LadyLudmila
16.08.18,07:21
Mám tuzemskú došlú faktúru na nákup tovaru, pričom niektoré položky sú s prenosom daň. povinnosti a iné sú bez prenosu. Samozdanenie urobím v období, keď treba, ale odpočet DPH z položiek bez prenosu si chcem uplatniť až v neskoršom období. Ako to uviesť do kontrolného výkazu? V období, keď urobím samozdanenie, vyplním len časť B1, a potom v neskoršom období zase vyplním len časť B2? Alebo v oboch obdobiach treba vypĺňať aj časť B1, aj časť B2?
Reina
03.09.18,09:55
V období, kedy došlo k samozdaneniu, musí byť uvedené v časti B1 - odvod dph. V stĺpci č. 7 - Výška odpočítanej dane v eurách" sa uvedie údaj "0".
Následne v mesiaci, kedy si v zmysle § 51 ods. 2 o DPH odpočet uplatníte, uvediete údaje v časti B1 opakovane, a v stĺpci č. 7 sa už uvedie aj výška odpočítanej DPH.
DPH, týkajúca sa iba B2 sa uvedie iba raz a to v tom období, kedy sa odpočet uplatňuje.