18ipi
15.08.18,15:13
Ahojte,
od Septembra budem študovať na lekárskej fakulte univerzite Komenského v Bratislave.
Bývam v Hainburgu (cca. 15 minút z Bratislavy), a budem denne cestovať autom.
Viete mi poradiť kde najlepšie zaparkovať - zdarma i najrýchlejšie?
Podla mňa mám tieto možnosti:

1. Parkovať okolo Paríčkovej (Mlynske Nivy), resp. tam v uličkách. Ako to tam vyzerá s parkovaním? Dá sa tam nájsť parkovisko? Potom by som mal len okolo 10 minút peši.

2. Parkovať pred Auparkom v Petržalke. Tam je zadarmo parkovanie (nie na oficiálnom, ale cca. pod mostom SNP), len neviem ako to tam je doobeda - sú tam parkoviská? Potom by som išiel 10 minút autobusom.

3. Parkovať v Petržalke a potom ísť električkou.

4. Parkovať pod mostom Lafranconi a ísť električkou.

Viete mi pomôcť? Dá so možno aj blysie zaparkovat zdarma a - aspoň relativne - bezstresovo? Podla mňa najlepšia možnosť je č. 2.

Ďakujem vopred
Dáša_
15.08.18,13:22
No, ja som sa pokúšala pod mostom SNP v okolí Auparku parkovať 2x. A musím povedať, že podobný nápad malo veľa iných ľudí. Takže sa mi to nepodarilo. Možno keby som tam bola o 7 ráno, prípadne skôr, tak by to šlo. Ja som prišla o 8 a bol problém.
veronikasad
15.08.18,13:26
Nebude jednoduchsie dochádzať z Rakúska verejnou dopravou?
vicktor
15.08.18,13:40
1 a 2 vidim problematicke, 3 a 4 lepsie. Tesne za hranicou Stareho mesta hlada parkovanie mnozstvo vodicov, tak je to plne.
Ale ved Hainburg - BA chodi bus, aj ked neviem s akym intervalom a ako pomaly. Okrem MHD aj letiskovy spoj.
Zona medzi Sasinkovou, Zahradnickou a Karadzicovou je Reserve pre Staromestanov, takisto od Kriznej po Radlinskeho, ale vedla Justicaku je zopar (10?) bezplatnych volnych miest. Kedy zacinas? Skoro rano by sa snad dalo najst.
Alebo ... studentovi ktoremu rodicia financuju vozenie do skoly autom, by mohli prispiet aj na parkovanie. Na 29. Augusta alebo Cukrovej na cely den 8 eur.
http://www.bps.sk/?id_kat_for_menu=25150

P.S. Bus 901 z Hainburgu pod Most SNP 17 minut, ale len kazdu hodinu. (Na druhej strane co by za to dali mnohe ine dediny.)

PPS: tych bezplatnych boxov pri Justicaku je 20, ale dnes rano nebol volny ani jeden (a to je dovolenkove obdobie).