kukučka
16.08.18,19:26
Pokračujeme...
Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ
misoft
17.08.18,22:48
Zaujimalo by ma, ako plati zakon GDPR v obchodoch pri preverovani veku cloveka, ktory si kupuje napr. pivo. Od mojej dcery ziadala obciansky preukaz pri pokladni pri plateni nealko piva
Pche..... keby len od nej, často, keď náhodou kúpim plechovku, tak musí obsluha na samoobslužnej pokladni odblokovať... a keď sa pozriem na seba v zrkadle.. tak ako decko už dávno nevyzerám....:D:D:D
kopretinka
18.08.18,10:43
Zaujimalo by ma, ako plati zakon GDPR v obchodoch pri preverovani veku cloveka, ktory si kupuje napr. pivo. Od mojej dcery ziadala obciansky preukaz pri pokladni pri plateni nealko piva
Pche..... keby len od nej, často, keď náhodou kúpim plechovku, tak musí obsluha na samoobslužnej pokladni odblokovať... a keď sa pozriem na seba v zrkadle.. tak ako decko už dávno nevyzerám....:D:D:D
akože neviem,ćo ti príde na tom smiešne,blokácia alkoholu je nastavená softvérovo,aj na normálnej pokladni je alkohol zablokovaný a pokladníčka ho musí odblokovať,ale ty to nevidíš,lebo si na druhej strane dispeja pokladne.Tak isto to musí odblokovať aj na samoobslužnej,ale tam to vidíš.
K tomu nealku som už písala,nerozlišuje sa alko a nealko,ani vekom,ani na gastráče,stále je to pivo a platí na to zákon.
misoft
18.08.18,11:08
akože neviem,ćo ti príde na tom smiešne,blokácia alkoholu je nastavená softvérovo,aj na normálnej pokladni je alkohol zablokovaný a pokladníčka ho musí odblokovať,ale ty to nevidíš,lebo si na druhej strane dispeja pokladne.Tak isto to musí odblokovať aj na samoobslužnej,ale tam to vidíš.
K tomu nealku som už písala,nerozlišuje sa alko a nealko,ani vekom,ani na gastráče,stále je to pivo a platí na to zákon.
Nuž - najhumornejšie je to na tom, že sa blokuje podľa výrobku a nie podľa obsahu. Viem, viem - i detské šampanské sa musí odblokovať - lebo je to šampanské.... ale napr. nejaký nápoj z triedy osviežujúcich (a može mať malé množstvo alkahólu) - tak ten kúpiš normálne (ešte šťastie, že som také nevidel - kto ho vie, či dačo také existuje).
Inými slovami - zákon je zákon, ale je trochu skostnatelý, resp. tie normy a údaje sú niekedy postavené na hlavu. Ale to nech si rieši iný kôň, čo má väčšiu hlavu (i plat ministra).....
babka - ježibabka
18.08.18,13:57
Mám dobrú švagrinku? Priniesla mi k hodom. Masť som platila, tú mi kúpila a iba priniesla. Zákusky, lokše a vajcia mi dala.
pavol54
18.08.18,14:12
Mám dobrú švagrinku? Priniesla mi k hodom. Masť som platila, tú mi kúpila a iba priniesla. Zákusky, lokše a vajcia mi dala.
a mak k lokšiam je kde?
lujza.j
18.08.18,14:20
Ja loske s mascú:) aj pecenka moze ked je...
pavol54
18.08.18,14:35
Ja loske s mascú:) aj pecenka moze ked je...
Vo Fraštáku robili lokše s makom, však pečenku môžem aj s chlebom
lujza.j
18.08.18,15:12
Ja som loksu nikedy na sladko...ale viem,ze vsakovake sladke sa predavaju...nato mam palačinke...tie mi zas na slano nie...:) 100 ludi 100 chuti...
babka - ježibabka
18.08.18,19:17
Pavol mám aj mak, ale tentoraz budú s kačicou. Ale holý mak nem dobrý :D Treba aj lekvar, najlepšie slivkový. To je inakšia mňamka. A aby si nepovedal, mala som asi predvčerom, tiež lokše od švagrinej a boli nasladko s morušovým džemom a orechami
kopretinka
18.08.18,22:42
Nuž - najhumornejšie je to na tom, že sa blokuje podľa výrobku a nie podľa obsahu. Viem, viem - i detské šampanské sa musí odblokovať - lebo je to šampanské.... ale napr. nejaký nápoj z triedy osviežujúcich (a može mať malé množstvo alkahólu) - tak ten kúpiš normálne (ešte šťastie, že som také nevidel - kto ho vie, či dačo také existuje).
Inými slovami - zákon je zákon, ale je trochu skostnatelý, resp. tie normy a údaje sú niekedy postavené na hlavu. Ale to nech si rieši iný kôň, čo má väčšiu hlavu (i plat ministra).....
najhumornejšie je,že niečo o niečom tvrdíš a pritom o tom nič nevieš a ešte tvrdíš nepravdu.
Detské šampanské nie je vekom obmedzené,lebo neobsahuje alkohol.
Miešané nápoje s obsahom alkoholu sú obmedzené,tak isto je obmedzená aj sládkova limonáda a všetky cidre a podobné.
branislavp
19.08.18,00:32
kopretinka, sladké sny prajem.
buchač
19.08.18,07:09
Co vsetko sa nedozvie jeden....

Ze urcite nastavenia ( ak vobec ) su v pokladni nastavene...to jeden este vezme.
Ale ako si vie zakaznik odblokovat samoobsluznu pokladnu...to je vec druha.

Po tretie....Ze takuto prax ma najhorsi retazec, to znamena, ze to musia mat aj nejake malinke potraviny ?????
kopretinka
19.08.18,21:25
Co vsetko sa nedozvie jeden....

1. Ze urcite nastavenia ( ak vobec ) su v pokladni nastavene...to jeden este vezme.
2. Ale ako si vie zakaznik odblokovat samoobsluznu pokladnu...to je vec druha.

3.Po tretie....Ze takuto prax ma najhorsi retazec, to znamena, ze to musia mat aj nejake malinke potraviny ?????
Tak teraz sa jeden dozvedel.
1. ak vôbec? nevieš,tak nerieš
2.zákazník si nevie odblokovať samoobslužnú pokladňu
3.nikto nikde netvrdí,že malinké potraviny to musia mať takto,malinké potraviny nemajú samoobslužné pokladne,misoft písal o samoobslužných,ja tiež.
buchač
20.08.18,06:20
Mne je jedno s tymi pokladnami, ako lansky sneh.
No nie je mi jedno, ako neuplne je dana info.
V tvojom podani je to tak, ze co je Pismo svate pre Tesco, tym padom je to Biblia pre vsetky predajne a prevadzky.

..a co ja viem alebo neviem...to je uz na inu debatu.
kopretinka
20.08.18,07:32
Mne je jedno s tymi pokladnami, ako lansky sneh.
No nie je mi jedno, ako neuplne je dana info.
V tvojom podani je to tak, ze co je Pismo svate pre Tesco, tym padom je to Biblia pre vsetky predajne a prevadzky.

..a co ja viem alebo neviem...to je uz na inu debatu.
nauč sa čítať
ja som reagovala na misofta,on písal o samoobslužných.
malinké potraviny si do toho zamontoval ty.
misoft
20.08.18,17:14
Smiech cez slzy.....
Vláda "navrhuje" minimálnu mzdu 520€ (jupííííííííí), lenže ak sa niekto pozrie na tabuľkové platy niektorých profesií, tak zistí že už teraz sú hlboko pod terajšou minimálnou mzdou (moja 3/4 - tabuľkový 1.tr. prax nad 32r. 397,50 + nejaké osobné dostane = permanentne -100€ pod minimálkou)
Dáša_
21.08.18,06:58
babka - ježibabka
22.08.18,19:55
Dnes som dostala rajčiny na pretlak. Už sú rozvarené, prepasírované, zajtra dorobím
veronikasad
22.08.18,21:55
Smiech cez slzy.....
Vláda "navrhuje" minimálnu mzdu 520€ (jupííííííííí), lenže ak sa niekto pozrie na tabuľkové platy niektorých profesií, tak zistí že už teraz sú hlboko pod terajšou minimálnou mzdou (moja 3/4 - tabuľkový 1.tr. prax nad 32r. 397,50 + nejaké osobné dostane = permanentne -100€ pod minimálkou)
Robi na plny úväzok?
misoft
23.08.18,05:09
Na plný. Zriaďovateľ (mesto) sa len vyhovára na nedostatok financií... Dokonca, keď museli učiteľkám zdvihnúť mzdy, tak THP odrazu boli bez OH (os.hodnotenie). A koncom minulého roka im "zalepili huby" odmenou - 40€.
veronikasad
23.08.18,05:34
Na plný. Zriaďovateľ (mesto) sa len vyhovára na nedostatok financií... Dokonca, keď museli učiteľkám zdvihnúť mzdy, tak THP odrazu boli bez OH (os.hodnotenie). A koncom minulého roka im "zalepili huby" odmenou - 40€.
Dušan, minimalna mzda, t.c.480€ sa vztahuje na plný úväzok a nemusi to byt zakladna mzda, preto pri aktuálnych tabulkach ju v skolstve vykryvaju pohyblivou zlozkou mzdy (osobnym ohodnotenim). Pri kratšom uvazku sa prepocitava na tyzdenny fond pracovného času, čo je asi pripad tvojej manzelky.
misoft
23.08.18,05:40
No práve! Na plný úväzok - to pracuje, pohyblivá zložka - Os.hod. nedostáva, lebo práve tým sa vykrýva nedostatok financií pre učiteľky - a tak upratovačky, školníci, kuchárky - dostávajú almužnu..... i napriek tomu, že tam pracuje skoro 30 rokov.
A teraz - od januára, som zvedavý, ako to mesto bude vykrývať, keď sa zmenia tabuľky (aj pre nich) a zároveň sa má zvýšiť o 10% práve z tých tabuliek. Buď bude mesto prepúšťať THP zo školských a predškolských zariadení (aby mali na nich peniaze), alebo opäť budú "kúzliť" spôsobom, že im nevyplatia...

Ja som len nadhodil hypotetický scenár.... štrajk kuchárok, upratovačiek, školníkov v týchto zariadeniach a odrazu by sa zistilo, že by to museli učiteľky vykonávať, alebo zavrieť tieto zariadenia.
Najviac ma škrie ešte jeden problém - často riaditeľky prikazujú práve týmto THP, aby "pomáhali" učiteľkám/vychovávateľkám s deťmi..... strážiť, obliekať, zadočky umývať.... a pritom v pracovnej náplni to ani nemajú napísané..... moja 3/4 už takto riaditeľku niekoľkokrát poslala niekam......
veronikasad
23.08.18,06:00
No práve! Na plný úväzok - to pracuje, pohyblivá zložka - Os.hod. nedostáva, lebo práve tým sa vykrýva nedostatok financií pre učiteľky - a tak upratovačky, školníci, kuchárky - dostávajú almužnu..... i napriek tomu, že tam pracuje skoro 30 rokov.
A teraz - od januára, som zvedavý, ako to mesto bude vykrývať, keď sa zmenia tabuľky (aj pre nich) a zároveň sa má zvýšiť o 10% práve z tých tabuliek. Buď bude mesto prepúšťať THP zo školských a predškolských zariadení (aby mali na nich peniaze), alebo opäť budú "kúzliť" spôsobom, že im nevyplatia...

Ja som len nadhodil hypotetický scenár.... štrajk kuchárok, upratovačiek, školníkov v týchto zariadeniach a odrazu by sa zistilo, že by to museli učiteľky vykonávať, alebo zavrieť tieto zariadenia.
Najviac ma škrie ešte jeden problém - často riaditeľky prikazujú práve týmto THP, aby "pomáhali" učiteľkám/vychovávateľkám s deťmi..... strážiť, obliekať, zadočky umývať.... a pritom v pracovnej náplni to ani nemajú napísané..... moja 3/4 už takto riaditeľku niekoľkokrát poslala niekam......Dusan, nepoznam problrmatiku v skolstve, ale neverím, ze ak ma v pracovnej zmluve uvazok 40 hod.tyzdenne (al.37.5 hod., ak taky majú dohodnutý v Kolektvnej zmluve), nedostava hrubu mesačnú mzdu, vratane pohyblivej zložky, 480€.
Mila123
23.08.18,06:02
No práve! Na plný úväzok - to pracuje, pohyblivá zložka - Os.hod. nedostáva, lebo práve tým sa vykrýva nedostatok financií pre učiteľky - a tak upratovačky, školníci, kuchárky - dostávajú almužnu..... i napriek tomu, že tam pracuje skoro 30 rokov.
A teraz - od januára, som zvedavý, ako to mesto bude vykrývať, keď sa zmenia tabuľky (aj pre nich) a zároveň sa má zvýšiť o 10% práve z tých tabuliek. Buď bude mesto prepúšťať THP zo školských a predškolských zariadení (aby mali na nich peniaze), alebo opäť budú "kúzliť" spôsobom, že im nevyplatia...

Ja som len nadhodil hypotetický scenár.... štrajk kuchárok, upratovačiek, školníkov v týchto zariadeniach a odrazu by sa zistilo, že by to museli učiteľky vykonávať, alebo zavrieť tieto zariadenia.
Najviac ma škrie ešte jeden problém - často riaditeľky prikazujú práve týmto THP, aby "pomáhali" učiteľkám/vychovávateľkám s deťmi..... strážiť, obliekať, zadočky umývať.... a pritom v pracovnej náplni to ani nemajú napísané..... moja 3/4 už takto riaditeľku niekoľkokrát poslala niekam......Dusan, nepoznam problrmatiku v skolstve, ale neverím, ze ak ma v pracovnej zmluve uvazok 40 hod.tyzdenne (al.37.5 hod., ak taky majú dohodnutý v Kolektvnej zmluve), nedostava hrubu mesačnú mzdu, vratane pohyblivej zložky, 480€.
Dušan, to ti je záhada.....u nás (pod Vysokými Tatrami) je bitka o neučiteľské miesto v školách, prečo? opýtaj sa 3/4 možno ti našepká
vicktor
23.08.18,07:44
Kedysi ak bol obchod zavrety, tak vzdy z "technickych pricin", hoci dovody boli kadejake.
Ing. Ľubomír Janoška
23.08.18,12:16
Oficiálny zaručený podpis (ZEP) sa nám dostal na nový level :)
kopretinka
23.08.18,15:41
:eek: :D:D
kopretinka
23.08.18,15:42
Kedysi ak bol obchod zavrety, tak vzdy z "technickych pricin", hoci dovody boli kadejake.
šak normálna dovolenka,aj kedysi bol taký dôvod
veronikasad
23.08.18,15:47
Kedysi ak bol obchod zavrety, tak vzdy z "technickych pricin", hoci dovody boli kadejake.
šak normálna dovolenka,aj kedysi bol taký dôvod
Ak ide o zivnostnika, nema narok na dovolenku...
babka - ježibabka
23.08.18,16:03
Toto nie je dnes ani včera. Inšpiroval ma oznamom vicktor
kopretinka
23.08.18,21:54
Kedysi ak bol obchod zavrety, tak vzdy z "technickych pricin", hoci dovody boli kadejake.
šak normálna dovolenka,aj kedysi bol taký dôvod
Ak ide o zivnostnika, nema narok na dovolenku...
nemyslíš vážne? a kto mu to akože zakáže? živnostník si nemusí od nikoho pýtať povolenie na dovolenku.
kopretinka
23.08.18,22:00
blbne mi mobil....toto mi oznámil:UIDs on the system are inconsistent,you need to wipe your data partition or your device will be unstable. Im feeling UID v systéme sú nekonzistentné, musíte vymazať dátový oddiel alebo vaše zariadenie bude nestabilné. Som šťastný.
no pekne:(:(:eek::eek: a ešte sa mi aj odinštaloval FB,jednoducho ho zrazu nemám....asi preto je šťastný :confused::confused:
misoft
24.08.18,05:27
Predpokladám, že máš dôležité na phone zálohované aspoň na SD karte, kontakty máš na SIM karte - takze kvietoček - kuk do manuálu k tvojmu ufónu :D a FACTORY RESET - výrobné nastavenia. A aplikácie si doinštaluješ - i to FB..... Ponastavuješ si všetko podľa seba, kontakty budeš na fóne brať zo SIM karty....
kopretinka
24.08.18,08:46
Predpokladám, že máš dôležité na phone zálohované aspoň na SD karte, kontakty máš na SIM karte - takze kvietoček - kuk do manuálu k tvojmu ufónu :D a FACTORY RESET - výrobné nastavenia. A aplikácie si doinštaluješ - i to FB..... Ponastavuješ si všetko podľa seba, kontakty budeš na fóne brať zo SIM karty....
kontakty mám aj na simke,SD nemám,šak okr.pár fotiek v tom ufóne nič nemám,iba appky-gmail,banky....
kopretinka
24.08.18,08:47
zas mi to všetko píše dvojmo:mad::mad:
Mária27
24.08.18,08:59
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
babka - ježibabka
24.08.18,09:03
Voľakedy tam bol cukrovar, či ešte je netuším. Asi má sladké spomienky :D:D:D:D:D
Mária27
24.08.18,09:12
On ako keby ma tam videl či čo. Nie je náhodou z nejakej osady? Som taká čierna, možno sa mu na nejakú podobám.
kopretinka
24.08.18,09:13
nejaká vysoká škola,kúpalisko Vincov les.......a moja spolužičaka zo strednej :D ak sa neodsťahovala
kopretinka
24.08.18,09:15
On ako keby ma tam videl či čo. Nie je náhodou z nejakej osady? Som taká čierna, možno sa mu na nejakú podobám.
kto vie,čo vypil a kto vie,čo potom videl,ak vôbec:D:D:D:D
misoft
24.08.18,09:17
Predpokladám, že máš dôležité na phone zálohované aspoň na SD karte, kontakty máš na SIM karte - takze kvietoček - kuk do manuálu k tvojmu ufónu :D a FACTORY RESET - výrobné nastavenia. A aplikácie si doinštaluješ - i to FB..... Ponastavuješ si všetko podľa seba, kontakty budeš na fóne brať zo SIM karty....
kontakty mám aj na simke,SD nemám,šak okr.pár fotiek v tom ufóne nič nemám,iba appky-gmail,banky....
To stiahneš a doinštaluješ....
vicktor
24.08.18,09:26
Rano na mobile citam cosi taketo: vyskytol sa technicky problem, volajte 0949... a oznamte chybu cislo 2.
Tak som zavolal a za 10 minut dostal radu na riesenie vypnut a zapnut. :)
veronikasad
24.08.18,10:18
Kedysi ak bol obchod zavrety, tak vzdy z "technickych pricin", hoci dovody boli kadejake.
šak normálna dovolenka,aj kedysi bol taký dôvod
Ak ide o zivnostnika, nema narok na dovolenku...
nemyslíš vážne? a kto mu to akože zakáže? živnostník si nemusí od nikoho pýtať povolenie na dovolenku.
Myslela som na dovolenku v zmysle zákonníka prace... Samozrejme na oddych narok ma, ak si na nu predtým zarobi. Preto sa mi páči ten vtipný odkaz na dverách ...
buchač
24.08.18,13:49
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
Predsa pravnicka fakulta.
Sak spomina, ved moze....aj ja obcas spominam na svoju alma mater.
;) :D
Tweety
24.08.18,14:45
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
Predsa pravnicka fakulta.
Sak spomina, ved moze....aj ja obcas spominam na svoju alma mater.
;) :D
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Alma_mater
buchač
24.08.18,16:20
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
Predsa pravnicka fakulta.
Sak spomina, ved moze....aj ja obcas spominam na svoju alma mater.
;) :D
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Alma_mater
Tym linkom chces naznacit to, ze nemam VS ?
Ale sak hej, nemam.
Lenze alma mater sa pouziva bezne nie iba v suvislosti s VS....ci ?
pavol54
24.08.18,17:19
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
Predsa pravnicka fakulta.
Sak spomina, ved moze....aj ja obcas spominam na svoju alma mater.
;) :D
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Alma_mater
Tym linkom chces naznacit to, ze nemam VS ?
Ale sak hej, nemam.
Lenze alma mater sa pouziva bezne nie iba v suvislosti s VS....ci ?
no s miestnou učňovkou by som tento výraz nespájal, Výraz "Alma mater" sa vždy spájal s vysokou školou ktorá má tradíciu v blízkej či vzdialenejšej histórii. Pre VAAZ Brno sa bežne tento výraz používal, no nikto si ho nedovolil použiť pre vysokú školu vo Vyškove (Iba ak posmešne)
buchač
24.08.18,17:36
Hm...kedze sa mi pokazil ntb a na tom poondianom mobile sa mi teda vonkoncom nechce nieco hladat, tak upustam od nejakej debaty.
To tukanie po tej ebnutej a malej klavesnici ani nevravim.

Ale urcite by som nasiel nie jeden link, ktory. by potvrdil moj nazor.

P.S.:
Ale vtak zos Sarisa si potreboval zobnut....
alaya1
24.08.18,17:54
Buchac, nedaj sa fakt vysmiat. Je to oznacenie univerzity, kde dany clovek studoval
Nemyslela som, ze to mas teda az takto KE ci KS to je terno ;)
buchač
24.08.18,17:59
Buchac, nedaj sa fakt vysmiat. Je to oznacenie univerzity, kde dany clovek studoval
Nemyslela som, ze to mas teda az takto KE ci KS to je terno ;)

.....
alaya1
24.08.18,18:05
Buchac, nedaj sa fakt vysmiat. Je to oznacenie univerzity, kde dany clovek studoval
Nemyslela som, ze to mas teda az takto KE ci KS to je terno ;)

.....
Fuuuha. Ten mobil ti dava zabrat. A my baby musime este aj s dlhymi nechtami. : )
buchač
24.08.18,18:22
Buchac, nedaj sa fakt vysmiat. Je to oznacenie univerzity, kde dany clovek studoval
Nemyslela som, ze to mas teda az takto KE ci KS to je terno ;)

.....
Fuuuha. Ten mobil ti dava zabrat. A my baby musime este aj s dlhymi nechtami. : )
Ty si vobec pochopila vyznam toho o mobile ... to o tych linkoch ?

Nechty ja neriesim...ja si setrim oci !!!!!!!!!


P.S.:
Ale na nesuhlasne si aj s umelymi pazurmi trafila.
kukučka
24.08.18,18:25
nemusíme, nie každý má umelé :--- nedalo sa, musela som :D
alaya1
24.08.18,19:05
nemusíme, nie každý má umelé :--- nedalo sa, musela som :D
Nepisala som o umelych , ale dlhych... tiez som si neodpustila:)
alaya1
24.08.18,19:07
Buchac, nedaj sa fakt vysmiat. Je to oznacenie univerzity, kde dany clovek studoval
Nemyslela som, ze to mas teda az takto KE ci KS to je terno ;)

.....
Fuuuha. Ten mobil ti dava zabrat. A my baby musime este aj s dlhymi nechtami. : )
Ty si vobec pochopila vyznam toho o mobile ... to o tych linkoch ?

Nechty ja neriesim...ja si setrim oci !!!!!!!!!


P.S.:
Ale na nesuhlasne si aj s umelymi pazurmi trafila.
Ja som ti dala uzitocne... ta kontrarozviedka nejako hapruje...:) :)
misoft
24.08.18,20:41
Pche! Mobil, pazúre, piadiklávesnička, minipísmenká... ja som si hodil do tabletu a aj mobilu Rukopis a píšem ako na papieri - nemusím triafať na písmenká - samo mi to už prevedie na čitateľné....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.handwriting.ime
misoft
24.08.18,21:02
V diaľke počujem hrmenie a ohňostroj z bleskov. Konečne (možno) i k nám príde dodávka vody... máme tu strašne sucho. Už 1,5 mesiaca nezapršalo (nerátam tých pár kvapiek na meter kvadrátny).
kopretinka
25.08.18,06:57
misoft,to je dobréééé,idem to vyskúšať.
P.S. dala som ti plus a naskočilo zároveň aj mínus,zas to nejako blbne,a keď som to chcela opraviť,tak naskakovali ďalšie mínusy.Už by s tým systémom mal niekto niečo robiť. :mad::mad:
misoft
25.08.18,09:11
Najlepšie na tom je, že nemusíš presne triafať na tie písmenká, len píšeš a pokiaľ si on-line (na internete) ono sa to i postupne učí, rôzne ťahy písaného písma (nie síce rýchlo :D, ale učí sa to - pridávajú sa ťahy a v ďalšej aktualizácii aplikácie to doplní do nej u teba v zariadení.
Mária27
26.08.18,07:13
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
Predsa pravnicka fakulta.
Sak spomina, ved moze....aj ja obcas spominam na svoju alma mater.
;) :D
Nemyslím si, že študoval právo. Sotva by ovládal 5 účtovných softvérov: Účtovný softvér:SAP, Oracle Small Business, Omega, Quickbooks
misoft
26.08.18,07:20
buchač
26.08.18,07:37
Ľudia, prosím vás, čo je v Sládkovičove? Profesionál naň s obľubou spomína a ja som tam tuším ani nikdy nebola.
Predsa pravnicka fakulta.
Sak spomina, ved moze....aj ja obcas spominam na svoju alma mater.
;) :D
Nemyslím si, že študoval právo. Sotva by ovládal 5 účtovných softvérov: Účtovný softvér:SAP, Oracle Small Business, Omega, Quickbooks

Mary....si zle asi pochopila.

Tu ide o to, ze právnická fakulta v Sládkovičove je považovaná za smiešnu v očiach tych absolventov iných.
Inak povedané, tak profesionál ta povazuje za absolventku v Sládkovičove.
Samozrejme, ze tá v Blave je najlepšia....este aj Karlova univerzita je na trt. ;) :D
alaya1
26.08.18,08:39
Jak ty mas buchac vsetko v malicku...overene info...spoza PC.ci uz len mobilu :)
alaya1
26.08.18,08:48
kde zmizla ta vecerna fotka? Nikto sa neidentifikoval?? :)
veronikasad
26.08.18,09:59
kde zmizla ta vecerna fotka? Nikto sa neidentifikoval?? :)
Tiez som sa pytala ráno na sutaku co to je za fotku...
buchač
26.08.18,15:07
Jak ty mas buchac vsetko v malicku...overene info...spoza PC.ci uz len mobilu :)
Čo si zasa nepochopila ?

Mi snáď nechceš tvrdiť, ze vsetky VS su na jednej urovni.
Alebo mi ideš tvrdiť, ze aj absolventi sa nevyvysuju nad tych druhych ?
Ak hej, ze to tak proste nie je, tak sa zobud.

Ved ty sama to robíš s radosťou, doslova s rozkošou...


P.S.:
...a z mobilu..a ma byt co ?
pavol54
26.08.18,17:26
Jak ty mas buchac vsetko v malicku...overene info...spoza PC.ci uz len mobilu :)
Čo si zasa nepochopila ?

Mi snáď nechceš tvrdiť, ze vsetky VS su na jednej urovni.
Alebo mi ideš tvrdiť, ze aj absolventi sa nevyvysuju nad tych druhych ?
Ak hej, ze to tak proste nie je, tak sa zobud.

Ved ty sama to robíš s radosťou, doslova s rozkošou...


P.S.:
...a z mobilu..a ma byt co ?
Ani absolventi jednej študijnej skupiny nie sú na jednej úrovni, tobôž nie všetky vysoké školy
alaya1
27.08.18,05:47
Skoda, ze z povodnej slavnej zostavy tam ostala jedna spevacka
korela
27.08.18,11:47
Prišli už niekedy so zmysluplným návrhom? Čakaniu u lekára sa dá vyhnúť aj objednaním na čas cez sestričku, aj telefonicky, ako to funguje v súkromných zariadeniach, čím sa ich práca líši od štátnych?
Zasa by radi iba vyťahovali peniaze od ľudí. Nech sa ich spýtajú, či majú ešte z čoho.

https://www.webnoviny.sk/sas-navrhuje-aby-sa-pacienti-vyhli-cakaniu-u-lekara-za-poplatok-10-eur/?utm_medium=pushnotifikacie&utm_source=pushnotifikacie&utm_campaign=pushnotifikacie&utm_content=pushnotifikacie
misoft
27.08.18,12:52
Všetko, čo navrhnú - má zmysel, ale len pre nich, nie pre ľudí....
bjuty smis
29.08.18,06:29
Prišli už niekedy so zmysluplným návrhom? Čakaniu u lekára sa dá vyhnúť aj objednaním na čas cez sestričku, aj telefonicky, ako to funguje v súkromných zariadeniach, čím sa ich práca líši od štátnych?
Zasa by radi iba vyťahovali peniaze od ľudí. Nech sa ich spýtajú, či majú ešte z čoho.

https://www.webnoviny.sk/sas-navrhuje-aby-sa-pacienti-vyhli-cakaniu-u-lekara-za-poplatok-10-eur/?utm_medium=pushnotifikacie&utm_source=pushnotifikacie&utm_campaign=pushnotifikacie&utm_content=pushnotifikacie
A ked ti nevyhovuje cakat 3-6 mesiacov na vysetrenie??
A kde u bezneho lekara sa da objednat bezplatne na mnou urceny cas ??
Katy a R
29.08.18,08:02
Prišli už niekedy so zmysluplným návrhom? Čakaniu u lekára sa dá vyhnúť aj objednaním na čas cez sestričku, aj telefonicky, ako to funguje v súkromných zariadeniach, čím sa ich práca líši od štátnych?
Zasa by radi iba vyťahovali peniaze od ľudí. Nech sa ich spýtajú, či majú ešte z čoho.

https://www.webnoviny.sk/sas-navrhuje-aby-sa-pacienti-vyhli-cakaniu-u-lekara-za-poplatok-10-eur/?utm_medium=pushnotifikacie&utm_source=pushnotifikacie&utm_campaign=pushnotifikacie&utm_content=pushnotifikacie
A ked ti nevyhovuje cakat 3-6 mesiacov na vysetrenie??
A kde u bezneho lekara sa da objednat bezplatne na mnou urceny cas ??
Keď sa chce, tak sa dá - u jednej mojej lekárky som nikdy neplatila za objednanie na čas - a tak je to doteraz!
No a minule ma prekvapkalo - obvodná lekárka ma cez web objednala k odbornej (ľudia tam chodia skoro ráno, keď otvoria vchod, a nie vždy sa aj dostanú navyšetrenie). termín bol o 8 dní - pre mňa zadarmo - vraj služba zdr. poisťovne:) - takto by to malo fungovať!
alaya1
29.08.18,08:36
Skoda, ze z povodnej slavnej zostavy tam ostala jedna spevacka
aj z Hamelovych Prudov zostal len jeden. Boney M boli super a nestarnuca Sheyla dvojnasobne
Tie Prudy ja nepoznam. Hamela ano. Ako solistu. Ale napr. Queen bez Fredka je uz ine. Tak isto aj Boney M.
Katy a R
29.08.18,08:41
Skoda, ze z povodnej slavnej zostavy tam ostala jedna spevacka
len pre info - že to bude tým, že sa zrejme nedohodli - a po rozpade existovali 4 skupiny Boney M- aj Farrell mal svoju, kým v Moskve nezomrel. Aj Maizie W. má svoju (som bola na nich), aj Liz M svoju, aj Sheyla B (na ktorej si bola) . Tie tri stále vystupujú - pokiaľ viem
veronikasad
29.08.18,08:50
Prišli už niekedy so zmysluplným návrhom? Čakaniu u lekára sa dá vyhnúť aj objednaním na čas cez sestričku, aj telefonicky, ako to funguje v súkromných zariadeniach, čím sa ich práca líši od štátnych?
Zasa by radi iba vyťahovali peniaze od ľudí. Nech sa ich spýtajú, či majú ešte z čoho.

https://www.webnoviny.sk/sas-navrhuje-aby-sa-pacienti-vyhli-cakaniu-u-lekara-za-poplatok-10-eur/?utm_medium=pushnotifikacie&utm_source=pushnotifikacie&utm_campaign=pushnotifikacie&utm_content=pushnotifikacie
A ked ti nevyhovuje cakat 3-6 mesiacov na vysetrenie??
A kde u bezneho lekara sa da objednat bezplatne na mnou urceny cas ??
Keď sa chce, tak sa dá - u jednej mojej lekárky som nikdy neplatila za objednanie na čas - a tak je to doteraz!
No a minule ma prekvapkalo - obvodná lekárka ma cez web objednala k odbornej (ľudia tam chodia skoro ráno, keď otvoria vchod, a nie vždy sa aj dostanú navyšetrenie). termín bol o 8 dní - pre mňa zadarmo - vraj služba zdr. poisťovne:) - takto by to malo fungovať!ak si v Dovere, maju pre svojich poistencov vycleneny cas na vysetrenie na presne stanoveny termin. Chodim tak na pravidelné kontroly k endokrinologovi (špecialista musi mat podpisanu zmluvu s ZP Dovera)
Mila123
29.08.18,09:00
13.08.18 19:29 Mila123 Mila123
neviem tomu cigáňovi prísť ani na meno, iba strohým vyjadrením hovädo je.....spolužiačka mojej mladšej dcéry je ťažko zranená, včera nebola schopná ani leteckého prevozu do Košíc. Dnes ju stabilizovali a bojuje o život.....
čo mám napísať, že dievča nepochyblla, mala aj prilbu a jeden IDIOT, hajzel sa nechcel ohroziť na zdraví, živote a zmietol ju z cesty
dievčatá majú 2 štátne skúšky už za sebou,ukončený 5. ročník LF - ZL, v 09/2018 nastupujú do 6. ročníka , za 4 týždne majú obhajobu diplomovej práce a potom majú ešte 3 štátne skúšky a majú mať hotovo.......a tu jedna dievčina bojuje o život.....

skopírovala som svoj predchádzajúci príspevok ,
je mi veľmi ľúto, ale Romanka v pondelok odišla na večnosť
buchač
29.08.18,09:04
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.
alaya1
29.08.18,10:04
13.08.18 19:29 Mila123 Mila123
neviem tomu cigáňovi prísť ani na meno, iba strohým vyjadrením hovädo je.....spolužiačka mojej mladšej dcéry je ťažko zranená, včera nebola schopná ani leteckého prevozu do Košíc. Dnes ju stabilizovali a bojuje o život.....
čo mám napísať, že dievča nepochyblla, mala aj prilbu a jeden IDIOT, hajzel sa nechcel ohroziť na zdraví, živote a zmietol ju z cesty
dievčatá majú 2 štátne skúšky už za sebou,ukončený 5. ročník LF - ZL, v 09/2018 nastupujú do 6. ročníka , za 4 týždne majú obhajobu diplomovej práce a potom majú ešte 3 štátne skúšky a majú mať hotovo.......a tu jedna dievčina bojuje o život.....

skopírovala som svoj predchádzajúci príspevok ,
je mi veľmi ľúto, ale Romanka v pondelok odišla na večnosť

Je to velmi smutne a nepochopitelne. Odpočinutie večné daj jej, Pane, a svetlo večné nech jej svieti. Nech odpočíva v pokoji.
bjuty smis
29.08.18,10:39
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
misoft
29.08.18,10:54
Nááááááá.......
Zakázali klasické žiarovky.....
Teraz http://www.dsl.sk/article.php?article=21514 už aj halogénky......
Potom to budú úsporky.......
O niečo neskôr LEDky...
Povolené budú len lojové sviečky a niekedy i vlastné, žiariace oči (ak chcete svietiť, riadne si hrknite :D:D:D). Prípadne sa prejde na bioluminiscenciu... budeme chytať svetlušky....
buchač
29.08.18,11:25
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
bjuty smis
29.08.18,16:27
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
veronikasad
29.08.18,16:32
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja vidím, nie každý si môže dovoliť zo svojho príjmu ten poplatok zaplatiť. Prečo ostatní musia čakať. Však nech si lekári vyčlenia čas mimo riadnych ordinačných hodín ...
Niekedy si na vine aj pacienti... U jedného môjho špecialistu fungovalo objednávanie na čas, nie vždy sa mu podarilo čas dodržať, pacienti mu nadávali. Tak sa naštval a objednávanie zrušil. Teraz to funguje tak, že sestrička o siedmej zavesí na nástenku určitý počet časeniek, komu sa neujde, má smolu. Pacienti čakajú pred Poliklinikou aj od piatej ráno ...
bjuty smis
29.08.18,16:58
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja vidím, nie každý si môže dovoliť zo svojho príjmu ten poplatok zaplatiť. Prečo ostatní musia čakať. Však nech si lekári vyčlenia čas mimo riadnych ordinačných hodín ...
Niekedy si na vine aj pacienti... U jedného môjho špecialistu fungovalo objednávanie na čas, nie vždy sa mu podarilo čas dodržať, pacienti mu nadávali. Tak sa naštval a objednávanie zrušil. Teraz to funguje tak, že sestrička o siedmej zavesí na nástenku určitý počet časeniek, komu sa neujde, má smolu. Pacienti čakajú pred Poliklinikou aj od piatej ráno ...
Aj si citala ten navrh?
Ide max o 5 hodin do tyzdna..
Citala si vyjadrenia lekarov, ked im to fico a smer zobral ?
A nefunguje to tak, ako pises...opytaj sa korely a buchaca...
Normalne si brkni, ob jednaj sa a hotovo....
veronikasad
29.08.18,17:03
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja vidím, nie každý si môže dovoliť zo svojho príjmu ten poplatok zaplatiť. Prečo ostatní musia čakať. Však nech si lekári vyčlenia čas mimo riadnych ordinačných hodín ...
Niekedy si na vine aj pacienti... U jedného môjho špecialistu fungovalo objednávanie na čas, nie vždy sa mu podarilo čas dodržať, pacienti mu nadávali. Tak sa naštval a objednávanie zrušil. Teraz to funguje tak, že sestrička o siedmej zavesí na nástenku určitý počet časeniek, komu sa neujde, má smolu. Pacienti čakajú pred Poliklinikou aj od piatej ráno ...
Aj si citala ten navrh?
Ide max o 5 hodin do tyzdna..
Citala si vyjadrenia lekarov, ked im to fico a smer zobral ?
A nefunguje to tak, ako pises...opytaj sa korely a buchaca...
Normalne si brkni, ob jednaj sa a hotovo....
ano, funguje aj objednávanie cez lekár.sk. Malo by byť bezplatné, poznám aj súkromnú chirurgickú ambulanciu, ktorá cez to funguje a vyberá poplatok 20€ za služby recepcie. Pritom ide o ambulanciu, ktorá ma zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami.
To "brnknutie" ako ty píšeš funguje len u lekárov, ktorí sú do tohto projektu zapojení, a ako píšem, nie všetci to robia zadarmo ...
bjuty smis
29.08.18,17:19
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja vidím, nie každý si môže dovoliť zo svojho príjmu ten poplatok zaplatiť. Prečo ostatní musia čakať. Však nech si lekári vyčlenia čas mimo riadnych ordinačných hodín ...
Niekedy si na vine aj pacienti... U jedného môjho špecialistu fungovalo objednávanie na čas, nie vždy sa mu podarilo čas dodržať, pacienti mu nadávali. Tak sa naštval a objednávanie zrušil. Teraz to funguje tak, že sestrička o siedmej zavesí na nástenku určitý počet časeniek, komu sa neujde, má smolu. Pacienti čakajú pred Poliklinikou aj od piatej ráno ...
Aj si citala ten navrh?
Ide max o 5 hodin do tyzdna..
Citala si vyjadrenia lekarov, ked im to fico a smer zobral ?
A nefunguje to tak, ako pises...opytaj sa korely a buchaca...
Normalne si brkni, ob jednaj sa a hotovo....
ano, funguje aj objednávanie cez lekár.sk. Malo by byť bezplatné, poznám aj súkromnú chirurgickú ambulanciu, ktorá cez to funguje a vyberá poplatok 20€ za služby recepcie. Pritom ide o ambulanciu, ktorá ma zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami.
Tak potom prečo vam vadi navrh sas ?
Vy mate funkcny system...a inym by to mohlo pomoct...
Nechapem, preco to vadi tym,,ktori to vobec neplanuju vyuzivat
veronikasad
29.08.18,17:22
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja vidím, nie každý si môže dovoliť zo svojho príjmu ten poplatok zaplatiť. Prečo ostatní musia čakať. Však nech si lekári vyčlenia čas mimo riadnych ordinačných hodín ...
Niekedy si na vine aj pacienti... U jedného môjho špecialistu fungovalo objednávanie na čas, nie vždy sa mu podarilo čas dodržať, pacienti mu nadávali. Tak sa naštval a objednávanie zrušil. Teraz to funguje tak, že sestrička o siedmej zavesí na nástenku určitý počet časeniek, komu sa neujde, má smolu. Pacienti čakajú pred Poliklinikou aj od piatej ráno ...
Aj si citala ten navrh?
Ide max o 5 hodin do tyzdna..
Citala si vyjadrenia lekarov, ked im to fico a smer zobral ?
A nefunguje to tak, ako pises...opytaj sa korely a buchaca...
Normalne si brkni, ob jednaj sa a hotovo....
ano, funguje aj objednávanie cez lekár.sk. Malo by byť bezplatné, poznám aj súkromnú chirurgickú ambulanciu, ktorá cez to funguje a vyberá poplatok 20€ za služby recepcie. Pritom ide o ambulanciu, ktorá ma zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami.
Tak potom prečo vam vadi navrh sas ?
Vy mate funkcny system...a inym by to mohlo pomoct...
Nechapem, preco to vadi tym,,ktori to vobec neplanuju vyuzivat
Práve že som to objednávanie za poplatok využívala a nie raz som dostala hubovú polievku od pacientov v preplnenej čakárni, ktorí čakali od piatej pred Poliklinikou. Rada by som si zaplatila aj po pracovnej dobe lekára, veď úkony mu preplatí zdravotná poisťovňa, ak budú dostatočné limity.
Katy a R
29.08.18,17:27
úplne zbytočne tu špiritizujeme ... aj tak to záleží od konkrétnho lekára aj od organizácie práce v ambulancii. Keď sa chce - tak sa dá aj bez poplatku :) . Ak budú chcieť - tak si zdôvodnia hocijako pomenovaný poplatok. je jedno čo sa "uzákoní". (veď vyberali aj za vypísanie receptu napr, a raz dávno som videla, že mal lekár na dverách napísané výber poplatku 5 eur - za kúpu nového prístroja:eek: ak boli ním pacienti vyšetrení )
Svoju skúsenosť- novú (cez ZP Dôvera) - som už napísala, bola som milo prekvapená - a to bolo k neurológovi (tam sú vraj na celom SK najdlhšie čakačky? a predtým som tam platila za objednanie). A teraz nikde inde neplatím za objednanie na čas - celkovo u ďalších 3. U dvoch som neplatila ani predtým, u jedného predtým ano. Len som si dovolila zhrnúť - moja štatistika:)
veronikasad
29.08.18,17:31
úplne zbytočne tu špiritizujeme ... aj tak to záleží od konkrétnho lekára aj od organizácie práce v ambulancii. Keď sa chce - tak sa dá aj bez poplatku :) . Ak budú chcieť - tak si zdôvodnia hocijako pomenovaný poplatok. je jedno čo sa "uzákoní". (veď vyberali aj za vypísanie receptu napr, a raz dávno som videla, že mal lekár na dverách napísané výber poplatku 5 eur - za kúpu nového prístroja:eek: ak boli ním pacienti vyšetrení )
Svoju skúsenosť- novú (cez ZP Dôvera) - som už napísala, bola som milo prekvapená - a to bolo k neurológovi (tam sú vraj na celom SK najdlhšie čakačky? a predtým som tam platila za objednanie). A teraz nikde inde neplatím za objednanie na čas - celkovo u ďalších 3. U dvoch som neplatila ani predtým, u jedného predtým ano. Len som si dovolila zhrnúť - moja štatistika:)
Katy, čo si popísala ty sa týka len poistencov Dôvery, tiež som bola milo prekvapená. Ostatné objednávanie zatial funguje cez navstevalekara.sk - niektorí lekári to robia zadarmo, niektorí si vymysleli poplatok, tak ako som napísala vyššie.
tu je link na elektronicke objednavanie
https://www.google.com/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjFkIjF5ZLdAhVD4ncKHcpCCyYYABAAGgJlZg&sig=AOD64_1d81fVSzzmO1X3xyJuEJ9zglzK2g&q=&ved=2ahUKEwjTr4PF5ZLdAhWDjKQKHak5A0UQ0Qx6BAgEEAI&adurl=
bjuty smis
29.08.18,17:55
Ale že tym chce sas zrusit tu ficovu zlodejinu a poplatok30/€ za objednane vysetrenie tu uz nespomeniete ani jedna...vsak misoft?
veronikasad
29.08.18,18:23
Ale že tym chce sas zrusit tu ficovu zlodejinu a poplatok30/€ za objednane vysetrenie tu uz nespomeniete ani jedna...vsak misoft?
obidve sme popísali aktuálnu situáciu, politika ma nezaujíma, o žiadnej ficovej zlodejine netuším.
pavol54
29.08.18,18:28
Ale že tym chce sas zrusit tu ficovu zlodejinu a poplatok30/€ za objednane vysetrenie tu uz nespomeniete ani jedna...vsak misoft?
obidve sme popísali aktuálnu situáciu, politika ma nezaujíma, o žiadnej ficovej zlodejine netuším.
niekto otvorí chladničku a fico, konzervu a fico a pod
veronikasad
29.08.18,18:32
Ale že tym chce sas zrusit tu ficovu zlodejinu a poplatok30/€ za objednane vysetrenie tu uz nespomeniete ani jedna...vsak misoft?
obidve sme popísali aktuálnu situáciu, politika ma nezaujíma, o žiadnej ficovej zlodejine netuším.
niekto otvorí chladničku a fico, konzervu a fico a pod
poniektorí sa zobudia po volbách zo Sulíkových medových motúzov ...
buchač
29.08.18,18:37
poniektorí sa zobudia po volbách zo Sulíkových medových motúzov ...

Chran nas Boh od Sulikovych planov a reforiem.
kukučka
29.08.18,18:41
Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...
bjuty smis
29.08.18,19:03
Ale že tym chce sas zrusit tu ficovu zlodejinu a poplatok30/€ za objednane vysetrenie tu uz nespomeniete ani jedna...vsak misoft?
obidve sme popísali aktuálnu situáciu, politika ma nezaujíma, o žiadnej ficovej zlodejine netuším.

kedže evidentne netušíš, tak ti to poviem...
ordinačné hodiny budú môcť podľa súčasného zákona zaviesť ambulantní lekári začiatkom roka 2019. Doplnkové ordinačné hodiny by mali byť pre všeobecných lekárov a špecialistov nepovinné.
Pacient sa v rámci nich má objednať, za vyšetrenie si bude musieť zaplatiť, keďže nebude hradené z verejného zdravotného poistenia. Maximálna suma bude 30 eur.

tak už to vieš....fico 30, sas . 10...
bjuty smis
29.08.18,19:05
Ale že tym chce sas zrusit tu ficovu zlodejinu a poplatok30/€ za objednane vysetrenie tu uz nespomeniete ani jedna...vsak misoft?
obidve sme popísali aktuálnu situáciu, politika ma nezaujíma, o žiadnej ficovej zlodejine netuším.
niekto otvorí chladničku a fico, konzervu a fico a pod
..človek s toľkou nevedomosťou a takým sebavedomím....
nebolo by lepšie si aspoň niečo o tom prečítať, kým sa tu zasa zhovaďuješ ?
bjuty smis
29.08.18,19:07
poniektorí sa zobudia po volbách zo Sulíkových medových motúzov ...

Chran nas Boh od Sulikovych planov a reforiem.
ale konkrétne zas nič nedáš ...však... pred ktorými sulíkovými plánmi ťa má chrániť boh ??,

ešte si stále neodpovedal na tie kiskové útoky na slovensko...na portál aktuality atd..

ale v pohode...
bjuty smis
29.08.18,19:25
Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...

Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...
tak to máš perfektné..
teba sa to vôbec netýka...

a my, čo máme problém so zdravotnou dostupnosťou čo teraz ?,
buchač
29.08.18,19:30
poniektorí sa zobudia po volbách zo Sulíkových medových motúzov ...

Chran nas Boh od Sulikovych planov a reforiem.
ale konkrétne zas nič nedáš ...však...

ešte si stále neodpovedal na tie kiskové útoky na slovensko...
...a na co ? Nevidim dovod.

To je ako v sporte.
Ti skalni fanúšikovia nedaju dopustit na svojho športovca, mancaft ani za svet. Este aj otvorenu zlomeninu kosti po faule svojho milacika nevidia a rozhodcu posielaju do certa..

Ti objektivni si vychutnavaju len sport a tomu fandia.

.... teraz sa pozri do zrkadla...a co uvidis ?
Ja vidim neobjektivitu, takze nema význam sa rozpisovať.
bjuty smis
29.08.18,19:39
je ťažké diskutovať, ked nevieš jediným argumentom podporiť svoj názor...

a bud si istý, že žiadny politik, ani strana nie su môj miláčik..
vidíš neobjektivitu v tom, že podla mňa je ok mať možnosť - nie povinnosť - zaplatit si za vyšetrenie na presný čas ?
misoft
29.08.18,20:12
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Mňa si do huby neber!!!! K týmto objednávkam u lekárov som sa nevyjadroval!
Zase niekto poriadneho capa strelil, že bjuty?
bjuty smis
29.08.18,20:39
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Mňa si do huby neber!!!! K týmto objednávkam u lekárov som sa nevyjadroval!
Zase niekto poriadneho capa strelil, že bjuty?
budem si brať, koho uznám za vhodné
ked chceš, vysvetli svoju reakciu o 14:52 na túto tému

ked to zase nedokážeš, nechaj tak...
misoft
29.08.18,20:45
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Mňa si do huby neber!!!! K týmto objednávkam u lekárov som sa nevyjadroval!
Zase niekto poriadneho capa strelil, že bjuty?
budem si brať, koho uznám za vhodné
ked chceš, vysvetli svoju reakciu o 14:52 na túto tému

ked to zase nedokážeš, nechaj tak...
O 14:52 som tu nereagoval.... predtým som písal, ako EU ide zakázať predaj halogeniek.... kúp si okuliare! A poriadne veľké!!!!!!!
V prehľade mojich príspevkov nič také nie je. Sú tam časy 12:54 (o halogénkach) a potom až po 22:00. Takže ja nemusím NIČ vysvetľovať, vysvetli TY, odkiaľ sa zjavil čas 14:52......
kukučka
29.08.18,20:51
Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...

Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...
tak to máš perfektné..
teba sa to vôbec netýka...

a my, čo máme problém so zdravotnou dostupnosťou čo teraz ?,
1/ Asi sme sa nerozumeli, neviem koľko má náš okres lekárov, ale ak sa elektronicky dá objednať len k 3 či 4, o čom to svedčí?
2/ Zdravotná dostupnosť? Ak vstanem o piatej a nezmeškám autobus, možno ma okolo obeda zoberú...radšej som zdravá a nejdem, alebo mi lístok prepadne
3/ Ak dám niečo okolo alternatívy, nastupuje čata
bjuty smis
29.08.18,20:58
Všetko, čo navrhnú - má zmysel, ale len pre nich, nie pre ľudí....
túto reakciu myslím, nepíšem dnes..
tak aký to má zmysel pre nich , a nie pre ludí ?
misoft
29.08.18,21:01
Jáááj - ty myslíš toto? A nie je to pravda? Okrem toho - je to VŠEOBECNÉ - myslel som tým mocipánov a rôznych straníckych poskokov - o zdravotníctve (objednávanie) som sa nezmieňoval. Takže - jsi vedle jak tá jedle....
Mal som vtedy na mysli (asi) SAS... čo navrhujú, predkladajú, vymýšľajú....
buchač
29.08.18,21:02
1/ Asi sme sa nerozumeli, neviem koľko má náš okres lekárov, ale ak sa elektronicky dá objednať len k 3 či 4, o čom to svedčí?
2/ Zdravotná dostupnosť? Ak vstanem o piatej a nezmeškám autobus, možno ma okolo obeda zoberú...radšej som zdravá a nejdem, alebo mi lístok prepadne
3/ Ak dám niečo okolo alternatívy, nastupuje čata
1/ Pocet lekarov v meste je xxx...podla ecasenky sa by som sa mohol objednat u cca 20tich.
No ale problem...decko uz davno nie som, tehotnym byt neplanujem...;) :D
2/ Dostupnost je vcelku fajn...len ta doprava.
3/ Cata su tri druzstva o pocte cca 8 ks...
Na vas dve by ale bol potrebny minimálne pluk...:D :D :D
bjuty smis
29.08.18,21:08
Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...

Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...
tak to máš perfektné..
teba sa to vôbec netýka...

a my, čo máme problém so zdravotnou dostupnosťou čo teraz ?,
1/ Asi sme sa nerozumeli, neviem koľko má náš okres lekárov, ale ak sa elektronicky dá objednať len k 3 či 4, o čom to svedčí?
2/ Zdravotná dostupnosť? Ak vstanem o piatej a nezmeškám autobus, možno ma okolo obeda zoberú...radšej som zdravá a nejdem, alebo mi lístok prepadne
3/ Ak dám niečo okolo alternatívy, nastupuje čata
1. ak sa u vás dá objednať k lekárom, máš problém s návrhom sas ? nejao ťa to obmedzuje ,
kde to ži ješ ,
ja žijem v senci
nedávno dcéru v nedelu rozbolelo ucho..v pondelok išla k lekárovi, žiadanka k ušnému..
nemá zmluvu s dôverou tak ju poslal do pezinka...v utorok išla do pezinka...došla , cca o 7 : 30, , časenky rozchytané, musela ísť v stredu na 6.00, ked dávajú časenky...
aký máte problém s tým, aby si zaplatila 10evro a 3 dni nebola v bolestiach ??
ked je u vás ostatných také zdravotníctvo, že tam nemáte problémy ??

prečo by som mal stávať o piatej a stíhať autobus ???

tretí bod som nepochopil...

štát rozkradnutý, zdravotníctvo v kolapse , na operáciu sa čaká rok a tu sami obhajcovia....
pošlite vdove paškovej na veniec....
veronikasad
29.08.18,21:16
Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...

Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...
tak to máš perfektné..
teba sa to vôbec netýka...

a my, čo máme problém so zdravotnou dostupnosťou čo teraz ?,
1/ Asi sme sa nerozumeli, neviem koľko má náš okres lekárov, ale ak sa elektronicky dá objednať len k 3 či 4, o čom to svedčí?
2/ Zdravotná dostupnosť? Ak vstanem o piatej a nezmeškám autobus, možno ma okolo obeda zoberú...radšej som zdravá a nejdem, alebo mi lístok prepadne
3/ Ak dám niečo okolo alternatívy, nastupuje čata
1. ak sa u vás dá objednať k lekárom, máš problém s návrhom sas ? nejao ťa to obmedzuje ,
kde to ži ješ ,
ja žijem v senci
nedávno dcéru v nedelu rozbolelo ucho..v pondelok išla k lekárovi, žiadanka k ušnému..
nemá zmluvu s dôverou tak ju poslal do pezinka...v utorok išla do pezinka...došla , cca o 7 : 30, , časenky rozchytané, musela ísť v stredu na 6.00, ked dávajú časenky...
aký máte problém s tým, aby si zaplatila 10evro a 3 dni nebola v bolestiach ??
ked je u vás ostatných také zdravotníctvo, že tam nemáte problémy ??

prečo by som mal stávať o piatej a stíhať autobus ???

tretí bod som nepochopil...

štát rozkradnutý, zdravotníctvo v kolapse , na operáciu sa čaká rok a tu sami obhajcovia....
pošlite vdove paškovej na veniec....Si naivný, ak si myslíš, že pri limite 5 hod.týždenne sa za poplatok 10€ dostane na vyšetrenie v ten, alebo nasledujúci deň ...
bjuty smis
29.08.18,21:41
Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...

Len zo zvedavosti som klikla a v mojom okrese mi ponúklo štyroch
lekárov, na e časenke troch...
tak to máš perfektné..
teba sa to vôbec netýka...

a my, čo máme problém so zdravotnou dostupnosťou čo teraz ?,
1/ Asi sme sa nerozumeli, neviem koľko má náš okres lekárov, ale ak sa elektronicky dá objednať len k 3 či 4, o čom to svedčí?
2/ Zdravotná dostupnosť? Ak vstanem o piatej a nezmeškám autobus, možno ma okolo obeda zoberú...radšej som zdravá a nejdem, alebo mi lístok prepadne
3/ Ak dám niečo okolo alternatívy, nastupuje čata
1. ak sa u vás dá objednať k lekárom, máš problém s návrhom sas ? nejao ťa to obmedzuje ,
kde to ži ješ ,
ja žijem v senci
nedávno dcéru v nedelu rozbolelo ucho..v pondelok išla k lekárovi, žiadanka k ušnému..
nemá zmluvu s dôverou tak ju poslal do pezinka...v utorok išla do pezinka...došla , cca o 7 : 30, , časenky rozchytané, musela ísť v stredu na 6.00, ked dávajú časenky...
aký máte problém s tým, aby si zaplatila 10evro a 3 dni nebola v bolestiach ??
ked je u vás ostatných také zdravotníctvo, že tam nemáte problémy ??

prečo by som mal stávať o piatej a stíhať autobus ???

tretí bod som nepochopil...

štát rozkradnutý, zdravotníctvo v kolapse , na operáciu sa čaká rok a tu sami obhajcovia....
pošlite vdove paškovej na veniec....Si naivný, ak si myslíš, že pri limite 5 hod.týždenne sa za poplatok 10€ dostane na vyšetrenie v ten, alebo nasledujúci deň ...
Takze sa dostanem neskorsie?
Ta novela je skutocne proti mne?
korela
29.08.18,22:47
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja vidím, nie každý si môže dovoliť zo svojho príjmu ten poplatok zaplatiť. Prečo ostatní musia čakať. Však nech si lekári vyčlenia čas mimo riadnych ordinačných hodín ...
Niekedy si na vine aj pacienti... U jedného môjho špecialistu fungovalo objednávanie na čas, nie vždy sa mu podarilo čas dodržať, pacienti mu nadávali. Tak sa naštval a objednávanie zrušil. Teraz to funguje tak, že sestrička o siedmej zavesí na nástenku určitý počet časeniek, komu sa neujde, má smolu. Pacienti čakajú pred Poliklinikou aj od piatej ráno ...
Aj si citala ten navrh?
Ide max o 5 hodin do tyzdna..
Citala si vyjadrenia lekarov, ked im to fico a smer zobral ?
A nefunguje to tak, ako pises...opytaj sa korely a buchaca...
Normalne si brkni, ob jednaj sa a hotovo....
ano, funguje aj objednávanie cez lekár.sk. Malo by byť bezplatné, poznám aj súkromnú chirurgickú ambulanciu, ktorá cez to funguje a vyberá poplatok 20€ za služby recepcie. Pritom ide o ambulanciu, ktorá ma zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami.
Tak potom prečo vam vadi navrh sas ?
Vy mate funkcny system...a inym by to mohlo pomoct...
Nechapem, preco to vadi tym,,ktori to vobec neplanuju vyuzivat
Každý národ má pamäť, a verím, že ju nestratili ani obyvatelia Slovenska.
Nie je ťažké pred voľbami podliezť latku s 10 eurami, a skúsiť podraziť návrh s 30 eurami, naivný prístup, ide aj o to, ako dlho by to však fungovalo. Ľudia už majú skúseností s politikmi za tie roky až-až, aj sľúbené dvojnásobné platy a pod., sasáci robia kiksy a sú viac ako čitateľní.
Čo sa týka elektr. zdravotníctva, VB zastavila celý projekt, stálo ich to miliardu libier, ale napokon ho neuviedli do praxe.
A čo sa týka kvality a systému nášho zdravotníctva, už mohlo byť dávno vyriešené.
misoft
30.08.18,05:44
Každý národ má pamäť, a verím, že ju nestratili ani obyvatelia Slovenska.
Nie je ťažké pred voľbami podliezť latku s 10 eurami, a skúsiť podraziť návrh s 30 eurami, naivný prístup, ide aj o to, ako dlho by to však fungovalo. Ľudia už majú skúseností s politikmi za tie roky až-až, aj sľúbené dvojnásobné platy a pod., sasáci robia kiksy a sú viac ako čitateľní.
Čo sa týka elektr. zdravotníctva, VB zastavila celý projekt, stálo ich to miliardu libier, ale napokon ho neuviedli do praxe.
A čo sa týka kvality a systému nášho zdravotníctva, už mohlo byť dávno vyriešené.
No konečne normálne napísané. Národ má svoju pamäť, niekedy ju nestratí - lenže v čase volieb tá pamäť niekedy zlyháva, alebo šla na dovolenku :D
A potom znova máme strany, straničky s rôznymi názvami, kde sa pretŕčajú rôzne persóny, nasľubujú už dávno nasľubované.... a napokon sa to vráti do starých koľají.... stranícki hlavúni budú kradnúť, budú podporovať svojich megazlodejov, školstvo, zdravotníctvo, doprava, potravinárstvo - to sa bude zase len plátať .
Národ si to bude znova pamätať... ale prídu ďalšie voľby...(začni čítať od začiatku tohto príspevku.....)
bjuty smis
30.08.18,06:33
Každý národ má pamäť, a verím, že ju nestratili ani obyvatelia Slovenska.
Nie je ťažké pred voľbami podliezť latku s 10 eurami, a skúsiť podraziť návrh s 30 eurami, naivný prístup, ide aj o to, ako dlho by to však fungovalo. Ľudia už majú skúseností s politikmi za tie roky až-až, aj sľúbené dvojnásobné platy a pod., sasáci robia kiksy a sú viac ako čitateľní.
Čo sa týka elektr. zdravotníctva, VB zastavila celý projekt, stálo ich to miliardu libier, ale napokon ho neuviedli do praxe.
A čo sa týka kvality a systému nášho zdravotníctva, už mohlo byť dávno vyriešené.

no ty si doslova zlatá :)
napíšeš toto :
Prišli už niekedy so zmysluplným návrhom? Čakaniu u lekára sa dá vyhnúť aj objednaním na čas cez sestričku, aj telefonicky, ako to funguje v súkromných zariadeniach, čím sa ich práca líši od štátnych?
Zasa by radi iba vyťahovali peniaze od ľudí. Nech sa ich spýtajú, či majú ešte z čoho.


ked ti to vyvrátim, že naopak nejdú vyťahovať peniaze ľudom, ušetria, tak je to od nich podliezanie latky a to presne zacitujem :

podraziť návrh s 30 eurami, .....


radosť s takýmito debatovať :))
misoft
30.08.18,07:31
Keď si to rozoberieme: je to nezmysel!
Prečo? Keby v tých radách, vedeniach sedeli ľudia, ktorí rozmýšľajú, keby na ministerstvách, štátnych úradoch sedeli ľudia, ktorí rozmýšľajú, bolo by to inak. Lenže v rôznych tých správach, vedeniach sedia ľudia, ktorí nerozmýšľajú ekonomicky, nerozumejú sa tomu (viď piešťanská nemocnica - raper Ego, ktorý h0vn0 vie niečo o zdravotníctve, alebo poradkyňa Martinková za Mečiara.....) - tí hľadia len na to, akoby ONI na tom zarobili, svoje kontá si naplnili. Ministri a úradníci nekontrolujú ani to, že jedna nemocnica nakúpi CT-čko za 1,5 milióna €, kým druhá (kde sedí vedenie, ktoré aspoň trochu uvažuje) ho nakúpi za 700 000€.
Keby to eHealth fungovalo tak, ako má a nie neustále vrážať do toho prachy (a firma sa nabaľuje) - tak by bolo dostatok peňazí pre zdravotníctvo, lekárom by sa platilo to, čo treba, nemocnice by sa modernizovali, pacienti by nečakali 2-3-4-5-6 hodín, než ho zoberie, nemuselo by sa objednávať, nemuseli by sa platiť za objednanie.
Chyba je úplne hore! V tých, ktorých si národ (ktorý si "pamätá", ale v dobe volieb má akúsi amnéziu uvažovania) zvolil.
No a logicky príde zase niekto s nejakým návrhom, ľudia si pamätajú, ale keď príde na lámanie chleba, ten niekto odrazu otočí a ľudia si už nepamätajú to, čo si pamätať mali.

A ešte poznámočka: pred voľbami naozaj nie je z čoho vyberať... všetci ťahajú medové motúzy popod fúzy, po voľbách však lížu smotanu. A občan je tam, kde bol predtým....
pavol54
30.08.18,07:57
Keď si to rozoberieme: je to nezmysel!
Prečo? Keby v tých radách, vedeniach sedeli ľudia, ktorí rozmýšľajú, keby na ministerstvách, štátnych úradoch sedeli ľudia, ktorí rozmýšľajú, bolo by to inak. Lenže v rôznych tých správach, vedeniach sedia ľudia, ktorí nerozmýšľajú ekonomicky, nerozumejú sa tomu (viď piešťanská nemocnica - raper Ego, ktorý h0vn0 vie niečo o zdravotníctve, alebo poradkyňa Martinková za Mečiara.....) - tí hľadia len na to, akoby ONI na tom zarobili, svoje kontá si naplnili. Ministri a úradníci nekontrolujú ani to, že jedna nemocnica nakúpi CT-čko za 1,5 milióna €, kým druhá (kde sedí vedenie, ktoré aspoň trochu uvažuje) ho nakúpi za 700 000€.
Keby to eHealth fungovalo tak, ako má a nie neustále vrážať do toho prachy (a firma sa nabaľuje) - tak by bolo dostatok peňazí pre zdravotníctvo, lekárom by sa platilo to, čo treba, nemocnice by sa modernizovali, pacienti by nečakali 2-3-4-5-6 hodín, než ho zoberie, nemuselo by sa objednávať, nemuseli by sa platiť za objednanie.
Chyba je úplne hore! V tých, ktorých si národ (ktorý si "pamätá", ale v dobe volieb má akúsi amnéziu uvažovania) zvolil.
No a logicky príde zase niekto s nejakým návrhom, ľudia si pamätajú, ale keď príde na lámanie chleba, ten niekto odrazu otočí a ľudia si už nepamätajú to, čo si pamätať mali.

A ešte poznámočka: pred voľbami naozaj nie je z čoho vyberať... všetci ťahajú medové motúzy popod fúzy, po voľbách však lížu smotanu. A občan je tam, kde bol predtým....
nie každému hovnu hovoríme med (len včeliemu) Takže na tých motúzoch môže byť všeličo
BXLmiami
30.08.18,08:53
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja v tom vidím problém.40 hodín ordinovať ako podmienka znamená 8 hod.denne+ dalšie hodiny administratíva zadarmo a potom 5 hodín na objednanie?Trhnite si.
bjuty smis
30.08.18,08:58
Co som chodil a este aj niekde chodim, tak to fugovalo.
Stacilo len zavolat...samozrejme, ze s určitou rezervou.
Termin bol a aj je na den a patričnú hodinu.
Je jasne, ze tie casy sa obcas posunuli...

Vsetko bez nejakých poplatkov.

to možno platí pri chronických chorobách, alebo dlhodobej liečbe, kda ťa už lekár pozná..

ale ked ťa zajtra rozbolia uši a pojdeš ušnému......alebo dostaneš chrípku
Tak pojdem k obvodnemu po výmenný lístok a hajde na ORL.
Žiadny problém....teda okrem stravenia urciteho casu v cakarni.

Ze existuju aj ine moznosti, to ani nevravím.
Hej...tak to dnes funguje
2 dni v ......vies kde
Preto sas navrhuje zmenu....
Nikoho nenuti...iba komu tento system nevyhovuje moze podla ich navrhu

Vidiš v tom problem ako korela a misoft ??
Ja v tom vidím problém.40 hodín ordinovať ako podmienka znamená 8 hod.denne+ dalšie hodiny administratíva zadarmo a potom 5 hodín na objednanie?Trhnite si.

čo tak si ten návrh aj prečítať, skôr než si taká milá ??

Návrh by zaviedol ordinačné hodiny určené na vyšetrenia objednané na konkrétny čas v rámci riadnych ordinačných hodín za poplatok v uvedenej výške. Rozsah takýchto ordinačných hodín by bol maximálne päť za týždeň.
BXLmiami
30.08.18,09:07
Včera v TV novinách to bolo.Podmienkou na to aby bolo možné 5 hodín objednávať je že lekár bude ordinovať 40 hodín týždenne.Vieš parlament kompletne zdžubal zdravotníctvo.Zo zákona nikto neplatí ani jeden papier aj ked kody na to sú a zaberá administratíva aspon tretinu prac.času.K tomu nadiktovaná povinná sestra s povinným platom bez toho,že by niekto riešil limity zo ZP a dumpingovú cenovú politiku.Lekár nemôže povedať že budem robiť viac aby som pokryl náklady,je povinný dodržiavať prac.čas.Atd,atd.A do toho SaS so svojimi od života odtrhnutými a absolutne nekompetentnými návrhmi.Nevravím že ostatní sú kompetentní,Zvonár,Blanár to je chodiaca katastrofa pre zdravotníctvo.No ale teda Cigániková tiež.A že som čítala každý jeden jej blog na to sa spaľhni.Celé zle.
Darina1234
30.08.18,09:11
veru, cele zle
bjuty smis
30.08.18,09:20
Včera v TV novinách to bolo.Podmienkou na to aby bolo možné 5 hodín objednávať je že lekár bude ordinovať 40 hodín týždenne.Vieš parlament kompletne zdžubal zdravotníctvo.Zo zákona nikto neplatí ani jeden papier aj ked kody na to sú a zaberá administratíva aspon tretinu prac.času.K tomu nadiktovaná povinná sestra s povinným platom bez toho,že by niekto riešil limity zo ZP a dumpingovú cenovú politiku.Lekár nemôže povedať že budem robiť viac aby som pokryl náklady,je povinný dodržiavať prac.čas.Atd,atd.A do toho SaS so svojimi od života odtrhnutými a absolutne nekompetentnými návrhmi.Nevravím že ostatní sú kompetentní,Zvonár,Blanár to je chodiaca katastrofa pre zdravotníctvo.No ale teda Cigániková tiež.A že som čítala každý jeden jej blog na to sa spaľhni.Celé zle.
tak to má byť práve od 2019, podla smeráckého zákona

po ordinačných
30
neplatí poisťovňa


sas to páve chce opraviť...
a ako je to tu zvykom, za dobrý skutok zožala zaslúženú kritiku...

tak si to majte pekne podla fica
BXLmiami
30.08.18,09:35
Aj Smer aj SaS zabúda na jednu stránku veci.Na lekárov.Ani za 30 ani za 10.Trhnite si.
Alebo začnite konečne s lekármi a ambulanciami jednať slušne.A nie nahánať nás ako psov za to,čo zničili politici v širokej koalícii od Mečiara cez Uhliarika až po Fica.Všetko jeden čert.
bjuty smis
30.08.18,12:41
Aj Smer aj SaS zabúda na jednu stránku veci.Na lekárov.Ani za 30 ani za 10.Trhnite si.
Alebo začnite konečne s lekármi a ambulanciami jednať slušne.A nie nahánať nás ako psov za to,čo zničili politici v širokej koalícii od Mečiara cez Uhliarika až po Fica.Všetko jeden čert.

že "trhnite si " :))

v prvom rade si uvedom, že všetci ministri zdravotníctva boli lekári...až po druckera..

a tak to aj vypadá...
Žabinka
30.08.18,12:59
vicktor
30.08.18,13:36
Presiel som zrekonstruovanym podchodom na Trnavskom myte.
Vyzera pekne, ale preco ubudlo trojo pohyblivych schodov...?
korela
30.08.18,13:58
Presiel som zrekonstruovanym podchodom na Trnavskom myte.
Vyzera pekne, ale preco ubudlo trojo pohyblivych schodov...?
Nepresunú ich na Hl. stanicu?
vicktor
30.08.18,14:24
Stare nefukcne schody ? Naco by to robili?
korela
30.08.18,14:34
Stare nefukcne schody ? Naco by to robili?
Pokus o iróniu, BA je asi posledné hl. mesto, kde sa vláči batožina hore obyčajnými schodmi.
buchač
30.08.18,14:36
Naco ?
Sak take nevies ?
Ved predsa sa ide v Blave budovat metro...;) :D
....a zacat sa ma prave pri Hl.stanici....vykopu dieru a po hentych schodoch budu makaci do podzemia chodit.
Jedny schody spojazdnia....tymito sa budu blavacki managerkovia vozit.
misoft
30.08.18,15:33
misoft
30.08.18,15:34
Stare nefukcne schody ? Naco by to robili?
Pokus o iróniu, BA je asi posledné hl. mesto, kde sa vláči batožina hore obyčajnými schodmi.
Ešte sú tam tí nosiči batožiny, alebo ich v "tichosti" odpratali?
Žabinka
30.08.18,15:54
lujza.j
30.08.18,17:47
Ja si podchod pamatam ako decko...babka margit tam byvala...chodila som sa tam korculovat:---a aj to to sledovala ako to stavali...
Citala som si komentar p.rymarenka co povodny projektant tiez tam byva.....ze zrusili schody..ak nastane krizova situacia..vytahy nebudu stihat...
buchač
30.08.18,18:40
Naco ?
Sak take nevies ?
Ved predsa sa ide v Blave budovat metro...;) :D
....a zacat sa ma prave pri Hl.stanici....vykopu dieru a po hentych schodoch budu makaci do podzemia chodit.
Jedny schody spojazdnia....tymito sa budu blavacki managerkovia vozit.

Toto som napisal na zaklade blogu na Pravde od Marinka Vjazan.
Je sice pravda, ze si z Blavakov a Blavy robim prdel (a nie som jediny)...a sak preco aj nie ? ;) :D

Lenze henten blog je teda riadna onacina...
misoft
30.08.18,18:52
Presiel som zrekonstruovanym podchodom na Trnavskom myte.
Vyzera pekne, ale preco ubudlo trojo pohyblivych schodov...?
Za mojich čias (bolo mi udelené "právo" na tri roky byť Blavákom :D) - v rokoch 1977-1980 - síce neboli tak pografitované, ale záchody stále smrdeli a schody už vtedy nefungovali.
misoft
01.09.18,09:13
Od dnešného dňa vstupuje do platnosti "antibyrokratický" zákon.
Ale! Budú to vedieť aj tetuška na úradoch? Možno niektoré, ale (možno) väčšina i tak bude vyžadovať nezmysly (čo sa im však môže skramentsky predražiť :D ).
A havinkovia už nie sú vecou, ale živým tvorom..... oficiálne!
mimotemy
Veterinári v najbližších dňoch, týždňoch si prídu na svoje..... potečú bubáčiky....
alaya1
01.09.18,09:27
Preco myslis, ze veterinarny zakon je o prachoch pre veterinarov? Pre ten cip? Ved stoji par eur
Žabinka
01.09.18,10:35
Od dnešného dňa vstupuje do platnosti "antibyrokratický" zákon.
Ale! Budú to vedieť aj tetuška na úradoch? Možno niektoré, ale (možno) väčšina i tak bude vyžadovať nezmysly (čo sa im však môže skramentsky predražiť :D ).
A havinkovia už nie sú vecou, ale živým tvorom..... oficiálne!
mimotemy
Veterinári v najbližších dňoch, týždňoch si prídu na svoje..... potečú bubáčiky....
Duško, zaregistroval si nedávny prípad od Košíc, zviazaná sučka pod mostom? Bolo mi do plaču, keď som ju videla. Urobil to síce dáky cigánisko, ale takých prípadov je určite veľa aj medzi necigáňmi.. 10 eur za čip, na tom veterinári asi nezarobia.. Ale skôr bude zistiteľný majiteľ psa, a o to tu ide..
buchač
01.09.18,10:43
To vazne ide len o ten cip ?
Snad nemyslite vazne.

Tie cipy su nejak evidovane ? Teda presnejsie povedané, su evidované v ramci EU ?
Pokial viem, tak nie...ci ?

P.S.
Podla netu sa ceny za cipovanie pohybuju od 10 - 30€.

P.S.
Ze su tam tie palky za nesplnenie ?
Degesi na to srali aj doteraz, ked to mali zadarmiko a budu na to srat aj naďalej, ked to budu mat zadarmo tiež.
Žabinka
01.09.18,11:42
To vazne ide len o ten cip ?
Snad nemyslite vazne.

Tie cipy su nejak evidovane ? Teda presnejsie povedané, su evidované v ramci EU ?
Pokial viem, tak nie...ci ?

P.S.
Podla netu sa ceny za cipovanie pohybuju od 10 - 30€.

P.S.
Ze su tam tie palky za nesplnenie ?
Degesi na to srali aj doteraz, ked to mali zadarmiko a budu na to srat aj naďalej, ked to budu mat zadarmo tiež.
cena čipu má byť max. 10€.. tebou uvádzané ceny sú možno súčasné..
evidencia, dúfam, je cez internet, takže odsledovateľné aj v iných krajinách, inak by to asi nemalo zmysel..
buchač
01.09.18,11:59
Zial, nie som na PC, ale na mobile....a to nie je pre mňa to pravé orechové.

Ale ak by som mal dobry ntb ( na pokazenom vela vody nenamutim), dal by som k dispo par linkov a ci postrehov z roznych diskusii.

Cena cipu je jedna vec, no je v tej cene vsetko ?

Priklanam sa k nazoru viktora, ze ide o biznis...o kuwa biznis.
Nieco podobne uz mame.
Psycholobby si presadila tie povinné a pravidelne testy u vybranych skupin vodicov...a aj u drzitelov ZP. Ta lehota je kazdych 10 rokov. No psychosi chcu skratenie na 5 rokov. A urcite by sa nebranili aj kratsej lehote.
Pre info davam, ze tu ide oproti cipovaniu o ine love...cca 60 - 80€.
Obycajne pocty (nie matika) da solidny vysledok....tisice €€€€...TISICE !
misoft
01.09.18,12:01
Degesi na to srali aj doteraz, ked to mali zadarmiko a budu na to srat aj naďalej, ked to budu mat zadarmo tiež.
A teraz si predstav, keď si urobia guláš, zabudnú na ten čip a potom budú náhodou indikovať, že zožrali psov nejakých troch majiteľov.... :D:D:D
A k tomu

Cena cipu je jedna vec, no je v tej cene vsetko ?
Tých 10€ je len čip, veterinár je len distribútor, za čip tých 10€ odvádza... neviem komu, asi štátu, ktorý tie čipy dal vyrobiť. Ostatné "vedľa toho" - tak tam asi skasíruje....

Tie cipy su nejak evidovane ? Teda presnejsie povedané, su evidované v ramci EU ?
Naše sú zatial v SK databáze (ale istotne nie všetky), no počíta sa s prepojením databáz - obchod so psami ešte stále existuje... aj cezhraničný....
kukučka
01.09.18,12:24
Mám psa, ktorý by nezaujal ani pašovateľov, ani konzumentov. Zaujímavý je akurát pre skoro všetky malé deti, ktoré ho chcú hladkať rovno po hlave a tak namiesto rodičov ich ja učím opatrnosti a aj to, ako sa majú prihovárať a približovať ku zvieratám. Je to na neuverenie, ale máloktoré dieťa to vie. Nepredpokladám, žeby som ho niekedy brala do lietadla, kde je povinné čipovanie. Som proti čipovaniu a totálne proti povinnému. A že to je biznis zabalený do ochrany zvierat verím na 99%.
alaya1
01.09.18,12:51
Nechce sa mi vysvetlovat zakon, radsej nohy vymacam, ale kym budu existovat jedinci s tak spiatocnickym zmyslanim, veru mnoziarne budu nekontrolovane produkovat. To kolko naryzuje veterinar? Aj ked nacipuje 300 psov, tak 3000 eur
To je biznis, ako svina. Ale pani ex prislusnici su na Porade zasadne negativisticki.
P.s. cip nie je povinny len v lietadle, ale aj ak by si ho pesi vzala napr
do Polska
Vidno, ze si odbornicka, hlavne, ze si proti.
Mila123
01.09.18,12:54
Mám psa, ktorý by nezaujal ani pašovateľov, ani konzumentov. Zaujímavý je akurát pre skoro všetky malé deti, ktoré ho chcú hladkať rovno po hlave a tak namiesto rodičov ich ja učím opatrnosti a aj to, ako sa majú prihovárať a približovať ku zvieratám. Je to na neuverenie, ale máloktoré dieťa to vie. Nepredpokladám, žeby som ho niekedy brala do lietadla, kde je povinné čipovanie. Som proti čipovaniu a totálne proti povinnému. A že to je biznis zabalený do ochrany zvierat verím na 99%.
Kukuč, to je ten pes, ktorý oberá zelenú, či farebnú fazuľku?
korela
01.09.18,13:46
Ja sa na čipovanie pozerám aj z tohto pohľadu https://dennikn.sk/1181998/v-okoli-bratislavy-zije-skoro-stotisic-neprihlasenych-obyvatelov-operatori-ich-nasli-cez-telefon/
Proste kde je pes, väčšinou sa vyskytuje aj jeho pán. Hlavne pri určitých plemenách.
Možno trochu pritiahnuté za vlasy, ale možné je všetko, čas ukáže. Proste pomaly, ale isto.
Súhlasím, že problém s množiarňami by sa mal riešiť, ale ak si niekto myslí, že týmto opatrením sa v plnom rozsahu vykynožia, tak som na pochybách.
Otázka: koľko bolo množiarní pred 89? Odpoveď na otázku, prečo vznikli.
korela
01.09.18,13:51
https://www.olo.sk/o-nas/olo-hlada-vodicov/

Cieľom kampane je poukázať na všetky výhody, ktoré mestská spoločnosť OLO ponúka práve vodičom. K nim patrí, napríklad, priemerný mesačný príjem 1 354 Eur, 13. plat vo výške 100%, 14. plat vo výške 50% priemerného mesačného zárobku, náborový príspevok 500 Eur, jedenkrát ročne zvýšenie základnej mesačnej mzdy o 3%, nadštandardnú výšku príspevku na stravovanie aj počas dovolenky v sume 4,50 Eur/deň, či príplatky za nadčasy od 25% až do 100%. Spoločnosť navyše zabezpečí aktualizáciu vodičského oprávnenia, kvalifikačnej karty vodiča, zdravotnej a psychickej spôsobilosti a v prípade potreby aj zácvik so skúseným vodičom. Ďalšími bonusmi sú pravidelný výplatný termín, bezplatné očkovanie proti hepatitíde a chrípke, celoročný pitný režim, odmeny pri pracovných a životných jubileách a práca na plný úväzok na dobu neurčitú.
buchač
01.09.18,14:47
Nechce sa mi vysvetlovat zakon, radsej nohy vymacam, ale kym budu existovat jedinci s tak spiatocnickym zmyslanim, veru mnoziarne budu nekontrolovane produkovat. To kolko naryzuje veterinar? Aj ked nacipuje 300 psov, tak 3000 eur
To je biznis, ako svina. Ale pani ex prislusnici su na Porade zasadne negativisticki.
.
Napriek tomu, ze som na mobile, tak si davam pozor na to, ako to alebo ono napisem.

Takze robim odstavce a aj odseky s medzerami.
Alebo to nebolo jasne pre pani s dvoma VS ?
Jeden odsek som pisal o vetosoch a cipoch.
Ten druhy zasa o psychosoch a ich palkach. To oni sa kuewsky nabaluju na tych spominanych testoch.
Ked otestuje 300 jedinco, tak je to (mnou uvedenych cenach) medzi 18.000€...24.000€...a to je uz solidny peniaz.
Testy na testy, ale ked sa nieco stane, tak psychos je z obliga......ci ?

P.S.

Uz pri predchdajucom príspevku som ocakaval určitú a negatívnu reakciu...na to som dobry psycholog aj bez skol, mna to naucil život.
Ale ze psychoska nevie citat, to je smutne....ale nohy si mocit, na to by ju bolo.
buchač
01.09.18,15:49
Ja sa na čipovanie pozerám aj z tohto pohľadu https://dennikn.sk/1181998/v-okoli-bratislavy-zije-skoro-stotisic-neprihlasenych-obyvatelov-operatori-ich-nasli-cez-telefon/

Toho humanneho oneho (respektíve "vyzkum") dali do patricneho a hlavne reálneho obrazu nie raz...
alaya1
01.09.18,15:59
Nechce sa mi vysvetlovat zakon, radsej nohy vymacam, ale kym budu existovat jedinci s tak spiatocnickym zmyslanim, veru mnoziarne budu nekontrolovane produkovat. To kolko naryzuje veterinar? Aj ked nacipuje 300 psov, tak 3000 eur
To je biznis, ako svina. Ale pani ex prislusnici su na Porade zasadne negativisticki.
.
Napriek tomu, ze som na mobile, tak si davam pozor na to, ako to alebo ono napisem.

Takze robim odstavce a aj odseky s medzerami.
Alebo to nebolo jasne pre pani s dvoma VS ?
Jeden odsek som pisal o vetosoch a cipoch.
Ten druhy zasa o psychosoch a ich palkach. To oni sa kuewsky nabaluju na tych spominanych testoch.
Ked otestuje 300 jedinco, tak je to (mnou uvedenych cenach) medzi 18.000€...24.000€...a to je uz solidny peniaz.
Testy na testy, ale ked sa nieco stane, tak psychos je z obliga......ci ?

P.S.

Uz pri predchdajucom príspevku som ocakaval určitú a negatívnu reakciu...na to som dobry psycholog aj bez skol, mna to naucil život.
Ale ze psychoska nevie citat, to je smutne....ale nohy si mocit, na to by ju bolo.
Vies co buchac? Mna neurazis. Seba zosmiesnujes. Hulvat si a aj budes
K zenam na nete tiez.
Co cakat od socialistickej gumy. Zavidis ludom aj to, ze ziju v Blave. Tak si ulavuj nadalej. Nezabudni ma opat urazit, ci zazelat chorobu. To ti ide bravurne.
misoft
01.09.18,16:16
Ja sa na čipovanie pozerám aj z tohto pohľadu https://dennikn.sk/1181998/v-okoli-bratislavy-zije-skoro-stotisic-neprihlasenych-obyvatelov-operatori-ich-nasli-cez-telefon/
.
Nuž - ako sa to vezme...... podľa mobilných operátorov... je to tak trochu zavádzajúce!
Môže mať TP na východe, v strede Slovenska, tam kúpi SIM kartu, ale pracuje (a možno má i PP) v BA. A volá - cez mobilné bunky v BA - a hneď ti nejaký pisálek vyriekne ortieľ - SÚ NEPRIHLÁSENÍ.....
Treba pri takomto trochu i HLAVU používať.
Inak - pokiaľ by si nevedela - SIM kartu si môžeš kúpiť u ktoréhokoľvek operátora, kdekoľvek na Slovensku. Takže i Bratislavčan si môže kúpiť SIM kartu vo Svidníku a pritom býva v BA. Pre operátorov je dôležité, aby PLATIL!!!!! Odkiaľ je, kde býva - to im je úplne fuk!
A že to píše Matej Dugovič - pisálek, ktorý o tom vie veľký PRD - a navyše v DenníkuN - to dáva veľkú výpovednú "hodnotu"....
buchač
01.09.18,16:23
Nechce sa mi vysvetlovat zakon, radsej nohy vymacam, ale kym budu existovat jedinci s tak spiatocnickym zmyslanim, veru mnoziarne budu nekontrolovane produkovat. To kolko naryzuje veterinar? Aj ked nacipuje 300 psov, tak 3000 eur
To je biznis, ako svina. Ale pani ex prislusnici su na Porade zasadne negativisticki.
.
Napriek tomu, ze som na mobile, tak si davam pozor na to, ako to alebo ono napisem.

Takze robim odstavce a aj odseky s medzerami.
Alebo to nebolo jasne pre pani s dvoma VS ?
Jeden odsek som pisal o vetosoch a cipoch.
Ten druhy zasa o psychosoch a ich palkach. To oni sa kuewsky nabaluju na tych spominanych testoch.
Ked otestuje 300 jedinco, tak je to (mnou uvedenych cenach) medzi 18.000€...24.000€...a to je uz solidny peniaz.
Testy na testy, ale ked sa nieco stane, tak psychos je z obliga......ci ?

P.S.

Uz pri predchdajucom príspevku som ocakaval určitú a negatívnu reakciu...na to som dobry psycholog aj bez skol, mna to naucil život.
Ale ze psychoska nevie citat, to je smutne....ale nohy si mocit, na to by ju bolo.
Vies co buchac? Mna neurazis. Seba zosmiesnujes. Hulvat si a aj budes
K zenam na nete tiez.
Co cakat od socialistickej gumy. Zavidis ludom aj to, ze ziju v Blave. Tak si ulavuj nadalej. Nezabudni ma opat urazit, ci zazelat chorobu. To ti ide bravurne.
Takze znova ?

Nik ta neurazal...akurat si ten zakladny príspevok o cipovani vzala osobne.
Mne v nom ale islo o porovnanie lobistov, ktorí idu za vidinou isteho kseftu...vetosi, psychosi, lekari, novinari, ochranari...atd.

Urazat si zacala ty tym spomenutim ex povolania (tie predchadzajuce ani nespomínam)...a ja rozhodne nie som s tych, co si nechaju brnkat po nose. A ze si tu pourazala viacerych, to je tiez faktom. Ja som oproti tebe jahniatko.

Teba nemusim urazat, ty si vystacis aj sama.
To zelanie choroby nejak casto pripominas...najdi si prislusne prispevky, prejdi trochu v urcitych suvislostiach...hlavne pozorne citaj, co a ako som napisal, komu a preco....a hlavne s akym zaverom.

Amen
kopretinka
01.09.18,16:23
keď som dávala uspávať psíka,vetoška mi povedala,že jeho čip nikde nie je zaregistrovaný.Zaplatila som a kebyže sa mi pes stratí,tak mi je celé čipovanie na dve veci.Chcela som s ním ísť za hranice a neviem,či by ma vôbec pustili,keby zistii,že je neevidovaný.Tak k čomu mi 13 rokov bolo toto čipovanie? Zaplatila som za nič...........
alaya1
01.09.18,16:31
keď som dávala uspávať psíka,vetoška mi povedala,že jeho čip nikde nie je zaregistrovaný.Zaplatila som a kebyže sa mi pes stratí,tak mi je celé čipovanie na dve veci.Chcela som s ním ísť za hranice a neviem,či by ma vôbec pustili,keby zistii,že je neevidovaný.Tak k čomu mi 13 rokov bolo toto čipovanie? Zaplatila som za nič...........
To, ze si nemala cip registrovany bola chyba veterinara, ktory psa cipoval, ze ho do centralneho registra nezaevidoval a ty ako majitel si ten zaznam mala skontrolovat.
alaya1
01.09.18,16:39
Nechce sa mi vysvetlovat zakon, radsej nohy vymacam, ale kym budu existovat jedinci s tak spiatocnickym zmyslanim, veru mnoziarne budu nekontrolovane produkovat. To kolko naryzuje veterinar? Aj ked nacipuje 300 psov, tak 3000 eur
To je biznis, ako svina. Ale pani ex prislusnici su na Porade zasadne negativisticki.
.
Napriek tomu, ze som na mobile, tak si davam pozor na to, ako to alebo ono napisem.

Takze robim odstavce a aj odseky s medzerami.
Alebo to nebolo jasne pre pani s dvoma VS ?
Jeden odsek som pisal o vetosoch a cipoch.
Ten druhy zasa o psychosoch a ich palkach. To oni sa kuewsky nabaluju na tych spominanych testoch.
Ked otestuje 300 jedinco, tak je to (mnou uvedenych cenach) medzi 18.000€...24.000€...a to je uz solidny peniaz.
Testy na testy, ale ked sa nieco stane, tak psychos je z obliga......ci ?

P.S.

Uz pri predchdajucom príspevku som ocakaval určitú a negatívnu reakciu...na to som dobry psycholog aj bez skol, mna to naucil život.
Ale ze psychoska nevie citat, to je smutne....ale nohy si mocit, na to by ju bolo.
Vies co buchac? Mna neurazis. Seba zosmiesnujes. Hulvat si a aj budes
K zenam na nete tiez.
Co cakat od socialistickej gumy. Zavidis ludom aj to, ze ziju v Blave. Tak si ulavuj nadalej. Nezabudni ma opat urazit, ci zazelat chorobu. To ti ide bravurne.
Takze znova ?

Nik ta neurazal...akurat si ten zakladny príspevok o cipovani vzala osobne.
Mne v nom ale islo o porovnanie lobistov, ktorí idu za vidinou isteho kseftu...vetosi, psychosi, lekari, novinari, ochranari...atd.

Urazat si zacala ty tym spomenutim ex povolania (tie predchadzajuce ani nespomínam)...a ja rozhodne nie som s tych, co si nechaju brnkat po nose. A ze si tu pourazala viacerych, to je tiez faktom. Ja som oproti tebe jahniatko.

Teba nemusim urazat, ty si vystacis aj sama.
To zelanie choroby nejak casto pripominas...najdi si prislusne prispevky, prejdi trochu v urcitych suvislostiach...hlavne pozorne citaj, co a ako som napisal, komu a preco....a hlavne s akym zaverom.

Amen
Pocuvaj buchac venuj sa inym.
Necitovala som tvoj prispevok, preco si myslis, ze mpj patril tebe? Oslovila som tvoj nick?Furt mas potrebu riesit. A co je urazlive na "ex prislusnikoch"?. Netusim. Asi len ta hanba, co pri tom prezivas. To je vsak tvoj problem.
kopretinka
01.09.18,16:40
To, ze si nemala cip registrovany bola chyba veterinara, ktory psa cipoval, ze ho do centralneho registra nezaevidoval a ty ako majitel si ten zaznam mala skontrolovat.
to viem aj bez teba,že to bola chyba veterinára,moja kaderníčka za to určite nemôže.
povinná nie som nič.
alaya1
01.09.18,16:43
To, ze si nemala cip registrovany bola chyba veterinara, ktory psa cipoval, ze ho do centralneho registra nezaevidoval a ty ako majitel si ten zaznam mala skontrolovat.
to viem aj bez teba,že to bola chyba veterinára,moja kaderníčka za to určite nemôže.
povinná nie som nič.
Povinna nie. Ale moznosti si mala.
kopretinka
01.09.18,16:47
To, ze si nemala cip registrovany bola chyba veterinara, ktory psa cipoval, ze ho do centralneho registra nezaevidoval a ty ako majitel si ten zaznam mala skontrolovat.
to viem aj bez teba,že to bola chyba veterinára,moja kaderníčka za to určite nemôže.
povinná nie som nič.
Povinna nie. Ale moznosti si mala.
alaya,napísala som len,čo sa stalo mne.Momentálne mi to je už všetko jedno,ani sa nesťažujem,nepotrebujem nič riešiť,ani rozvíjať debatu a nepotrebujem ani tvoje rady,čo som mala,alebo nemala.
Mária27
01.09.18,20:15
kukučka
01.09.18,20:18
Nechce sa mi vysvetlovat zakon, radsej nohy vymacam, ale kym budu existovat jedinci s tak spiatocnickym zmyslanim, veru mnoziarne budu nekontrolovane produkovat. To kolko naryzuje veterinar? Aj ked nacipuje 300 psov, tak 3000 eur
To je biznis, ako svina. Ale pani ex prislusnici su na Porade zasadne negativisticki.
P.s. cip nie je povinny len v lietadle, ale aj ak by si ho pesi vzala napr
do Polska
Vidno, ze si odbornicka, hlavne, ze si proti.

Rozmýšľala som, či vôbec na tvoje podpásovky reagovať, nakoniec som ti dala za buchača mínus. V používaní a opakovaní cudzích pripomienok si proste majster, to o tých ženách mu nepísal náhodou nedávno bjuty? Nemôžem byť proti? To chceš hlúpymi poznámkami zmeniť môj názor? Môj pes bol v PL x-krát a čo teraz? :---

Zákonov máme dosť, len ich nemá kto dodržiavať.

Takým slepým zástancom čipovania ako si ty odporúčam nechať si pod kožou aspoň týždeň triesku veľkosti zápalky.
buchač
01.09.18,20:31
takto sa teraz jazdí v BA
Niekde musi byt chyba...v niekom alebo niecom. To pocasie ma podla mna najmenšiu vinu.
Predsa je to fakt na smiech, tie Blavacke kalamity.
Nedajboze, aby sa v niektorom stravovacom zariadeni podavala fazula...to by bolo podla medii nasledne asi tornado.
misoft
01.09.18,20:37
bjuty smis
01.09.18,20:50
misoft
01.09.18,21:01
Výsledok "kvalitnej" rekonštrukcie...... vynovili, ale zabudli, že ten podchod bol pravidelne zaplavovaný - žiadna izolácia sa nevykonala.
A zaplavovaný bol už v 80-tych rokoch minulého storočia....
korela
02.09.18,00:10
Ja sa na čipovanie pozerám aj z tohto pohľadu https://dennikn.sk/1181998/v-okoli-bratislavy-zije-skoro-stotisic-neprihlasenych-obyvatelov-operatori-ich-nasli-cez-telefon/
.
Nuž - ako sa to vezme...... podľa mobilných operátorov... je to tak trochu zavádzajúce!
Môže mať TP na východe, v strede Slovenska, tam kúpi SIM kartu, ale pracuje (a možno má i PP) v BA. A volá - cez mobilné bunky v BA - a hneď ti nejaký pisálek vyriekne ortieľ - SÚ NEPRIHLÁSENÍ.....
Treba pri takomto trochu i HLAVU používať.
Inak - pokiaľ by si nevedela - SIM kartu si môžeš kúpiť u ktoréhokoľvek operátora, kdekoľvek na Slovensku. Takže i Bratislavčan si môže kúpiť SIM kartu vo Svidníku a pritom býva v BA. Pre operátorov je dôležité, aby PLATIL!!!!! Odkiaľ je, kde býva - to im je úplne fuk!
A že to píše Matej Dugovič - pisálek, ktorý o tom vie veľký PRD - a navyše v DenníkuN - to dáva veľkú výpovednú "hodnotu"....
Môžeš si kúpiť SIM kartu kde chceš s tým, že ti pred jej odovzdaním oskenujú OP z jednej aj druhej strany a ešte im to aj podpíšeš. Toľko k trvalému pobytu. O zbytku je zbytočné sa zmieňovať.
Kým sa neskenovali, aj tak človek musel poskytnúť všetky údaje.
Info mám aj z iného zdroja, ten odhad je reálny.
buchač
02.09.18,05:35
Info mám aj z iného zdroja, ten odhad je reálny.
Ako som spomenul, ten homogenny ony je zdroj o nicom.
Ak si jeden pozrie na jeho CV ? Ak je podla teba normalne, ze SAV sa zaobera takymito priezkumom, tak diky pekne. Ten homogenes sa JEDNEMU (vraj) problemu venuje peknych par rokov...prva praca je z roku 2010....a potom nasleduju dalsie - vzdy o tom istom.
Homogenny metrosexualny jedinec s vyzorom vikinga by mal dostat akurat tak po vajcach a nie grant, vyplatu.

Kto sa stahuje do okolia Blavy, do satelitov ? Snad si nebudeme tvrdit, ze vychodnare. Lebo ti su v prenajatych bytoch, kde platia nehorazne ciastky ... a blavaci si z nich financuju tie satelitne kutlochy.

P.S.
Co vsetko mam ja z inych zdrojov...ajajaaaaaaaj.
misoft
02.09.18,07:43
Môžeš si kúpiť SIM kartu kde chceš s tým, že ti pred jej odovzdaním oskenujú OP z jednej aj druhej strany a ešte im to aj podpíšeš. Toľko k trvalému pobytu. O zbytku je zbytočné sa zmieňovať.
Kým sa neskenovali, aj tak človek musel poskytnúť všetky údaje.
Info mám aj z iného zdroja, ten odhad je reálny.
A v tomto prípade by som operátora zažaloval pre porušenie GDPR - zaznačiť - môže, skenovať NIE! Aj pre nich platia pravidlá....
buchač
02.09.18,08:03
GDPR ? Naozaj ?
Zakon o elektronickej komunikacii...novela z roku 2011
lujza.j
02.09.18,08:11
Ved voda v podchode ziadna novinka....ked velka leja..povarazalo obklad a voda tiekla...
misoft
02.09.18,08:39
GDPR ? Naozaj ?
Zakon o elektronickej komunikacii...novela z roku 2011
Hmmm.... 2011 a GDPR 2018.... ktoré je neskôr?
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2018/18/20180525#predpis.clanok-1.cast-druha
Sú operátori oprávnenou osobou? §7, §13 Z.z. 18/2018
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2018/18/20180525#predpis.clanok-1.cast-druha
§56 ods.3 písm.a - sa spomína len o získavaní, nie o kopírovaní! Takže ak ja nebudem súhlasiť s okopírovaním - sú povinní si to ručne zaznačiť.
Zo zapísaných údajov sa síce dajú získať iste fakty, ale s kópiou sa dajú robiť "zázraky" - stačí, aby taká kópia OP "unikla" a cez rôzne e-shopy si na cudzie meno nakúpiš i Manhattan...
misoft
03.09.18,07:41
Konečne!
Bratovi sa po siedmych mesiacoch boja s veternými mlynmi, byrokraciou, úradníkmi, nezmyselnými potvrdeniami, neustálymi žiadosťami o dodávanie lekárskych správ podarilo, že rodičia budú mať pridelenú opatrovateľku....
Konečne sa môže začať zaoberať Katastrálnym úradom .... od minulého roka (Október) do dnešného dňa mnou darovaný pozemok jemu nie je prevedený na neho - návrh i po zaplatení poplatku leží stále na úrade niekde v šuflíku. A dokonca ani na sťažnosť na nekonanie, kedy mu bolo priznané vrátenie poplatku - tento doteraz mu vrátený nebol - kataster na to kašle.
Politici kedysi sľubovali, že štátny úradník, ktorý spôsobí svojim konaním, bude za to zodpovedný a bude aj za to pykať... žiaľ, úradníci sú doteraz "chránení".....
Dnes som dal radu bratovi (po oznámení tej dobrej správy), aby napísal rovno na MV sťažnosť na nečinnosť KÚ.
buchač
03.09.18,15:17
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
vicktor
04.09.18,06:36
Potreboval som hranatu 9V bateriu.
V Bille mali za 3,69 (!), tak si hovorim pojdem do Nayu, tam budu mat lepsi vyber aj ceny - mas ho vidiet. Mali 2 druhy - za 5,29 a za 12,99 nabijatelnu.
Kedysi stala myslim 9 Kcs.
buchač
04.09.18,06:51
Som sa dobre pobavil nad tym manikom v Blave, co si pomylil Oktafku s OTckom...ze jak ju utopil, no amen tma.
Nandrolon
04.09.18,07:10
Potreboval som hranatu 9V bateriu.
V Bille mali za 3,69 (!), tak si hovorim pojdem do Nayu, tam budu mat lepsi vyber aj ceny - mas ho vidiet. Mali 2 druhy - za 5,29 a za 12,99 nabijatelnu.
Kedysi stala myslim 9 Kcs.
Skôr by som sa poobzeral v JYSKu a KIKu, alebo u číňana.
Naposledy som ju kupoval do multimetra v ČR v jednom záhradníckom obchode, kde som bral 5 vriec pšenice. Dokonca to bolá tá zelená GP greencell, za 25 Czk /1 euro/.
V klasických hypermarketoch majú aj obyčajné tužkové iba tie najdrahšie...
willma
04.09.18,08:16
Som sa dobre pobavil nad tym manikom v Blave, co si pomylil Oktafku s OTckom...ze jak ju utopil, no amen tma.
to bol blázon - veď videl že ide hlbšie, stačilo spiatočku zaradiť a bol by na suchu
korela
04.09.18,10:59
Potreboval som hranatu 9V bateriu.
V Bille mali za 3,69 (!), tak si hovorim pojdem do Nayu, tam budu mat lepsi vyber aj ceny - mas ho vidiet. Mali 2 druhy - za 5,29 a za 12,99 nabijatelnu.
Kedysi stala myslim 9 Kcs.
Je úplne jedno, čo človek kupuje, sledujem ako pomaly ale isto sa zdvíhajú ceny položiek v potravinách, kúpil by niekto kedysi len taký pór za takmer 30 Sk, mrkvu, zeler, broskyne ... proste všetko a v porovnaní s objemom prostriedkov vtedy a teraz. Za jogurt Alpro vysoliť takmer 4 eurá, čo je 120 Sk, takú drahotu ešte Slovensko nezažilo, položka za položkou. V CZ lacnejšie potraviny, v BILLA donáške v AT evidentne lacnejšie položky i keď je tam nižšie DPH, tu sa nabaľuje obchod, ako vždy.
korela
04.09.18,11:10
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
Dokedy ťa to bude ešte baviť, odborník v danej oblasti nie si. Porovnaj si so súčasným spravodajstvom situáciu vo Viedni pri vysokých zrážkach, potom vypisuj. Teraz mali ešte vyššie ako u nás.
Vezmi do úvahy topografiu Bratislavy, Košice dôkladne nepoznám, nebudem porovnávať, tu sa valí voda z kopcov na pol mesta.
Aj čo stále spomínaš porovnávanie CADu s klasickým rysovaním, to chceš povedať, že dnešní absolventi priemysloviek nedokážu bez PC hodiť ručne nič na papier? To snáď nemôžeš myslieť vážne.
buchač
04.09.18,11:22
Co mna bavi a co nie...to laskavo nechaj na pokoji.

Absolventa dnesnej priemyslovky s tymi minulymi fakt nemozno myslet vazne.
Ti dnesni su na urovni byvalych ucnoviek.
To tvrdim ja, to tvdia ini....to tvrdia aj pedagogovia, ktorí poznaju pomery.

Nepoznas Kosice a ani okolie...ale mudrovat ides ?

Sidliska v KE...Furča, Terasa, Zelezniky, Tahanovce su na kopcoch. Ak by sa voda zliala smerom dole, tak Dom sv. Alzbety ma problém.

Furt mate mozmost zrovnat Karpaty do roviny.


...apropo...v Blave som bol nie raz...ved je to sama rovina...a nie nejake kopce...ale zvelicovanie blavakom teda ide...sak mesto Kalamita.
korela
04.09.18,11:29
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40526254_1716087968513172_7804921197149290496_n.jp g?_nc_cat=0&oh=9b67d2d583239d35af7d68f055b6583c&oe=5C2B8A0A

takto sa teraz jazdí v BA
Benátky nad Dunajom :D:D:D
V správach ukazovali - opäť ten podjazd pod traťou zaplavený... magistrát sa doteraz nepoučil, nič nepodnikol.
https://bratislava.dnes24.sk/images/photoarchive/2018/09/01/voda1.jpg
https://bratislava.dnes24.sk/images/photoarchive/2018/09/01/voda3-imhd.jpg
A čo mal, prosím ťa, za takú krátku podľa teba magistrát urobiť s tým podjazdom? Takých citlivých miest je v Bratislave veľa. To chce pre mesto miliardu.
Najprv bola vybudovaná železničná trať, tá má prísnejšie techn. normy na stúpanie aj oblúky ako cestné stavby, zrejme by nevyšlo zvýšenie stúpania a vybudovanie vyššieho mosta od Hl. stanice po stanicu Nové Mesto, že v tom úseku je cesta znížená je z tohto dôvodu evidentné, jedine čo mohol magistrát urobiť, tak odkloniť dopravu neviem kadiaľ.
V čase projektovania sa s takýmito zrážkami nerátalo. Rovnako ako zač. 20. st. s takými návrhovými rýchlosťami pri cestných stavbách ako dnes.
korela
04.09.18,11:37
Co mna bavi a co nie...to laskavo nechaj na pokoji.

Absolventa dnesnej priemyslovky s tymi minulymi fakt nemozno myslet vazne.
Ti dnesni su na urovni byvalych ucnoviek.
To tvrdim ja, to tvdia ini....to tvrdia aj pedagogovia, ktorí poznaju pomery.

Nepoznas Kosice a ani okolie...ale mudrovat ides ?

Sidliska v KE...Furča, Terasa, Zelezniky, Tahanovce su na kopcoch. Ak by sa voda zliala smerom dole, tak Dom sv. Alzbety ma problém.

Furt mate mozmost zrovnat Karpaty do roviny.


...apropo...v Blave som bol nie raz...ved je to sama rovina...a nie nejake kopce...ale zvelicovanie blavakom teda ide...sak mesto Kalamita.

Preto nemudrujem, nevymýšľaj si.
Celkovo klesla úroveň školstva, nič nové, ale len úplný magor by nevedel urobiť náčrt na mieste aj rukou a zadať rozmery.
Starí učitelia asi nedokážu kráčať s dobou, čo sa mi však nechce veriť. Oni na tých školách učia, tak sú zodpovední za výuku a aj za to, kto im zo škôl vychádza. Tými výrokmi sa nemajú s čím chváliť, to je ich triko.
buchač
04.09.18,12:07
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
Dokedy ťa to bude ešte baviť, odborník v danej oblasti nie si. Porovnaj si so súčasným spravodajstvom situáciu vo Viedni....

TY si snad tym odbornikom ? Nejak sa mi nechce verit.
Ja sa aspon netajim, ze som strojar...

Prispevkom som vzdal uctu Schusterovi...tych inych som dal dole.
Blavacke problemy ? Niet dna, niet media, aby sa nieco neudialo....teda, len zleho...lebo dobreho proste niet.
Kto je vinovaty ? Kazdy slovak, len blavaci su z obliga ?
Kuwa, este aj metro by ste chceli ? He, chudaci cestujúci....sak pri silnejsom dazdi by ich vytopilo jak potkany. V zime by sa pre sneh nedostali do podzemia, lebo vela ( 3 cm) snehu.

...ozaj, ktore spravodajstvo mas na mysli ?
Lebo ja nie kazdej story uverim...
Nandrolon
04.09.18,12:21
Centrum Bratislavy treba vybagrovať a zavodniť, hlavné mesto presunúť do BB - stredu Slovenska. Okolo vzniknutej vodnej nádrže urobiť pieskové pláže, aby sa tam konečne rozvinul ten turizmus. Nesrovnala vyhodiť z úradu, aby sa konečne naučil bicyklovať, nakoľko pred voľbami mu to išlo horšie ako mojej 7 ročnej dcére!
:-)))))
willma
04.09.18,12:34
Nesrovnala vyhodiť z úradu, aby sa konečne naučil bicyklovať, nakoľko pred voľbami mu to išlo horšie ako mojej 7 ročnej dcére!
:-))))) S týmto súhlasím a na ostatné mi nečiahaj :P
korela
04.09.18,13:09
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
Dokedy ťa to bude ešte baviť, odborník v danej oblasti nie si. Porovnaj si so súčasným spravodajstvom situáciu vo Viedni....

TY si snad tym odbornikom ? Nejak sa mi nechce verit.
Ja sa aspon netajim, ze som strojar...

Prispevkom som vzdal uctu Schusterovi...tych inych som dal dole.
Blavacke problemy ? Niet dna, niet media, aby sa nieco neudialo....teda, len zleho...lebo dobreho proste niet.
Kto je vinovaty ? Kazdy slovak, len blavaci su z obliga ?
Kuwa, este aj metro by ste chceli ? He, chudaci cestujúci....sak pri silnejsom dazdi by ich vytopilo jak potkany. V zime by sa pre sneh nedostali do podzemia, lebo vela ( 3 cm) snehu.

...ozaj, ktore spravodajstvo mas na mysli ?
Lebo ja nie kazdej story uverim...
Fotografiám z terénu sa ešte hádam veriť dá.
Keby si Bratislavčania budovali svoje mesto, tak by určite pôsobilo inak. K mestu treba mať vzťah.
S tými chudákmi východniarmi po podnájmoch sa daj vysmiať, možno niekoho takého poznáš, ale nevidíš celú situáciu, keď východniar, tak do Starého mesta. Vidím, čítam, nemusí ťa zaujímať, čo čítam. Vychádzam iba z hodnoverných vecí.
A ten odhad je dobrý, máme nových blízkych susedov, samé východniarske ŠPZ. Nekupujú žiadne ruiny na spadnutie.
Nandrolon
04.09.18,13:19
Však celé staré mesto je jedna ošarpaná ruina :-))))))))))))))))))))))
Jeden z rodiny tam má už vyše 10 rokov byt, sám sa čudujem, prečo ho tam kúpil. Ale však asi preto, že sám býva v luxusnej novostavbe o výmere RD a toto prenajíma ako "romantické hniezdočko v starom meste".
Bytovky ako sú v starom meste u nás na Kysuciach obývajú iba afričani.
buchač
04.09.18,13:24
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
Dokedy ťa to bude ešte baviť, odborník v danej oblasti nie si. Porovnaj si so súčasným spravodajstvom situáciu vo Viedni....

TY si snad tym odbornikom ? Nejak sa mi nechce verit.
Ja sa aspon netajim, ze som strojar...

Prispevkom som vzdal uctu Schusterovi...tych inych som dal dole.
Blavacke problemy ? Niet dna, niet media, aby sa nieco neudialo....teda, len zleho...lebo dobreho proste niet.
Kto je vinovaty ? Kazdy slovak, len blavaci su z obliga ?
Kuwa, este aj metro by ste chceli ? He, chudaci cestujúci....sak pri silnejsom dazdi by ich vytopilo jak potkany. V zime by sa pre sneh nedostali do podzemia, lebo vela ( 3 cm) snehu.

...ozaj, ktore spravodajstvo mas na mysli ?
Lebo ja nie kazdej story uverim...
Fotografiám z terénu sa ešte hádam veriť dá.
Keby si Bratislavčania budovali svoje mesto, tak by určite pôsobilo inak. K mestu treba mať vzťah.
S tými chudákmi východniarmi po podnájmoch sa daj vysmiať, možno niekoho takého poznáš, ale nevidíš celú situáciu, keď východniar, tak do Starého mesta. Vidím, čítam, nemusí ťa zaujímať, čo čítam. Vychádzam iba z hodnoverných vecí.
A ten odhad je dobrý, máme nových blízkych susedov, samé východniarske ŠPZ. Nekupujú žiadne ruiny na spadnutie.

...a to vlastne na co z mojich viet reagujes ?

Keby, keby...keby pes neondial, tak by praskol.
Keby sa dalo, tak blavaci by aj Tatry premiestnili....

Hehehe....ked za hodnoverné povazujes Badatela, tak to ine hodnoverné je uz o niecom inom.
Este mam stale v pamäti, ked si tu bluznila o chemrails.....to bol iny level srandiciek.
:D :D :D
misoft
04.09.18,14:29
A čo mal, prosím ťa, za takú krátku podľa teba magistrát urobiť s tým podjazdom? Takých citlivých miest je v Bratislave veľa. To chce pre mesto miliardu.
Najprv bola vybudovaná železničná trať, tá má prísnejšie techn. normy na stúpanie aj oblúky ako cestné stavby, zrejme by nevyšlo zvýšenie stúpania a vybudovanie vyššieho mosta od Hl. stanice po stanicu Nové Mesto, že v tom úseku je cesta znížená je z tohto dôvodu evidentné, jedine čo mohol magistrát urobiť, tak odkloniť dopravu neviem kadiaľ.
V čase projektovania sa s takýmito zrážkami nerátalo. Rovnako ako zač. 20. st. s takými návrhovými rýchlosťami pri cestných stavbách ako dnes.
Očuj vtáčik-letáčik :D
Toto nie je len dnešný problém, toto sa opakuje skoro každý rok. Magistrát o všetkom "vie", lenže len pri tom zostane - pouvažovať, ako tomu predísť - na to neprišli. A pritom v telke z jednej dedinky ukazovali, ako to riešili - zátopové poldre priamo v obci - keď je sucho, je to len zníženina v teréne, keď zaprší, prvé sa toto bude napĺňať a z ostatných častí to stihne kanalizácia pozbierať, než sa polder preplní...
Ing. Ľubomír Janoška
04.09.18,14:40
bjuty smis
04.09.18,14:48
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
korela
04.09.18,14:52
Však celé staré mesto je jedna ošarpaná ruina :-))))))))))))))))))))))
Jeden z rodiny tam má už vyše 10 rokov byt, sám sa čudujem, prečo ho tam kúpil. Ale však asi preto, že sám býva v luxusnej novostavbe o výmere RD a toto prenajíma ako "romantické hniezdočko v starom meste".
Bytovky ako sú v starom meste u nás na Kysuciach obývajú iba afričani.
Dúfam, že išlo o iróniu.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bratislava_%E2%80%93_mestsk%C3%A1_%C4%8Das%C5%A5_S tar%C3%A9_Mesto#/media/File:Bratislava_Star%C3%A9_Mesto.png
Mnohí by tam chceli bývať.
bjuty smis
04.09.18,14:56
Však celé staré mesto je jedna ošarpaná ruina :-))))))))))))))))))))))
Jeden z rodiny tam má už vyše 10 rokov byt, sám sa čudujem, prečo ho tam kúpil. Ale však asi preto, že sám býva v luxusnej novostavbe o výmere RD a toto prenajíma ako "romantické hniezdočko v starom meste".
Bytovky ako sú v starom meste u nás na Kysuciach obývajú iba afričani.
Dúfam, že išlo o iróniu.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bratislava_%E2%80%93_mestsk%C3%A1_%C4%8Das%C5%A5_S tar%C3%A9_Mesto#/media/File:Bratislava_Star%C3%A9_Mesto.png
Mnohí by tam chceli bývať.
nechaj ho...jeho príbuzný tam býva už 10 rokov...v paláci....
justičnom......ten je hned po pionierskom...
misoft
04.09.18,14:59
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
Nie - on kreslí krajšie.... :D:D:D
buchač
04.09.18,15:05
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
Hm...goralsky klobuk by som aj mal...aj zapëstniky nosim pri riadnej makacke...valasiek a sekier viac kusov.

Autor je trefny...dokonca primaloval aj vola...ten je zo Senca. :D : D : D
bjuty smis
04.09.18,15:22
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
Hm...goralsky klobuk by som aj mal...aj zapëstniky nosim pri riadnej makacke...valasiek a sekier viac kusov.

Autor je trefny...dokonca primaloval aj vola...ten je zo Senca. :D : D : D
ako obyčajne...máš tam 2 chyby

1. goralský klobuk vyzerá takto
https://goo.gl/images/T2B2Dvhttps://goo.gl/images/T2B2Dv (https://goo.gl/images/T2B2Dv)
Nandrolon
04.09.18,15:31
:-)) zaujimave citanie
buchač
04.09.18,15:31
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
Hm...goralsky klobuk by som aj mal...aj zapëstniky nosim pri riadnej makacke...valasiek a sekier viac kusov.

Autor je trefny...dokonca primaloval aj vola...ten je zo Senca. :D : D : D
ako obyčajne...máš tam 2 chyby

1. goralský klobuk vyzerá takto
https://goo.gl/images/T2B2Dvhttps://goo.gl/images/T2B2Dv (https://goo.gl/images/T2B2Dv)

Nebudem stale vysvetlovat, ze pisem z mobilu...co pre mna nie je prave to orechove.
Opravovat nie mojou vinou zavine nejake pripadne chyby nemienim.

Nepochopil si ten klobuk ? Vidim, ze nie.
Tu islo o tu pravovernu slovac...zbieram veci urciteho charakteru....Slovenskeho !
bjuty smis
04.09.18,15:35
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
Hm...goralsky klobuk by som aj mal...aj zapëstniky nosim pri riadnej makacke...valasiek a sekier viac kusov.

Autor je trefny...dokonca primaloval aj vola...ten je zo Senca. :D : D : D
ako obyčajne...máš tam 2 chyby

1. goralský klobuk vyzerá takto
https://goo.gl/images/T2B2Dvhttps://goo.gl/images/T2B2Dv (https://goo.gl/images/T2B2Dv)

Nebudem stale vysvetlovat, ze pisem z mobilu...co pre mna nie je prave to orechove.
Opravovat nie mojou vinou zavine nejake pripadne chyby nemienim.

Nepochopil si ten klobuk ? Vidim, ze nie.
Tu islo o tu pravovernu slovac...zbieram veci urciteho charakteru....Slovenskeho !

ale pochopil....
preto dávam tvoje druhú chybu...ja vyzerám takto

https://goo.gl/images/mpBk7c


p.s. ja tiez pisem na 90 %z mobilu, ale ked mám chybu kolko slovencinárov, ked nevedia reagovať ma hned opravuje.....https://goo.gl/images/mpBk7c
alaya1
04.09.18,15:50
Chlapci, pisete z mobilu a mate problemy a my damy? Uz som pisala, s dlhymi nechtami skuste :),
bjuty smis
04.09.18,15:54
Chlapci, pisete z mobilu a mate problemy a my damy? Uz som pisala, s dlhymi nechtami skuste :),
ja nemám
30 ročný trening nedobehneš pár príspevkami
korela
04.09.18,16:01
A čo mal, prosím ťa, za takú krátku podľa teba magistrát urobiť s tým podjazdom? Takých citlivých miest je v Bratislave veľa. To chce pre mesto miliardu.
Najprv bola vybudovaná železničná trať, tá má prísnejšie techn. normy na stúpanie aj oblúky ako cestné stavby, zrejme by nevyšlo zvýšenie stúpania a vybudovanie vyššieho mosta od Hl. stanice po stanicu Nové Mesto, že v tom úseku je cesta znížená je z tohto dôvodu evidentné, jedine čo mohol magistrát urobiť, tak odkloniť dopravu neviem kadiaľ.
V čase projektovania sa s takýmito zrážkami nerátalo. Rovnako ako zač. 20. st. s takými návrhovými rýchlosťami pri cestných stavbách ako dnes.
Očuj vtáčik-letáčik :D
Toto nie je len dnešný problém, toto sa opakuje skoro každý rok. Magistrát o všetkom "vie", lenže len pri tom zostane - pouvažovať, ako tomu predísť - na to neprišli. A pritom v telke z jednej dedinky ukazovali, ako to riešili - zátopové poldre priamo v obci - keď je sucho, je to len zníženina v teréne, keď zaprší, prvé sa toto bude napĺňať a z ostatných častí to stihne kanalizácia pozbierať, než sa polder preplní...
Dnes asi tiež nuda. Ja oddychujem prvý deň po šesťtýždňovom maratóne s vnučkou. :-)
Neviem, aké je u vás teraz počasie, pred hodinou bolo vonku krásne, neverila som predpovedi, a zo slnka zrazu prietrž ako hrom.
Len aby si vedel, od začiatku máme pred sebou rigol, nezaviezli sme ho ako zbytok ulice, aby mal kde parkovať. Dlhá ulica má mierne súvislé klesanie, priekopy mali svoj zmysel, pri takýchto udalostiach sa zbytočne nezaplavovali pozemky a domy, voda mala kde neškodne vyústiť. Ľudia vôbec neuvažujú a MČ tiež nie.
Nedávno mng, že ide vyčistiť vpust, máme ho pred mostíkom. Vybral plné vedro hliny.
Rigol je vyliaty po iks rokoch za ten krátky čas po dlhej dobe, niečo zachytí. Ale pršať má celý zajtrajší deň, a už si raz voda našla cestu do pivnice, tak odvtedy mám vždy pri väčšom daždi rešpekt.
Mne tu nemusíš vysvetľovať systémy v obciach našich predkov. Mnoho dobrého sa poničilo.
.

Máš pravdu, ako vždy. :-). Nikde neprší. Všetky mestá sú v pohode bez problémov okrem BA. Pozrite si Viedeň spred dvoch dní.
Námatkovo
http://www.heute.at/oesterreich/wetter/story/Unwetter-KW-35--sterreich-Starkregen-Blitze-Hagel--berflutungen-Vermurungen-Hangrutschungen-51355312#showid=4038297&index=0

http://www.wetter.at/wetter/oesterreich-wetter/Heftige-Unwetter-in-Wien-und-Niederoesterreich/347285647

https://www.kleinezeitung.at/steiermark/graz/5406944/Einsatzreiche-Nacht-nach-Starkregen_Grazer-Citypark-unter-Wasser

https://www.youtube.com/watch?v=NgSG2lsJVJw
https://www.youtube.com/watch?v=WdUeaibxiB0
https://www.youtube.com/watch?v=8nhDsrvHRAA
https://www.youtube.com/watch?v=r3x1eQPiL2Q
A to za pár minút.

BA má pech, že je iba na rovine, teda podľa Buchača. :-))) Bol asi iba v Priori a späť. Ako ja dvakrát v Košiciach. Ale v Medzeve som bola, a ešte na pár miestach.
bjuty smis
04.09.18,16:19
no tak pozor !!

písal, že tam bol viac krát .:)
korela
04.09.18,16:25
Verím všetkému čo napíše, a vítam, že Bádateľa už propaguje namiesto mňa. Aj chemtrails.
misoft
04.09.18,16:34
Keď sa to vezme topograficky.... Bratislava (časť) je naozaj na rovine - zhodou okolností, ten zatopený podjazd je na tej rovine a samotná vozovka už pod tou "rovinou". Prečo nezatopí napr. hl. stanicu? Lebo je vyššie cca 3-5 výškových metrov. Naproti tomu Račianske a Trnavské mýto je (žiaľ) nad tou "rovinou" cca 0,5m, preto v podchode mali "kúpalisko" (Trnavské) a vytopené kábely od semafórov (Račianske).
Ty by so tiež mala vedieť keď sa postavíš na Račianske a pozeráš hore Šancovou (ku stanici) - ulica sa dvíha. A to si pamätám ešte z dôb, keď som bol v Bratislave (a ani Blavák nie som).
buchač
04.09.18,17:58
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
Hm...goralsky klobuk by som aj mal...aj zapëstniky nosim pri riadnej makacke...valasiek a sekier viac kusov.

Autor je trefny...dokonca primaloval aj vola...ten je zo Senca. :D : D : D
ako obyčajne...máš tam 2 chyby

1. goralský klobuk vyzerá takto
https://goo.gl/images/T2B2Dvhttps://goo.gl/images/T2B2Dv (https://goo.gl/images/T2B2Dv)

Nebudem stale vysvetlovat, ze pisem z mobilu...co pre mna nie je prave to orechove.
Opravovat nie mojou vinou zavine nejake pripadne chyby nemienim.

Nepochopil si ten klobuk ? Vidim, ze nie.
Tu islo o tu pravovernu slovac...zbieram veci urciteho charakteru....Slovenskeho !

ale pochopil....
preto dávam tvoje druhú chybu...ja vyzerám takto

https://goo.gl/images/mpBk7c


p.s. ja tiez pisem na 90 %z mobilu, ale ked mám chybu kolko slovencinárov, ked nevedia reagovať ma hned opravuje.....https://goo.gl/images/mpBk7c

Hm...takze je chybou, ak zbieram slovensku ludovu tvorivost ?

Ze tak vyzeras ? Mozem verit, no nemusím....

P.S.
Alaya nieco spomina o nechtoch....ja zasa spomeniem zrak.
lujza.j
04.09.18,18:46
Sancova-malinovskeho:---...sak to dole kopcom...
kukučka
04.09.18,19:44
Goralský klobúk, využijem oslí mostík. Kto z vás videl výročný program Lúčnice? Ja veru áno a potešil ma jeho záznam v telke, veľké majstrovstvo. Veľká voda - druhý mostík, videli ste zaťažkávaciu skúšku mosta SNP? Bola som tam na druhý deň a ten nadšený opis tých tatroviek naložených štrkom si pamätám dodnes. Nedávno mi dcéra ukazovala fotky skúšok SNP a Apolla, neporovnateľné, nechce sa mi to teraz hľadať.
kukučka
04.09.18,20:20
bjuty smis
04.09.18,22:14
neviete niekto, či to kreslil buchač?
http://cynickaobluda.dennikn.sk/2018/09/bratislava-pod-vodou.html
ak je na tom obrázku autor, tak určite :))))
Hm...goralsky klobuk by som aj mal...aj zapëstniky nosim pri riadnej makacke...valasiek a sekier viac kusov.

Autor je trefny...dokonca primaloval aj vola...ten je zo Senca. :D : D : D
ako obyčajne...máš tam 2 chyby

1. goralský klobuk vyzerá takto
https://goo.gl/images/T2B2Dvhttps://goo.gl/images/T2B2Dv (https://goo.gl/images/T2B2Dv)

Nebudem stale vysvetlovat, ze pisem z mobilu...co pre mna nie je prave to orechove.
Opravovat nie mojou vinou zavine nejake pripadne chyby nemienim.

Nepochopil si ten klobuk ? Vidim, ze nie.
Tu islo o tu pravovernu slovac...zbieram veci urciteho charakteru....Slovenskeho !

ale pochopil....
preto dávam tvoje druhú chybu...ja vyzerám takto

https://goo.gl/images/mpBk7c


p.s. ja tiez pisem na 90 %z mobilu, ale ked mám chybu kolko slovencinárov, ked nevedia reagovať ma hned opravuje.....https://goo.gl/images/mpBk7c

Hm...takze je chybou, ak zbieram slovensku ludovu tvorivost ?

Ze tak vyzeras ? Mozem verit, no nemusím....

P.S.
Alaya nieco spomina o nechtoch....ja zasa spomeniem zrak.

Neveris? Dobre robis...vsade treba dat smajlika? :)
korela
05.09.18,11:59
Krajinná architektka: Búrky a záplavy budú v Bratislave horšie, koľko varovaní ešte potrebujeme?
https://dennikn.sk/1221985/krajinna-architektka-burky-a-zaplavy-budu-v-bratislave-horsie-kolko-varovani-este-potrebujeme/?ref=cl
buchač
05.09.18,13:33
Krajinná architektka: Búrky a záplavy budú v Bratislave horšie, koľko varovaní ešte potrebujeme?
https://dennikn.sk/1221985/krajinna-architektka-burky-a-zaplavy-budu-v-bratislave-horsie-kolko-varovani-este-potrebujeme/?ref=cl


Vy blavaci ?
Vela ! Lebo.ste blavaci ! :D :D :D
korela
05.09.18,21:39
Keď sa to vezme topograficky.... Bratislava (časť) je naozaj na rovine - zhodou okolností, ten zatopený podjazd je na tej rovine a samotná vozovka už pod tou "rovinou". Prečo nezatopí napr. hl. stanicu? Lebo je vyššie cca 3-5 výškových metrov. Naproti tomu Račianske a Trnavské mýto je (žiaľ) nad tou "rovinou" cca 0,5m, preto v podchode mali "kúpalisko" (Trnavské) a vytopené kábely od semafórov (Račianske).
Ty by so tiež mala vedieť keď sa postavíš na Račianske a pozeráš hore Šancovou (ku stanici) - ulica sa dvíha. A to si pamätám ešte z dôb, keď som bol v Bratislave (a ani Blavák nie som).
Prepáč, ale myslím si, že tu je každý komentár k tvojmu príspevku zbytočný. Rymarenko, v jeho síce krásnych dožitých rokoch, môže fakt iba spomínať na svoj výtvor. Ešteže tých podchodov nie je v BA tak veľa.
Články píšu laici, čítajú väčšinou laici, diskusie pod nimi detto.
buchač
06.09.18,05:49
Články píšu laici, čítajú väčšinou laici, diskusie pod nimi detto.

AMEN !
korela
08.09.18,17:49
8.9. Svetový deň prvej pomoci
http://kalendar.azet.sk/sviatky/popis/2035-9-8/

Môžeme si zopakovať
https://www.youtube.com/watch?time_continue=403&v=w3GoQ0puotQ

a pripomenúť rytmus stláčania podľa Bee Gees Stayin' Alive odporúčaný záchranármi
https://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY
Žabinka
08.09.18,18:38
Radvanský jarmok 2018, návšteva po asi 20 rokoch..:) potešilo..:)
buchač
09.09.18,13:53
Na Pravde je clanok, kde....Sulik dava vyjadrenie ohladom tych obedov a vlakov zadarmo.

V podstate s nim suhlasim...ale v diskusii je par poznamok, s ktorými suhlaim tiez.
Ale inak...diskusia je teda solidne výživna...doporučujem prebehnúť ;)
korela
09.09.18,15:54
pavol54
09.09.18,16:29
Na Pravde je clanok, kde....Sulik dava vyjadrenie ohladom tych obedov a vlakov zadarmo.

V podstate s nim suhlasim...ale v diskusii je par poznamok, s ktorými suhlaim tiez.
Ale inak...diskusia je teda solidne výživna...doporučujem prebehnúť ;)
len rozmýšľam prečo platím zo svojich daní politické strany, to už radšej tie obedy zadarmo
pavol54
09.09.18,19:46
Na Pravde je clanok, kde....Sulik dava vyjadrenie ohladom tych obedov a vlakov zadarmo.

V podstate s nim suhlasim...ale v diskusii je par poznamok, s ktorými suhlaim tiez.
Ale inak...diskusia je teda solidne výživna...doporučujem prebehnúť ;)
len rozmýšľam prečo platím zo svojich daní politické strany, to už radšej tie obedy zadarmo
ty pako mínuskový, ja som platil členské aby mali papaláši na radovánky
buchač
09.09.18,19:56
Ten pako minuskujuci je niekto iny ... chces tip, kto je to, alebo sa dovtipis sam ?

Pomocka je v diskusii k clanku ohladom obedov.
Ing. Ľubomír Janoška
10.09.18,06:40
Na termín - biely šum - som narazila pred chvíľou. Stretli ste sa s ním? Chvíľu som počúvala, pre mňa denervujúci.

https://www.babskeveci.sk/moderne-mamicky-ho-pustaju-detom-pre-zdravy-spanok-vedci-ale-varuju-ze-biely-sum-moze-poskodit-mozog/?utm_campaign=1740484&utm_source=sendpulse&utm_medium=push

https://www.youtube.com/watch?v=aI4YMvqh0RM
https://www.youtube.com/watch?v=_tlRC1q79ME

Biely šum, ktorý obsahuje všetky frekvencie s rovakou intenzitou, je technická, syntetická záležitosť. Šumy, ktoré sa vykytujú v prírode, majú čím vyššie zložky spektra, tým slabšie (toto by bol tzv. ružový šum) a - hlavne - ich signál sa v čase mení (vodopád, vlnobitie...). Osobne by som jednoznačne uprednostnil nahrávku prírodného zvuku.

PS - zaujímavý je aj tzv. "praskavý šum", obsahujúci výrazné perkusné zvuky, niečo podobné ako zvuk dažďa.
pavol54
10.09.18,08:15
Ten pako minuskujuci je niekto iny ... chces tip, kto je to, alebo sa dovtipis sam ?

Pomocka je v diskusii k clanku ohladom obedov.
Ja som ukázal na teba? len som reagoval pod mojim príspevkom na mínuskára, ktorý nesúhlasí s ničím čo nevyhovuje jeho doktríne .
willma
10.09.18,08:33
Radvanský jarmok 2018, návšteva po asi 20 rokoch..:) potešilo..:)
aj my sme boli, dievka dokonca v kroji :)
buchač
10.09.18,17:58
Osobne by som jednoznačne uprednostnil nahrávku prírodného zvuku.


Asi tak nejako.
Ten biely ony ? Sak po jednej (aj to nie celej) minute som skoro mobil cez zatvorené okno vyhodil..
Žabinka
10.09.18,18:07
Radvanský jarmok 2018, návšteva po asi 20 rokoch..:) potešilo..:)
aj my sme boli, dievka dokonca v kroji :)
a v ktorý deň? my sme s romčou boli v sobotu.. veľa krojov sa tam pohybovalo, to sa mi páčilo.. jarmok ako taký sme prebehli rýchlo, v rámci možností, lebo rýchlo sa v tom dave pohybovať nedalo..:D ja nemám rada tlačenicu, tak sme to ocheckovali z hodinovej veže, pekný výhľad bol na všetky strany..:)
willma
11.09.18,06:09
Radvanský jarmok 2018, návšteva po asi 20 rokoch..:) potešilo..:)
aj my sme boli, dievka dokonca v kroji :)
a v ktorý deň? my sme s romčou boli v sobotu.. veľa krojov sa tam pohybovalo, to sa mi páčilo.. jarmok ako taký sme prebehli rýchlo, v rámci možností, lebo rýchlo sa v tom dave pohybovať nedalo..:D ja nemám rada tlačenicu, tak sme to ocheckovali z hodinovej veže, pekný výhľad bol na všetky strany..:)
v sobotu :)
Žabinka
11.09.18,06:17
Radvanský jarmok 2018, návšteva po asi 20 rokoch..:) potešilo..:)
aj my sme boli, dievka dokonca v kroji :)
a v ktorý deň? my sme s romčou boli v sobotu.. veľa krojov sa tam pohybovalo, to sa mi páčilo.. jarmok ako taký sme prebehli rýchlo, v rámci možností, lebo rýchlo sa v tom dave pohybovať nedalo..:D ja nemám rada tlačenicu, tak sme to ocheckovali z hodinovej veže, pekný výhľad bol na všetky strany..:)
v sobotu :)
wilmúúš, no škoda.. mohli sme sa stretnúť..;) tak možno o rok..:D ak to bude aktuálne, tak dopredu budem zisťovať, kto má v pláne pohybovať sa po jarmoku..:)
vicktor
11.09.18,06:55
Mobil ako sucast ludoveho kroja ???
Nandrolon
11.09.18,07:04
Osobne by som jednoznačne uprednostnil nahrávku prírodného zvuku.


Asi tak nejako.
Ten biely ony ? Sak po jednej (aj to nie celej) minute som skoro mobil cez zatvorené okno vyhodil..
To sú všetko kraviny, ako to učenie cudzích jazykov v spánku a podobné idiotiny.
Najlepšie je úplné ticho a tma.
buchač
11.09.18,07:45
Osobne by som jednoznačne uprednostnil nahrávku prírodného zvuku.


Asi tak nejako.
Ten biely ony ? Sak po jednej (aj to nie celej) minute som skoro mobil cez zatvorené okno vyhodil..
To sú všetko kraviny, ako to učenie cudzích jazykov v spánku a podobné idiotiny.
Najlepšie je úplné ticho a tma.
Nehovor hop...este si nepreskocil...alebo malo preskakal.

Alebo aj inak ?
Mna vie dat do kludu (niekedy) poriadne tvrda hudba.
willma
11.09.18,08:48
Mobil ako sucast ludoveho kroja ???
riešiš nepodstatné, vari mala vytiahnuť niečo takéto?
willma
11.09.18,08:50
wilmúúš, no škoda.. mohli sme sa stretnúť..;) tak možno o rok..:D ak to bude aktuálne, tak dopredu budem zisťovať, kto má v pláne pohybovať sa po jarmoku..:) Chystáme sa veru, v upravenom a doplnenom kroji :)
buchač
11.09.18,09:08
By som dosiel aj ja...len by bolo dobre (teda aspoň pre mňa), ak by bol v jeden víkend aj Radvansky jarmok a Dni sv. Huberta v Štiavnici. Lenze to je vysoko nepravdepodobné...
vicktor
11.09.18,09:36
misoft
11.09.18,10:10
Ze vraj priatelsky ... rad sa tuli a objima?
https://zvierata.bazos.sk/inzerat/89669688/Darujem-pytona-za-odvoz.php
A malo tam byť ešte dopísané.... a niekedy samou láskou i majiteľa zožerie....:D:D:D
Nandrolon
11.09.18,10:13
Osobne by som jednoznačne uprednostnil nahrávku prírodného zvuku.


Asi tak nejako.
Ten biely ony ? Sak po jednej (aj to nie celej) minute som skoro mobil cez zatvorené okno vyhodil..
To sú všetko kraviny, ako to učenie cudzích jazykov v spánku a podobné idiotiny.
Najlepšie je úplné ticho a tma.
Nehovor hop...este si nepreskocil...alebo malo preskakal.

Alebo aj inak ?
Mna vie dat do kludu (niekedy) poriadne tvrda hudba.
Takže sa radíš medzi batoľatá?
:-)))))))))
misoft
11.09.18,10:26
Nehovor hop...este si nepreskocil...alebo malo preskakal.

Alebo aj inak ?
Mna vie dat do kludu (niekedy) poriadne tvrda hudba.
Takže sa radíš medzi batoľatá?
:-)))))))))
Píše TVRDÁ hudba - nie dnešné odvary.... riadny hard rock z minulého storočia (posledných 20-30 rokov minulého storočia) - i ja si to radšej vypočujem, ako tie odrhovačky s nekonečnými refrénmi..... typu: la-la-la-la, alebo bejby, bejby....
Nandrolon
11.09.18,10:59
Ja som pisal o tom "bielom sume" a ucinkoch na dojcata.
Dnesne odvary taktiez nepocuvam, od r.1989 / 5. tr. ZS/ do sucastnosti frcim na Iron Maiden. Preferujem ticho a klud, a niekedy poriadne musle na usi a v tablete odblokovat tie bezpecnostne opatrenia proti strate sluchu a mp3 v 320 kbps kvalite a uz to jede.
misoft
11.09.18,11:15
Jáááj.... tak nech len šumí - mne je to šum-a-fuk :D
lujza.j
11.09.18,13:23
Potesilo,ze som bez zranenia....nepotesilo,ze moje auto asi na totalku...lebo je na tom zle....a to som iba stala na cervenej a cakala na zelenu......500m od baraku...vynnik nehody bez skody a dve auta na sracku....
Vytocena som bola na cely svet...lebo som nemala ani komu zavolat....este ze milanko-mechanik zdvihol...a mala som komu vyplakat do telefonu.....hysak az neskôr ked mi decko volalo...
Ale cele toto je o tom keby...
misoft
11.09.18,13:31
Vynnik - Lui :eek: - vinník -asi si pomýlil brzdu s plynom. Ale je to na zlosť - stojíš, poctivo čakáš a odrazu - DBR - a už nestojíš, nečakáš, len auto je pérdeli. A dúfam, že si aspo§ exkolegov volala - to by sa ako škodová ani nemalo klasifikovať - skôr nedodržanie vzdialenosti, nevenovanie sa riadeniu... a pod.
Žabinka
11.09.18,14:02
lujzi, jasne že to rozčúli, takáto vec, ale hlavne že len auto si to odnieslo..;)
lujza.j
11.09.18,16:44
Duski fizli boli..to hned volal pan co to do mna....ktory sa vyhybal vinnikovi....strhol to do protismeru a tam som stala ja...ja som ako ucastnik C....
Blbe to,ze sedis a vidis ako do teba ide naburat auto....tak som vystrela ruky silno chytila volant a zavrela oci...a cakala naraz....uz teraz viem....ze keby horsie urve mi ruky...
Auto uz odstojene v servise....milanko uz kukal co a ako....snad sa to dako zbucha...aby nebola totalka
lujza.j
11.09.18,17:02
Zabi...po naraze som si,ze som ok...uf...cakala som,ze ma erbeg vyfacka... nevyfackal.....klepala som sa ako osika....
...jasne,ze to je iba plech.....vies ja mam nervy nato ...co vzdy nastane po......a ...ze mi to sposobil nejaky idiot......vies..nech ten to riesi....
Chlap z odtahovky.....z kazdeho dna by vedel napisat knihu....:(
willma
11.09.18,17:38
Zabi...po naraze som si,ze som ok...uf...cakala som,ze ma erbeg vyfacka... nevyfackal.....klepala som sa ako osika....
...jasne,ze to je iba plech.....vies ja mam nervy nato ...co vzdy nastane po......a ...ze mi to sposobil nejaky idiot......vies..nech ten to riesi....
Chlap z odtahovky.....z kazdeho dna by vedel napisat knihu....:( počuj, ty takých volov priťahuješ
Nandrolon
11.09.18,17:48
Airbag striela az po dosiahnuti urcitej rychlosti, takze ked stojis, nemala by ho riadiaca jednotka strelit. Ak si to dostala spredu, tak to musis mat dost rozbite Keby zozadu /ako ja/, tak ty skoro nic a dotycny predok odrovnany Vzadu nie su tak riesene narazove zony. Predok sa zacne rolovat.
Dobre ze ti nedodrbalo krcnu chrbticu.
lujza.j
11.09.18,18:21
Zadok mi uz rozbili....a fest.....:( vtedy este aj predok.....
Žabinka
11.09.18,19:30
dnes som dostala takúto malú milú pozornosť..:)
korela
11.09.18,20:43
Pýtala som sa nedávno taxikárky, prečo je toľko v súčasnosti nehôd. Ľudia počas jazdy telefonujú.
Ktovie, čo dnes prevyšuje, či alkohol za volantom alebo mobily, okrem drôg.
Ešte aj taxikári sa v pohode bavia pred zákazníkom. Podarilo sa mi nájsť firmu s vysokou štábnou kultúrou, čistými vozmi, všetky autá s klimatizáciou, cena normálna ako u všetkých. Presní, slušní.