cerviacik
15.08.06,14:08
Právnická osoba ide predávať nejaké pozemky (celé parcely) súkromným osobám...musí byť prílohou návrhu na vklad aj geometrický plán? Výpis z obchodného registra právnickej soby musí byť originál resp. overená kópia alebo stačí kópia?
tsatsiki
15.08.06,12:33
geometrický plán musí byť prílohou len vtedy, ak sa z povodnych pozemkov zapisanych na liste vlastnictva nejake odclenovali, resp. menila sa vymera tychto pozemkov. Ak stav pred predajom suhlasi so stavom po predaji nemusi sa davat geometricky plan. A z vypisu original alebo overena kopia (nemala by byt starsia ako 3 mesiace).
cerviacik
15.08.06,12:42
ok...treba aj potvrdenie nejakeho uradu o kvalite (bonite) pody alebo nieco podobne? Jedna sa o ostatnu plochu a zastavanu plochu a nadvoria.
tsatsiki
15.08.06,12:48
netreba, ak suhlasia udaje na lv netreba ziadne potvrdenie
josh
16.08.06,03:29
nechcel si sa nahodou spytat, ci musi byt vypis z obchodneho registra? taku otazku som cakal, lebo si zacala ze pravnicka osoba predava pozemky... :)
cerviacik
16.08.06,05:45
ano sucastou povodnej otazky bolo, ci ako priloha na vklad do katastra musi byt u prav. os. aj orig. alebo overena kopia vypisu y obch. reg. Alebo mi nieco v Tvojej poznamke uslo?
josh
16.08.06,06:37
nedocital som otazku do konca... :) takze moja chyba.
ako prilohu na vklad by som tom urcite dal, aspon osvedceny odpis. v tomto Ti ale neviem fundovane poradit, pracujem u notara a notari privazuju ku kazdej jednej zmluve jeden vypis z ORSR. teda aspon by podla mna mali.
lienocka
01.09.06,18:54
Ahojte,vedel by mi niekto poslat vzor vseobecnej kupnej zmluvy na pozemky?, ak sa vobec da k tomu na nete dostat
D a k u j e m
nobody007
07.09.06,12:02
Tu je taká jednoduchá zmluva na prevod nehnuteľnosti-pozemku. Podrobnosti sa možu líšiť. Na nete asi zadarmo vzory nenájdeš. Väčšinou sú platené v rôznych zbierkach vzorov zmlúv a právnych podaní.
josh
08.09.06,04:14
Tak tato zmluva by v novych zamkoch nepresla, kedze sa vyslovene ziada uviest, ze zmluvna vola ucastnikov nie je obmedzena.
A zakazdym ma strasie, ked vidim nadpis: "Kúpna zmluva o prevode vlastníckeho práva". Lebo bud je to Kupna zmluva alebo je to Zmluva o prevode vlastnickeho prava...
lienocka
08.09.06,08:24
Velmi pekne dakujem za zmluvu aj za informaciu.Idem sa na to pozriet
Nepletko
09.07.07,07:00
geometrický plán ako súčasť návrhu na vklad musí byť predpokladám originál alebo overená kópia, vsak?
josh
09.07.07,07:14
zavisi asi od toho, ze kde. v novych zamkoch zvyknu chciet jeden original, ostatne staci aby boli obycajne kopie. odporucam ale radsej overit, je to lepsie.