misoft
11.10.18,21:02
No v 78 to bola pecka.. takto frčať. Najmä ak sa obehlo papalášfáro a vyzeralo, ako keby stalo na mieste....:D:D:D
bjuty smis
11.10.18,19:15
Asi tak :D:D:D... z Malaciek do Blavy..... vtedy nebolo toľko vozidiel na diaľnici... rýchlosť nebola limitovaná (platila vyhláška - zdá sa mi vyhláška 100).....
keby aj bola,....
s-120, ani volga by ťa nechytila....
buchač
11.10.18,19:20
Co to je takto v aute. Skuste na motorke a v Nemecku. :)
Tak vravíš, ako keby z vlastnej skúsenosti.
Ale hoplá, neveríme ti...teda ja určite.

Motorkári sú kasta sama o sebe...hlavne darcovia orgánov.
Pred dvoma dňami som jedného skoro trafil. Vošiel do križovatky tak, ako keby keroval tirák.
..a pred pár rokmi si jeden šiel lážo - plážo..sprava - doľava...obehol som ho a kvôli chujovi som zaplatil pokutu...lebo som prekročil rýchlosť o 5 km/h.
alaya1
11.10.18,19:25
Co to je takto v aute. Skuste na motorke a v Nemecku. :)
Tak vravíš, ako keby z vlastnej skúsenosti.
Ale hoplá, neveríme ti...teda ja určite.

Motorkári sú kasta sama o sebe...hlavne darcovia orgánov.
Pred dvoma dňami som jedného skoro trafil. Vošiel do križovatky tak, ako keby keroval tirák.
..a pred pár rokmi si jeden šiel lážo - plážo..sprava - doľava...obehol som ho a kvôli chujovi som zaplatil pokutu...lebo som prekročil rýchlosť o 5 km/h.

Mohol si prist v sobotu, bolo zatvaranie ciest....povozili by ta :)
buchač
11.10.18,19:31
Mohol si prist v sobotu, bolo zatvaranie ciest....povozili by ta :)

Nemohol, makal som.
Povozili aspoň teba.
Pred motorkou mám rešpekt...to by som musel poznať dotyčného, za ktorého by som sadol.
bjuty smis
11.10.18,20:02
C
https://dennikn.sk/1254658/pred-viac-ako-20-rokmi-si-ich-adoptovali-svedske-pary-teraz-sa-vratili-do-osad-na-slovensku-kde-sa-narodili/?ref=tit1

Otočím otázku inak.
Kedy sa začnú cigáni samoškoliť v oblasti robenia detí ?
Kedy sa začnú cigáni samoškoliť v oblasti pracovných návykov ?
Kedy sa začnú samoškoliť média v oblasti vyjadrovania, t.j. nazývať veci správnymi a pravdivými výrazmi ?

----------------------------
-

http://www.protiprud.sk/politika/2184.htm
otočím to inak
a prečo by to robili ??
Bjuty, ja som urobila chybu vo svojom texte, že som do prvej vety nevložila slovko opäť.
...
Prečo by to robili? Lebo už mali za socíku získané a zaužívané vzory a návyky bez problémov, ktoré sa u mladej generácii vytratili zásluhou iných záujmov. Iba preto. Všetci v mojom okolí, čo vtedy chodili do škôl, pracovali, ich deti pokračujú v normálnom živote a necicajú štát. Od remeselníkov, po maklérky v RK, pomocný personál v nemocniciach a pod.
Ako dieťa som tiež poznala od nás jednu medičku, to bola iná kategória ženy. Už to fluidum okolo nej ...

takže mali by to robiť preto, lebo by sa to páčilo tebe , mne a celkovo majorite ??
preto myslíš že prestanú cicať štát ? :))))) lebo tí v tvojom okolí chodili do školy, pracovali a necicali štát ?

no , neviem, či ich to presvedčí...
Nandrolon
12.10.18,03:46
Co to je takto v aute. Skuste na motorke a v Nemecku. :)
Normálny človek chodil maximálku na nových superšportoch skúšať jedine do nemecka na diaľnice s neobmedzenou rýchlosťou, každé leto :-)
Nandrolon
12.10.18,03:47
No v 78 to bola pecka.. takto frčať. Najmä ak sa obehlo papalášfáro a vyzeralo, ako keby stalo na mieste....:D:D:D
Tak som si pripadal aj ja pred pár rokmi, keď ma obehol na diaľnici nejaký žilinský čávo na A8 s modrým majákom za plnej premávky. Máš chuť vystúpiť z auta, lebo si myslíš, že stojíš :-))))))))))))))))))))
BXLmiami
12.10.18,07:14
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
Nandrolon
12.10.18,07:23
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
Psychologická hra, robia to všetky reťazce u nás aj v ČR /zrejme aj všade inde/. Je to úmysel, aby človek hľadal, chodil a hádzal do košíka okrem toho čo chcel, aj iné veci.
Je to niečo podobné ako fakt, že "najlacnejšie výrobky" z daného druhu sú úplne dole v regáli. Najdrahšie sú vo výške očí.
Na takéto správanie sa robia rôzne psychologické semináre, odborné školenia a podobné hovadiny. Na tom školení to vypadá ako na psychiatrii. Aspoň ja si to tak myslím, hoci na PSY som ešte nebol, zatiaľ. :-)
buchač
12.10.18,07:35
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
By si onehda pocula moju 1/2ku...kuwa, drozkar z East Endu by sa poucil v tych nadavkach...
Ani nevravim, ze to tzv. celo regala sa muselo prestavit aj zo 3x...lebo raz vyska nepasovala, potom krabice nie na stojaka ale na lezato...atd.
Nandrolon
12.10.18,07:42
To už sú konkrétne problémy pri tom re-designe, ale ten re-design sa nerobí pravidelne iba tak zo srandy...
Keď som prišiel do ČR do jedného obľúbeného obchodu, a videl ten redizajn, tak som radšej odišiel, lebo nemal som čas tam 1 hodinu chodiť. Mali dať fasovať pri vstupe rovno korčule :-)
Dáša_
12.10.18,07:58
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
Psychologická hra, robia to všetky reťazce u nás aj v ČR /zrejme aj všade inde/. Je to úmysel, aby človek hľadal, chodil a hádzal do košíka okrem toho čo chcel, aj iné veci.
Je to niečo podobné ako fakt, že "najlacnejšie výrobky" z daného druhu sú úplne dole v regáli. Najdrahšie sú vo výške očí.
Na takéto správanie sa robia rôzne psychologické semináre, odborné školenia a podobné hovadiny. Na tom školení to vypadá ako na psychiatrii. Aspoň ja si to tak myslím, hoci na PSY som ešte nebol, zatiaľ. :-)

ja zo srandy hovorievam, že najviac času travim v obchode pri výbere toaletného papiera. Máme obľúbený druh :D . Lenže bežne sú v obchodoch aspon tri - štyri balenia z tohto druhu. a vyšperkovali to tým, že je rozny počet útržkov na kotúčiku. Takže cena za kotúčik nič nepovie. Normálne stojím pred regálom a prepočítavam cenu na útržok. Lebo to, čo vyzerá ako najlacnejšie balenie iba niekdedy je naozaj najlacnejšie.

A že každý vie, že sa lepšie oplatí veľké balenie ako malé? Vedia aj obchodníci a tak keď idete do detailov, na čistú váhu, už viac krát sa stalo, že menšie balenie bolo napriek všetkému lacnejšie.

Ja tomu hovorím, že obchodníci trénujú náš mozog, nedovolia nám v obchode oddychovať. Furt musíme byť "ve střehu" :D :D
pavol54
12.10.18,08:25
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
čo je to tesco?
BXLmiami
12.10.18,09:09
:-))
buchač
12.10.18,11:34
korela
12.10.18,12:12
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
čo je to tesco?
Ani na trhu človek nevie, od koho čo človek nakúpi, tiež riziko, čo sa týka kvality.
Na donášky z Tesca však nedám dopustiť, pretože tak čerstvé neobité ovocie a zeleninu človek v obchode u nich nenájde. Skutočne prvotriedne, asi rovno zo skladu. Ostatné tovary detto. Nehovoriac o získaní času za nákup a cestu, neblúdiac po obchode a hľadaní tovaru, vyčkávania pri pokladniach. Proste bezstresový pohodlný nákup.
Neviem, prečo im vypadlo morčacie HU mäso, ale má ho Billa.
bjuty smis
12.10.18,12:16
s donáškou tesco mám rovnaké skúsenosti
pred velkou nocou a vianocami ku využívame, netúžime vtedy chodiť po obchodoch....
vicktor
12.10.18,12:51
V CR dokonca funguje "pojisteni proti pokutam". Ti ludia, co ho maju nerespektuju absolutne nic, vratane stopiek, semaforov, rychlosti. Pri zastaveni sa nechas postupit na spravne konanie, kde spickovi advokati na dopravne pravo za teba komplet vsetko vybavia s pravdepodobnostou blizko istote. Ak neuspeju, zacvakaju aj pokutu.
Ked kuknete ich stranku, referencie, tak za maly peniaz ste na cestach "nadclovek". Ak toto dopustia nase organy v nasom state, tak s Panom Bohom.
Pojištění proti pokutám je přitěžující okolnost, rozhodl Nejvyšší správní soud.
https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojisteni-spravni-rizeni-pritezujici-okolnost-vyssi-sankce-nejvyssi-spravni-soud-gx9-/ekonomika.aspx?c=A180914_093323_ekonomika_ane
korela
12.10.18,13:24
C
https://dennikn.sk/1254658/pred-viac-ako-20-rokmi-si-ich-adoptovali-svedske-pary-teraz-sa-vratili-do-osad-na-slovensku-kde-sa-narodili/?ref=tit1

Otočím otázku inak.
Kedy sa začnú cigáni samoškoliť v oblasti robenia detí ?
Kedy sa začnú cigáni samoškoliť v oblasti pracovných návykov ?
Kedy sa začnú samoškoliť média v oblasti vyjadrovania, t.j. nazývať veci správnymi a pravdivými výrazmi ?

----------------------------
-

http://www.protiprud.sk/politika/2184.htm
otočím to inak
a prečo by to robili ??
Bjuty, ja som urobila chybu vo svojom texte, že som do prvej vety nevložila slovko opäť.
...
Prečo by to robili? Lebo už mali za socíku získané a zaužívané vzory a návyky bez problémov, ktoré sa u mladej generácii vytratili zásluhou iných záujmov. Iba preto. Všetci v mojom okolí, čo vtedy chodili do škôl, pracovali, ich deti pokračujú v normálnom živote a necicajú štát. Od remeselníkov, po maklérky v RK, pomocný personál v nemocniciach a pod.
Ako dieťa som tiež poznala od nás jednu medičku, to bola iná kategória ženy. Už to fluidum okolo nej ...

takže mali by to robiť preto, lebo by sa to páčilo tebe , mne a celkovo majorite ??
preto myslíš že prestanú cicať štát ? :))))) lebo tí v tvojom okolí chodili do školy, pracovali a necicali štát ?

no , neviem, či ich to presvedčí...
Trochu nechápem, ide o tvoj názor, alebo k akej odpovedi ma chceš vyprovokovať?

Za socializmu musel zo zákona pracovať každý, a nielen v mojom okolí, inak by mohol žiť "reálne" tak z rozpredávania svojich nehnuteľností, prostitútky boli formálne zamestnané na 2 hod. denne, ale museli mať v OP pečiatku zamestnávateľa. Vtedy nikto zo žiadnej renty nežil.
Nezamestnané mohli byť iba ženy matky, alebo ak mali muža živiteľa rodiny, t.j. museli byť vydaté. Muž toto privilégium nemal.

Prečo to vypadlo z platnej legislatívy? Prechodom na nové zriadenie rozhľadenejší vedeli, že nástup bezdomovectva je otázkou dní hneď po doštrnganí.

Nech žijú zo svojho, a nezaťažujú dane ostatných poplatníkov, ak im zdravie slúži. Čo by za tú možnosť dali chorí ľudia?
Naposledy sa k súťažiacej veľmi dobre prihovoril v tomto zmysle v ČSMT Jaro Slávik, dievča má hlas dar od Boha, stredná škola žiadna, údajne ju živia rodičia. Čo jej bráni, aby chodila do školy?

A nie je to iba odčerpávanie štátnych prostriedkov, ale aj roznášanie infekčných chorôb, dnes je ich už kupodivu pomenej, ale ja týmto štatistikám neverím. Konkr. dg, o ktorej píšem nižšie mala oveľa vyšší výskyt v Čechách ešte za 1. ČSR.

Vieš si predstaviť, že by teraz tvoja rodina žila doma v normálnom štandarde ale s počtom uterákov a mydiel podľa počtu osôb v domácnosti v patričnej vzdialenosti od seba, aby sa nedotýkali, tú disciplínu, vydržať aspoň desať rokov i viac a žiť v neustálom strachu, že dg chytíš doma v priamej rodine?
Nehovoriac o MHD a inej doprave.
A chorý prežíval tak zo tri mesiace v nemocnici každý rok na infekčnom v izolácii ako tá posledná spodina? Nehovoriac o častých nepríjemných kontrolách počas roka?

Tých giet je na Slovensku ešte neúrekom. Len sa čudujem, prečo nikto z MVO sa k nim ešte nepresťahoval a nejde im príkladom.
Keď počujem o ich zaškolovaní v bežných školách, vždy mi príde toto na um a premýšľam, ako by som dokázala v dnešnej spoločenskej situácii ochrániť svoje dieťa práve pred takýmito spolužiakmi.

Vždy sa nájdu nástroje, ak sa chcú nájsť.
korela
12.10.18,13:31
Výskyt tejto dg je vysoký ešte aj dnes v Afrike, Ázii, ... a množstvo aj iných, lekári dneška vedia svoje a "modlia" sa, aby tu niečo neprepuklo. Ale o tom sa, samozrejme, nepíše.
Preto tu vypisujem, aby žijúci popri týchto miestach ešte aj dnes dodržiavali všade vysokú osobnú hygienu.
korela
12.10.18,13:51
Keď sa už bavíte o autách, ...https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/391876/gumball-3000-je-v-cesku-luxusni-auta-bohacu-buraceji-metropoli.html, aký má toto zmysel?
Riskantne sa vyvážať, nevyplácať mzdy, neodvádzať za za-cov poistné, to je také slovenské.
https://plus7dni.pluska.sk/domov/trest-pre-znameho-bratislavskeho-podnikatela-skonci-vsak-naozaj-mrezami
pavol54
12.10.18,15:55
Dnes ma rozčúlilo ráno Tesco-neviem čo majú za šibnutú vrchnosť,ale tí chudáci musia presťahovávať tovar do bezvedomia a ja nemám väčšiu radosť,ako ked hľadám každú blbosť po celom obchode.Vždy si poviem že už tam viac nepôjdem.
čo je to tesco?
Ani na trhu človek nevie, od koho čo človek nakúpi, tiež riziko, čo sa týka kvality.
Na donášky z Tesca však nedám dopustiť, pretože tak čerstvé neobité ovocie a zeleninu človek v obchode u nich nenájde. Skutočne prvotriedne, asi rovno zo skladu. Ostatné tovary detto. Nehovoriac o získaní času za nákup a cestu, neblúdiac po obchode a hľadaní tovaru, vyčkávania pri pokladniach. Proste bezstresový pohodlný nákup.
Neviem, prečo im vypadlo morčacie HU mäso, ale má ho Billa.
Nejde o to aká sieť ale zásadne chodím do predajne menšej lebo nemusím nabehať kilometre k nej a potom v nej a mám ju dve ulice od domu a predsa ktorá sieť je takmer v každej dedine? COOP
Terezia13
12.10.18,16:28
:D:D:D
misoft
12.10.18,18:35
Nejde o to aká sieť ale zásadne chodím do predajne menšej lebo nemusím nabehať kilometre k nej a potom v nej a mám ju dve ulice od domu a predsa ktorá sieť je takmer v každej dedine? COOP
Jj... tiež máme také predajne... akurát je problém v tom, že majú úzke uličky. Istá pani - trochu objemnejšia v zadných partiách - sa zohla, aby si vzala tovar a pritom tou zadnou časťou tela zhodila všetko na protiľahlých policiach - to bol rachot, keď konzervy padali dole :D:D:D
Terezia13
14.10.18,15:54
stretli ste sa už s takýmito?
Zdravím všetci

na túto rumunskú a somálsku dobre organizovanú mafiu si dávajte veľký pozor,robia sa že sú nepočujúci a že potrebujú pomoc a podpisom súhlasíte že im dáte peniaze na pomoc nepočujúcim.Ibaže má to háčik,oni posunkový jazyk neovládajú,vedia hovoriť aj po česky aj slovensky,hovoria normálne ako zdraví ľudia,v okolí postávajú osoby ktoré ženu sledujú ako dáva hárok na podpisy a zbiera peniaze.Tie peniaze skončia vo vreckách týchto kriminálnikov na ich vlastné potreby,treba to šíriť a zdieľať aby sme nepodporovali a nekŕmili túto šikovne vycvičenú albánsku,rumunskú a somálsku mafiu.Ak ich stretnete,chyťte mobil a volajte políciu,Inak oni nikdy neprestanú a budú to potom robiť aj vo veľkom počte a vaše peniaze budú ich a zarobia takto milióny €
misoft
14.10.18,18:08
stretli ste sa už s takýmito?
Zdravím všetci

na túto rumunskú a somálsku dobre organizovanú mafiu si dávajte veľký pozor,robia sa že sú nepočujúci a že potrebujú pomoc a podpisom súhlasíte že im dáte peniaze na pomoc nepočujúcim.Ibaže má to háčik,oni posunkový jazyk neovládajú,vedia hovoriť aj po česky aj slovensky,hovoria normálne ako zdraví ľudia,v okolí postávajú osoby ktoré ženu sledujú ako dáva hárok na podpisy a zbiera peniaze.Tie peniaze skončia vo vreckách týchto kriminálnikov na ich vlastné potreby,treba to šíriť a zdieľať aby sme nepodporovali a nekŕmili túto šikovne vycvičenú albánsku,rumunskú a somálsku mafiu.Ak ich stretnete,chyťte mobil a volajte políciu,Inak oni nikdy neprestanú a budú to potom robiť aj vo veľkom počte a vaše peniaze budú ich a zarobia takto milióny €
Stretol - 2x.... ale pre nich to nedopadlo veľmô dobre..... mestská polícia si ich vystriehla a potom nasledovala štátna polícia... čo bolo ďalej - je vo hviezdach... ale dostali nejakú mastnú pokutu a zákaz vstupu do mesta.....


P.S. Len sa divím ľuďom, že na niečo také ešte skočia....
Žabinka
15.10.18,10:31
​:) malý výletík na Maltu..
misoft
15.10.18,10:34
pavol54
15.10.18,11:10
​:) malý výletík na Maltu..
Vidím piesok dobrý, voda vyzerá byť čistá a vápno bolo aké?
vicktor
15.10.18,13:38
Blížia sa voľby – kto je proti hazardu?
Brno ziadna herna(?), Vieden 1 herna, BA 99 herni.
http://zradili.com/
misoft
15.10.18,14:44
Keď sa to vezme - Viedeň 100 herní.... BA je predmestie Viedne... a 1+99 = 100.
vicktor
16.10.18,13:06
Nahnevalo - uz druha tema ako zohnat pocitac bez penazi je zamknuta.
Misoft tam pisal pred 5 minutami, nestihol som tesne.
Pritom to bola zaujimava a uzitocna tema, vector 1992 sa vysvihol na spicu dobrych radcov.
:D
misoft
16.10.18,13:07
Kuwa... takže tesne - tesne.... ešteže som mohol aj ja niečo poznamenať....
korela
16.10.18,16:48
stretli ste sa už s takýmito?
Zdravím všetci

na túto rumunskú a somálsku dobre organizovanú mafiu si dávajte veľký pozor,robia sa že sú nepočujúci a že potrebujú pomoc a podpisom súhlasíte že im dáte peniaze na pomoc nepočujúcim.Ibaže má to háčik,oni posunkový jazyk neovládajú,vedia hovoriť aj po česky aj slovensky,hovoria normálne ako zdraví ľudia,v okolí postávajú osoby ktoré ženu sledujú ako dáva hárok na podpisy a zbiera peniaze.Tie peniaze skončia vo vreckách týchto kriminálnikov na ich vlastné potreby,treba to šíriť a zdieľať aby sme nepodporovali a nekŕmili túto šikovne vycvičenú albánsku,rumunskú a somálsku mafiu.Ak ich stretnete,chyťte mobil a volajte políciu,Inak oni nikdy neprestanú a budú to potom robiť aj vo veľkom počte a vaše peniaze budú ich a zarobia takto milióny €
Stretol - 2x.... ale pre nich to nedopadlo veľmô dobre..... mestská polícia si ich vystriehla a potom nasledovala štátna polícia... čo bolo ďalej - je vo hviezdach... ale dostali nejakú mastnú pokutu a zákaz vstupu do mesta.....


P.S. Len sa divím ľuďom, že na niečo také ešte skočia....
Takéto podobné pokusy o kontakt je vhodné riešiť tak, a je jedno o aké na verejnosti ide, robiť sa, že ste nepočujúci. Zatiaľ sa to osvedčilo. Nemusí sa nič vysvetľovať, ani okom mrknúť.
korela
16.10.18,16:49
Blížia sa voľby – kto je proti hazardu?
Brno ziadna herna(?), Vieden 1 herna, BA 99 herni.
http://zradili.com/
Čím horšie, tým lepšie.
misoft
16.10.18,18:25
Takéto podobné pokusy o kontakt je vhodné riešiť tak, a je jedno o aké na verejnosti ide, robiť sa, že ste nepočujúci. Zatiaľ sa to osvedčilo. Nemusí sa nič vysvetľovať, ani okom mrknúť.
Iným slovom - ignorovať :D
buchač
16.10.18,19:31
Dnes dobre radia

Janka4110

Dobrý deň
10.01.09 13:26
Janka4110
RAda by som sa predstavila. Volám sa Jana a som rada že som našla poradu. Je to veľmi dobrá stránka a určite ju budem často využívať.

Posledná návšteva 14.04.14 16:05
vicktor
17.10.18,06:39
Takéto pokusy o kontakt je vhodné riešiť tak, robiť sa, že ste nepočujúci.
Prvykrat som to neodhadol a podpisal peticiu.
Druhykrat som ignoroval.
Tretikrat sa otocim aby mi nemohli citat z pier a poviem ze zavolam policiu.
Som presvedceny ze sa zazracne vylieci. :D
BXLmiami
17.10.18,06:47
Mne chýba Kim Nand Buch :-))
misoft
17.10.18,07:29
Prvykrat som to neodhadol a podpisal peticiu.
Druhykrat som ignoroval.
Tretikrat sa otocim aby mi nemohli citat z pier a poviem ze zavolam policiu.
Som presvedceny ze sa zazracne vylieci. :D
Prvýkrát som sa pozrel na nich - Romuláni, alebo Rumuni - ignoroval som.
Druhýkrát som ich "nevidel" - a o 10m som zavolal MsP, s tým, aby prišli potichu a nenápadne.
Prišli - cca za 5min. Čapli ich "in flagranti" :D, zadržali, zavolali políciu, prišli za cca 5 min (hliadka akurát bola v okolí), zbalili ich..... Ale to som už písal - čo bolo ďalej, je vo hviezdach, ale od známeho som sa dozvedel, dostali zákaz vstupu do mesta.
buchač
17.10.18,11:50
Dnes dobre radia

Janka4110

Dobrý deň
10.01.09 13:26
Janka4110
RAda by som sa predstavila. Volám sa Jana a som rada že som našla poradu. Je to veľmi dobrá stránka a určite ju budem často využívať.

Posledná návšteva 14.04.14 16:05

Včera pri písaní príspevku bol počet bodov 11.
Dnes - včul je ich 31.
http://www.porada.sk/member.php?u=67662

Ešte stále je môj príspevok neužitočný... ?
vicktor
17.10.18,12:24
A preto je na cele radcov a radkyn, ze tak dobre radi a zbiera body.
pavol54
17.10.18,12:37
Blížia sa voľby – kto je proti hazardu?
Brno ziadna herna(?), Vieden 1 herna, BA 99 herni.
http://zradili.com/
Čím horšie, tým lepšie.
Inovované slová klasika : "ľud potrebuje k spokojnosti chliev a hry" v našom prípade bulvár a herne
buchač
17.10.18,12:46
A preto je na cele radcov a radkyn, ze tak dobre radi a zbiera body.
Jak oči...

Podobne je na tom Oweris
Vraj " dobrá otázka "...36 jedincov to zaujíma. By som chcel vedieť..rád vedieť, čo sú to za exoti.
http://www.porada.sk/t311305-reklamacia-v-second-hande.html#post3055762
Podobne je to aj s čistením žehličky...33 ich je, čo ich to zaujíma.
http://www.porada.sk/t310545-vycistenie-zehlicky.html#post3050279

Zaujímavé, fakt zaujímavé.
BXLmiami
17.10.18,13:24
Pobavili postové karty pre Macrona.Je to vážne šašo.Toto bolo na úrovni Ficovho-na východe nič nie je :-))))
Dáša_
17.10.18,13:24
A preto je na cele radcov a radkyn, ze tak dobre radi a zbiera body.
Jak oči...

Podobne je na tom Oweris
Vraj " dobrá otázka "...36 jedincov to zaujíma. By som chcel vedieť..rád vedieť, čo sú to za exoti.
http://www.porada.sk/t311305-reklamacia-v-second-hande.html#post3055762
Podobne je to aj s čistením žehličky...33 ich je, čo ich to zaujíma.
http://www.porada.sk/t310545-vycistenie-zehlicky.html#post3050279

Zaujímavé, fakt zaujímavé.

je fakt sranda, že niekomu stojí za to mať tolko rôznych nickov a vyhľadávať staré otázky. Keď si nevie nájsť inú zábavku. Asi mi ho je skôr tak trochu ľúto
misoft
17.10.18,14:24
Jak oči...

Podobne je na tom Oweris
Vraj " dobrá otázka "...36 jedincov to zaujíma. By som chcel vedieť..rád vedieť, čo sú to za exoti.
http://www.porada.sk/t311305-reklamacia-v-second-hande.html#post3055762
Podobne je to aj s čistením žehličky...33 ich je, čo ich to zaujíma.
http://www.porada.sk/t310545-vycistenie-zehlicky.html#post3050279

Zaujímavé, fakt zaujímavé.

je fakt sranda, že niekomu stojí za to mať tolko rôznych nickov a vyhľadávať staré otázky. Keď si nevie nájsť inú zábavku. Asi mi ho je skôr tak trochu ľúto
Ono to nie je len o tom, že je tu kopa viacnickových, ale aj o tom, že sú tu jednonickoví, ale tí klikajú hlava-nehlava........
alaya1
17.10.18,14:46
Dnes dobre radia

Janka4110

Dobrý deň
10.01.09 13:26
Janka4110
RAda by som sa predstavila. Volám sa Jana a som rada že som našla poradu. Je to veľmi dobrá stránka a určite ju budem často využívať.

Posledná návšteva 14.04.14 16:05

Včera pri písaní príspevku bol počet bodov 11.
Dnes - včul je ich 31.
http://www.porada.sk/member.php?u=67662

Ešte stále je môj príspevok neužitočný... ?
Teba teda seru hluposti. Vykasli sa na Poradu a neznicis si nervicky.:)
buchač
17.10.18,15:01
Teba teda seru hluposti. Vykasli sa na Poradu a neznicis si nervicky.:)

Moje nervičky sú v poriadku, nemusíš sa obávať.

Ide o niečo úplne iné.
Nie je mi tak trochu jedno, že sa dobré ( žiaľ už bývalé ) fórum humpľuje ešte viac...lebo si proste povedal, že Poradu dá "dole".

Admin a majiteľ na to zvysoka serondí, moderátori ( možno ) nestíhajú alebo nechcú stíhať.
Preto na tie praktiky poukazujem.
---------------------------
Mne Porada niečo dala, našiel som tu za pár rokov dosť dôležitých informácií...a stretol aj niekoľko ( myslím tým osobne ) jednotlivcov.

Ty si na tom ako ?
alaya1
17.10.18,16:54
Teba teda seru hluposti. Vykasli sa na Poradu a neznicis si nervicky.:)

Moje nervičky sú v poriadku, nemusíš sa obávať.

Ide o niečo úplne iné.
Nie je mi tak trochu jedno, že sa dobré ( žiaľ už bývalé ) fórum humpľuje ešte viac...lebo si proste povedal, že Poradu dá "dole".

Admin a majiteľ na to zvysoka serondí, moderátori ( možno ) nestíhajú alebo nechcú stíhať.
Preto na tie praktiky poukazujem.
---------------------------
Mne Porada niečo dala, našiel som tu za pár rokov dosť dôležitých informácií...a stretol aj niekoľko ( myslím tým osobne ) jednotlivcov.

Ty si na tom ako ?
Ja som na to poukazala davnejsie v sutaku, vysmial si ma s misoftom, ze si vsimam take " hluposti". Tak si nevsimam. Tato nezabezpecena stranka ta este obohacuje? Ja sa mam s kym stretavat realne, nemusim z netu.
buchač
17.10.18,17:10
Ja som na to poukazala davnejsie v sutaku, vysmial si ma s misoftom, ze si vsimam take " hluposti". Tak si nevsimam. Tato nezabezpecena stranka ta este obohacuje? Ja sa mam s kym stretavat realne, nemusim z netu.

Požiadam o citáciu z toho poukazovania. Lebo aj minule si to spomínala...vtedy som si pozrel pár dní nazad, nič také (vysmievanie) som nepostrehol...atď.

Nezabezpečenú stránku mám na háku...aj zabezpečené stránky majú svoje slabé miesta.
No určite ma neobohacujú tie " citáty " , aj keď sú pravdivé...
Tiež ma určite neobohacujú určité " dobré rady do domácnosti " ...

Moja šumná...ja niekedy radšej nevytiahnem nohu z domu, lebo furt stretnem nejakého známeho.
To ale nevylučuje, aby som si nevymieňal skúsenosti, múdrosti, posrandoval aj na nete...alebo snáď nie ?
Ty snáď vieš, kde sa pohybujem..kde a s kým sa stretávam ?

Nevšímaš si ? Šak si nevšímaj.
Keď si ale nevšímaš, tak si nevšímaj na 100 %..to znamená, že ani nehodnoť príspevky.
alaya1
17.10.18,17:12
ok, kazdy ma ine priority.:)
buchač
17.10.18,17:14
ok, kazdy ma ine priority.:)

:D :D :D :D :D
BXLmiami
18.10.18,04:25
PostcardsforMacron dalej úspešne bavia svet aj mňa.Perfektná reakcia vzdelaných žien,mali by sme mu aj na SK pripraviť privítanie ako sa patrí :-)))
Nandrolon
18.10.18,04:55
A preto je na cele radcov a radkyn, ze tak dobre radi a zbiera body.
Jak oči...

Podobne je na tom Oweris
Vraj " dobrá otázka "...36 jedincov to zaujíma. By som chcel vedieť..rád vedieť, čo sú to za exoti.
http://www.porada.sk/t311305-reklamacia-v-second-hande.html#post3055762
Podobne je to aj s čistením žehličky...33 ich je, čo ich to zaujíma.
http://www.porada.sk/t310545-vycistenie-zehlicky.html#post3050279

Zaujímavé, fakt zaujímavé.

je fakt sranda, že niekomu stojí za to mať tolko rôznych nickov a vyhľadávať staré otázky. Keď si nevie nájsť inú zábavku. Asi mi ho je skôr tak trochu ľúto
Doprajme mu aspon ten jediny konicek - trollovanie. Inac by ten clovek zostal uplne prazdny a mohol by sa akurat tak zastrelit :-)))))
korela
18.10.18,10:35
PostcardsforMacron dalej úspešne bavia svet aj mňa.Perfektná reakcia vzdelaných žien,mali by sme mu aj na SK pripraviť privítanie ako sa patrí :-)))
Jendruchovci.
https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BArodenci_Jendruchovci
Otec učiteľ hudby a matka skončila medicínu. Sama pochádzala z dvanástich súrodencov, ostatní jej súrodenci mali detí pomenej.
http://www.rytier.sk/rytier/rytier/1999/2-99/jendruchovci.htm
vicktor
18.10.18,14:03
Aktualne najlepsie radi vcera zabanovany fiver. :D
misoft
18.10.18,14:05
To je ten, čo Šuták citoval? Ja som ho varoval, že ho niekto vyšmarí... i stalo sa....
buchač
18.10.18,14:58
PostcardsforMacron dalej úspešne bavia svet aj mňa.Perfektná reakcia vzdelaných žien,mali by sme mu aj na SK pripraviť privítanie ako sa patrí :-)))
Jendruchovci.
https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BArodenci_Jendruchovci
Otec učiteľ hudby a matka skončila medicínu. Sama pochádzala z dvanástich súrodencov, ostatní jej súrodenci mali detí pomenej.
http://www.rytier.sk/rytier/rytier/1999/2-99/jendruchovci.htm

Včul len dumem, že aký je súvis medzi Macaronom a Jendruchovcami.
misoft
18.10.18,15:01
Včul len dumem, že aký je súvis medzi Macaronom a Jendruchovcami.
Žiadny - to len aby "reč" nestala... síce od veci... ale čo už?
"Bežný" jav.....
BXLmiami
19.10.18,04:42
Zrejme Jendruchovci sú mnohodetná rodina so vzdelanými rodičmi,resp.matkou.Ved o to ide,ten šašo vyhlásil,že len chudobné a nevzdelané ženy majú veľa detí.šašo.
vicktor
19.10.18,06:33
Australian Researchers Argue Parents Should Have Rights to “After-Birth Abortion.” The team from Monash and Melbourne University proposed that new mothers should be allowed to end the life of their newborn babies, healthy or disabled, once outside the womb in a quick and painless act. The controversial article was published in the Journal of Medical Ethics.
Read more here: https://startsat60.com/news/australian-researchers-after-birth-abortion-article
kukučka
19.10.18,07:05
Najlepšia rodina akú poznám, má päť detí hneď po sebe a úžasnú súdržnosť, lásku, pomoc, atď. A nie je jediná, väčšina je veriacich. Jendruchovci pred rokmi obišli s koncertami celé Slovensko, majú úžasný dar, vohnali mi slzy do očí.
misoft
19.10.18,07:16
Tu ani nejde o to, ktorá rodina má koľko detí.... ide o to, čo im vedia dať, ako ich vychovávať, zabezpečiť.....
Je mnoho rodín (nebudem prstom ukazovať), ktoré majú i 15-20 detí a ako tie deti žijú? Vídavám podobné okolo nás - miesto školy vykonávajú "prospešnú" prácu - prehrabávajú kontajnery, kradnú zo záhrad, okrádajú starších... i to je "výchova", lenže podľa ich "morálnych" zásad....
Jendruchovci - rodičia odovzdali deťom to, čo vedeli, rozvíjali ich.
vicktor
19.10.18,07:35
Vsk aj ti druhi odovzdavaju detom to co vedia. :)
pavol54
19.10.18,09:26
Vsk aj ti druhi odovzdavaju detom to co vedia. :)
a ako ich ešte rozvíjajú: Návody kde ako čorknúť kým nie sú trestne zodpovední
Terezia13
19.10.18,16:13
toto nemá chybu
lujza.j
19.10.18,17:03
Mala a velka šporkasa:D
babka - ježibabka
21.10.18,15:49
Potešilo ma nie síce dnes, ale pred týždňom, že som sa osobne zoznámila s našou Poradáčkou kukučkou. Milá, príjemná, dobrosrdečná. Dostali sme u nej obed, jej špecialitu vajčák aj nejaké darčeky. Cestou domov som jej chcela aspoň zakývať, nebrala telefón, zrejme nebola doma. Kuki čau :)
lujza.j
22.10.18,10:19
Vcera potesilo..decko islo pre kamkine deti...na dedinu....ze co chcem...ja trochu domacich zemiačkov...uz su v garazi...pockaju tam na vianocny salat...mnam....vzdy nahanam ku koncu roka trochu zemiakov...nie vzdy sa mi zadari....z domacich zemiakov je uplne iny:)
wirgi
22.10.18,10:54
Potešilo - podarilo sa mi pozbierať poslednú úrodu, paradajky dozrievajú na okne aj pór sa mi tento rok vydaril
alaya1
22.10.18,13:17
lujza.j
22.10.18,13:57
Aj plechovky..dufam
v hr vsetko aj od mliecnych napojov...myslim,ze uz +- 10r maju vratne
V at...teda neviem. ...ziadna znacka ,ze flasa vratna...
misoft
22.10.18,14:13
Potešilo - podarilo sa mi pozbierať poslednú úrodu, paradajky dozrievajú na okne aj pór sa mi tento rok vydaril
Veru, veru - také krásne zápalky doma urodené nemá nik :D:D:D......
buchač
22.10.18,15:53
Potesilo, ak je to pravda
https://www.kosiceonline.sk/slovensko-zavedie-zalohovanie-plastovych-flias?fbclid=IwAR1kBvHVPoLv4xDJCj_PECDyDMkHBxx5r3v 4FwC6z_LoDCiID5W_c19tVKo

" Miestni občania si takouto formou slušne zarobia. "

Aj u nás to bude takto..."miestni" si určite zarobia, ale šak v pohode.
Ako to bolo aj v prípade kovového odpadu..."miestni" pozbierali všetko, čo sa dalo.

No to zálohovanie bude mať aj negatíva v podobe okamžitého zvýšenie ceny za tovar...a to nemyslím na zálohu za PET fľašu.
Obsah pôjde hore a výrobcovia si to "náležite" zdôvodnia.
lujza.j
22.10.18,16:27
Nepamatam ako poskocili ceny v hr...ked nastal stav "vratne lahve"...ale cena balenej vody je tam vysoka....pivova flasa ina cena.....sklo vino,rum ako plast...
Doma skladujem flase o rok vzdy vraciam:D v de taky tak....
sito
22.10.18,16:40
A Ty si nepamätáš? Veď boli zálohované jeden čas, kratučký čas. Fľaša 1,5 záloha 10 SK.

Vieš, keď sa pes, nie už vec, vyserie, niekto by to mal odstrániť, že? Aby sme si neposrali životné prostredie.

Posrané už je, nielen pes za to môže, on za nič nezmôže, že? No, kto si to odserie?

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/more-plastu-grafika-plastovy-odpad-oceany-mikroplasty/r~a9f499305cf611e885e30cc47ab5f122/

Nuž čo? More je more, aj plné ...
alaya1
22.10.18,16:41
Potesilo, ak je to pravda
https://www.kosiceonline.sk/slovensko-zavedie-zalohovanie-plastovych-flias?fbclid=IwAR1kBvHVPoLv4xDJCj_PECDyDMkHBxx5r3v 4FwC6z_LoDCiID5W_c19tVKo

" Miestni občania si takouto formou slušne zarobia. "

Aj u nás to bude takto..."miestni" si určite zarobia, ale šak v pohode.
Ako to bolo aj v prípade kovového odpadu..."miestni" pozbierali všetko, čo sa dalo.

No to zálohovanie bude mať aj negatíva v podobe okamžitého zvýšenie ceny za tovar...a to nemyslím na zálohu za PET fľašu.
Obsah pôjde hore a výrobcovia si to "náležite" zdôvodnia.

Tak nech sa ludia naucia pit vodu z vodovodu.
sito
22.10.18,16:50
Potesilo, ak je to pravda
https://www.kosiceonline.sk/slovensko-zavedie-zalohovanie-plastovych-flias?fbclid=IwAR1kBvHVPoLv4xDJCj_PECDyDMkHBxx5r3v 4FwC6z_LoDCiID5W_c19tVKo

" Miestni občania si takouto formou slušne zarobia. "

Aj u nás to bude takto..."miestni" si určite zarobia, ale šak v pohode.
Ako to bolo aj v prípade kovového odpadu..."miestni" pozbierali všetko, čo sa dalo.

No to zálohovanie bude mať aj negatíva v podobe okamžitého zvýšenie ceny za tovar...a to nemyslím na zálohu za PET fľašu.
Obsah pôjde hore a výrobcovia si to "náležite" zdôvodnia.

Tak nech sa ludia naucia pit vodu z vodovodu.

Veď kedysi sa mohla aj zo studničky, a vraj ich niekto dokolečka, dokola osral a tým vodu v studničke posral. ČLOVEK? Človek na to upozornil, upozornil, že svoju, hygienickú vodu si človek so sebou nosiť musí. V pláste? A zas ste ... :D:D:D
Terezia13
23.10.18,17:30
lujza.j
23.10.18,17:32
Potesilo...vysli dobre glazura sedi s prechadzajucou....robim si na keramike taniere...este sada hlbokych....+misky vsakovake...ale sefova zmenila.znacku glazur....stare vsetky zrusila:(
Terezia13
23.10.18,17:39
pripomínam - zmena času!
kopretinka
23.10.18,17:42
plastová ryža je HOAX okrem iného....a henten portál by som zakázala,ten google preklad mi trhá oči.
Terezia13
23.10.18,17:50
plastová ryža je HOAX okrem iného....a henten portál by som zakázala,ten google preklad mi trhá oči.
...a ja že čo nového sem pricapím
buchač
23.10.18,18:25
Terezia13
23.10.18,18:45
všetky pripomienky beriem ........ale ja som o plastovej ryži videla film, ale neviem či to vyrábali v Číne alebo vo Vietname
ďalší film som videla - bolo to natáčané v Nemecku, ako vyrábajú umelé prošuto, na ktoré sa nám zbiehajú slinky, takže neviem, či je to hoax
vicktor
24.10.18,06:46
Uz som link poslal manzelke. Teraz co?
Tweety
24.10.18,07:49
Možno ho zmaže ako nevyžiadaný a bude po probléme.:---
misoft
24.10.18,13:36
Sledujem "novosti" v našom jazyku... Rím - eskalátor sa dal do "nekontrolovateľného" pohybu.... Ale čo bola príčina? Tlupa ruských futbalových fanúšikov začali na eskalátore skákať - a ten to nevydržal....
https://www.sport7.sk/137104/video-nestastie-v-rime-eskalator-zranili-desiatky-fanusikov-cska-moskva
BXLmiami
26.10.18,05:07
:-)) Mne sa najviac páči slovo ,,samit" :-)
buchač
26.10.18,05:33
:-)) Mne sa najviac páči slovo ,,samit" :-)

Mne zasa, keď zaznie v telke, citujem...." Pozrite si hajlaty zápasov "...kuwa, a oni dajú obyčajné zostrihy...
misoft
26.10.18,06:08
Blížia sa Dušičky... Mnohí spomínajú na svojich zosnulých blízkych... niektorí využívali "virtuálne" cintoríny, aby aspoň symbolicky položili sviečku.
Využívali!!! Už nevyužijú! Virtuálne cintoríny sú pozastavené. A dôvod? GDPR!!!
V iných štátoch zosnulých vyňali z účinnosti GDPR, Slovensko však NIE! Pohrebníctva majú dilému - dávať na náhrobné kamene dátumy? Veď sú to tiež osobné údaje.

Možno sa dočkáme :eek::mee::( aj tohto
Nandrolon
26.10.18,11:09
Potešilo:
Súd uznal, že právoplatným vlastníkom pozemkov je zubár Ján Franc.
misoft
26.10.18,11:21
Tam v tých "prevodoch" pozemku bolo veľa nejasností a podrazov/podvodov. A doplatili na to zubár (lebo bez jeho vedomia prišiel o majetok) a mastný vlas, lebo prišiel o prachy. Otázne je, či on vedel o tých "presunoch".... Ale on má dosť prachov.... neubudne mu z toho.....
Ale prsty v tomto podivnom presune mal i Kataster.... a možno sa nebudem mýliť... najväčším podvodníkom v tomto bol konateľ AGRASu - Klimek! Jeho pomocníkom bol Siracký. Toto sú hlavní podvodníci. Tí by mali za to pekne sedieť.
Tweety
26.10.18,12:25
korela
26.10.18,13:41
V článkoch je toľko závažných hrubých chýb, že toto by bolo z nich najmenej. Nakoniec je to správne, zvykneme si.
https://jazykovaporadna.sme.sk/h/summit/4814/

Keď sme si zvykli na nové koncovky odvodené od vlast. podst. mien - názvy ulíc, trochu to trvalo, dnes už nikde nepočujem Trenčanská ul., Nitranská ...
korela
26.10.18,13:47
Zrejme aj sudcovia už majú dosť opakujúcich sa tých istých prípadov. Svoje vedia ľudia, čo s tým pracujú.
Notári, kataster ... a to pri prípadoch, kde by to najmenej očakávali. Resp. vôbec.
buchač
26.10.18,15:18
Zrejme aj sudcovia už majú dosť opakujúcich sa tých istých prípadov. Svoje vedia ľudia, čo s tým pracujú.
Notári, kataster ... a to pri prípadoch, kde by to najmenej očakávali. Resp. vôbec.

Sudcovia by mali predovšetkým pojednávať, teda súdiť...
Sudcovia by nemali do súdnej siene vnášať politiku.

V súvislosti s poniektorými " súdnymi rozhodnutiami - rozsudkami " našich súdov by som bol jednoznačne za právo precedensu.

Poznámka :
Ku Kiskovi sa nevyjadrujem...tabak Taras Buľba je chutnejší ako on.
korela
26.10.18,16:19
Ako niekto môže voliť človeka, ktorý má vytlačené na čele, že nejde o budúceho štátnika. Človeka, ktorý sa prejavuje v predvolebných diskusiách arogantne a vyjadrujúci istotu výsledku volieb, ktoré sa nezlučujú s jeho osobným vyžarovaním.
A predovšetkým s dosť čitateľným CV.
misoft
26.10.18,18:00
Ako niekto môže voliť človeka, ktorý má vytlačené na čele, že nejde o budúceho štátnika. Človeka, ktorý sa prejavuje v predvolebných diskusiách arogantne a vyjadrujúci istotu výsledku volieb, ktoré sa nezlučujú s jeho osobným vyžarovaním.
A predovšetkým s dosť čitateľným CV.
Hmmmm.... divné konštatovanie....
Takže sa rodia deti so znamením na čele "POLITIK" a deti so znamením "NIE POLITIK" .... Čítaš vôbec, čo si napísala? Chceš tým naznačiť, že sú deti geneticky predurčené na politiku a deti geneticky predurčené len na robotu?

Zamysli sa nad tým, čo si napísala za kravinu!
korela
26.10.18,18:14
Ako niekto môže voliť človeka, ktorý má vytlačené na čele, že nejde o budúceho štátnika. Človeka, ktorý sa prejavuje v predvolebných diskusiách arogantne a vyjadrujúci istotu výsledku volieb, ktoré sa nezlučujú s jeho osobným vyžarovaním.
A predovšetkým s dosť čitateľným CV.
Hmmmm.... divné konštatovanie....
Takže sa rodia deti so znamením na čele "POLITIK" a deti so znamením "NIE POLITIK" .... Čítaš vôbec, čo si napísala? Chceš tým naznačiť, že sú deti geneticky predurčené na politiku a deti geneticky predurčené len na robotu?

Zamysli sa nad tým, čo si napísala za kravinu!
Kedže si v reakcii uviedol aj deti, je mi jasné, že si ma vôbec nepochopil. Čo majú deti s kandidatúrou spoločné? Nereálna reakcia.
Na reč tela, rétoriku a obsah výrokov sú na scéne určite povolanejší ako ja, stačí ľudí prirodzene vnímať.
Viem, čo som napísala.
Ak takto triedi, vyberá kandidátov a volí ich väčšina obyvateľov, čo dodať.

Ja tvoje príspevky nehodnotím takýmto spôsobom. Kravinu si napísal ty a to poriadnu.
misoft
26.10.18,18:24
Kedže si v reakcii uviedol aj deti, je mi jasné, že si ma vôbec nepochopil. Čo majú deti s kandidatúrou spoločné? Nereálna reakcia.
Na reč tela, rétoriku a obsah výrokov sú na scéne určite povolanejší ako ja, stačí ľudí prirodzene vnímať.
Viem, čo som napísala.
Ak takto triedi, vyberá kandidátov a volí ich väčšina obyvateľov, čo dodať.

Ja tvoje príspevky nehodnotím takýmto spôsobom. Kravinu si napísal ty a to poriadnu.
Aha - takže niekto vyzerá ako praštený, vyjadruje sa ako horehronský bača - tak tento nemôže byť politik, lebo to má "na čele napísané".
A iný - vyjadruje sa uhladene, vyzerá inteligentne - tak tento môže byť politik, lebo to má "na čele napísané".

Tak sa pozri niekedy na televíznu obrazovku, keď sa tam producírujú politici. Vyzerá uhladene, vyjadruje sa uhladene - a pritom je to (možno) riadny hajzel.....
Ale to vystupovanie, ktoré pôsobí na bežných ľudí - to je práve ich prostriedok, ako ľudí ogabať. Žiaľ - mnoho ľudí už nevidí to, čo BOLO, ako ich ten, či onen politik ojebabral, oni počúvajú to, čo im dá, ponúkne, nasľubuje....
Dobrým politikom môže byť aj nejaký ONÝ z Hornej Dolnej, ak sa mu dá možnosť ukázať, čo vie. A naopak, zlým politikom môže byť aj HENTEN s desiatimi titulmi pred menom a desiatimi titulmi za menom a pritom je to truľo.
buchač
26.10.18,18:41
.... stačí ľudí prirodzene vnímať.


A iný - vyjadruje sa uhladene, vyzerá inteligentne...

Tak sa pozri niekedy na televíznu obrazovku, ...

Ono stačí kľudne na monitor ... a otvoriť si Poradu...a myslím si, že som dosť vnímavý.
Kto vie, ten vie...kto chápe význam skrytý, ten vie.


P.S.:
...ja viem...ja som čierna ovca Porady. ;)
buchač
26.10.18,18:52
korela
26.10.18,19:07
Niečo v štýle, dobrý politik síce nie som, ale obchodník áno? To by šlo. Teda samozrejme o.i.
korela
26.10.18,19:33
Kedže si v reakcii uviedol aj deti, je mi jasné, že si ma vôbec nepochopil. Čo majú deti s kandidatúrou spoločné? Nereálna reakcia.
Na reč tela, rétoriku a obsah výrokov sú na scéne určite povolanejší ako ja, stačí ľudí prirodzene vnímať.
Viem, čo som napísala.
Ak takto triedi, vyberá kandidátov a volí ich väčšina obyvateľov, čo dodať.

Ja tvoje príspevky nehodnotím takýmto spôsobom. Kravinu si napísal ty a to poriadnu.
Aha - takže niekto vyzerá ako praštený, vyjadruje sa ako horehronský bača - tak tento nemôže byť politik, lebo to má "na čele napísané".
A iný - vyjadruje sa uhladene, vyzerá inteligentne - tak tento môže byť politik, lebo to má "na čele napísané".

Tak sa pozri niekedy na televíznu obrazovku, keď sa tam producírujú politici. Vyzerá uhladene, vyjadruje sa uhladene - a pritom je to (možno) riadny hajzel.....
Ale to vystupovanie, ktoré pôsobí na bežných ľudí - to je práve ich prostriedok, ako ľudí ogabať. Žiaľ - mnoho ľudí už nevidí to, čo BOLO, ako ich ten, či onen politik ojebabral, oni počúvajú to, čo im dá, ponúkne, nasľubuje....
Dobrým politikom môže byť aj nejaký ONÝ z Hornej Dolnej, ak sa mu dá možnosť ukázať, čo vie. A naopak, zlým politikom môže byť aj HENTEN s desiatimi titulmi pred menom a desiatimi titulmi za menom a pritom je to truľo.

- Ja som nespomínala typológiu.
- TV spravodajstvo nesledujem.
- Na čele napísané = zjavné, do očí bijúce, očividné.
- Ja tu roky spomínam, že som neutrál, dúfam, že sa nedomnievaš, že tu horlím za Fica.
- Všetci sľubujú.
- Mali sme aj rodáka z Medzeva, nerozlišujem, kto sa kde narodil.
- Súhlas, tituly nemusia nič niekedy znamenať, ale pracovná prax áno. Preto CV je dosť dôležité. Dôležité pre jeho obsah. Napr. Krnáčovej na wiki.
- Nebudeme predsa spomínať Jurka, Majka ... s kelňou, to je už hádam za nami.
- A predkladateľov návrhov zákonov mať v merku. No, ale ministrov si poddaní vyberať nemôžu.
.
Pobavilo: "Dobrým politikom môže byť aj nejaký ONÝ z Hornej Dolnej, ak sa mu dá možnosť ukázať, čo vie."
To ako ideme do lotérie? Dobrý fórik. Ja si všímam skôr jeho minulosť, čo dosiahol a hlavne v čom.

P.S. V tej medzevskej manufaktúre som bola o 30 r. skôr ako vrcholné štátnické návštevy. Už vtedy to bol skanzen.
alaya1
26.10.18,20:15
Ako niekto môže voliť človeka, ktorý má vytlačené na čele, že nejde o budúceho štátnika. Človeka, ktorý sa prejavuje v predvolebných diskusiách arogantne a vyjadrujúci istotu výsledku volieb, ktoré sa nezlučujú s jeho osobným vyžarovaním.
A predovšetkým s dosť čitateľným CV.
Hmmmm.... divné konštatovanie....
Takže sa rodia deti so znamením na čele "POLITIK" a deti so znamením "NIE POLITIK" .... Čítaš vôbec, čo si napísala? Chceš tým naznačiť, že sú deti geneticky predurčené na politiku a deti geneticky predurčené len na robotu?

Zamysli sa nad tým, čo si napísala za kravinu!


Misoft, precitaj jej prispevok este raz s chladnou hlavou, ona fakt nepisala nic o detoch :) :)
korela
26.10.18,22:29
Neprebehla som denníky, tak keby to niekto uverejnil, bude to aj tu.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=48&v=JJwjfVqmSGc
buchač
28.10.18,06:36
;)
Nandrolon
28.10.18,09:54
;)
Jedna uzivatelka nebude rada...
babka - ježibabka
28.10.18,10:41
;)
Jedna uzivatelka nebude rada...
To si myslel mňa? Ktoré sa pretáčajú kľúčikom - nástenné, aby som sa niekde nezgelila zo stoličky mi popretáčala včera mládež. Baterkové ovládam a elektrické jedny ovládam, už sú nastavené a u druhých budem čakať na polnoc, ak nezabudnem vytiahnuť zo zásuvky a nanovo zasunúť, tie som sa nenaučila nastaviť. A niektoré sa nastavili samé. Idem kuknúť, čo urobil babkovský mobil, či sa pretočil sám :D:D:D
buchač
28.10.18,10:46
;)
Jedna uzivatelka nebude rada...
To si myslel mňa?

Nie babik...Nandy je vysadený na niekoho iného.
Nandrolon
28.10.18,11:01
;)
Jedna uzivatelka nebude rada...
To si myslel mňa? Ktoré sa pretáčajú kľúčikom - nástenné, aby som sa niekde nezgelila zo stoličky mi popretáčala včera mládež. Baterkové ovládam a elektrické jedny ovládam, už sú nastavené a u druhých budem čakať na polnoc, ak nezabudnem vytiahnuť zo zásuvky a nanovo zasunúť, tie som sa nenaučila nastaviť. A niektoré sa nastavili samé. Idem kuknúť, čo urobil babkovský mobil, či sa pretočil sám :D:D:D
Nie. Teba si velmi vazim. Niekolkokrat si mi pomohla.
Terezia13
28.10.18,14:12
misoft
28.10.18,14:15
kukučka
28.10.18,18:30
neviem posudit, ci je ocenenie opravnene, nelyzujem a dokonca ich "nemam rada" pre tu jazvu, na ktoru sa musim pozerat, vid foto v clanku

https://style.hnonline.sk/cestovanie/511259-tatry-sa-dostali-medzi-elitu-toto-su-top-lyziarske-strediska-sveta-rebricek
misoft
28.10.18,18:45
Skiresort.info - ak to títo hodnotia, tak asi hej. Oni len tak - hala-bala - ocenenia nedávajú.
Čo sa tej "jazvy" týka - nie jedno stredisko je takto zjazvené - niektoré i viac.
Oni hodnotia kvalitu zjazdoviek, zabezpečenie zjazdoviek a servisu okolo toho.
Na druhej strane - toto hodnotenie bolo pred troma rokmi (2015), teda hodnotenie stavu z 2014!
vicktor
29.10.18,08:59
... trochu to trvalo, dnes už nikde nepočujem Trenčanská ul., Nitranská ...

Tak choď do TN okolia. Samozrejme že budeš počuť Trenčanská.
Mne sa oveľa viac páči Brnenská alebo Herľanská než Brnianska, Herlianska.
Takisko Čabajská klobása a nie Čabianska. :eek:
buchač
30.10.18,06:15
misoft
30.10.18,10:03
Je to "fantasta"..... na poštách zaviedli tie oné.... systémy a kuwa, načakáš sa dlhšie, ako predtým. Predtým si sa postavil do šóry, pekne postupovalo (vedel si,kedy prídeš na rad), vybavil si a odišiel. Dnes? Ideš podať napr. balík - vytlačí ti číslo B567 a čakáš. V balíkovej priehradke medzitým sleduješ, ako vyvolávajú Z021, A254, P365, Z147...... ale tvoje číslo s balíkom nikde - pritom si sám s balíkom na celej pošte! Ale hlavé je, že tam vybavuje rekomandá, vydáva nejaké oné, prijíma iné, medzitým musí bežať niekde do zadu, aby niečo vyhľadala, potom donesie, ďalšie číslo, opäť niekam cvála... Absolútne NESYSTÉMOVÉ - bordel, zmätok, zdržania.
A on chce pre každý panelák osobitný balíkobox. On "počíta", že už sa bude doručovať elektronicky... Bisťu.... keď ani kuriér sa niekedy neozve, len hodí lístoček do schránky (lepší prípad), alebo ti len SMS pošlú. A občan - plať za "doručenie"..... a často sú to zásielky na dobierku, do vlastných rúk, urgentné... občan - máš lístoček v schránke, utekaj na POŠTU, zober si lístok a ČAKAJ 5-10-15 minút, než sa dostaneš k okienku.
korela
30.10.18,13:41
Nikdy na pošte nečakám pri akomkoľvek druhu zásielky na prebratie. Pošta je otvorená do 18.30, prichádzam presne 18:18 ako vystúpim z autobusu. Žiadny zákazník sa tam už nevyskytuje, a za tých sedem minút ma musia vybaviť, vyhodiť ma nemôžu.
Mne viac prekáža vydýchaný vzduch ako vlastné čakanie.
buchač
30.10.18,13:50
Nikdy na pošte nečakám pri akomkoľvek druhu zásielky na prebratie. Pošta je otvorená do 18.30, prichádzam presne 18:18 ako vystúpim z autobusu. Žiadny zákazník sa tam už nevyskytuje, a za tých sedem minút ma musia vybaviť, vyhodiť ma nemôžu.
Mne viac prekáža vydýchaný vzduch ako vlastné čakanie.

Nik nevie, odkiaľ a kam ideš na tú poštu.
Nie každý si môže dovoliť taký luxus chodiť pred záverečnou...

Dlabať na zásielky...niečo úplne iné prekáža ľuďom...prečítaj si šlánok, čo vraví ten blbeček riaditeľ a čo vravia diskutujúci.

...apropó...predávať na poštách aviváž alebo iné produkty ? Kuwa, to je už len terno.
Prečo ale Pošta neakceptuje platobné karty iných bánk ... a iné ?
lujza.j
30.10.18,14:34
U nas posta taka ako ked som sa r 91..nastahovala....furt 4 holky...len sa tu uz nastahovalo pol sk:(+postova banka...na poste masaker.....v lete ...letny rezim....jeden den doobeda...druhy poobede....bezne rada az von aj 18h...
korela
30.10.18,21:17
Letá sú besné. Akoby ľudia nechodili do práce v lete.
bettylou
31.10.18,05:13
Australian Researchers Argue Parents Should Have Rights to “After-Birth Abortion.” The team from Monash and Melbourne University proposed that new mothers should be allowed to end the life of their newborn babies, healthy or disabled, once outside the womb in a quick and painless act. The controversial article was published in the Journal of Medical Ethics.
Read more here: https://startsat60.com/news/australian-researchers-after-birth-abortion-article

A to je na kerú riť dobré??? to má dakto tú procedúru na kšeft??
bettylou
31.10.18,05:17
Vcera potesilo..decko islo pre kamkine deti...na dedinu....ze co chcem...ja trochu domacich zemiačkov...uz su v garazi...pockaju tam na vianocny salat...mnam....vzdy nahanam ku koncu roka trochu zemiakov...nie vzdy sa mi zadari....z domacich zemiakov je uplne iny:)

Lujzi, veď zemiak nie je zajac, netreba ho naháňať. Treba si prísť posadiť, okopať a tak.. :)
misoft
31.10.18,05:27
..............................
misoft
31.10.18,05:37
Plakať? Smiať sa?
Richterovo ministerstvo navrhuje zvýšiť príspevok v hmotnej núdzi.... od 2009 na to nebola vôľa (alebo vraj peniaze....).
lujza.j
31.10.18,06:11
Zemak aj..aj posadit a secko...len de.....a ja zemaky.moc nie..iba obcas .....zahradu pri slovnafte...som ee
pavol54
31.10.18,06:55
Vcera potesilo..decko islo pre kamkine deti...na dedinu....ze co chcem...ja trochu domacich zemiačkov...uz su v garazi...pockaju tam na vianocny salat...mnam....vzdy nahanam ku koncu roka trochu zemiakov...nie vzdy sa mi zadari....z domacich zemiakov je uplne iny:)

Lujzi, veď zemiak nie je zajac, netreba ho naháňať. Treba si prísť posadiť, okopať a tak.. :)
okopať?
vicktor
31.10.18,07:29
ano, okopat, ale pocul som aj okopcovat - cuduj sa svete oboje s motykou
Dáša_
31.10.18,08:06
ano, okopat, ale pocul som aj okopcovat - cuduj sa svete oboje s motykou

u nás sa zemiaky najskôr okopávajú, aby sa zbavili buriny. A potom sa oborávajú. Alebo, keď je málo, tak sa ohŕňajú
pavol54
31.10.18,09:49
ano, okopat, ale pocul som aj okopcovat - cuduj sa svete oboje s motykou

u nás sa zemiaky najskôr okopávajú, aby sa zbavili buriny. A potom sa oborávajú. Alebo, keď je málo, tak sa ohŕňajú
súhlasím aj s prvým aj druhou, prvý raz som na záhrade sadil zemiaky tak že som motykou vytiahol rýhy vo vzdialenosti cca70 cm, do nich dal zemiaky cca 30 cm od seba a prihrnul ich zemou že som spravil kopec, hneď som fukol stomp a už som len polieval a zbieral pásavku, pretekal som sa kto bude rýchlejší, zber cca 2 kg od jednej hľuzy. Najneskôr koncom júna všetky von ( aj teraz sadím len superskoré odrody cca 60 dňové)
misoft
31.10.18,12:43
súhlasím aj s prvým aj druhou, prvý raz som na záhrade sadil zemiaky tak že som motykou vytiahol rýhy vo vzdialenosti cca70 cm, do nich dal zemiaky cca 30 cm od seba a prihrnul ich zemou že som spravil kopec, hneď som fukol stomp a už som len polieval a zbieral pásavku, pretekal som sa kto bude rýchlejší, zber cca 2 kg od jednej hľuzy. Najneskôr koncom júna všetky von ( aj teraz sadím len superskoré odrody cca 60 dňové)
To buď rád!
Často sú pestovatelia, ktorí zasadia zemiaky a potom už len bojujú (a mnohokrát neúspešne) s "pásavkami" (v tričkách, zamaskovaných prírodnou kamuflážou)......
bettylou
31.10.18,14:07
Ja len z tých malých pestovateľov. Tohoto roku som kúpila sadbu. Holandská, parádna, po ceste vo vlaku čítam, že očkovaná proti pásavke.., názov chemikálie... A posadím, len pásavky o tom nevedeli. ..Tak zase nábeh, a kočka davaj ručne zbierať, každý deň. :cool: ráno naobed a večer zase, a pod kríčkom na jeseň tak po kilku. šej hoj
bettylou
31.10.18,14:09
Zemak aj..aj posadit a secko...len de.....a ja zemaky.moc nie..iba obcas .....zahradu pri slovnafte...som ee

Tam posaď, kde ich chodíš naháňať, či??
kopretinka
31.10.18,14:33
všetky pripomienky beriem ........ale ja som o plastovej ryži videla film, ale neviem či to vyrábali v Číne alebo vo Vietname
ďalší film som videla - bolo to natáčané v Nemecku, ako vyrábajú umelé prošuto, na ktoré sa nám zbiehajú slinky, takže neviem, či je to hoax
vyrába sa umelá "ryža",je to taký polotovar,ktorý sa ďalej spracúva...ale nie na výrobu ryže.
misoft
31.10.18,16:48
misoft
31.10.18,16:50
Plechový Goliáš v krajine Liliputov.....
https://tv.idnes.cz/indie-socha-sardar-vallabhbhai-dzhaverbhai-patel-fuw-/zahranicni.aspx?idvideo=V181030_143212_zpravodaj_p est
Má len 182 METROV (bacha nie CENTIMETROV :D)
veronikasad
31.10.18,18:31
ano, okopat, ale pocul som aj okopcovat - cuduj sa svete oboje s motykou

u nás sa zemiaky najskôr okopávajú, aby sa zbavili buriny. A potom sa oborávajú. Alebo, keď je málo, tak sa ohŕňajú
súhlasím aj s prvým aj druhou, prvý raz som na záhrade sadil zemiaky tak že som motykou vytiahol rýhy vo vzdialenosti cca70 cm, do nich dal zemiaky cca 30 cm od seba a prihrnul ich zemou že som spravil kopec, hneď som fukol stomp a už som len polieval a zbieral pásavku, pretekal som sa kto bude rýchlejší, zber cca 2 kg od jednej hľuzy. Najneskôr koncom júna všetky von ( aj teraz sadím len superskoré odrody cca 60 dňové)
že vraj sa dá aj bez roboty - neskúšala som
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi987qVtbHeAhVKsqQKHaqJDZcQFjAAegQICBAB&url=https%3A%2F%2Fwww.priateliazeme.sk%2Fspz%2Fako-kompostovat%2Fv-domacnosti%2Fvyuzitie-biologickeho-odpadu-na-zahrade%2Fpestovanie-zemiakov-v-sene&usg=AOvVaw0tLIVQXjhBCw_imZAPVq7q
bodliak
01.11.18,09:33
Ja len z tých malých pestovateľov. Tohoto roku som kúpila sadbu. Holandská, parádna, po ceste vo vlaku čítam, že očkovaná proti pásavke.., názov chemikálie... A posadím, len pásavky o tom nevedeli. ..Tak zase nábeh, a kočka davaj ručne zbierať, každý deň. :cool: ráno naobed a večer zase, a pod kríčkom na jeseň tak po kilku. šej hoj

Posadil som. Prišli aj mandelínky, aj som 3x za týždeň pozbieral, pokaždé tak zo 20-30 kusov. Aj vajíčka nakládli, ale vyliahnuť sa nič nestihlo. Všetko vycucali rôzne chrobáky - lumčíky, lienky, bzdochy - vlastne ani neviem, ktorý z nich.
Nič nestriekam, žije tam kadečo. Takže zemiaky dorástli bez úhony, staré toľko nezožerú, to mladé sú katastrofa pre vňať.
buchač
02.11.18,08:38
Vlaky zadarmo, štúdium zadarmo, obedy zadarmo...

Len iné sa nejak, po kvapkách, zvyšuje...

https://www.topky.sk/cl/10/1749055/Slovaci--POZOR--Siahneme-si-hlbsie-do-vrecka--ceny-plynu-sa-zvysia-uz-od-decembra
Tweety
02.11.18,09:41
Aha ho Topky. Toľko na nich pri iných členoch kydáś a terazky ti článok z nich nevadí? Použíjem tvoju formulku. Si nepevný.
misoft
02.11.18,09:50
Aha ho Topky. Toľko na nich pri iných členoch kydáś a terazky ti článok z nich nevadí? Použíjem tvoju formulku. Si nepevný.
Tak ja to dám z iného zdroja....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/490022-spp-zvysuje-ceny-plynu-pre-domacnosti-v-priemere-6/
https://www.energie-portal.sk/Dokument/spp-zvysi-ceny-plynu-pre-domacnosti-v-priemere-o-6-od-decembra-104718.aspx

A možno sa asi mýliť nebudem - to je začiatok!
Príde teplo, elektrina, ak toto stúpne, prídu na rad obchody.....
bjuty smis
02.11.18,10:27
ha , to bude le nejaký hoax....:


"Považujeme to za veľmi prospešné pre túto krajinu. Ľudia sa nemusia obávať, že by došlo k zvyšovaniu cien plynu. Považujeme proces prevzatia SPP z hľadiska cenovej politiky za veľmi dôležitý. Ja sa z toho rozhodnutia veľmi teším,“ povedal na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico.
buchač
02.11.18,11:40
Aha ho Topky. Toľko na nich pri iných členoch kydáś a terazky ti článok z nich nevadí? Použíjem tvoju formulku. Si nepevný.

Nie pri iných členoch...ALE len pri jednej = pri tebe.

Myslím si, že je rozdiel urvať raz za uhorský rok niečo z Tupiek alebo dávať tie odkazy neustále.
Občas tie iné periodiká vydajú to info neskôr...ono je to z dôvodu, že si určité info asi aj preveria.

Ak by som mal použiť inú formulku, tak by znela asi takto :
" Tupí ľudia čítajú Topky ."
buchač
02.11.18,11:44
Vlaky zadarmo, štúdium zadarmo, obedy zadarmo...

Len iné sa nejak, po kvapkách, zvyšuje...

https://www.topky.sk/cl/10/1749055/Slovaci--POZOR--Siahneme-si-hlbsie-do-vrecka--ceny-plynu-sa-zvysia-uz-od-decembra

Jedna pani svojho času povedala, že na mňa nebude reagovať....
Ale prečo ma teda hodnotí ???

Veď deti má už vyštudované, tak o čo jej ide ?
Dom vykuruje čím...?
Som len zvedavý, keď bude na dôchodku a nebude mať fasa účtovnícky príjem...že ako sa k tomu postaví.
Ale aj na psa príde mráz....padnú torty zo skríň, ostane z nich to iné.
Tweety
02.11.18,11:47
buchač Ak by som mal použiť inú formulku, tak by znela asi takto :
" Tupí ľudia čítajú Topky .

Tak to si na seba dosť vyzradil. Taký úprimný si hádam na seba ani nemusel byť.:eek:
buchač
02.11.18,12:07
Tweety

Buď rada, že nie som úprimnejší...to po prvé.
Po druhé...dosť slabý pokus o odpoveď.
Nandrolon
02.11.18,12:19
Buchač, zase si to moc prekombinoval
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
02.11.18,12:31
Ááááále trt....

To len slaboduchí majú z toho hokej. ;)
alaya1
02.11.18,13:14
Buchac, buchac - nevykrucaj sa. Proste dostala ta :)
buchač
02.11.18,13:24
Buchac, buchac - nevykrucaj sa. Proste dostala ta :)

...héééérečka zos Šariša mňa dostať ?
Si robíš kozy ?
alaya1
02.11.18,13:54
Buchac, buchac - nevykrucaj sa. Proste dostala ta :)

...héééérečka zos Šariša mňa dostať ?
Si robíš kozy ?
Ja si kozy robit nemusim, mam ich take akurat - do ruky manzela :) :)
buchač
02.11.18,14:02
Buchac, buchac - nevykrucaj sa. Proste dostala ta :)

...héééérečka zos Šariša mňa dostať ?
Si robíš kozy ?
Ja si kozy robit nemusim, mam ich take akurat - do ruky manzela :) :)

Tvoje prsia (kozy) ma nezaujímajú...

Robiť si kozy...t.j.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&ei=cWXcW7Aux_Rooe27kA0&q=d%C4%9Bl%C3%A1%C5%A1+si+kozy&oq=d%C4%9Bl%C3%A1%C5%A1+si+kozy&gs_l=psy-ab.3...8651.16885.0.18211.10.10.0.0.0.0.255.1390.0 j4j3.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..3.0.0....0.cfMxoJLcIzg

Včul si ma teda dostala...:D :D :D
alaya1
02.11.18,14:12
Buchac, buchac - nevykrucaj sa. Proste dostala ta :)

...héééérečka zos Šariša mňa dostať ?
Si robíš kozy ?
Ja si kozy robit nemusim, mam ich take akurat - do ruky manzela :) :)

Tvoje prsia (kozy) ma nezaujímajú...

Robiť si kozy...t.j.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&ei=cWXcW7Aux_Rooe27kA0&q=d%C4%9Bl%C3%A1%C5%A1+si+kozy&oq=d%C4%9Bl%C3%A1%C5%A1+si+kozy&gs_l=psy-ab.3...8651.16885.0.18211.10.10.0.0.0.0.255.1390.0 j4j3.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..3.0.0....0.cfMxoJLcIzg

Včul si ma teda dostala...:D :D :D
tak si to mal napisat po cesky, cusala by som :) :) :)
buchač
02.11.18,15:56
alaya1
cusala by som :) :) :)


Dobrá voľba, pokračuj v činnosti... :D :D :D
bjuty smis
02.11.18,16:05
Aha ho Topky. Toľko na nich pri iných členoch kydáś a terazky ti článok z nich nevadí? Použíjem tvoju formulku. Si nepevný.

Nie pri iných členoch...ALE len pri jednej = pri tebe.

Myslím si, že je rozdiel urvať raz za uhorský rok niečo z Tupiek alebo dávať tie odkazy neustále.
Občas tie iné periodiká vydajú to info neskôr...ono je to z dôvodu, že si určité info asi aj preveria.

Ak by som mal použiť inú formulku, tak by znela asi takto :
" Tupí ľudia čítajú Topky ."
a vy inteligenti tu z nich citujete bez čítania :))
korela
02.11.18,16:05
Narcis.
korela
02.11.18,16:06
korela
02.11.18,16:24
https://www.interez.sk/taliansko-chce-zakazat-pouzivanie-plastovych-riadov-poharov-priborov-slamiek-a-inych-jednorazovych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
Nandrolon
02.11.18,16:42
Korela. Sci-fi. Nerealizovatelne, neuskutocnitelne, hovadina.
kukučka
02.11.18,18:40
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
pavol54
03.11.18,07:28
https://www.interez.sk/taliansko-chce-zakazat-pouzivanie-plastovych-riadov-poharov-priborov-slamiek-a-inych-jednorazovych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
No u nás sme vpredu, my jednorázové riady nepoužívame (ani sme nikdy nezačali)
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.18,08:00
https://www.interez.sk/taliansko-chce-zakazat-pouzivanie-plastovych-riadov-poharov-priborov-slamiek-a-inych-jednorazovych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
To by chcelo zaťažiť plasty vysokou daňou - spotrebnou alebo dph. Príjem z daní by sa naviac mohol použiť na mzdy ľudí na dotrieďovacích linkách.
Ale narástli by tým bežné výdavky voličov a to populistickí politici nedovolia.
afrikánka
03.11.18,09:51
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
Iný kraj, iný mrav...
V Nemecku v roku 2003 zomrela bratova manželka, tamojšie predpisy? Rakva výlučne z jedľových dosiek, oblečenie výlučne z bavlny, ak nie je k dispozícii, tak treba v pohrebníctve zakúpiť bavlnenú dlhú košeľu, naboso, pochovať do zeme, žiadne betónové "bunkre"!!! Dušičky? Ani jeden umelý kvet, všetko iba živé kvety, taktiež počas roka výzdoba iba zo živých kvetov, sadeníc.
V meste, odkiaľ pochádzam mám pochovaných rodičov, počet pribúdajúcich hrobov, bunkrov zabral celý cintorín, takže sa založil nový tzv. "Zelený", kde sa malo pochovávať iba do zeme, žiadne betónové obruby, iba trávnik, náhrobný kameň, zriadená rozptylová lúčka. Ako to dopadlo? Opäť "bunkre", okolo betónové chodníky. Prečo, v čom je problém, to nechápem. Obrovské kontajnery preplnené umelými vencami, kyticami, kahancami...každý to vidí, ale nikto sa nemieni zmeniť, veď sa treba pretekať, kto dá viac "gýčovín".
pavol54
03.11.18,10:19
https://www.interez.sk/taliansko-chce-zakazat-pouzivanie-plastovych-riadov-poharov-priborov-slamiek-a-inych-jednorazovych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
To by chcelo zaťažiť plasty vysokou daňou - spotrebnou alebo dph. Príjem z daní by sa naviac mohol použiť na mzdy ľudí na dotrieďovacích linkách.
Ale narástli by tým bežné výdavky voličov a to populistickí politici nedovolia.
tie výdavky by sa stratili v cene, ale žiadny politik nevysvetlí prečo spracovávať a recyklovať odpady v jeho obvode. Nech to robia inde, inde vyrábať elektrinu, inde niečo vyrábať, inde pestovať zeleninu, inde chovať ošípané, skrátka inde,inde, inde ...
buchač
03.11.18,13:03
korela
03.11.18,13:11
https://www.interez.sk/taliansko-chce-zakazat-pouzivanie-plastovych-riadov-poharov-priborov-slamiek-a-inych-jednorazovych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
To by chcelo zaťažiť plasty vysokou daňou - spotrebnou alebo dph. Príjem z daní by sa naviac mohol použiť na mzdy ľudí na dotrieďovacích linkách.
Ale narástli by tým bežné výdavky voličov a to populistickí politici nedovolia.
tie výdavky by sa stratili v cene, ale žiadny politik nevysvetlí prečo spracovávať a recyklovať odpady v jeho obvode. Nech to robia inde, inde vyrábať elektrinu, inde niečo vyrábať, inde pestovať zeleninu, inde chovať ošípané, skrátka inde,inde, inde ...

Pre nandrolona: Zvážila som, čo predtým napíšem. Čo sa týka stavebníctva (drobné komponenty pri dokončovacích prácach), automobil. priemyslu a pod., dajme tomu, ale človek by si mal uvedomiť, že nerezová tácka vydrží aj viac ako pre jednu generáciu, okrem toho, že pôsobí lepšie, nie ako plastové, rovnako je to aj pri všetkých plastových nádobách v kuchyni, kvetináčoch, ... radšej keramika, sklo, smalt, liatina, drevo ..., vlna je vlna, ľan je ľan, bavlna, koža atď. Ešte som nemala kabelku z vixlajvantu, buď koža alebo látka.
Mama mala v kuchyni všetky veci z kovu, robot s príslušenstvom (podnes používam príslušenstvo, nerez je nezničiteľný a dúfam, že si kotlíky ešte aj deti ponechajú).
Iba to kvantum varných kanvíc v kuchyniach čo je po svete.
Ešte pred 40 rokmi potraviny v skle, papieri, staniole a dobre bolo.
Kolega dcéru vydatú v CH (info tiež spred 40 r.), ráno cestou do práce vracali poháre od jogurtov do prepraviek pred obchodom. A to išlo o veľké mesto, žiadna obec. Prečo by to tak nemohlo fungovať podnes?

Ak sa dokážu vracať fľašky z vín a pív, z jogurtov poháre asi nie, kto by ich vracal do krajiny pôvodu, takže ide aj o súvis s lokálnymi výrobkami. Keď vidím mlieko, acidko v plastoch, je mi do plaču, odpor.
korela
03.11.18,13:36
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/490130-bratislava-sa-predrazuje/



:eek::mee::confused:







;):rolleyes::---:D
Keď bude Úrad vlády, parlament, prezidentský palác so svojou suitou a všetky ministerstvá a iné ústredné orgány vrátane zahraničných podnikov v Sobranciach, tak aj v nich sa zvýši priemerná životná úroveň.
Dlho ti trvalo túto tému nájsť na víkend?

Bratislavskí starodôchodcovia to majú určite horšie ako na opačnej strane republiky. Už iba z dopravy sa zatočí hlava, z cien potravín detto. Stačí si na nete porovnať ceny pízz v reštauráciách tu a na východe.
Mladí chodia do servisu južne od BA.
(Vyšlo prvé číslo CZ SK Vogue v lete, dcére to ušlo, bola tu, beznádejne vypredané všade, zavolala som do DS, Šamorína, samozrejme, že ho mali, tak sa mng previezol. To iba tak na okraj.)
lujza.j
03.11.18,14:03
.....ved je tu cele sk...tak nech si to tu uziju....
misoft
03.11.18,14:04
ha , to bude le nejaký hoax....:


"Považujeme to za veľmi prospešné pre túto krajinu. Ľudia sa nemusia obávať, že by došlo k zvyšovaniu cien plynu. Považujeme proces prevzatia SPP z hľadiska cenovej politiky za veľmi dôležitý. Ja sa z toho rozhodnutia veľmi teším,“ povedal na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico.
Ten toho nakecal...... až mi je divnô, že ešte sa opovažuje v tých obrazových bedniach pretŕčať....
korela
03.11.18,14:41
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
Iný kraj, iný mrav...
V Nemecku v roku 2003 zomrela bratova manželka, tamojšie predpisy? Rakva výlučne z jedľových dosiek, oblečenie výlučne z bavlny, ak nie je k dispozícii, tak treba v pohrebníctve zakúpiť bavlnenú dlhú košeľu, naboso, pochovať do zeme, žiadne betónové "bunkre"!!! Dušičky? Ani jeden umelý kvet, všetko iba živé kvety, taktiež počas roka výzdoba iba zo živých kvetov, sadeníc.
V meste, odkiaľ pochádzam mám pochovaných rodičov, počet pribúdajúcich hrobov, bunkrov zabral celý cintorín, takže sa založil nový tzv. "Zelený", kde sa malo pochovávať iba do zeme, žiadne betónové obruby, iba trávnik, náhrobný kameň, zriadená rozptylová lúčka. Ako to dopadlo? Opäť "bunkre", okolo betónové chodníky. Prečo, v čom je problém, to nechápem. Obrovské kontajnery preplnené umelými vencami, kyticami, kahancami...každý to vidí, ale nikto sa nemieni zmeniť, veď sa treba pretekať, kto dá viac "gýčovín".
Zasa vo Viedni na cintoríne, pokazí sa lampička, musí sa kúpiť celá nová, nestačí súčiastka. 300 eur. Predpisy cintorína. Slovák nedá.
buchač
03.11.18,14:51
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/490130-bratislava-sa-predrazuje/



:eek::mee::confused:



;):rolleyes::---:D
Keď bude Úrad vlády, parlament, prezidentský palác so svojou suitou a všetky ministerstvá a iné ústredné orgány vrátane zahraničných podnikov v Sobranciach, tak aj v nich sa zvýši priemerná životná úroveň.
Dlho ti trvalo túto tému nájsť na víkend?

Bratislavskí starodôchodcovia to majú určite horšie ako na opačnej strane republiky. Už iba z dopravy sa zatočí hlava, z cien potravín detto. Stačí si na nete porovnať ceny pízz v reštauráciách tu a na východe.
Mladí chodia do servisu južne od BA.
(Vyšlo prvé číslo CZ SK Vogue v lete, dcére to ušlo, bola tu, beznádejne vypredané všade, zavolala som do DS, Šamorína, samozrejme, že ho mali, tak sa mng previezol. To iba tak na okraj.)

Téma ? Na ňu ja kladiem pekne zvysoka bobek...alebo aj Boba.
Článok vyskočil pri otvorení Pravdy.

Som bol zvedavý, kto skočí na háčik...striga nesklamala.
Ale poďme k veci....

Dopravu absolútne neriešim...nie iba v Blave sú kalamity, zápchy alebo nehody.
Všetky podniky do Blavy a okolia bolo potrebné nadrbať ? Choďte sa sťažovať pred Úrad vlády a parlament.

Ceny potravín ?
Autorka článku nebola smerom na východ ďalej ako v Trnave...
https://spravy.pravda.sk/autor/216-kollarova-zdenka/
Ono sa nedá porovnávať ceny v nákupných centrách s inými predajňami.

Cena pizze ?
Keby len na tom svet stál.......


...kuwa...a porovnávať Blavu s inými mestami - službami podľa toho, čo sa hodí ? To je také oné...

(CZ Vogue v DS, Šamoríne je a aj bude vždy skôr k dispo, ako inde...tam vojdeš do obchodu a hneď " tešíííík ".... kuwa, šak tam maďare nerozumejú po slovensky a nie to ešte po česky.
To iba tak na okraj...)
korela
03.11.18,15:21
Však preto som tam volala, logika, mali ešte dobre navyše. Otázka veľkosti objednávky a ovládania miestnych pomerov.
.
Porovnávať môžem iba pizze, iné jedlá sotva.
.
Vedela som, že čakáš na moju reakciu, a čo?
.
Potraviny, dcéra cíti cenový rozdiel keď je tu. Doma minie za ne menej. A asi to nebude iba o 5% nižšou DPH. A to nie je BA!
.
Čo sa týka dopravy, mala som na mysli ceny za lístky v MHD, nie tvoje obľúbené zápchy a pod. To je ďalšia daň za "BA luxus" a kríž.
bettylou
03.11.18,18:58
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
Iný kraj, iný mrav...
V Nemecku v roku 2003 zomrela bratova manželka, tamojšie predpisy? Rakva výlučne z jedľových dosiek, oblečenie výlučne z bavlny, ak nie je k dispozícii, tak treba v pohrebníctve zakúpiť bavlnenú dlhú košeľu, naboso, pochovať do zeme, žiadne betónové "bunkre"!!! Dušičky? Ani jeden umelý kvet, všetko iba živé kvety, taktiež počas roka výzdoba iba zo živých kvetov, sadeníc.
V meste, odkiaľ pochádzam mám pochovaných rodičov, počet pribúdajúcich hrobov, bunkrov zabral celý cintorín, takže sa založil nový tzv. "Zelený", kde sa malo pochovávať iba do zeme, žiadne betónové obruby, iba trávnik, náhrobný kameň, zriadená rozptylová lúčka. Ako to dopadlo? Opäť "bunkre", okolo betónové chodníky. Prečo, v čom je problém, to nechápem. Obrovské kontajnery preplnené umelými vencami, kyticami, kahancami...každý to vidí, ale nikto sa nemieni zmeniť, veď sa treba pretekať, kto dá viac "gýčovín".

Bízňis.
bettylou
03.11.18,19:03
.....ved je tu cele sk...tak nech si to tu uziju....

Tu je to názorne podané

https://www.youtube.com/watch?v=2R5OY4FORrQ

V prvej epizóde. Má ca 20 min.
bjuty smis
03.11.18,19:09
ha , to bude le nejaký hoax....:


"Považujeme to za veľmi prospešné pre túto krajinu. Ľudia sa nemusia obávať, že by došlo k zvyšovaniu cien plynu. Považujeme proces prevzatia SPP z hľadiska cenovej politiky za veľmi dôležitý. Ja sa z toho rozhodnutia veľmi teším,“ povedal na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico.
Ten toho nakecal...... až mi je divnô, že ešte sa opovažuje v tých obrazových bedniach pretŕčať....
V debniach ano...ale medzi ludi bez ochranky ani na krok...
misoft
04.11.18,07:02
...lebo by náhodou jednu medzi oči dostal, prípadne nejaké to skazené vajce vzduchom by letelo a jeho trafilo.....
Bojí sa, bojí.... vie, že národ vie, čo napáchal....
pavol54
04.11.18,08:06
...lebo by náhodou jednu medzi oči dostal, prípadne nejaké to skazené vajce vzduchom by letelo a jeho trafilo.....
Bojí sa, bojí.... vie, že národ vie, čo napáchal....
kúpil si viničku
buchač
05.11.18,06:17
Otvorím Pravdu a čo nevidím ? Že aký problém je zasa v Blave...
Bazovský to len zaklincoval tým komentom.
------------------------------------

Peter Tichý ako rodený Bratislavčan nechápe, prečo má o evidenčných číslach jedného okresu rozhodovať celé Slovensko. „Nápad je to celkom dobrý, nech si ľudia vyberú, aké písmená budú mať v poznávacej značke. Ale prečo by o bratislavských vodičoch mal rozhodovať niekto hoci z Humenného?“ pýta sa. Naopak, Júlia Mečúňová, ktorá sa do hlavného mesta vydala a žije tu pätnásť rokov, hovorí, že anketa je celkom zábavná. „Ale v niektorej z balkánskych krajín som sa stretla s praxou, že evidenčné čísla áut neprideľujú podľa okresov. Takže podľa štátnej poznávacej značky nezistíte, skade majiteľ auta pochádza,“ dodáva.

Podľa dopravného analytika Jána Bazovského je táto iniciatíva dôkazom, že časy, keď o všetkom rozhodoval policajt, sú už nenávratne preč. „Ľudia by si mali vybrať, ak sa majú cítiť konformne, keď idú mimo Bratislavy. Ak totiž majú čudné evidenčné číslo, môžu byť na smiech,“ mieni analytik.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/490348-o-novych-evidencnych-cislach-bratislavy-rozhodne-socialna-siet/

P.S.
Ja len poznámku k problematike evidenčných čísel.
Už dávno malo Slovensko nabehnúť na systém jednej EČV, ktorá by bola pridelená na osobu a nie na auto.
Lenže to by štát prišiel o pekné love...
lujza.j
05.11.18,10:22
Je mi šuma fuk...ake bude mat moja dedina ečv...netreba vsetko moc prezivat...bazovsky...konec japonec....
cudne ečv moze byt na.smiech...na toto by som oblubenu vetu moje chlapa....pozor je vulgarna "boli mene kurac":D
Ak by dali ečv na osobu...vypadnuta keš v rozpocte...zas by nas ošupali inde...jak cibulu..
lubko6394
05.11.18,12:56
Otvorím Pravdu a čo nevidím ? Že aký problém je zasa v Blave...
Bazovský to len zaklincoval tým komentom.
------------------------------------

Peter Tichý ako rodený Bratislavčan nechápe, prečo má o evidenčných číslach jedného okresu rozhodovať celé Slovensko. „Nápad je to celkom dobrý, nech si ľudia vyberú, aké písmená budú mať v poznávacej značke. Ale prečo by o bratislavských vodičoch mal rozhodovať niekto hoci z Humenného?“ pýta sa. Naopak, Júlia Mečúňová, ktorá sa do hlavného mesta vydala a žije tu pätnásť rokov, hovorí, že anketa je celkom zábavná. „Ale v niektorej z balkánskych krajín som sa stretla s praxou, že evidenčné čísla áut neprideľujú podľa okresov. Takže podľa štátnej poznávacej značky nezistíte, skade majiteľ auta pochádza,“ dodáva.

Podľa dopravného analytika Jána Bazovského je táto iniciatíva dôkazom, že časy, keď o všetkom rozhodoval policajt, sú už nenávratne preč. „Ľudia by si mali vybrať, ak sa majú cítiť konformne, keď idú mimo Bratislavy. Ak totiž majú čudné evidenčné číslo, môžu byť na smiech,“ mieni analytik.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/490348-o-novych-evidencnych-cislach-bratislavy-rozhodne-socialna-siet/

P.S.
Ja len poznámku k problematike evidenčných čísel.
Už dávno malo Slovensko nabehnúť na systém jednej EČV, ktorá by bola pridelená na osobu a nie na auto.
Lenže to by štát prišiel o pekné love...
Myslím že by to malo byť úplne naopak. Stála značka na vozidlo. Ak auto potrebujem denne tak si predsa nezoberiem značku zo starého a nenahodím na nové a staré ostane bez značky ? Ideálom by bolo kúpiť vozidlo aj so značkou a tá na ňom ostane až do zošrotovania, medzitým tam môže byť aj 10x menený majiteľ.
korela
05.11.18,14:58
Ja sa iba spýtam, prečo má obyvateľ SR zakaždým iné číslo OP pri jeho výmene? Však v 15. rokoch mu bolo už prvé číslo pridelené, tak nech ho má až do smrti. Aký je v tom rozdiel? Samozrejme, že to myslím ironicky.
.
Tie ŠPZ okresov sú na cestách aj na niečo dobré pre ostatných vodičov.
Terezia13
06.11.18,16:39
:eek::D:D:D:D
buchač
06.11.18,22:58
Bože môj...toto je ale fasa ujovina
https://seniori.pravda.sk/zivot-a-vztahy/clanok/490263-ako-ziju-seniori-manzelsky-par-s-priemernou-penziou-nevyskakuje-ale-vystaci/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

...a "milujem", ak dajú k takémuto článku foto jedincov, jak vystrihnutých zo žurnálu.
---------------------------------------------

Z diskusie...kuwa, celkom slušne som sa pobavil hlavne na hentom príspevku :

" Ja nie som este na dochodku ale naklady na zivot su viac ako 440 eur mesacne:

Elektrina, plyn, voda mesacne platim 200 eur.

Oprava a udrzba domu: Vymena kotla rekonstrukcia komina, vymena okien, rekonstrukcia oteplenie omietky, vymena obkladu kupelne, dlazby v chodbe, vymena a rekonstrukcia kuchyne, vymena chladnicky, ladnicky, sporaka,vysavaca, televizora a podobne mesacne minimalne 300 eur.

Stravne 300 eur mesacne minimalne a este si varim sama

Hygiena 100 eur mesacne : pracie prazky, avivaze, mydlo, sampon, kondicioner, saponat na riad, do kupelne na WC, toaletny papier, zubna pasta, kefka a podobne.

oblecenie cca 100 eur mesacne, spodne pradlo, nohacvice, bluska, bunda, kabat, obuv a podobne.

Zdravotnictvo cca 50 eur na lieky na alergiu a vyzivove doplnky.

Kultura a vyzitie: cca 50 eur na divadlo, kino, operu, operetu a turistiku

Mesacne spolu 1100 eur minimalne.

Mamamia9871 "
buchač
07.11.18,12:46
Ako je toto možné ?

Henten nick "vraj najlepšie radí"..svieti na prvom mieste.
http://www.porada.sk/member.php?u=380487
Podľa hodnotenia má 12 bodov. Pokiaľ dobre pamätám, tak ich má za tú "dobrú otázku".
Hm...vraj dobrá otázka...pche, sprostosť, až to trieska dverami.
Lenže aj táto otázka bola vymazaná...takže sa pýtam...to čo sú za móresy ?

Žiadam moderátorov, aby tú "fasa" otázku obnovili....alebo danému nicku dali ban - doslova výmaz.
vicktor
07.11.18,12:54
Vcera bol najlepsi so 7 bodmi za ziadnu radu, len polozenu otazku.
Dnes vybojoval dalsich 5 bodov a je nielen bez rady, ale aj bez otazky.
:D
buchač
07.11.18,13:00
Celé to "hodnotenie" je na dve veci :

1. Na H O V N O - na dávanie hodnotenia spriazneným nickom

2. Na H O V N O - nie raz sa hodnotí nick a nie obsah príspevku
afrikánka
07.11.18,14:18
;):---:D
korela
07.11.18,14:33
To čo za názory uverejňujú, aké vymieľanie mozgov, načo je to dobré? Každý penzista s priemernou penziou sa musí poriadne finančne umravniť, závisí od toho kde žije, v akom stave má zdravotný stav. Jeho život v podstate skončil. Má iba na dožívanie a nie výšku penzie pre život ako naši rodičia. Ak má niekto záhradku, prilepší si. Všetci tú možnosť nemajú.

Mne sú vlaky úplne nanič, nikdy ich nevyužijem. (Inak ešte stále beží petícia za zrušenie vlakov zadarmo.)
Akú vychádzajú ľudia z 200 eur penzií si neviem predstaviť.
Nedávno som bola v lekárni Tesca, tak zašla som aj do obchodu, zastavila sa pri zľavnených končiacich výrobkoch, to sa mi stane 2x ročne, že ak je niečo ešte schopné, kúpim pre psa. Tentoraz tam bola taká tlačenka dôchodcov, že som to nechala tak, ani jeden z nich nebol obézny, suchí ľudia, aj ženy, bolo pred záverečnou, tak sa nemuseli obávať, že stretnú známeho, nevyzerali na alkoholikov, no proste des. Aj s oblečením. Očividná skutočná chudoba.

Ale ako povedal svojho času vypasený MUDr. Zajac, starí ľudia už nemusia toľko jesť. Asi zabudol, že strava nie je o kvantite vo vysokom veku, ale skôr o kvalite, aby mal organizmus čoho čerpať živiny a prechádzalo sa malnutrícii.
Tento jeho výrok je pre mňa nezabudnuteľný.

A veta z článku, upečieme si aj koláče, veď pri nich sú práve najmenšie náklady na suroviny. Múka.
korela
07.11.18,14:35
Vidím, že Kocúrkovo sa tu uhniezdilo .
Terezia13
07.11.18,15:16
príhovor v dnešnej dobe:
Drahé priateľky, drahí priatelia,
drahé potraviny, drahý benzín,
drahý plyn, voda aj elektrina...
:rolleyes::mee::D
buchač
07.11.18,15:25
Celé to "hodnotenie" je na dve veci :

1. Na H O V N O - na dávanie hodnotenia spriazneným nickom

2. Na H O V N O - nie raz sa hodnotí nick a nie obsah príspevku

Ďakujem Tweety za neužitočné.
Práve si potvrdila to, čo som napísal.

P.S.
Stačí sa pozrieť, komu ty dávaš a od koho dostávaš to užitočné.
bjuty smis
07.11.18,15:39
Celé to "hodnotenie" je na dve veci :

1. Na H O V N O - na dávanie hodnotenia spriazneným nickom

2. Na H O V N O - nie raz sa hodnotí nick a nie obsah príspevku

hodnotenie je výborná vec
nauč sa brať z neho spätnú väzbu...

a hlavne ked nejde o život,......
buchač
07.11.18,15:49
hodnotenie je výborná vec


To vážne ?
Tak potom poďme na to inak. Nech Richard upraví hodnotenie na štýl známkovania.

Zaujímavé, že na iných odborných fórach takéto hodnotenie neexistuje, zaobišli sa bez toho a fungujú v (doslova) pohode.
Terezia13
07.11.18,15:59
možno by bolo dobré, kým sa nenapíše komentár (teda zdôvodnenie prečo nesúhlasí, alebo čo nie je správne v odpovedi alebo rade) - nech ani nenabehne väčšinou mínus z pomsty alebo mu niekto jednoducho "nepasuje", komentár by bol povinný a aj mínuskár by bol známi
korela
07.11.18,16:01
hodnotenie je výborná vec


To vážne ?
Tak potom poďme na to inak. Nech Richard upraví hodnotenie na štýl známkovania.

Zaujímavé, že na iných odborných fórach takéto hodnotenie neexistuje, zaobišli sa bez toho a fungujú v (doslova) pohode.
Urob si svoju a máš pokoj.
buchač
07.11.18,16:09
teda zdôvodnenie prečo nesúhlasí, alebo čo nie je správne v odpovedi alebo rade
To by som rád vidieť to argumentovanie v tých srandičkách alebo varení.
Veď to je choré, ak tam niekto urve nesúhlas.



Urob si svoju a máš pokoj.
Ty ju už máš ?
afrikánka
07.11.18,16:26
.
vicktor
07.11.18,16:30
Ked niekto navari co druhemu nechutna a "cpe mu to pod čumák", tak sa nesere ako Kodet v Peliskoch a minuskuje, to je jasne.
Terezia13
07.11.18,16:30
to je jedno v akej téme, nebol by už anonym
bjuty smis
07.11.18,16:38
podla mna aj tak na 90 % vždy viete, kto vám to mínus dal....

ani na to nemusíte zneužívat kamaráta, čo má k tomu prístup a zneužívat to, ako je to tu bežné...
korela
07.11.18,16:47
.
Nuž, dalo by sa aj poľudštiť, veď Zvonodrozdovo tu máme už dávno.
misoft
07.11.18,17:28
P.S.
Ja len poznámku k problematike evidenčných čísel.
Už dávno malo Slovensko nabehnúť na systém jednej EČV, ktorá by bola pridelená na osobu a nie na auto.
Lenže to by štát prišiel o pekné love...
To už malo byť dávno - lenže! Zrazu by zmizol prílev peňazí na značky..... a to sa niekomu nehodí......
misoft
07.11.18,17:30
Aha ho Topky. Toľko na nich pri iných členoch kydáś a terazky ti článok z nich nevadí? Použíjem tvoju formulku. Si nepevný.
Tak ja to dám z iného zdroja....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/490022-spp-zvysuje-ceny-plynu-pre-domacnosti-v-priemere-6/
https://www.energie-portal.sk/Dokument/spp-zvysi-ceny-plynu-pre-domacnosti-v-priemere-o-6-od-decembra-104718.aspx

A možno sa asi mýliť nebudem - to je začiatok!
Príde teplo, elektrina, ak toto stúpne, prídu na rad obchody.....
Pamätáte?
Ja som to už písal.... a je to tu, pomaly, ale isto pekne potichúčky pôjde hore všetko.....
A na to nemusím byť ani veštec.....
afrikánka
07.11.18,17:42
Myslíš, že sa oplatí poľudštiť?
Na FB mám messenger, píšem s jedným z priateľov...zrazu on nerozumie mojim správam, ja následne jeho. Moje boli totiž zamenené a odoslané v úplne inom znení. Vysvetlenie? Ďábel-heker sa ku mne dostal cez nevinný profil "Srdiečko Moje", ktoré som odklikla, lebo bolo "tiež" v skupine Starožitností, ako aj ja, bežná vec. Pri podrobnom skúmaní som Srdiečko Moje vyhodila a hľa, čo mi pri blokovaní na FB vyskočilo...Amstradove nicky z Porady. A tak opäť menené heslá. Už sa ani nerozčuľujem, nemám čo skrývať, zatajovať, nech sa chlapec pobaví, zrejme nič iné nemá zo života.
S pokusmi o zaradenie nových priateľov bojujem takmer denne, sú to najrôznejšie návrhy z celého sveta, pekní muži, vynikajúce postavenia, hodnosti, piloti, hrdinovia, vdovci, nezadaní...iba škoda, že ich profil je priehľadný podobne, ako na Porade.


Pekný večer Ami!!!
alaya1
07.11.18,18:47
Mna potesilo, ze od polnoci moratorium, konecne sa bude dat zapnut comp. U nas je to na grc.....
korela
07.11.18,19:05
Poznám ľudí, čo nie sú z princípu zaregistrovaní nikde a nebudú nikdy. Proste neexistujú. Podotýkam, že pracovne sú činní.
Ja tiež nechápem tie FB návrhy priateľstiev, vystavovanie súkromných fotografií, rodín, chorá umelá doba. Ešte uzavreté skupiny, kde sa každý s každým aj osobne pozná, to možné je.
Ľudia naletia, žiadny pokrok, sami sa odovzdávajú do rúk cudzích ľudí.
lujza.j
07.11.18,19:44
Mna potesilo, ze od polnoci moratorium, konecne sa bude dat zapnut comp. U nas je to na grc.....
Tiez nato cakam....nepamatam take haló na komunalne volby....
alaya1
07.11.18,20:02
Mna potesilo, ze od polnoci moratorium, konecne sa bude dat zapnut comp. U nas je to na grc.....
Tiez nato cakam....nepamatam take haló na komunalne volby....
Teda u nas je to strasne...stary boss sa snazi o navrat :) :)
buchač
07.11.18,20:10
Mna potesilo, ze od polnoci moratorium, konecne sa bude dat zapnut comp. U nas je to na grc.....
Tiez nato cakam....nepamatam take haló na komunalne volby....
Teda u nas je to strasne...stary boss sa snazi o navrat :) :)
Hagyari ???
No fasa...

Ale aj ten Dužda je fasa...čistý amen. :D :D :D
alaya1
07.11.18,20:24
Mna potesilo, ze od polnoci moratorium, konecne sa bude dat zapnut comp. U nas je to na grc.....
Tiez nato cakam....nepamatam take haló na komunalne volby....
Teda u nas je to strasne...stary boss sa snazi o navrat :) :)
Hagyari ???
No fasa...

Ale aj ten Dužda je fasa...čistý amen. :D :D :D
Co ti poviem, u vas tiez na...no mali sme kandidovat my, co uz :) :)
afrikánka
07.11.18,20:26
.
vicktor
08.11.18,07:07
...no mali sme kandidovat my, co uz :) :)
Mas za chrbtom politicku stranu?
Poznam feroveho chlapa, ktory chcel byt v okresnom meste nezavislym poslancom. Podmienkou na zaradenie na listinu bola podpora 500 obcanov. Podpisala sa mu cela rodina, mnozstvo znamych, ale to cislo nedosiahol. Pritom maloktory kandidat dostane tolko hlasov vratane zvolenych.
bjuty smis
08.11.18,15:29
pavol54
08.11.18,16:51
a že na východe nič nie je :))


https://www.aktuality.sk/clanok/639398/komunalne-volby-2018-viac-ako-basternak-dalsi-grof-vychodu-kontrolujte-volby-podcast/
Na východe ale ani na západe nič nie je: najmä pre ACHMEU
bjuty smis
08.11.18,16:58
a že na východe nič nie je :))


https://www.aktuality.sk/clanok/639398/komunalne-volby-2018-viac-ako-basternak-dalsi-grof-vychodu-kontrolujte-volby-podcast/
Na východe ale ani na západe nič nie je: najmä pre ACHMEU
ajajajááj

na akom západe ? teda pre achmeu ?
pavol54
08.11.18,17:11
a že na východe nič nie je :))


https://www.aktuality.sk/clanok/639398/komunalne-volby-2018-viac-ako-basternak-dalsi-grof-vychodu-kontrolujte-volby-podcast/
Na východe ale ani na západe nič nie je: najmä pre ACHMEU
ajajajááj

na akom západe ? teda pre achmeu ?
TT
bjuty smis
08.11.18,17:22
aha...ja že BB....alebo KK
alaya1
08.11.18,19:21
...no mali sme kandidovat my, co uz :) :)
Mas za chrbtom politicku stranu?
Poznam feroveho chlapa, ktory chcel byt v okresnom meste nezavislym poslancom. Podmienkou na zaradenie na listinu bola podpora 500 obcanov. Podpisala sa mu cela rodina, mnozstvo znamych, ale to cislo nedosiahol. Pritom maloktory kandidat dostane tolko hlasov vratane zvolenych.
Bozinku, ved to bol zart, daj pokoj s politikou :)
korela
09.11.18,03:37
Mna potesilo, ze od polnoci moratorium, konecne sa bude dat zapnut comp. U nas je to na grc.....
Tiez nato cakam....nepamatam take haló na komunalne volby....
Domnievam sa, že tieto budú pre BA kľúčové. Som asi po prvýkrát skutočne zvedavá ako dopadnú. Pretože doteraz to bolo viac-menej iba o jednom.
misoft
09.11.18,07:50
Teda u nas je to strasne...stary boss sa snazi o navrat :) :)
Ako dobre, že už o tom nemusím premýšľať. Už v tom meste nebývam.... (i keď teraz som - dočasne - povinnosti voči rodine).
I môj bratanec sa pokúša byť primášom (pardón primátorom :D) - ale veľkú šancu mu nedávam.
No štve ma, že v mieste bydliska nebudem voliť - a chcel by som, lebo treba vééééééľa zmeniť, niekoho už vymeniť..... lebo je "aktívny" len pred voľbami posledné 3-4 mesiace - inak pre seba hrabe..... na občanov kašle....
vicktor
09.11.18,08:09
A nastupca nebude?
korela
09.11.18,10:18
No, ja som sa práve dozvedela, že lístok na vlak muselo dieťa doobeda vrátiť, tak budem proti svojej vôli voliť jeho kandidáta za mesto, svojho sa vzdám, veď ja sa tak ľahko tej veľmi očakávanej premeny už nemusím ani dožiť, nieto ešte 30 rokov si ju vychutnávať, za MČ na starostu sme boli jednotní. To je tak ...
.
Aké aspekty si Bratislavčania vyberú, čo pritiahnu, to budú mať. A bude to mať vplyv aj tak na celé Slovensko. Časom. Tak zo štyroch z rodiny padne iba jeden hlas. Nič moc.
Aspoň tu sú tieto voľby už naozaj dôležité.
.
V noci som natrafila úplne náhodou na Vaského, no xi-xi. Pre mňa nové info.
romana147
10.11.18,12:03
a že na východe nič nie je :))


https://www.aktuality.sk/clanok/639398/komunalne-volby-2018-viac-ako-basternak-dalsi-grof-vychodu-kontrolujte-volby-podcast/


Akože nič ?

Každý deň majú Slnko skôr !!!! ako u nás
romana147
10.11.18,12:26
A nastupca nebude?


U nás by sa tiež zišiel. Z 21 hodnotených poslancov :

- sa 1 hodil pod vlak ( 2,5 roka poslancoval )
- 1 zomrel po operácii (19 rokov poslancoval )
///////////////
- 1 je pol roka
//////////////
zo zvyšných 18 poslancovali :

- 16 rokov dvaja ( 31368 , , 39975 € )
- 18 rokov jeden
- 20 rokov jeden
- 24 rokov jeden
- 28 rokov dvaja (odmeny za posledných 12 rokov : 29452 , , 33472 € )

Odmeny za OSTATNÉ volebné obdobie 9 až 12 000 € / dvaja nad 14 a jeden nad 16 000 €
//////////////

v susednom kraji aj okrese ako vzorka 5 poslancov :
za OSTATNÉ volebné obdobie 5 až 6 500 €
korela
10.11.18,14:23
vlado 33
10.11.18,15:08
Chcem upozorniť všetkých členov porady, aby si môj nick nespájali s nejakým amstradom, alebo niekým iným. Mám iba tento jeden nick, na tomto fóre a žiadnym iným nedisponujem. Urobte si prosím poriadok na tomto fóre, alebo ho zrušte. Bola by to však škoda, stačí odstaviť pár blbcov. Pekný večer prajem.
korela
10.11.18,16:10
Na zamyslenie. Chýbajú však dosť zásadné údaje, ako to je v štatistikách zvyčajne obvyklé.
Počet obyvateľov Maďarska môže do roku 2070 klesnúť na 6 miliónov
https://www.aktuality.sk/clanok/639739/pocet-obyvatelov-madarska-moze-do-roku-2070-klesnut-na-6-milionov/
korela
10.11.18,17:36
Terezia13
11.11.18,16:20
aktuálne
bettylou
11.11.18,16:31
Prečo bol vymazaný príspevok o "fly high tribe suspension" ??? :mee:
bettylou
11.11.18,18:02
Aha, mazací amok..
bettylou
11.11.18,18:04
Šmalec, a ty ako vieš, keď si oddnes členom :D:D
Ale aspoň si v obraze. ;):)
pavol54
11.11.18,18:30
Šmalec, a ty ako vieš, keď si oddnes členom :D:D
Ale aspoň si v obraze. ;):)
pozrel na gule
misoft
11.11.18,18:42
Šmalec, a ty ako vieš, keď si oddnes členom :D:D
Ale aspoň si v obraze. ;):)
pozrel na gule
Nemusel...... vsjo jedno.... teda viacnickový......
misoft
12.11.18,10:06
Šmalec, a ty ako vieš, keď si oddnes členom :D:D
Ale aspoň si v obraze. ;):)
Bodaj by nevedel a nebol v obraze.... pozrel sa do zrkadla a videl.... :D:D:D
veronikasad
12.11.18,10:23
misoft
12.11.18,13:12
Namiesto snehu dozreli jahody ...

https://www.aktuality.sk/clanok/640782/jahody-v-novembri-pri-piestanoch-spustaju-samozber/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1
"Maruškóóóó, přines nám jahody........" řekla macecha a přihlásila se do Fejsbůku.... :D:D:D
misoft
12.11.18,17:04
Kua, kua!
Moja 3/4 si chce dať preplatiť výdavky v ZP. Dostala nedávno tie prihlasovacie údaje - takže som jej pripravil sken bločku - prihlasuje sa - ID poistenca = OK, heslo = OK, PIN - chybný. Kontrolujeme, podľa dodaného papiera zadávame - neplatné.
Skúšam na seba - zadám ID = OK, zadám heslo = neplatné :mad:. Dám obnovu hesla, vytvorím nové, znova prihlásenie - ID = OK, heslo = OK, PIN = OK. Odhlásim sa, skúsim moju 3/4 - ako predtým. Skúsim seba a odrazu PIN nesedí.

Synátor toto robil pred cca 12-timi dňami - taktiež prvýkrát to nešlo, potom ho pustilo. Neviem, čo to majú za systém.
buchač
12.11.18,17:30
Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov
https://spravy.pravda.sk/komunalne-volby-2018/clanok/491375-novozvoleny-primator-bratislavy-vallo-slubuje-stavebneho-ombudsmana-nove-linky-mhd-aj-10-000-stromov/

Z diskusie :
V osobe stavebného ombudsmana akurát Vallo prichystal niekomu Z PENTY teplý flek aby sa zavďačil PENTE za podporu vo voľbách. Budú to ďalšie zbytočne vyhodené peniaze pre funkciu ktorá nemá zmysel. Ešte nie sú ani 3 dni po voľbách a Vallo sa už vyfarbuje. "Blaváci" tešte sa. Zvolili ste si ďalšieho pravicového lotra.
----------------------------------

Sľubuje ? Ako to bolo s Ficom ?
Nikto nevie toľko splniť ako Fico sľúbiť.
misoft
12.11.18,17:35
----------------------------------

Sľubuje ? Ako to bolo s Ficom ?
Nikto nevie toľko splniť ako Fico sľúbiť.
Na to sa vraví: Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú.... Asi takto....:D
veronikasad
12.11.18,17:37
Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov
https://spravy.pravda.sk/komunalne-volby-2018/clanok/491375-novozvoleny-primator-bratislavy-vallo-slubuje-stavebneho-ombudsmana-nove-linky-mhd-aj-10-000-stromov/

Z diskusie :
V osobe stavebného ombudsmana akurát Vallo prichystal niekomu Z PENTY teplý flek aby sa zavďačil PENTE za podporu vo voľbách. Budú to ďalšie zbytočne vyhodené peniaze pre funkciu ktorá nemá zmysel. Ešte nie sú ani 3 dni po voľbách a Vallo sa už vyfarbuje. "Blaváci" tešte sa. Zvolili ste si ďalšieho pravicového lotra.
----------------------------------

Sľubuje ? Ako to bolo s Ficom ?
Nikto nevie toľko splniť ako Fico sľúbiť.
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
misoft
12.11.18,17:39
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
Tým, čo náhodou nemajú auto, študentom, dôchodcom.....
veronikasad
12.11.18,17:40
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
Tým, čo náhodou nemajú auto, študentom, dôchodcom.....
Tí si čo na tom parkovisku odstavia ?
misoft
12.11.18,17:45
No práve - veľké NIČ :D:D:D.
A tí z okolitých dedín - predsa nebude čakať na šalinu, vlak, keď pod oknom má štvorkolesového tátoša, najlepšie veľké SUV.... :D:D:D
veronikasad
12.11.18,17:49
No práve - veľké NIČ :D:D:D.
A tí z okolitých dedín - predsa nebude čakať na šalinu, vlak, keď pod oknom má štvorkolesového tátoša, najlepšie veľké SUV.... :D:D:D
on chce, aby toho tátoša odstavili na záchytných parkoviskách a pokračovali MHD ...
misoft
12.11.18,17:56
No - bola by to dobrá myšlienka... istotne by počet vozidiel klesol... ale len do času, keď po práci príde na záchytné parkovisko a nájde auto vykradnuté, rozbité, alebo len prázdne miesto. Tu to už asi nemá domyslené... čo AK sa toto stane? A potom tí cezpoľní jeho ideu okamžite zavrhnú a bude všetko po starom.