stastlivka
14.08.18,19:19
Je toto spravne? Na fakture neudavam DPH kedze....
Eshop majuci sidlo na SK (nie je platitelom DPH) predava produkt cielovemu zakaznikovi (sukromna osoba) vo Svedsku. Obrat nepresiahne, sumu ktora je na SK ako aj vo Svedsku limitom na povinnu registraciu DPH. Tovar sa zasiela prostrednictvom kuriera zo Slovenska do Svedska. Platba je cez Paypal. Ak je to takto spravne jedine comu nerozumiem je ci je to ok ak mi kurier vystavuje fa s dph. Je to takto vsetko ok?vdaka
Reina
15.08.18,07:49
Je to správne. Ak je kuriér slovák a platiteľ DPH, musí vystaviť FA s daňou. Ide o prepravné služby tovaru s miestom dodania podľa § 15 ods. 1. Čo je podľa toho, kde má odberateľ sídlo a to je SR. No a v SR neexistuje prenos daňovej povinnosti pri prepravných službách na odberateľa, takže DPH musí odviesť dodávateľ do slovenského štátneho rozpočtu:-).
Ak ste neplatiteľ a nesplníte limit pre registráciu vo švédsku ani v SR - tak vystavujete bez dane. - to je ok.
stastlivka
15.08.18,14:56
vdaja Reina. A ak nahodou viete poradit je ok ak napisem fakturu vo svedskej mene kedze aj eshop je nadstaveny vo svedskej mene v ktorej platia cez paypal sumu sumu uvedenu v eshope.? Vdaka za reakciu.
Reina
30.08.18,20:07
môže byť. Do účtovníctva však potom s prepočtom na EUR menu podľa kurzu :-)