elisabeth
15.08.06,16:07
Dobrý deň, som nová účastníčka porady a nenašla som nikde okno, kde môžem zadať otázku, takže sa ospravedlňujem že som zvolila túto formu.
Prosím o radu, či niekto nevie, kde sa dá stiahnuť formulár na Cash-flow (taký,aby robil aspoň základné kontroly) - vraj je na internete. Prípadne či
nevie niekto o nejakej literatúre, kde je ľudsky napisaný návod ako ho vypočítať. Moja predchodkyňa vo firme mala nejaký SW, kde nahodila počiatočné stavy, obraty účtov a konečné zostatky a ono jej to urobí Cash flow nepriamou formou. Nepoznáte náhodou taký SW a kde sa dá kúpiť?
Pracujem so SW MRP, ktorý síce má Cash-flow, ale tam mi vychádzajú absolútne nezmysly a v manuáli nie o tom nič.
ďakujem
Braňo
15.08.06,14:35
Ak by ti stačila modifikovaná priama metóda, ktorú som vypracoval - nachádza sa v tlačivách. :)
JanaF
16.08.06,05:16
Chcela by som sa opytat aka hodnota mi ma vyst v pismene D. vykazu Cash flow nepriamou metodou. Ako si viem odkontrolovat cash flow, ze som ho zostavila spravne pri nepriamej metode?
elisabeth
16.08.06,12:49
Ďakujem Braňovi, ale zistila som, že potrebujem nepriamu metódu (keď som
včera zadala otázku, objavili sa mi na monitore príspevky na tému Cash Flow
a tam bolo od niekoho upozornenie, že sa musí postupovať min. 2 roky rovnakou metódou a musí byť aj popísaná v smernici). Bohužiaľ radu na môj
problém som v tých príspevkoch nenašla. Okrem toho mi známa povedala, že
ak niekto chce použiť priamu metódu, musí tomu prispôsobiť aj účtovníctvo,
aby mu to sadlo. Takže prosím radu ohľadom NEPRIAMEJ METÓDY - dosť mi to
súri, lebo môj auditor čaká už len na ten Cash Flow (máme odklad DP do 31.8.2006).
judy
16.08.06,18:17
Ja si myslim, ze prave auditor by mal pomoct pri vypracovani CF. Pracujem uz s tretim auditorom a prave oni mi vypracovavali CF.
Braňo
16.08.06,18:29
Moja tabuľka na cash-flow mi funguje, myslím, že máš možnosť si zvoliť metódu sama. Ak Ti spraví nejakú odchýlku v zaokruhľovaní, hodíš to do "ostatné náklady".
JanaF
16.08.06,19:07
to Brano: Nemas nahodou spracovanu aj nepriamu metodu?
Kalkulacka
24.08.06,09:01
Dobrý deň,
prosím Vás pomôžete mi rýchlo sa zorientovať v nasledovnom:
viem, že cash flow je súčasťou poznámok bolo to uvedené v opatrení MFSR, ale neviem si v rýchlosti spomenúť na číslo opatrenia, určite to bolo uvedené aj vo FS
abel
24.08.06,09:08
Dobrý deň,
prosím Vás pomôžete mi rýchlo sa zorientovať v nasledovnom:
viem, že cash flow je súčasťou poznámok bolo to uvedené v opatrení MFSR, ale neviem si v rýchlosti spomenúť na číslo opatrenia, určite to bolo uvedené aj vo FS
Neviem, či toto je to, čo hľadáš, ale aspoň posuniem tému
abel
24.08.06,09:47
Opatrenie z 15. októbra 1997 č. 3358/97 , Fin. spravodaj 12/1997
Braňo
24.08.06,09:49
to Brano: Nemas nahodou spracovanu aj nepriamu metodu?

V prílohe je nepriama metóda.
suzuki
15.11.06,13:23
Opatrenie z 15. októbra 1997 č. 3358/97 , Fin. spravodaj 12/1997

pozri FS 10/2003