem, že výkon - to vieš baba netechnická/ mal 15 barrov. Ja som za neho dala okolo 6 tisíc. Inak používam kávu Edusso mocca, tá sa mi osvedčila, iné mali alebo veľmi hrubé alebo veľmi jemné zrnká. Tá vyhovuje. Ozaj je krásna krémová pena a dá sa to ešte aj napeniť, keď pridám mlieko tak je to ako Late cafe. Juj, ale dala by som si...
Evaman
15.08.06,12:45
Asi všetci milovnici kávy mi dáte za pravdu, že káva espresso je super. Je taka iná, lepšia.
My sme si kúpili espresso-kávovar, nie až taký úplne drahý, ale len za 3,5 tis., čo pre malú domácnosť je dosť. No ale žeby sme si tej kávy vychutnali, to sa nedá povedať. Skúšali sme rôzne druhy kávy, avšak striekalo to s pod sparovacej hlavy. Už 3-krát sme ho reklamovali. Odpoveď? Funguje správne, nie je na ňom žiadna vada. Už ani neviem akú kávu mám do toho dať, už sme vyskúšali aj značkové aj "obyčajné". Skúšali sme aj také, aké nám odporúčili. A stále to nefunguje dobre. Reklamovať ako vrátiť koruny alebo iný kávovar, to neide. Lebo servis nenašiel chybu.
Má niekto s tým skúsenosti alebo podobný prípad? Alebo akú kávu zvyknete do toho stroja dať? Budem rada každej dobrej rade.

No ak myslíš , že chyba je v kávovare a firma Ti reklamáciu nechce uznať, máš ešte jednu možnosť a to dať tovar preskúšať do skúšobne Slovenskej obchodnej inšpekcii. Síce za to zaplatíš njaký poplatok ale aspoň Ti dajú písomné stanovisko , či je kávovar v poriadku alebo nie. Na zákl. toho môžeš potom žiadať od firmy vrátenie peňazí za tovar a aj poplatok za preskúšanie.Skús sa teda informovať na SOI.
lokok
15.08.06,13:33
O možnosti ísť vyskúšať kávovar do servisu, sme uvažovali. Len to mame trošku ďaleko.
Dať otestovať na SOI, to musím pozisťovať, ako to je. Za pokus to stoji.
Asi nikto nema takyto problem s espressom. Este vyskušam tu kávu Edusso mocca.
Dakujem za reakcie
bepo
15.08.06,19:05
Pokiaľ tam nie je upchaté sitko tak to bude chyba kávovaru.
ondrejvla
15.08.06,19:15
Skús si vytrieť trysky vatičkou ( takou, ako čistíme uši), potom pusti ešte prevariť čistú vodu. Káva nesmie byť ani jemne zomletá, ani moc hrubo, niečo medzi tým. V špecializovanej predajni kávy ti poradia kávu do pressa, mne najlepšie vyhovuje Arabica. A teraz ju už dostať takmer všade.
Ja som s týmto prístrojom veľmi spokojná.
A ozaj, používaš správne sitko- mala by si tam mať dve - ma jemnejšiu i na hrubšiu kávu ?!
lokok
16.08.06,06:18
No nám sa stále upchá sitko. Len my sme skušali uz rôzne kavy, aj presne určené na presso. Stale sa sitko upcha. Mame kavovar KRUPS a ten nema rôzne sitka na hrubšiu a jemnejsiu kavu. Ale aj tak si myslim, že ak je jemnejšia káva, nemalo by to striekať. Malo by to prepchať.
Mozete mi napisať presný názov kávy, ktorú používate? ja som už skúšala Popradsku kávu, Segafredo, Lavanazza, Tchibo, Eduscho, Jacobs presso, Jacobs zelenej farby. Je možné, že používame zlú kávu. Ale teda akú mam používať?
Braňo
16.08.06,06:27
Mám espresso kávovar De Longhi, určite nemáš problém v káve. Ja používam aj kávu Lavazza, aj normálnu (napr. popradskú) a nemám problémy. Sitko samozrejme po každom hrnčeku kávy oplachujem, ale nestrieka nič.
;)
lokok
16.08.06,07:23
Mám espresso kávovar De Longhi, určite nemáš problém v káve. Ja používam aj kávu Lavazza, aj normálnu (napr. popradskú) a nemám problémy. Sitko samozrejme po každom hrnčeku kávy oplachujem, ale nestrieka nič.
;)

Nám zo servisu stále vravia, že používame "zlú-jemnú" kávu. A že im, čo majú kávu, ide super a nestrieka. Tým pádom je to u nich dobre. A že ja chcem inú obľúbenú kávu, tak to nie je ich problem ani kávovaru.
marikato
24.08.06,10:30
Nám zo servisu stále vravia, že používame "zlú-jemnú" kávu. A že im, čo majú kávu, ide super a nestrieka. Tým pádom je to u nich dobre. A že ja chcem inú obľúbenú kávu, tak to nie je ich problem ani kávovaru.

Zaujímavý servis. Pri kúpe nášho kávovaru nám návod nepomohol, tak ho manžel zobral do obchodu aj s kávou a uvarili, šlahá aj mliečnu penu, ja tiež mám len jedno sitko kovové a kovovo-silikónovú podložku s maličkou dierkou, ktoré zabezpečí našlahanie kávy. Čistá arabika má nádernú penu, v lacnejších je aj robusta a tie kávy nemajú takú penu. Tak ma napadlo, k výrobku býva priložený zoznam značkových servisných stredísk. Skús zatelefonovať do iného a porozprávaj sa s nimi, značkymajú aj www stránky, v dokladoch by mal byť aj dovozca nech sa skontaktuje s výrobcom. Ja by som bombardovala všade, výrobok má fungovať. Je čudné, že kávovar funguje s kávou čo majú v servise, prečo existujú aj iné druhy kávy? Otázka pre servis.
lt-pek
04.07.12,08:05
Ja mam tiez kavovar KRUPS jedno sitko a tiež mi to niekedy strieka kade tade, žene radsej na tom nerobi kavu, skusal a menil som vseliake kavy a na nic som neprisiel proste niekedy zblbne to je jedno ako je pomleta. v sitku je taka klapka ked nastane tlak tak pusti kavu zrejme niekedy ostane zalepena a preteka okolo tesnenia.
lujza.j
04.07.12,18:08
Ja mam tiez kavovar KRUPS jedno sitko a tiež mi to niekedy strieka kade tade, žene radsej na tom nerobi kavu, skusal a menil som vseliake kavy a na nic som neprisiel proste niekedy zblbne to je jedno ako je pomleta. v sitku je taka klapka ked nastane tlak tak pusti kavu zrejme niekedy ostane zalepena a preteka okolo tesnenia.
veľa kávy v páke......neotretý kraj páky....slabo zatiahnutá.....ak preteká aj napriek tomu že tieto veci sú OK.... tesnenie je v prďely :D