micmac2
15.08.06,13:50
Bol som zamestnaný cez slovenskú firmu v zahraničí. firma mi slubila slovenského doktora, kuchára a celodennú stravu. Bohužial nič z toho nedodržala. Do dnešných dní ma nevyplatila. Chcem poradiť ako mám ďalej postupovať a na koho sa mám obrátiť. Za odpoveď ďakujem
endrju
15.08.06,12:05
Bol som zamestnaný cez slovenskú firmu v zahraničí. firma mi slubila slovenského doktora, kuchára a celodennú stravu. Bohužial nič z toho nedodržala. Do dnešných dní ma nevyplatila. Chcem poradiť ako mám ďalej postupovať a na koho sa mám obrátiť. Za odpoveď ďakujem

Zamestnáva slovenská firma?
Je slovenská firma iba sprostredkovateľom zamestnania?
Ktorá firma sľúbila (ak je slovenská firma sprostredkovateľom a zahraničná firma zamestnávateľom)?
Je to v rámci EÚ?
Dostal si prísľub aj písomne?
Boli súčasťou prísľubu aj sankcie za nesplnenie sľúbeného?
... ??????? :confused:
toria
23.08.06,13:26
Mám známeho ktorý je zamestnaný v Írsku, normálne na zmluvu. Je tam na celý rok - tak je uzavretá zmluva. Je pravda, že ak robí v Írsku musí podať daňové priznanie na slovensku z príjmu zo zahraničia?
Ako to je po právnej stránke? Zdržuje sa v Irku viac ako 183 dní v roku je daňovým rezidentom Irska a daňové priznanie podáva len v Irrsku a nie na Slovesnku. On podáva daňové priznanie Irsku aj tam platí dane. Musí teda podávať aj daňové priznanie u nás????


Je to asi blbo rozpísané ale veľmi ma súri dotyčný. Skúste sa mi na to pozrieť

Ďakujem
mamina h.
23.08.06,14:47
Mám známeho ktorý je zamestnaný v Írsku.......................

tato tema sa to rozoberala uz viackrat, skus pohladat, pozri napr.:
http://www.porada.sk/t31227-priznanie-vs-platenie.html
http://www.porada.sk/t10560-zdanenie-prijmu-zo-zahranicia-na-slovensku.html
Miminabb
03.02.08,19:48
Prosím Vás pekne,
nechcem otvárať novú tému, myslím, že môžem pokračovať aj v tejto. Potrebovala by som Vašu pomoc, a síce kde by som mohla nájsť úplné znenie zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a USA. Hľadala som aj tu na porade aj na stránke daňového úradu, ale keď som na ne klikla, nič sa mi neotváralo.
ĎAKUJEM

Miriam
Johanka
03.02.08,20:17
Miminabb
03.02.08,22:20
Veľmi pekne a zo srdca ďakujem, ale nielen pre tento link, ale aj pre všetky Vaše rady ohľadom príjmov zo zahraničia, ktoré už dlho sledujem a ktoré mi veľa dali. Ešte raz ďakujem!!!!

Miriam
;):)



P.S. Chcela som aj oceniť, ale nejako mi to nešlo, pridala som aspoň bodík.