solide
14.08.18,12:27
ahoj, mam na ovocnych stromoch v zahrade, velmi vela srsnov, ktori uplne devastuju ovocie. Neporadi niekto ci neexistuje tak maly plamenomet, namontovany napriklad na campingas, co pouzivaju turisti?
ivka70
14.08.18,10:30
Existuje, na vypalovanie buriny, su na take specialne plyny v spreji (nieco ako vacsi lak na vlasy).
Ale pochybujem, ze s tym budes nahanat srsne okolo stromov a po jednom ich palit, to nepomoze.
buchač
14.08.18,10:44
Plameňomet sa používa na včely a osy.
Na sršne je potrebné použiť už malý raketomet..:D :D :D

P.S.:
Nie ja som začal prvý žartovať...

P.S.:
Dúfam, že sa po nejakej dobe objaví otázka, niečo vo význame.." Dobodali ma sršne, mám ísť na pohotovosť ?"...
pavol54
14.08.18,11:14
Najlepšie je ich vylákať na povalu a tam im fuknúť:)
kukučka
14.08.18,11:44
Toto si prečítaj. Toho nebohého som poznala. Písala som to vtedy aj na porade. Na smečku samé sprosté komentáre.

http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/na-spisi-zabijal-srsen-viete-ako-branit-pred-stipancami.html
willma
14.08.18,12:14
vhodnejšie je na hniezdo použiť hasiaci prístroj s CO2 - zamrazí ich a hniezdo môžete bezpečne zlikvidovať
solide
14.08.18,12:27
buchač
14.08.18,13:32
Hm...

Nebude to fungovať tak, ako dúfaš a máš predstavy.
Chobot
14.08.18,13:51
Hej, osa alebo sršeň bude pekne sedieť na strome a čakať kým zapáliš tú lampičku.

Kedysi sme na hmyz, hlavne osy a muchy, používali pasce. Vyrobili sa z plastovej fľaše, kde sa narezali otvory. Do fľaše sa potom dal tuším ocot s cukrom a fľaše sa povešali na stromy. Háveď prišla, vliezla do fľaše, padla do octu a utopila sa.
gardenia
14.08.18,21:27
Mojmu manzelovi sa podarilo znicit srsne lakom na vlasy
buchač
14.08.18,21:44
Nože mi/nám prezraď, o koľko kusov sa jednalo ?
Dvoch - troch ?
Priblížiš aj situáciu ?
allgreen
15.08.18,06:09
buchač
15.08.18,06:29
Dodržiavať presný návod...

https://www.google.sk/search?q=hasi%C4%8D%C3%A1k+na+osy&client=opera&hs=omC&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj5j9b7te7cAhVN6qQKHciIBRkQsAQIKQ



P.S.:

Pre zadávateľa poznámka.

Len dilino by šiel na bodavý hmyz s tým "plameňometom"...to je niečo podobné, ako ísť na medveďa brokovnicou...len vyprovokuješ a potom nestíhaš utekať.
vicktor
15.08.18,08:41
Ony nemaju na strome hniezdo, ale obhryzaju ovocie.
vicktor
15.08.18,08:54
Plamenomet??? Vsak poskodis stromy a urodu.
Uz sa tu pisalo - nastraz pasce. PET flasu rozrez tak aby z hornej casti bol lievik. Do flase daj cosi sladke, napr. zriedenu kompotovu stavu a "zatvor" lievikom, aj ten oblej pochutinou, nech lahsie zavonaju. Hmyz tam vlezie, ale von sa uz nedostane. Hmmm ale u mna sa nechytila ani desatina...

Maju hniezdo niekde nablizku? Zistil som ze ich laka svetlo lampy. Vecer na sumraku zasviet ziarovku ak mate zahradnu budu a ked sa zhromazdia, postriekaj biolitom a zatvor dvere.

Alebo ober ovocie, asi je uz zrele ked im chutna.
vicktor
15.08.18,09:00
Mal som na zahradnej bude srsne minuly rok. Usidlili sa pod tatranskym profilom, kam sa dostali cez diery po vypadnutych hrciach.
Cital som o nich aj to, ze ich jed je menej nebezpecny nez vceli, akurat maju ovela silnejsie zihadlo, takze vpich je ovela bolestivejsi. Pan mal mozno alergiu.
Vraj v zime vsetky vykapu a prezije iba nova kralovna, ktora na jar vyleti a pohlada nove hniezdo. Na to som necakal, na jar som diery vystriekal biolitom a vyplnil silikonom.
solide
17.08.18,09:48
Tak mi to prislo a plamenomet funguje NAPROSTO skvele, osu , srsne spali este v lete a da sa pouzivat aj na podpalenie dreva v krbe -:) vrelo odporucam J
pavol54
17.08.18,09:59
okrem dreva aj chalupy
vicktor
17.08.18,10:06
Na aku vzdialenost?
Pre istotu sa dobre oblec. Ak netrafis, srsen zavola kamosov a zaveli do utoku.
Vsak tebe nevadi letiaci srsen, ale pazravy. Cakas pod stromom ze kedy sa zdvihne?
buchač
17.08.18,11:31
Na mojej chalupe by som ti do rúk teda žiaden oheň nezveril...