liluska1506
10.08.18,07:47
Pred bytovým domom máme parkovisko vyhradené pre bytovku, lenže potrebujeme aj karty na parkovanie. Viete mi nejako poradiť ako ich vybaviť?
ivka70
10.08.18,05:57
to parkovisko ma vlastnika? je ohradene? ma zavoru?
liluska1506
10.08.18,06:21
Nieje ohradené nemá závoru. je bytovky a popri bytovke je chodik a pri chodníku pozdlžne parkovanie. Lenže je to strašná sranda, už sa aj smejem na tom. Lebo volala som na mestskú policiu tam mi povedali, že to mám riešiť s niekým kompetentným na meste a na meste mi povedali, že mám ísť na mestskú políciu.
ivka70
10.08.18,06:25
a odkial mas informaciu, ze je to parkovanie vyhradene pre bytovku? mate to na liste vlastnictva?
vicktor
10.08.18,06:58
Ako myslis "vyhradene pre bytovku"? Je to vlastnictvo majitelov bytov zapisane na LV? V takom pripade si mozete karticky vyrobit sami, napr. "Hlavna 10, byt c. 5". Neoznacene vozidlo je votrelec. Ale co s nim? Policia ho neodtiahne. Vypustite kolesa? Rozbijete okno? Cize osadit stlpiky a dat zavoru alebo aspon retiazku.
"Popri bytovke je chodnik" - asi verejny, tak potom ani parkovisko za nim asi nie je vyhradene pre vas.
misoft
10.08.18,07:06
Pokiaľ by to bolo vyhradené pre bytovku, museli by ste si zaplatiť aj parkovacie miesto v rámci kúpy bytu a bolo by to i na liste vlastníctva. Za ďalšie - muselo by to byť na pozemku, ktorý patrí (parcela) pod bytovku (a teda by ste boli spoluvlastníkmi - viď LV), alebo by to bolo na pozemku toho, kto bytovku postavil/spravuje. Ale píšeš chodník a vedľa sú parkovacie miesta (pozdĺžne parkovanie - teda na vozovke/ulici. A pokiaľ by si nevedela - chodník je súčasťou ulice/ vozovky (zákon 8/2009 §2 ods.2 písm g.). Takže i tá ulica by musela byť vašim majetkom - je? Asi ťažko. Takže developer vás ogabal. Riešte si to s developerom/správcom, ten nech vám vydá nejaké plastikové kartičky a zároveň požiada mesto o osadenie patričného dopravného značenia (DI to musí odborne odsúhlasiť).
Inak je to VEREJNÉ parkovacie miesto a pokiaľ nie je označené inak, každý má právo na neho zaparkovať.
mimotemy
Len tak - zo srandy - hoď sem GPS súradnice (alebo podľa Maps Google) a na katastrálnej mape sa ukáže, komu to patrí.
Chobot
10.08.18,07:39
Spýtaj sa toho, kto ti dal tú informáciu, že parkovacie miesta sú vyhradené pre bytovku.
buchač
10.08.18,08:11
Bože môj....a toto je (aj keď začiatočník) v účtovníctve ?