bertoluccj
11.08.18,09:33
Firma v strate, neplatil sa nájom, dnesny stav - firma nemá sidlo z dôvodu výpovede z podnájmu, mali sme jednu kanceláriu a jednu miestnosť na sklad, teraz absolútne nič.. Aký je postup, keď nemám oficiálne sidlo? Nové sidlo si nemôžeme dovoliť pretože na účtoch je nula, u nás v byte s tým zena nesúhlasí. Môžem to nechať tak, bez sídla? Aspoň na ten rok, kým mi dlžníci neuhradia peniaze za výkony. Mám s.r.o., dlh na dani cca 1000e, ziadne sidlo, dlžníci mi dlzia cca 5600€.
avalik
11.08.18,08:53
Obchodný zákonník

§68

6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

g) spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3.
jslancik
11.08.18,11:06
nerozumiem, čo si nemôžete dovoliť. virtuálne sídlo stojí asi tak 100€ na rok. zadotovať účet nie je problém. peniaze predpokladám máš. nerozumiem tvojmu problému. Tváriť sa, že "nemáš peniaze" je blbosť.
bertoluccj
11.08.18,12:33
Nie nemám ani cent, úver mi nedá ani nebankovka z titulu daňového dlhu.

Virtuálne sídlo nie, zatiaľ to nebudem riešiť,. A kto sa dozvie že nemám sidlo? Nikto. Prečo by mi mali zrušiť firmu?
jslancik
11.08.18,15:57
Jasnee, nemáš ani cent. Len dúfaj, že ti na sídlo firmy nepríde nejaký dôležitý dokument. Napr. oznámenie o nejakej kontrole.
mikacok
12.08.18,16:12
Kto má dlh, toho si DU bude viac všímať.