Ludula
10.08.18,07:11
ZP mi poslala oznámenie, že mam za mesiac12/2017 poslať aditívny výkaz za zamestnanca, ktorý bol v riadnom mesačnom výkaze evidovaný bez zdrav. postihnutia, ale od 12/2017 mal byť evidovaný so ZP. Opravný výkaz nemôžem poslať nakoľko za rok 2017 už ZP spravila ročné zúčtovanie.
Riadný MV:Všetci zamestnanci bez ZP: VZ = 3156,51
10% = 315,65
4% = 126,26
Treba poslať aditívny výkaz za pracovníka, ktorý mal VZ: 420,00 eur a odvody mal mať so ZP: 5+2%.
Aditívny výkaz za tohto pracovníka som poslala nasledovne s mínusovými hodnotami.
Zamestnanci so ZP:
Výška príjmu: - 420,00
5% -21
2% - 8,40
ZP mi poslala chybový protokol s uvedením, že poistenec je evidovaný ako zamestnanec platiteľa, ale nebol vykázaný v období mesačného výkazu.
Riešenie
Uvedený poistenec bol prihlásený ako zamestnanec, ale nebol vykázaný v období mesačného výkazu. Pokiaľ nemal byť poistenec evidovaný ako zamestnanec, je potrebné zaslať Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch. Ak mal byť poistenec evidovaný ako zamestnanec, je potrebné zaslať aditívny MV.
-
Pracovník je evidovaný ako zamestnanec a teraz neviem aký aditívne MV mam poslať.
gretka7
10.08.18,07:45
Ahoj, pôvodný riadok s rodným číslom zamestnanca dáš mínusom (plný odvod) a následne do druhého riadku uvedieš rodné číslo toho istého zamestnanca a VZ s odvodmi už so zníženou sadzbou. Tým pádom dostaneš mínusový výsledok mesačného výkazu. Čo znamená preplatok. V aditívnom mesačnom výkaze budeš mať len dva riadky s tým istým rodný číslom, no raz mínusom (pôvodne) a raz plusom (znížený odvod) Potom požiadaš o vrátenie preplatku.
Ludula
10.08.18,09:30
Ďakujem, konečne som pochopila čo je aditívny výkaz.