martinaNAV
14.08.18,20:39
ahojte, mám faktúru za servis elektród a zaťažkavajúcu skúšku defibrilitára, ktorá je zo zákona povinná po 2 rokoch aj keď nebol prístroj použitý, je fakturovaná služba revíziou alebo servisom ako toto rozlišovať ?
buchač
14.08.18,19:13
Zaúčtovanie (samozrejme) neviem...ale keď pomôže technické vysvetlenie, tak sa ním (prípadne) riaď :

Revízia je to, čo si spomenula...to znamená, že prístroj síce nie je v používaní, no skúška je povinná.
Ak prístroj cez revíziu neprejde, nesmie byť používaný.

Servis je pravidelná kontrola prístroja...tu ide o preverenie jeho technického stavu, funkcií a prípadná oprava.

Nezriedka ide o prípady, ak revíziu robí niekto úplne iný, ako je servis.
martinaNAV
14.08.18,19:21
ďakujem, pre správne zaúčtovanie mi samozrejme pomôže aj to technicky pochopiť, nemožno sa servis považovať aj to že to musí byť pravidelne skontrolované každé 2 roky, a aj keď nebol prístroj použitý ale došlo k exspirácií a preto je potreba elektródy vymeniť, doteraz som stále k revízií dostala aj revíznu správu v tomto prípade dodávateľ nič také nevyhotovuje tak neviem či je môj názor , že i napriek tomu ide o revíziu správny, či sa neprikloniť k servisu. Ďakujem,
buchač
14.08.18,19:41
Súčasťou revízie je aj patričná správa. Napríklad ju dáva kominár, revízny technik rôznych zariadení...(Ja osobne som mal oprávnenie vykonávať revízie tlakových nádob a zdvíhacích zariadení...ale to bolo veľmi dáááávno).

Dodávateľ/výrobca revíznu správu nedáva...tam je na to OTK - súčasťou dokumentácie je tzv. passport....nazvem ho rodný list mašiny.

--------------------
Tie elektródy by som považoval skôr za spotrebný materiál.
AntekaK
15.08.18,05:12
Táto problematika zaujíma aj mňa. Ja som si doteraz myslela, že revíziou sa rozumejú pravidelné kontroly napr. výťahu a údržbou /servisom/ opravy - napr. odstránenie nedostatkov zistených pri revízii. Nemám veľmi jasno v rozlišovaní údržba - servis.
martinaNAV
16.08.18,17:09
pisala som dodávateľovi nech mi to ujasní z ich pohľadu, lebo keď sa rozprávam s kolegyňami sme pol na pol:(