Nezodpovedny
11.08.18,13:18
čaute.
zaujíma ma taká vec.
pred pár dňami sme s partiou oslavovali a kedže sme namali náladu na podniky, vzal som auto a išli sme si vypiť k lesu .. teda vypili si oni, ja som bol šofér
poznáte to, mladí a blbí :D ked sme odchádzali, všimli sme si tabulu
"Zákaz vývozu smetí, priestor monitorovaný kamerovým systémom"
kamoška to prehnala a teraz má traumu, že bude hanba na celú dedinu ..
tak by ma zaujímalo...

je to vlastne technicky možné? nie sú tam žiadne stlpy, kamery, káble, proste nič len stromy a rybník .. viem že existujú fotopasce ale ako je to vlastne s nimi riešené?
ak áno, ako je podla zákona s takýmito zábermi možné narábať? môže ich niekto zverejniť?
opilci tam nechali papier od kebabu a asi aj krabičku od cigariet.. . môže za to byť pokuta??? nebol tam smetiak ... ako jasné, berem že je to zlé robiť neporiadok ale na druhej strane je to papier a rozpustí sa to.... môže nám aj za toto hroziť dajaka pokuta? kedže ja som bol ten s autom a teda ten identifikovatelny, mám čakať obálku z obce.....
možno je to blbá otázka, len ma zaujíma čo sa od toho dá čakať.. vopred díky
misoft
11.08.18,11:34
A) Technicky je to možné. Fotopasca! Reaguje na pohyb. A nemusí byť na stĺpe, dá sa pripevniť kdekoľvek na akýkoľvek strom. Ak má dostatočný akumulátor, v stand-by režime dokáže byť i mesiac-dva.
B) Nuž papier - jasne tam bolo napísané - Zákaz vývozu smetí - a vy ste tam doviezli, použili a NECHALI odpad.
C) Pokuta príde... už len za to, že si vozidlom vstúpil na nieči pozemok bez jeho súhlasu. A aj Zákon 8/2009 niečo píše - odporúčam dôkladne preštudovať.
D) Kamoška bude mať inú traumu, až sa to doma prevalí, ako sa ožrala.... Dedina o tom ani vedieť nemusí, pretože takto zhotovené zábery nie je možné len tak - halabala - vycapiť niekde na nástenku. To by ten, kto ich vycapil, mal omnoho väčšie problémy, ako nejaká sťatá kamoška.

mimotemy
A ten tvoj nick presne zodpovedá na teba - hlavne v bode C) - si nezodpovedný a porušujúci zákony.
Nezodpovedny
11.08.18,11:46
Toho vjazdu ako takého sa nebojím... autá tadiaľ jazdia bežne, chodia tade rybári a aj chatári z chatovej osady, chodia tam aj stanovať... nie presne tam kde sme stáli my, ale každý kto chce ísť k rybníku alebo k chatkám tade musí prejsť...
Ide mi skôr o ten kúsok bordelu.. ja si pod vývozom smetí predstavím stavebný odpad, starý nábytok ..plasty z autoservisu...proste fakt vývoz odpadu.... lebo ono keby sa to zas bralo takto, tak môžu spokutovať každého čo pri zastávke odhodí špaka na zem... Som z toho skrátka zmätený :D

a na aký dosah vie taká fotopasca detekovať pohyb?

ale aj tak díky aspon za to D :D už aspon viem že neskončíme zavesení na dedinskom facebooku :D
misoft
11.08.18,12:47
Aj keby ste sa na dedindkom FB :D uvideli - stačí použiť GDPR a toto im otrepať o hlavu - a len tak, bokom, povedať "Právnik si zgustne na vás, vyberiem si toho najdrahšieho".
buchač
11.08.18,17:17
Na Slovensku po slovensky !!!!
Nevieš sa vyjadriť v materčine, že tu drbeš nejakú hatlaninu ?

Mať tú moc...? Tak by som ti rozhodne poslal pozdrav v podobe pokuty....najvyššej možnej pokuty.

P.S.:
Mladí by sa mali najprv naučiť piť...až potom môžu chlastať.
vicktor
13.08.18,07:35
Chod tam znova a popozeraj stromy ci zbadas kameru. Ja pochybujem. Aj bez zverejnenia na FB by cela dedina klebetila ze ten a onen tam vtedy a vtedy mal pitku, zanechali smeti a pod, teda vedelo by sa ze ten priestor je naozaj snimany.
No a ked tam budes, pozbieraj odpadky po vas alebo aj po druhych.
misoft
13.08.18,08:39
Na dedine je však zvykom klebetiť, že ten, alebo onen sa ožral a bordel narobil, ale keby tam pozbieral po sebe a iných bordel - ani pes o tom neštekne.....
bodliak
13.08.18,15:17
1. vyrazíš do prírody, necháš tam odpadky. Argument "nebol tam smetiak" myslíš vážne ?
2. kamoška to prehnala a má traumu z hanby ? Čo, vrzli ste si ?