pavol54
06.01.19,16:55
mazalo sa mazalo:)
korela
07.01.19,12:56
na Matovica smeraci nemate, lebo vzdy odhali spinavosti. Aj dnes spolu s Kolarom to natreli suslavemu tomaskovi.
Rovnako ako vam lezi v zaludku Kiska. O ktorom pred prezidentskymi volbami vyhlasil Hranol, ze je uzernik. Ja som nakupoval v Triangli za hotove, aj na splatky. Vzdy to bolo ovela vyhodnejsie ako v kamennych obchodoch.Triangel sa sudi s tymi /nie naopak/ co nesplacali a tam su uroky uz vyssie .To aj akoze banky su tiez uzernicke, ked ziadaju za nesplacanie uveru vysoke poplatky. Len vy tu dookola opakujete Hranolove dristy. Pretoze sa nedokazete zmierit s tym, akym vyraznym sposobom vrece zemiakov porazilo vas idol Ficka

Ja sa vyjadrím iba k hrubo vyznačenému.
V prípade, že si tam nakupoval výrobky za 50% cenu, tak máš pravdu. Ja som v BA nakupovala legálne elektroniku aj domáce spotrebiče v kamennom obchode za 50%. Neišlo o výbehové typy. A nám práve po rokoch začali dochádzať spotrebiče, tak to prišlo vhod.
Ale ako to už býva, vždy sa nájdu chytráci, ktorí to zrejme začali zneužívať, a predávať na inzercii a zarábať na tom, tak to obchod po pár rokoch zatrhol. Škoda.
Prišla som na nich úplnou náhodou. Stále ide o dobre zavedenú firmu.
korela
07.01.19,15:07
na Matovica smeraci nemate, lebo vzdy odhali spinavosti. Aj dnes spolu s Kolarom to natreli suslavemu tomaskovi.
Rovnako ako vam lezi v zaludku Kiska. O ktorom pred prezidentskymi volbami vyhlasil Hranol, ze je uzernik. Ja som nakupoval v Triangli za hotove, aj na splatky. Vzdy to bolo ovela vyhodnejsie ako v kamennych obchodoch.Triangel sa sudi s tymi /nie naopak/ co nesplacali a tam su uroky uz vyssie .To aj akoze banky su tiez uzernicke, ked ziadaju za nesplacanie uveru vysoke poplatky. Len vy tu dookola opakujete Hranolove dristy. Pretoze sa nedokazete zmierit s tym, akym vyraznym sposobom vrece zemiakov porazilo vas idol Ficka

Ja sa vyjadrím iba k hrubo vyznačenému.
V prípade, že si tam nakupoval výrobky za 50% cenu, tak máš pravdu. Ja som v BA nakupovala legálne elektroniku aj domáce spotrebiče v kamennom obchode za 50%. Neišlo o výbehové typy. A nám práve po rokoch začali dochádzať spotrebiče, tak to prišlo vhod.
Ale ako to už býva, vždy sa nájdu chytráci, ktorí to zrejme začali zneužívať, a predávať na inzercii a zarábať na tom, tak to obchod po pár rokoch zatrhol. Škoda.
Prišla som na nich úplnou náhodou. Stále ide o dobre zavedenú firmu.
Nakupoval som v Triangli elektroniku, ktoru mali v tom case bezkonkurencne lacnejsiu ako vo vsetkych kamennych obchodoch. Kupoval som vacsinou v hotovosti, nieco aj na splatky. Splatky nemali vysoky urok, len mali jasne podmienky splacania. Kto ich nedodrzal a pravidelne poctivo nesplacal, tak tam samozrejme boli vysoke pokuty. Vsetko to bolo napisane v podmienkach obchodu - a nie malymi pismenkami
Nemáme skúsenosti s Trianglom, tak sa k nemu neviem vyjadriť vôbec. Iba som chcela povedať, že sa dalo nakúpiť elektro spotrebiče a elektroniku za 50% v hotovosti bez žiadneho úročenia, aj s ich dovozom domov.
Okrem mladomanželskej pôžičky sme nečerpali žiadne, nezniesla by som, aby nado mňou visela nejaká pôžička.
V tomto ľutujem všetkých dnešných mladých ľudí odkázaných na hypotéky.
korela
07.01.19,18:17
na Matovica smeraci nemate, lebo vzdy odhali spinavosti. Aj dnes spolu s Kolarom to natreli suslavemu tomaskovi.
Rovnako ako vam lezi v zaludku Kiska. O ktorom pred prezidentskymi volbami vyhlasil Hranol, ze je uzernik. Ja som nakupoval v Triangli za hotove, aj na splatky. Vzdy to bolo ovela vyhodnejsie ako v kamennych obchodoch.Triangel sa sudi s tymi /nie naopak/ co nesplacali a tam su uroky uz vyssie .To aj akoze banky su tiez uzernicke, ked ziadaju za nesplacanie uveru vysoke poplatky. Len vy tu dookola opakujete Hranolove dristy. Pretoze sa nedokazete zmierit s tym, akym vyraznym sposobom vrece zemiakov porazilo vas idol Ficka

Ja sa vyjadrím iba k hrubo vyznačenému.
V prípade, že si tam nakupoval výrobky za 50% cenu, tak máš pravdu. Ja som v BA nakupovala legálne elektroniku aj domáce spotrebiče v kamennom obchode za 50%. Neišlo o výbehové typy. A nám práve po rokoch začali dochádzať spotrebiče, tak to prišlo vhod.
Ale ako to už býva, vždy sa nájdu chytráci, ktorí to zrejme začali zneužívať, a predávať na inzercii a zarábať na tom, tak to obchod po pár rokoch zatrhol. Škoda.
Prišla som na nich úplnou náhodou. Stále ide o dobre zavedenú firmu.
Nakupoval som v Triangli elektroniku, ktoru mali v tom case bezkonkurencne lacnejsiu ako vo vsetkych kamennych obchodoch. Kupoval som vacsinou v hotovosti, nieco aj na splatky. Splatky nemali vysoky urok, len mali jasne podmienky splacania. Kto ich nedodrzal a pravidelne poctivo nesplacal, tak tam samozrejme boli vysoke pokuty. Vsetko to bolo napisane v podmienkach obchodu - a nie malymi pismenkami
Nemáme skúsenosti s Trianglom, tak sa k nemu neviem vyjadriť vôbec. Iba som chcela povedať, že sa dalo nakúpiť elektro spotrebiče a elektroniku za 50% v hotovosti bez žiadneho úročenia, aj s ich dovozom domov.
Okrem mladomanželskej pôžičky sme nečerpali žiadne, nezniesla by som, aby nado mňou visela nejaká pôžička.
V tomto ľutujem všetkých dnešných mladých ľudí odkázaných na hypotéky.
dalo sa nakupit elektroniku za 50 % z coho ? Triangel bol v tom case v cenach neprekonatelny
Z normálnej bežnej ceny na trhu, ktoré boli prakticky rovnaké okrem cien akciového tovaru v letákoch v obchodoch výlučne s týmto tovarom.
Pripúšťam, ale sa mi nechce veriť, že by Triangel predával až tak pod cenu ako tu.
Z normálnej bežnej ceny na trhu, ktoré boli prakticky rovnaké okrem cien akciového tovaru v letákoch v obchodoch výlučne s týmto tovarom.
Pripúšťam, ale sa mi nechce veriť, že by Triangel predával až tak pod cenu ako tu.
misoft
07.01.19,19:11
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Terezia13
07.01.19,19:46
no hotovo, už tu zase brká lietajú!!!!!!!
Terezia13
07.01.19,19:47
milé deti! tento odkaz od rodičov si dobre prečítajte
Terezia13
07.01.19,19:48
viete, čo je absolútne zúfalstvo - pocit, že ani toto nie je vaše auto
Nandrolon
08.01.19,05:16
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
bettylou
08.01.19,12:19
kopretinka
08.01.19,21:31
Ja som v BA nakupovala legálne elektroniku aj domáce spotrebiče v kamennom obchode za 50%.
Stále ide o dobre zavedenú firmu.
a prečo stále píšeš iba nekonkrétne? Ako mohli predávať za polovicu oproti iným obchodom? to niekde ten tovar kradli?
afrikánka
09.01.19,09:39
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
vlado 33
09.01.19,10:01
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Ceny boli zhruba rovnaké, zarábali predajom na splátky. V 90 rokoch to bola prvá splátková spoločnosť na slovenskom trhu. Úroky mali teda riadne.
pavol54
09.01.19,10:26
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Ak mám maržu 600% kľudne hodím rabat aj 50%. Že kecám? známa kúpila cez alibabu nejakú náramkovú hlúposť za 5 eur, jej kamoška sa jej pochválila "novinkou" za dobrú cenu len za 30 eur kúpenú v miestnom obchode. Aká že marža a aký rabat by mohol obchodník spraviť? Na tom bol postavený celý triangel. Nákup hromady za výrobnú cenu a predaj s väčším rabatom
marža =(pc-nc)/nc x100
rabat = (pc-nc)/pc x100
afrikánka
09.01.19,10:30
A nie naopak? Najskôr je rabat od výrobcu, alebo veľkoobchodu, od neho sa potom odvíja marža, nie?
Ide o príspevok od korely, kde uvádza, že "niekde" zakúpila tovar o 50% nižšia cena...áno, je to možné
Nandrolon
09.01.19,10:31
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Rabat je množstevná zľava, myslela si obchodnú prirážku, čiže maržu... Krátkodobo je možné aj predať určité veci so zľavou, dokonca existuje aj tzv. doplnkový sortiment, ktorý sa môže predávať aj za nákupné ceny.
Ale trvalé predávanie za 50% určite nehrozilo ani vtedy ani dnes.
Nandrolon
09.01.19,10:34
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Ak mám maržu 600% kľudne hodím rabat aj 50%. Že kecám? známa kúpila cez alibabu nejakú náramkovú hlúposť za 5 eur, jej kamoška sa jej pochválila "novinkou" za dobrú cenu len za 30 eur kúpenú v miestnom obchode. Aká že marža a aký rabat by mohol obchodník spraviť? Na tom bol postavený celý triangel. Nákup hromady za výrobnú cenu a predaj s väčším rabatom
marža =(pc-nc)/nc x100
rabat = (pc-nc)/pc x100
Rôzne príležitostné predaje a objednávanie z Avonu a podobných sračiek neriešim, ale so 600% maržou by obchod skôr zanikol ako by sa otvoril. Nebol by vôbec konkurencieschopný, lebo niekto by sa našiel, komu by stačilo 500%, druhému 400, tretiemu 350 až by sa to ustálilo na nejakej rozumnej hranici.
600% a dokonca aj oveľa viac môžu mať predmety umeleckého charakteru, lebo tam vlastne vstupuje určitá duševná hodnota, nie iba hmotné vstupy.
Nandrolon
09.01.19,10:35
A nie naopak? Najskôr je rabat od výrobcu, alebo veľkoobchodu, od neho sa potom odvíja marža, nie?
Ide o príspevok od korely, kde uvádza, že "niekde" zakúpila tovar o 50% nižšia cena...áno, je to možné
Marža sa odvíja od obchodnej politiky daného subjektu.
afrikánka
09.01.19,10:42
A nie naopak? Najskôr je rabat od výrobcu, alebo veľkoobchodu, od neho sa potom odvíja marža, nie?
Ide o príspevok od korely, kde uvádza, že "niekde" zakúpila tovar o 50% nižšia cena...áno, je to možné
Marža sa odvíja od obchodnej politiky daného subjektu.
Napísala som komentár ohľadne korely, kde sa popiera, že by mohla zakúpiť v istej dobe, od istého predajcu tovar o 50% lacnejší, ako iní inde. To je všetko.;)
vlado 33
09.01.19,10:47
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Ceny boli zhruba rovnaké, zarábali predajom na splátky. V 90 rokoch to bola prvá splátková spoločnosť na slovenskom trhu. Úroky mali teda riadne.
Mohol by si upresnit ake / riadne / uroky mal Triangel ? Je evidentne, ze si u nich nikdy nic nekupoval
Sember, načo ti budem odpovedať, že by si rýpal?
afrikánka
09.01.19,10:52
RABAT = (MOC-VOC) / MOC * 100

MARŽA = (MOC-VOC) / VOC * 100
čím vyšší je váš rabat, tým vyššia je vaša marža – napríklad pri 50% rabate predávate produkty už so 100% maržou.
korela
09.01.19,14:07
Ja som v BA nakupovala legálne elektroniku aj domáce spotrebiče v kamennom obchode za 50%.
Stále ide o dobre zavedenú firmu.
a prečo stále píšeš iba nekonkrétne? Ako mohli predávať za polovicu oproti iným obchodom? to niekde ten tovar kradli?

Vzniklo zaujímavé vlákno okolo tých 50%, ale ani ty si sa priamo nespýtala. Prečo?
Už je to u nich dávno neaktuálne, pretože po zistení zneužívania zákazníkmi sa rozhodli prejsť na charitatívny systém priamej pomoci cez nadácie a pod.
pavol54
09.01.19,14:16
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Ak mám maržu 600% kľudne hodím rabat aj 50%. Že kecám? známa kúpila cez alibabu nejakú náramkovú hlúposť za 5 eur, jej kamoška sa jej pochválila "novinkou" za dobrú cenu len za 30 eur kúpenú v miestnom obchode. Aká že marža a aký rabat by mohol obchodník spraviť? Na tom bol postavený celý triangel. Nákup hromady za výrobnú cenu a predaj s väčším rabatom
marža =(pc-nc)/nc x100
rabat = (pc-nc)/pc x100
Rôzne príležitostné predaje a objednávanie z Avonu a podobných sračiek neriešim, ale so 600% maržou by obchod skôr zanikol ako by sa otvoril. Nebol by vôbec konkurencieschopný, lebo niekto by sa našiel, komu by stačilo 500%, druhému 400, tretiemu 350 až by sa to ustálilo na nejakej rozumnej hranici.
600% a dokonca aj oveľa viac môžu mať predmety umeleckého charakteru, lebo tam vlastne vstupuje určitá duševná hodnota, nie iba hmotné vstupy.
Poznáš predajné ceny hlavných subdododávateľov a dodávateľov ( CE) (čínsky export) uviedol som reálny príklad
pavol54
09.01.19,14:21
Kim Čong-un sa vratil z navstevy Ciny vlakom 936. Doprevadzali ho Kim mi soft, Nan dro lon, Kuwa bu chac
K tomu vlaku moderátorka STV slovensko 1: "Kimov vlak nie je železný ale oceľový" skoro som prehltol neželeznú niklovú lyžičku
misoft
09.01.19,14:25
[
Kim Čong-un sa vratil z navstevy Ciny vlakom 936. Doprevadzali ho Kim mi soft, Nan dro lon, Kuwa bu chac
A v Pchjongjangu už netrpezlivo čakal Sem Tam Ber, kedy dostane niečo do ruky.
A zistil že dostal plyšového trolla Made in China.
Mimochodom - (internetový výraz) ty TROLL - sám sa tu oháňaš citovaním Etikety o slušnom vystupovaní a pritom permanentne porušuješ, komolíš, znevažuješ, meníš nicky iných členov Porady.
pavol54
09.01.19,14:26
RABAT = (MOC-VOC) / MOC * 100

MARŽA = (MOC-VOC) / VOC * 100
čím vyšší je váš rabat, tým vyššia je vaša marža – napríklad pri 50% rabate predávate produkty už so 100% maržou.
rabat a marža nie sú previazané veličiny
afrikánka
09.01.19,14:35
Vymažú ti to...etiketa ti nič nehovorí?!:rolleyes:;)
korela
09.01.19,14:54
Triangel nikdy nepredával pod cenu 50%. Zľavy, alebo nižšie ceny - to mal, ale do 15%. Sember zase trepe...
Presne. Ak by predával o 50% nižšie, to znamená, že by ten tovar musel asi niekde kradnúť. lebo aj na tom zľavnenom tovare musel predsa zarábať. Nikto nebude úmyselne na svojom tovare prerábať.
adresuj to Korele
Prečo by to bolo nemožné?
Ak mal predajca vysoký rabat, ktorý môže byť od 10-90%, potom je reálne, že mohol predávať tovar o 50% lacnejší, ako iný predajca. Aj tak mu totiž mohla vychádzať marža.

Spokojnosť trojstranná, nie? ;)
Rabat je množstevná zľava, myslela si obchodnú prirážku, čiže maržu... Krátkodobo je možné aj predať určité veci so zľavou, dokonca existuje aj tzv. doplnkový sortiment, ktorý sa môže predávať aj za nákupné ceny.
Ale trvalé predávanie za 50% určite nehrozilo ani vtedy ani dnes.
Nandrolon je správne.
Neišlo o žiadnu Ćínu, chladnička s mrazničkou Bosch, domáce kino tuším Sony, tv, Gorenje chladnička pre dcéru, všetky výrobky v originálnych baleniach, iba Boschka bola vystavená v predajni. Predaj sa konal v kamennej predajni pravidelne jeden deň v týždni. Sortiment sa striedal.
afrikánka
09.01.19,14:57
Jasné, že takýto predaj nemôže fungovať non- stop...
misoft
09.01.19,14:59
Toto často môžu uplatňovať pri výpredaji starých zásob, prípadne po tovare (opravenom) po reklamáciách... ale ako trvalé - to nie je možné. Ako by vykazovali? Veď by mali straty. A takýto obchod, obchodník - samaritán - neexistuje. Všetko sa predsa točí okolo prašulí a zisku.....;)
pavol54
09.01.19,15:07
Toto často môžu uplatňovať pri výpredaji starých zásob, prípadne po tovare (opravenom) po reklamáciách... ale ako trvalé - to nie je možné. Ako by vykazovali? Veď by mali straty. A takýto obchod, obchodník - samaritán - neexistuje. Všetko sa predsa točí okolo prašulí a zisku.....;)
ani by to pri daňovej kontrole neprešlo: cena obvyklá, marža primeraná, transferové operácie atď
misoft
09.01.19,15:08
Jááááj - možno ubudnú niektoré udelené tituly (MUDr, JuDr.......) - ministerka dala návrh zákona.... žiaľ - bozkajúceho kapitána sa to už netýka. Plagiátori - BACHA :D:D:D
afrikánka
09.01.19,17:40
Titul MUDr sa udeľuje hneď pri ukončení štúdia, žiadne rigorózky
korela
09.01.19,18:30
Kto sa tu roky na Porade najviac rozhorčuje, keď dostane mínus bez vysvetlenia hodnotiaceho?
Tak sa tu po prvýkrát pýtam, prečo si mi dnes urval (podľa tvojho slovníka) 3 mínusy pri tých elektro spotrebičoch?
https://www.porada.sk/member.php?u=105474

Keď sa iba domnievaš, tak sa rovno radšej spýtaj, a ak nemáš potrebu, a ideš iba po nicku, tak tu sám nevypisuj, že niekto hodnotí iba podľa nicku a nie obsahu príspevku, ako ti tu nedávno priložil tuším Sember.

Doteraz som to nepoužila.
Ďakujem, Dáša_.
korela
09.01.19,18:33
Tak môžem ťa požiadať o vysvetlenie, prečo si mi dnes tie tri príspevky omínuskoval?
misoft
09.01.19,18:47
Titul MUDr sa udeľuje hneď pri ukončení štúdia, žiadne rigorózky
To je jedno... už to bolo potrebné, pretože jesto dosť titulovaných (a aj medzi elitou), ktorí k tomu prišli boh vie ako..... a aj preto, aby už konečne tí s titulmi boli tí praví, študovaní vlastnou hlavou.
Niektorí naši politici používali
https://marty.gulas.sme.sk/upload/posts/1/10/109021/large/55b03aa04a8cda06e42913f5fa0f7545.jpg
(kúrňa - šak i ja to používam :D:D:D)
korela
09.01.19,19:16
Netreba sa rozhorčovať nad titulmi, prichádza nový zákon.

Lubyová chystá novinku. Titul aj bez vysokej školy
https://slovensko.hnonline.sk/1861013-lubyova-chysta-novinku-titul-aj-bez-vysokej-
afrikánka
09.01.19,19:20
Hmm, niektoré dnešné príspevky sú skutočne iba pre dobrých znalcov tunajších pomerov...zase unudení seniori;):rolleyes:
alaya1
09.01.19,20:20
Potesila JOJka. Ja som sa zabavila a muz spominal, chudak chlapci. :)
pavol54
09.01.19,21:07
Potesila JOJka. Ja som sa zabavila a muz spominal, chudak chlapci. :)
fakt zábavka mimo reality, len sa toľko nestrieľa ako v amerických filmoch. Muž asi nebol u paragánov
alaya1
09.01.19,21:11
Potesila JOJka. Ja som sa zabavila a muz spominal, chudak chlapci. :)
fakt zábavka mimo reality, len sa toľko nestrieľa ako v amerických filmoch

Ano, Bohu vdaka, ze toto uz mladi chlapci absolvovat nemusia.
Mária27
09.01.19,21:40
Polícia odporúča v zlom počasí nevychádzať.
Cestári poslúchli.
kopretinka
09.01.19,21:49
Ja som v BA nakupovala legálne elektroniku aj domáce spotrebiče v kamennom obchode za 50%.
Stále ide o dobre zavedenú firmu.
a prečo stále píšeš iba nekonkrétne? Ako mohli predávať za polovicu oproti iným obchodom? to niekde ten tovar kradli?

Vzniklo zaujímavé vlákno okolo tých 50%, ale ani ty si sa priamo nespýtala. Prečo?
Už je to u nich dávno neaktuálne, pretože po zistení zneužívania zákazníkmi sa rozhodli prejsť na charitatívny systém priamej pomoci cez nadácie a pod. citovala som teba,pýtala som sa teba, akože som sa neopýtal konkrétne? A čo konkrétne a ako konkrétne som sa mala opýtať???? Nerozumieš,na čo sa pýtam???asi nie,lebo zase si nenapísala,čo to bolo za firmu.tak si to nechaj pre seba.
afrikánka
09.01.19,21:50
Netreba sa rozhorčovať nad titulmi, prichádza nový zákon.

Lubyová chystá novinku. Titul aj bez vysokej školy
https://slovensko.hnonline.sk/1861013-lubyova-chysta-novinku-titul-aj-bez-vysokej-
U nás sa udeľuje len titul inžinier, Ing.
Dipl. Ing. má pôvod v nemecky hovoriacich krajinách,
kde sa pôvodne titul inžinier udeľoval absolventom stredoškolského vzdelania technického smeru. Takže nášmu inžinierovi zodpovedá nemecký diplomovaný inžinier. U nás sa s týmto titulom môžeme stretnúť, ak bol uznaný ako zahraničný titul.
V dávnejšej minulosti bol titul Diplomovaný inžinier udeľovaný aj u nás, ak stredoškolský absolvent technickej školy mal vyššiu, riadiacu funkciu vo výrobnom podniku. Bolo to v čase jeho zaradenia do funkcie, ak funkciu ukončil, titul zanikol.
afrikánka
09.01.19,22:56
Keď je už reč o tých tituloch...práve dnes môj manžel obdržal "titul" z USA. Nie síce taký, o akých sa bavíme v tejto téme, ale pre neho je to veľké ocenenie, ktoré ho prekvapilo, potešilo, dojalo. Stovky hodín sa každý deň, počas dvoch rokov venoval práci na rodokmeni, prechádzal záznamy niekoľkostoročných matrík, študoval, lúštil, konzultoval. Písané latinsky, nemecky, maďarsky, najrôznejšie rukopisy, bežnému človeku ťažko čitateľné, chce to cvik, húževnatosť, vytrvalosť.
Je to tak trochu aj mojou zásluhou, lebo mu pomáham a vychádzam v ústrety pri tejto jeho činnosti, tolerujem čas, ktorý by sme mohli tráviť spoločne.
Nandrolon
10.01.19,04:10
Netreba sa rozhorčovať nad titulmi, prichádza nový zákon.

Lubyová chystá novinku. Titul aj bez vysokej školy
https://slovensko.hnonline.sk/1861013-lubyova-chysta-novinku-titul-aj-bez-vysokej-
Ja si myslím, že pokiaľ nezrušia diaľkové štúdium /kde človek dostane titul za pár víkendov/ a školy ako KÚ Ružomberok, mali by sa tituly predávať v potravinách od 18 rokov. Lebo predávajú sa už dávno, akurát človek musí čakať tých pár víkendov....
pavol54
10.01.19,05:56
Netreba sa rozhorčovať nad titulmi, prichádza nový zákon.

Lubyová chystá novinku. Titul aj bez vysokej školy
https://slovensko.hnonline.sk/1861013-lubyova-chysta-novinku-titul-aj-bez-vysokej-
U nás sa udeľuje len titul inžinier, Ing.
Dipl. Ing. má pôvod v nemecky hovoriacich krajinách,
kde sa pôvodne titul inžinier udeľoval absolventom stredoškolského vzdelania technického smeru. Takže nášmu inžinierovi zodpovedá nemecký diplomovaný inžinier. U nás sa s týmto titulom môžeme stretnúť, ak bol uznaný ako zahraničný titul.
V dávnejšej minulosti bol titul Diplomovaný inžinier udeľovaný aj u nás, ak stredoškolský absolvent technickej školy mal vyššiu, riadiacu funkciu vo výrobnom podniku. Bolo to v čase jeho zaradenia do funkcie, ak funkciu ukončil, titul zanikol.
riadiaca funkcia =spravidla technický námestník= názov hlavný inžinier
pavol54
10.01.19,07:06
Potesila JOJka. Ja som sa zabavila a muz spominal, chudak chlapci. :)
fakt zábavka mimo reality, len sa toľko nestrieľa ako v amerických filmoch

Ano, Bohu vdaka, ze toto uz mladi chlapci absolvovat nemusia.
vieš na čo sa najviac tešili naši vojaci hlbkového priezkumu? Okrem iného milovali takéto poriadne zimné obdobie. Päť dňové vysadenie na prežitie v neznámom teréne, vrchol bol preniknutie na veliteľstvo cvičiacich útvarov. Niečo podobné ako dnes robia v tých polovojenských skupinách tiež to nemusia a robia to radi
afrikánka
10.01.19,07:25
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
bjuty smis
10.01.19,07:32
pavol54
10.01.19,08:47
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
omyl, veliteľ skupiny poručík+ 10 vojakov + dôstojník zo štábu (ako kontrola a pomoc) , a to čo odniesli na chrbátoch to mali a vieš ako spali? SO ZÁLOŽNOU BATERKOU OD VYSIELAČKY MEDZI NOHAMI (alebo inde na tele), tam sa nikto nikdy neplazil, denný presun peši 10- 15 km.
alaya1
10.01.19,09:11
https://www.facebook.com/zomriofficial/videos/feki%C5%A1ovce-prv%C3%A9-obecn%C3%A9-zastupite%C4%BEstvo-zostrih/743170122718781/

na youtube je v plnej dlzke - to sa len tak casto nevidi :) :)
https://www.youtube.com/watch?v=PviLlgq7Hkc

USTANOVUJÚCE OBECNÉ ZASTUPITEĽSTVO - FEKIŠOVCE - 10.12.2018
afrikánka
10.01.19,09:29
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
omyl, veliteľ skupiny poručík+ 10 vojakov + dôstojník zo štábu (ako kontrola a pomoc) , a to čo odniesli na chrbátoch to mali a vieš ako spali? SO ZÁLOŽNOU BATERKOU OD VYSIELAČKY MEDZI NOHAMI (alebo inde na tele), tam sa nikto nikdy neplazil, denný presun peši 10- 15 km.
Plazili...myslela som obrazne. Ako a kde spavali dostojnici a kde vojacikovia? Ci nie nahodou stabne vozidlo a vojini v stane s marskami na naftu...
pavol54
10.01.19,09:42
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
omyl, veliteľ skupiny poručík+ 10 vojakov + dôstojník zo štábu (ako kontrola a pomoc) , a to čo odniesli na chrbátoch to mali a vieš ako spali? SO ZÁLOŽNOU BATERKOU OD VYSIELAČKY MEDZI NOHAMI (alebo inde na tele), tam sa nikto nikdy neplazil, denný presun peši 10- 15 km.
Plazili...myslela som obrazne. Ako a kde spavali dostojnici a kde vojacikovia? Ci nie nahodou stabne vozidlo a vojini v stane s marskami na naftu...
hlbkový prieskum na prežití? Štastie že vtedy ešte nebolo v móde "homo", jedna celta pod seba z druhej prístrešok sneh bol dobrý navrch, stráženie dvojica po hodine, dôstojník mal spacák s nafukovaím matracom (V MIERI však mal byť dlhšie ako dva roky,vo vojne by ho zahodil ako bagáž), väčšinou sa však hľadali stohy alebo krmelce
afrikánka
10.01.19,09:46
Ok...vzdavam sa;):)
misoft
10.01.19,10:33
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
Nuž - tak celkom to nie je pravda - nepozerať Tankový prapor :D .
Nižší velitelia boli so svojimi, pochodovali so svojimi, spali so svojim. V niektorých prípadoch dokonca sa stravovali so svojimi (z ešusov).
I ja som si takto svoje odskákal.
A v zime?
Pali to napísal (dokonca i ten spacák :D - ten sa zákonite nechal v kasárni, lebo obyčajný vojenský bol skladnejší a ľahší). A spať v snehu? Bežne sa robilo - urobiť "brloh" buď z dvoch cielt, alebo diera v záveji a vystlať niečim (v lesoch som využíval čečinu) - sneh je dobrý izolátor pred vonkajším mrazom - nehreje, ale ani nedovolí zamrznúť, ak vieš, ako si brloh pripraviť.
afrikánka
10.01.19,12:15
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
Nuž - tak celkom to nie je pravda - nepozerať Tankový prapor :D .
Nižší velitelia boli so svojimi, pochodovali so svojimi, spali so svojim. V niektorých prípadoch dokonca sa stravovali so svojimi (z ešusov).
I ja som si takto svoje odskákal.
A v zime?
Pali to napísal (dokonca i ten spacák :D - ten sa zákonite nechal v kasárni, lebo obyčajný vojenský bol skladnejší a ľahší). A spať v snehu? Bežne sa robilo - urobiť "brloh" buď z dvoch cielt, alebo diera v záveji a vystlať niečim (v lesoch som využíval čečinu) - sneh je dobrý izolátor pred vonkajším mrazom - nehreje, ale ani nedovolí zamrznúť, ak vieš, ako si brloh pripraviť.




Asi takto...nemám to z pozerania filmov, citovala som skúsenosť vojaka v zálohe, rok cca 1977? Aj som čestne odstúpila z bojiska, nebudem sa predsa dohadovať s profíkmi:---
afrikánka
10.01.19,12:19
.
pavol54
10.01.19,12:23
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.;)
Nuž - tak celkom to nie je pravda - nepozerať Tankový prapor :D .
Nižší velitelia boli so svojimi, pochodovali so svojimi, spali so svojim. V niektorých prípadoch dokonca sa stravovali so svojimi (z ešusov).
I ja som si takto svoje odskákal.
A v zime?
Pali to napísal (dokonca i ten spacák :D - ten sa zákonite nechal v kasárni, lebo obyčajný vojenský bol skladnejší a ľahší). A spať v snehu? Bežne sa robilo - urobiť "brloh" buď z dvoch cielt, alebo diera v záveji a vystlať niečim (v lesoch som využíval čečinu) - sneh je dobrý izolátor pred vonkajším mrazom - nehreje, ale ani nedovolí zamrznúť, ak vieš, ako si brloh pripraviť.




Asi takto...nemám to z pozerania filmov, citovala som skúsenosť vojaka v zálohe, rok cca 1977? Aj som čestne odstúpila z bojiska, nebudem sa predsa dohadovať s profíkmi:---
všade to bolo iné, mali sme rotu čo sedeli celý deň v papučiach na sále zo slúchadlami na ušiach a počúvali čo tárajú až hentan frantíci a ani nevedeli že ich kamaráti z vedľajšej roty každý týždeň nacvičujú zoskoky. a podobné životne dôležité veci.
P.S ale králici dupou všude stejnak.:)
bettylou
10.01.19,22:21
kukučka
12.01.19,09:50
misoft
12.01.19,15:39
Pozor na diaľnici. Fúha, to je mela.

https://www.facebook.com/MilujemSlovenskoDK/videos/292191711649394/UzpfSTEwMDAwNDA5NTQzNzMzMzoxODAzMzM5MDEzMTQ1OTI5/
Pekné, pekné.... ovšem ten na FB dal zábery z kamery v USA! Takže niekto na FB sa dobre "zabával".
Terezia13
12.01.19,16:56
Terezia13
12.01.19,18:07
:D
Terezia13
12.01.19,18:51
:mee:
misoft
12.01.19,19:00
neviem, či je to uveriteľné
https://www.dobrenoviny.sk/c/152486/popularny-the-new-york-times-zverejnil-zoznam-52-top-miest-sveta-slovenska-dominanta-porazila-vychytene-destinacie-?fbclid=IwAR0Q7cN1nxN1YyTwWupXydsY5cei7l95I7d4HJ_o 8KnhZZoLMmNNIVVJML4
Je to pravda. No.19 Tatra Mountains - odkaz tu na NYT https://www.nytimes.com/interactive/2019/travel/places-to-visit.html
Vzhľadom k tomu, že Gerlach presahuje 2500 n.m., tak sa Tatry radia medzi veľhory - i keď rozlohou medzi malé veľhory.
misoft
13.01.19,09:54
Ing. Ľubomír Janoška
13.01.19,15:24
Terezia13
13.01.19,16:51
:)
Terezia13
13.01.19,19:02
:D keď je proti tebe presila:D
wirgi
16.01.19,13:01
Neviem či je to na smiech ale taká je teraz doba ....
afrikánka
16.01.19,14:54
Vyvoj naozaj nezastavis...z pohodlia domova nakupujes, pracujes, randis, klebetis, klames, smejes sa...nikomu nemusis ponuknut kavu, poharik.
A to vsetko v teplakoch a papuckach!!!
Terezia13
16.01.19,17:00
:eek:neuveriteľné:rolleyes::výber z bankomatu v Amerike
bjuty smis
16.01.19,17:26
Valcake
16.01.19,17:30
Ten bankomat bol akýsi ľahký...
Terezia13
16.01.19,17:38
tu máš u nás....uveritelné ? :))

https://www.mojevideo.sk/video/ace3/ako_sa_kradnu_bankomaty_nielen_na_slovensku.html
to je omyl - toto nie je výber z bankomatu ale výber bankomatu! a to je veľký rozdieľľľ:D
bjuty smis
16.01.19,17:53
Ten bankomat bol akýsi ľahký...
hej ?

kolko bankomatov si už šlohla , :))
Valcake
16.01.19,18:01
:D:D:D
Nandrolon
17.01.19,06:15
Potešilo, že zastávka v Čadci na podzávoze už je v prevádzke. Zvodidlá nie sú iba primitívne vyrezané /aby sa tam napichlo auto/ ale je tam urobený šikmý vchod zo zvodidiel, takže ľudia sú chránení od áut.
Terezia13
17.01.19,19:13
prepáčte, že to sem dávam, nie je to môj druh zábavy, ale ma to fakt pobavilo

Včera som so svojimi kamarátkami vyrazila na večierok.
Manželovi som povedala, že sa vrátim o polnoci. "Sľubujem ti, miláčik, že sa nevrátim ani o minútu neskôr!" vyhlásila som a vyrazila.
Ale večierok bol fantastický. Drinky, tančeky, znovu drinky a znovu tančeky, ešte viac drinkov ... bolo to tak skvelé, že som zabudla na čas! ...
...Keď som sa vrátila domov, boli tri hodiny v noci. Vchádzam do bytu, ako myška otváram dvere a vtom počujem tú sprostu kukučku v hodinách, ako kuka trikrát! Keď som si uvedomila, že manžel sa pri tom kukani môže prebudiť, zakukala som sama ešte deväťkrát ... Bola som na seba hrdá, že aj keď som ožratá ako delo, dostala som taký dobrý nápad a podarilo sa mi vyhnúť nepríjemnosti s manželom ...! Rýchlo som si ľahla a zaspávala s myšlienkou na to, ako som inteligentna.
Ráno, počas raňajok sa manžel spýtal, kedy som sa vrátila z večierku. A tak hovorím, že presne o polnoci, ako som sľúbila. Nič nevravel a ani nevyzeral, že by mal nejaké pochybnosti. "To je skvelé, som zachránená ..!" pomyslela som si a utrela pot z čela.
"Vieš, musíme vymeniť tie naše kukučkové hodiny." Zbledla som od strachu a pýtam sa pokorne: "Aaano? A prečo, miláčik?" A on na to: "Vieš, dnes v noci kukučka zakukala trikrát, potom neviem, ako to urobila - vykríkla Ó bože!, Znovu zakukala štyrikrát, povracala celu predsien, zakukala ešte trikrát a spadla so smiechom na podlahu. Kukla ešte raz, šliapla na mačku a prevrátila stolík v obývačke. Potom ma poslala do riti a zvalila sa vedľa mňa. Potom zakukala naposledy a začala chrápať...
afrikánka
17.01.19,19:53
Tak to nie je druh tvojej zábavy?
Pripomenulo mi to jednu príhodu...jedna, ale nemala manžela doma, sa zabávala so susedkami na záhrade. Grilovalo sa, pilo, spievalo, pilo...fajn zábava. Kecalo 7 hodín, len už sa nevie o čom, zaujímavé že spomienka zostala tak na hodinku hovoru. O čom bola reč zbývajúcich 6 hodín, už nikto nevie...
Ľah do postele, potom sed a už to išlo na podlahu. V posteli bola aj mačka, tá opovrhnute zamňaukala a zhnusene vybehla von.
Odvtedy si dávam poriadny pozor, koľko vypijem:rolleyes::D
Terezia13
17.01.19,20:37
humor, ktorý je nádherný
pavol54
18.01.19,09:56
prepáčte, že to sem dávam, nie je to môj druh zábavy, ale ma to fakt pobavilo

Včera som so svojimi kamarátkami vyrazila na večierok.
Manželovi som povedala, že sa vrátim o polnoci. "Sľubujem ti, miláčik, že sa nevrátim ani o minútu neskôr!" vyhlásila som a vyrazila.
Ale večierok bol fantastický. Drinky, tančeky, znovu drinky a znovu tančeky, ešte viac drinkov ... bolo to tak skvelé, že som zabudla na čas! ...
...Keď som sa vrátila domov, boli tri hodiny v noci. Vchádzam do bytu, ako myška otváram dvere a vtom počujem tú sprostu kukučku v hodinách, ako kuka trikrát! Keď som si uvedomila, že manžel sa pri tom kukani môže prebudiť, zakukala som sama ešte deväťkrát ... Bola som na seba hrdá, že aj keď som ožratá ako delo, dostala som taký dobrý nápad a podarilo sa mi vyhnúť nepríjemnosti s manželom ...! Rýchlo som si ľahla a zaspávala s myšlienkou na to, ako som inteligentna.
Ráno, počas raňajok sa manžel spýtal, kedy som sa vrátila z večierku. A tak hovorím, že presne o polnoci, ako som sľúbila. Nič nevravel a ani nevyzeral, že by mal nejaké pochybnosti. "To je skvelé, som zachránená ..!" pomyslela som si a utrela pot z čela.
"Vieš, musíme vymeniť tie naše kukučkové hodiny." Zbledla som od strachu a pýtam sa pokorne: "Aaano? A prečo, miláčik?" A on na to: "Vieš, dnes v noci kukučka zakukala trikrát, potom neviem, ako to urobila - vykríkla Ó bože!, Znovu zakukala štyrikrát, povracala celu predsien, zakukala ešte trikrát a spadla so smiechom na podlahu. Kukla ešte raz, šliapla na mačku a prevrátila stolík v obývačke. Potom ma poslala do riti a zvalila sa vedľa mňa. Potom zakukala naposledy a začala chrápať...
Neboj, raz sa to každej stane.:)
pavol54
18.01.19,10:00
Tak to nie je druh tvojej zábavy?
Pripomenulo mi to jednu príhodu...jedna, ale nemala manžela doma, sa zabávala so susedkami na záhrade. Grilovalo sa, pilo, spievalo, pilo...fajn zábava. Kecalo 7 hodín, len už sa nevie o čom, zaujímavé že spomienka zostala tak na hodinku hovoru. O čom bola reč zbývajúcich 6 hodín, už nikto nevie...
Ľah do postele, potom sed a už to išlo na podlahu. V posteli bola aj mačka, tá opovrhnute zamňaukala a zhnusene vybehla von.
Odvtedy si dávam poriadny pozor, koľko vypijem:rolleyes::D
škoda tej podlahy ak vieš že budeš kŕmiť kačice, tak si priprav lavór, vrecko nedoporučujem, čo ak by sa preplnilo ako tomu dedkovi v lietadle:)
vicktor
18.01.19,11:55
pavol54
18.01.19,12:43
Aha ho, nie vsetko na Slovensku je zle
https://www.pentalog.com/blog/IT-ranking-world-top-developers/
asi to nebude dobré číslo keď angláni a frantíci majú menšie a amíci tam nie sú :)
afrikánka
18.01.19,18:30
misoft
18.01.19,18:41
https://ceskoaktualne.cz/2015/09/zpravy-ze-sveta/imigranti-radeji-smrt-hladem-nez-potupnou-almuznu-nizsi-nez-2000-euro-na-mesic/?fbclid=IwAR123aKDzGsq1uDv3b7O4L1v8BW9dUnYOi7E0dMV i4eLLFkCXbkIWbyikow
Tri a pol roka staré a navyše - HOAX. Zdroj - viď https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php poradie 63.
Dnes - keď krátia Slovakom (a aj iným gastarbaitrom), pracujúcim v AT prídavky, ale musia v AT platiť riadne odvody - by toto NIKDY nedovolili. Šupom by ich naučili po rakúsky pískať......
afrikánka
18.01.19,18:49
https://ceskoaktualne.cz/2015/09/zpravy-ze-sveta/imigranti-radeji-smrt-hladem-nez-potupnou-almuznu-nizsi-nez-2000-euro-na-mesic/?fbclid=IwAR123aKDzGsq1uDv3b7O4L1v8BW9dUnYOi7E0dMV i4eLLFkCXbkIWbyikow
Tri a pol roka staré a navyše - HOAX. Zdroj - viď https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php poradie 63.
Dnes - keď krátia Slovakom (a aj iným gastarbaitrom), pracujúcim v AT prídavky, ale musia v AT platiť riadne odvody - by toto NIKDY nedovolili. Šupom by ich naučili po rakúsky pískať......:eek::D...skúška, kto tu dáva dobrý pozor
misoft
18.01.19,20:12
https://ceskoaktualne.cz/2015/09/zpravy-ze-sveta/imigranti-radeji-smrt-hladem-nez-potupnou-almuznu-nizsi-nez-2000-euro-na-mesic/?fbclid=IwAR123aKDzGsq1uDv3b7O4L1v8BW9dUnYOi7E0dMV i4eLLFkCXbkIWbyikow
Tri a pol roka staré a navyše - HOAX. Zdroj - viď https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php poradie 63.
Dnes - keď krátia Slovakom (a aj iným gastarbaitrom), pracujúcim v AT prídavky, ale musia v AT platiť riadne odvody - by toto NIKDY nedovolili. Šupom by ich naučili po rakúsky pískať......:eek::D...skúška, kto tu dáva dobrý pozor
A dával som? :---
afrikánka
18.01.19,20:59
https://ceskoaktualne.cz/2015/09/zpravy-ze-sveta/imigranti-radeji-smrt-hladem-nez-potupnou-almuznu-nizsi-nez-2000-euro-na-mesic/?fbclid=IwAR123aKDzGsq1uDv3b7O4L1v8BW9dUnYOi7E0dMV i4eLLFkCXbkIWbyikow
Tri a pol roka staré a navyše - HOAX. Zdroj - viď https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php poradie 63.
Dnes - keď krátia Slovakom (a aj iným gastarbaitrom), pracujúcim v AT prídavky, ale musia v AT platiť riadne odvody - by toto NIKDY nedovolili. Šupom by ich naučili po rakúsky pískať......:eek::D...skúška, kto tu dáva dobrý pozor
A dával som? :---
Ty áno...;)
pavol54
19.01.19,11:20
Všetci štyria vojaci (musia sa v zdraví dočkať termínu odchodu do výsluhového dôchodku), jeden generál a jeden minister, na kalamitu nestačia tak muselo prísť takmer 300 hasičov z dolniakov. Voľakedy mi v parku robila cigánska rota, dostali lopatu a rukavice. čo myslíte kde sme lopaty našli? na jar v bývalých hromadách snehu Takže ich pracovná životnosť bola nižšia ako jeden deň
misoft
19.01.19,15:06
No to vieš, kapitáň s plagiátorovaným titulom predsa robiť nebude - skôr vymyslí nejaký "chytrý" zákon, aby sa sneh sám odpratával pod hrozbou likvidačnej pokuty :D:D:D
bjuty smis
19.01.19,15:27
Nandrolon
19.01.19,15:50
potešilo, že glváč zažaloval matoviča za klamstvá :))

https://dennikn.sk/1355152/selfie-pre-zsuzsovu-si-robil-aj-z-parlamentu-glvac-to-nazyva-koordinovanym-postupom/?ref=tit1
Štve ma, že ľudomili z Esetu by si za tie hovniská /články/ ešte chceli nechať aj platiť. Na druhej strane som rád, že DenníkN /brloh plemena vreteníc/ ide tým pádom mimo mňa.
Nech radšej eseťáci podporujú kandidatúru Mistríka, aspoň rozhýbu ekonomiku reklamných agentúr na pár týždňov. :-))))))))))))))))))))))
sito
19.01.19,17:13
.

https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=159622&d=1547843180

pepich, tepich, roňdoš, pokrovec, pokrovec, kobár, koberec, lietajúci. Made in Slovakia. :D

No neprilep sa.
misoft
20.01.19,08:31
Konečne! Pravidelne každých cca 14 dní kontrolujem "kataster" - v novembri 2017 som daroval bratovi pozemok (mne bol nanič). A po 411-tich dňoch konečne bol vykonaný prepis. A to brat každý mesiac tam osobne chodil a pýtal sa na stav. Už ho tam poznali ako pravidelného "návštevníka".
Anik
20.01.19,17:16
včera poobede som bola na nákup v Kauflande situácia, ktorá v ňom nastala ma na jednu stranu potešila, ale zároveň mi z toho bolo smutno. Platila som pri rýchlych pokladniach a vedľa platila pani kartou, ktorá však zistila, že karta ostala v aute tak pán manžel pre ňu šiel.
Nákup tak na 30 -35 € - pani blokovala 1 pokladňu tak jeden pán čo platil za darčekový kôš s ktorým tiež mali problém nablokovať tam postával a čakal na obsluhu - opýtal sa pani čo tam stepovala, že aký má problém a ona, že zabudla kartu v aute a mladý muž jednoducho zobral kartu a za nákup zaplatil a poslal pani preč. Ona zbalila nákup do vozíka a pekne krásne sa dala na odchod - akože v pohode najprv som si myslela, že sa poznajú a že sa vyrovnajú potom a aj keby nie - bola to jednoducho výpomoc, ktorú si asi mladý muž, ktorý to bez rozmyslenia zatiahol asi mohol dovoliť. Vtom čase som od pokladni odchádzala aj ja a bola som svedkom, ako sa pani s nákupom ponáhľa rýchlo preč, lebo už videla prichádzať manžela s kartou , kývala naň nech ide preč a nech sa k nej nepribližuje. Bolo mi z toho smutno - tú pomoc, ktorú dostala isto nepotrebovala. Mne to odháňanie manžela prišlo, ako krádež. Určite budete mať aj iní názor, ale ja si za svojim stojím.
misoft
20.01.19,17:27
včera poobede som bola na nákup v Kauflande situácia, ..................................... Mne to odháňanie manžela prišlo, ako krádež. Určite budete mať aj iní názor, ale ja si za svojim stojím.
Vieš - ten, čo má málo, je povďačný a snaží sa tú pomoc vynahradiť (alebo peniaze vrátiť).
Avšak ten, ktorý nemusí obracať každý cent - tak jednoducho si povie: "Zase som ušetril... ".
Inak - Ka**nd.... tam pri pokladniach je vždy nejaký problém, keď hľadáš niekoho z personálu - odrazu akosi zmizli....
Pre zaujimavosť - toto som zaťil (hľadanie obsluhy) i v Ka**nde v PO (na Levočskej) - keď váha akosi nevie odvážiť tovar, alebo sa "zasekne"... krútiš sa, mávaš, kývaš, voláš.... ale NIKTO nepríde.... kým nezačneš riadne nadávať - odrazu sa zjavia i traja naraz.
lujza.j
20.01.19,17:43
Len... aby to pani nerobila ako fintu.....
Ja som mozno divna....ale neviem si predstavit,ze si kartu zabudnem v aute....a ak by sa mi nieco podobne....ze patalia s kartou.....ze idem het...bez toho...aby som sa so zachrancom situacie vyrovnala-dohodla...toto nehrozi
kukučka
20.01.19,19:02
Na FB Olinka Dav zdieľa výborne videá so psami, momentálne psíky vo veľkom snehu. Vždy ma potešia a zlepšia náladu.
Valcake
20.01.19,21:26
..hm ..stačilo tovar nechať bokom, ísť pre kartu..neblokovať pokladňu,:(..stáva sa to i keď celkom nechápem tú pani..to nemala ani kabelku?:eek: ..a manžel?:rolleyes:..že to nechal..:(
alaya1
21.01.19,09:06
Novela mestám naložila: Košice a Prešov majú zrazu aj trikrát viac chodníkov

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22033134/paradoxy-novely-presov-a-kosice-maju-zrazu-viac-chodnikov.html#ixzz5dEdlX1uq
Tweety
21.01.19,10:31
včera poobede som bola na nákup v Kauflande situácia, ktorá v ňom nastala ma na jednu stranu potešila, ale zároveň mi z toho bolo smutno. Platila som pri rýchlych pokladniach a vedľa platila pani kartou, ktorá však zistila, že karta ostala v aute tak pán manžel pre ňu šiel.
Nákup tak na 30 -35 € - pani blokovala 1 pokladňu tak jeden pán čo platil za darčekový kôš s ktorým tiež mali problém nablokovať tam postával a čakal na obsluhu - opýtal sa pani čo tam stepovala, že aký má problém a ona, že zabudla kartu v aute a mladý muž jednoducho zobral kartu a za nákup zaplatil a poslal pani preč. Ona zbalila nákup do vozíka a pekne krásne sa dala na odchod - akože v pohode najprv som si myslela, že sa poznajú a že sa vyrovnajú potom a aj keby nie - bola to jednoducho výpomoc, ktorú si asi mladý muž, ktorý to bez rozmyslenia zatiahol asi mohol dovoliť. Vtom čase som od pokladni odchádzala aj ja a bola som svedkom, ako sa pani s nákupom ponáhľa rýchlo preč, lebo už videla prichádzať manžela s kartou , kývala naň nech ide preč a nech sa k nej nepribližuje. Bolo mi z toho smutno - tú pomoc, ktorú dostala isto nepotrebovala. Mne to odháňanie manžela prišlo, ako krádež. Určite budete mať aj iní názor, ale ja si za svojim stojím.
Som názoru, že dvojica to mala dopredu premyslené. Skúsili, či sa im to podarí, a ono sa to čuduj sa svete, vďaka ochotným ľudom, podarilo. Drzosť niektorých nepozná žiadne hranice. Je to smutné, že žijeme takéto časy.
Nandrolon
21.01.19,11:11
včera poobede som bola na nákup v Kauflande situácia, ktorá v ňom nastala ma na jednu stranu potešila, ale zároveň mi z toho bolo smutno. Platila som pri rýchlych pokladniach a vedľa platila pani kartou, ktorá však zistila, že karta ostala v aute tak pán manžel pre ňu šiel.
Nákup tak na 30 -35 € - pani blokovala 1 pokladňu tak jeden pán čo platil za darčekový kôš s ktorým tiež mali problém nablokovať tam postával a čakal na obsluhu - opýtal sa pani čo tam stepovala, že aký má problém a ona, že zabudla kartu v aute a mladý muž jednoducho zobral kartu a za nákup zaplatil a poslal pani preč. Ona zbalila nákup do vozíka a pekne krásne sa dala na odchod - akože v pohode najprv som si myslela, že sa poznajú a že sa vyrovnajú potom a aj keby nie - bola to jednoducho výpomoc, ktorú si asi mladý muž, ktorý to bez rozmyslenia zatiahol asi mohol dovoliť. Vtom čase som od pokladni odchádzala aj ja a bola som svedkom, ako sa pani s nákupom ponáhľa rýchlo preč, lebo už videla prichádzať manžela s kartou , kývala naň nech ide preč a nech sa k nej nepribližuje. Bolo mi z toho smutno - tú pomoc, ktorú dostala isto nepotrebovala. Mne to odháňanie manžela prišlo, ako krádež. Určite budete mať aj iní názor, ale ja si za svojim stojím.
Som názoru, že dvojica to mala dopredu premyslené. Skúsili, či sa im to podarí, a ono sa to čuduj sa svete, vďaka ochotným ľudom, podarilo. Drzosť niektorých nepozná žiadne hranice. Je to smutné, že žijeme takéto časy.
Mňa to tiež napadlo ako úplne prvé, ale nedáva mi logiku, že musela "odháňať" manžela. Ak by to mali medzi sebou skutočne dohodnuté, tak by jednali koordinovane.
Ešte je tu ale jedna dosť pravdepodobná možnosť. Že chudák manžel podpapučiar v skutočnosti o ničom nevedel a chcel sa úprimne vyrovnať, ale jeho harpia dosiahla svoje, tak ho odohnala. Jednoducho povedané, že to bola sólo akcia tej ženy.
vicktor
21.01.19,14:54
afrikánka
21.01.19,16:19
Aha, čo majú...určite tam zájdem :)
vicktor
21.01.19,17:00
Alf podnika s macacim dzusom?
Anik
21.01.19,21:11
aby som sa vrátila k tomu príspevku z kauflandu - asi sa to pani perfektne podarilo, lebo manžel sa s tou kartou z auta ponáhľal a chvíľu sa aj jednali - asi sa mu nepáčilo čo urobila - zrejme dobre vycvičený ustúpil. Boli to manželia okolo 60 rokov a pani sa chcela odvďačiť dobrou kávičkou ( podnikateľka - neviem či má obchod, alebo kaviareň v Kapušanoch preto som si najprv myslela, že sa poznali) Nechápem takýchto ľudí čo vedie profitovať na iných. Bolo mi ľúto, že sa za ten nákup nezaplatilo niekomu komu by určite pomohol viac. Ináč pred mladým mužom klobúk dolu. Ani na chvíľu nerozmýšľal čo má urobiť aj keď v tomto konkrétnom prípade si to tá osoba vôbec nezaslúžila.
Nandrolon
22.01.19,05:12
Nechcem sa tu moc do toho obúvať, aby som zas nebol za zlého, čo nadáva na podnikateľov a na lepšie finančne zabezpečených.
Osobná skúsenosť je taká, že to, čo urobila tá žena /prijala peniaze od cudzieho/ by takto bezcharakterne neprijal ani posledný bezdomovec žebrajúci na parkovisku.
Najviac na "peniaze" / zľavy, otváracie akcie, last minute/ sú tí, ktorým to treba najmenej.
Stačí si spomenúť na nedávny sociálny experiment. Myslím, že u nás je to ešte oveľa horšie https://www.youtube.com/watch?v=Z_nuPlE2KU8
Nandrolon
22.01.19,05:41
Aj u nás máme také podnikateľky, kde jedna príjde na 100 000 eurovom aute /jej muž tiež podnikateľ má ešte drahšie/ večer do kauflandu a nahádže si plný vozík zlacnenej zeleniny, na ktorú už dôchodci čakajú v rade a všetko "krajšie" im poberie spred nosa. Vek cca do 50 rokov, takže relatívne mladá.
No, vo svojom okolí tvrdí, že to má pre srnky. Ak by som ju nepoznal, alebo by som mal aspoň nejakú diagnózu na hlavu, možno by som tomu veril.
..... pre takýchto ľudí bude v hrobe strašne ťažká zemina....
vicktor
22.01.19,07:23
Na FB Olinka Dav zdieľa výborne videá so psami, momentálne psíky vo veľkom snehu. Vždy ma potešia a zlepšia náladu.
Tento sa moc nevysantil.
Ing. Ľubomír Janoška
22.01.19,12:01
Google dostal pokutu 50 000 000 (!) Eur za porušovanie princípu transparentného informovania.
Potvrdzuje sa, kto má byť plátcom megapokút (a prečo).
https://euractiv.sk/section/digitalizacia/news/za-nedodrziavanie-gdpr-dostal-google-vo-francuzku-pokutu-50-milionov-eur/
wirgi
23.01.19,05:51
Teplo Ti je dievčinka ? teplo, teplo , len keby som nemusela ísť von :D
Terezia13
23.01.19,16:50
situácia sa vraj pomaly upokojuje
Terezia13
23.01.19,17:22
bez komentára;)
afrikánka
24.01.19,18:02
Sember!
A čo žaluješ, ty máš snáď lepší slovník?! Všade iba otravuješ, snaž sa dať do danej témy aj patričný príspevok, všade je po tebe iba chaos a neporiadok.
Nandrolon
26.01.19,13:21
Sember, a práve preto som sa nandrolonu v mojej kulturistickej kariére vyhýbal /kĺby som mal vtedy O.K. a halflife bol veľmi vysoký/. Bolo to 18 rokov späť a vtedy nandrolon brali iba tí športovci, ktorí mali problémy s kĺbami, takže nandrolon ich premazával /zavodňoval/. Okrem iných preparátov bol všeobecný FAVORIT od firmy Upjohn USA, bol v 10 ml fľaškách a bol to testosterón cypionát.
Ináč tie negatívne účinky, ktoré sa popisujú u steroidoch, tak niektoré skutočne existujú, ostatné sú úplna blbosť. Užívatelmi 100% vylúčený, napríklad ten DECA-DICK - ten sa týkal práve nandrolonu decanoate /alebo phenylpropionatu/, alias u nás superanabolon, a u iných deca-durabolin..
Ale aby som tu nepísal iba omáčky, tak napíšem, že to, čo spôsobujú steroidy jednoducho liečia, resp. predchádzajú tomu určitté lieky. Takže aj preto kulturisti majú narozdiel od sociálne slabších vrstiev zdravé deti. Akurát tie lieky aj niečo stoja, preto ja osobne som vždy vrcholovú kulturistiku považoval za najdrahší šport na zemeguli. Futbalisti, hokejisti, šachisti, všetci na vrcholovej úrovni berú "to svoje", ináč by tam neboli, nakoľko vždy sa nájde taký, ktorý má v prvom rade gény a zoberie to...
Ale aby som bol k veci, tak k PCT patrí okrem ďalších X látok napr. Tamoxifen, Clostilbegyt a milión ďalších modernejších prípravkov.
A ešte jedna vec, pre necvičiaceho sembera PIKOŠKA.
Ktorý hormón má na svedomí sexuálnu žiadostivosť u mužov?
Ktorý hormón má na svedomí sexuálnu žiadostivosť u žien?
Áno, je to v obidvoch prípadoch testosterón. Preto kulturisti a kulturistky majú XX krát väčší apetít na sex ako bežní ľudia. A čím viac sa sval cvičí, tým je väčší do objemu.
ps: konkrétne jeden liek z PCT /nejdem písať aký kvôli zneužitiu Semberom/ používajú pornoherci /kvôli výslednému produktu/. Niekoľkých slovenských poznám, samozrejme že z posilovne, v 90-tich rokoch.
sito
26.01.19,18:38
:D:D:D

"Pokračujeme...
Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ"
kukučka
26.01.19,19:20
sito, ja som to nevymyslela, len skopírovala do ďalšej časti na pokračovanie. Myslíš, že treba to zmeniť? Keď začínala táto siahodlhá téma, baby tu písavali a tetách na DÚ, v ZP, v SP a podobne. Neskôr tu sem tam prebleskli politické, chlapské prekáračky a tak som im navrhla nech si založia novú tému. Taiko ma poslúchol a založil Blažkovú. Dnes by som navrhla novú, hádaj komu.
sito
26.01.19,21:00
sito, ja som to nevymyslela, len skopírovala do ďalšej časti na pokračovanie. Myslíš, že treba to zmeniť? Keď začínala táto siahodlhá téma, baby tu písavali a tetách na DÚ, v ZP, v SP a podobne. Neskôr tu sem tam prebleskli politické, chlapské prekáračky a tak som im navrhla nech si založia novú tému. Taiko ma poslúchol a založil Blažkovú. Dnes by som navrhla novú, hádaj komu.

Božechráň, nie. Nie nechcem Ti to šupnúť do tvojho hniezda, na Teba zvaliť.

Tému otvoril Orim dňa 6.5.2007 o 2,25 hod. A už vtedy to bol ventil.

Prvý príspevok. Melnick " Raňajky/tousty/ som robila na 3x. Hádajte rozčúlilo,alebo potešilo ma to. " 6.5.2007 o 11,08 hod. potom 1 856 strán. Príspevkov? ( okolo 100 000 keď som prišiel, no more a zaujímavé čítanie )

Posledný príspevok. Jarka ,1 6.2.2012 o 15,35. " Pre misoft:
Aj život sa niekedy ťahá od nevidím do nevidím. A za ním dvere nezadrbneš.
Táto téma je o drobnej každodennej komunikácii medzi ľuďmi. Len tak, pre potešenie. Keď chcem "počuť a cítiť" človečinu, stačí sem nakuknúť. A vždy sa poteším, že sú medzi nami aj takí obyčajní, normálni ľudia, ktorým nechýba zmysel pre humor a dokážu ním spríjemniť sebe aj iným každý jeden deň. " Takže štyri roky a deväť mesiacov v kuse.

A potom?

https://www.youtube.com/watch?v=MlSXVoRPlyw

A tak sa tu, si tu ventilujú, púšťajú paru, holubov.

Poznáš? Mladík si pochutil na dobrej fazuľovici, ktorú mama navarila. Večer išiel s milou do kina. a uprostred sa začal cítiť akosi zvláštne, tlaky. Nenápadne hovorí milej " pustím holuba " Keď jej to hovorí už tretí krát z poza chrbta sa ozve mohutný hlas " ešte jeden holou vyletí a rozkopem ti vajca aj z holubníkom.

Aj tu sa vždy niekto nájde, čo to tu troška rozkope, prečistí.

Komu? :D
lujza.j
27.01.19,10:02
Potesil dobry tenis:) vyhral moj..