anna578
17.08.18,15:42
Dobry den,

chcela by som sa opytat. Objavili sa mi genitalne bradavice. Nemam este vysledky z testov u gynekologicky a koznej. Zatial mi povedali ze je to pravdepodobne HPV.

Moja otazka sa tyka toho, ze chodim pravidelne na prehliadky ku gynekologicke, ale na poslednej preventivnej prehliadke mi neodhalili pritomnost HPV. Neviem presne ake vsetky vysetrenia mi vtedy robili, ale brali mi standardne stery na vysetrenie zapalov a pod.

Je mozne ze tento virus prehliadli na preventivnej prehliadke (Krompachy) a nakazila som sa este kedysi davnejsie? Citala som ze HPV virus ma vela ludi a niekedy je dlho "ticho" a prejavi sa pri znizeni imunity. Pred zhruba 2 mesiacmi som prekonala vysoke horucky.

Alebo som sa musela nakazit niekedy po preventivnej prehliadke? Ako spolahlive su standardne testy u gynekologicky?

Snazim sa priblizne urcit kedy som sa mohla nakazit. Resp. minuly rok som ukoncila dlhsi vztah a teraz mi vznika otazka ci som sa nakazila od byvaleho priatela a preventivka to neodhalila?
Andy Kralik
17.08.18,14:48
Genitálne bradavice a zmeny na krčku ktoré sú diagnostikovateľné zo sterov sú iné typy chorôb. Obe sú spôsobené HPV, ale inými typmi.
Teda vyšetrenia na HPV zo sterov neodhalí HPV spôsobujúce genitálne bradavice.

Inkubačná doba genitálnych bradavíc je veľmi individuálna a môže trvať týždne, mesiace aj roky.
Teda s istotou nikdy nebudeš vedieť povedať kto a kedy ťa nakazil...